Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamizelka odblaskowa w samochodzie Austria Włochy


arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Pytanie brzmi : czy jest określona ilość posiadania kamizelek odblaskowych ?

Ktoś mi podpowiada że słyszał iż na terenie Włoch i Austrii kamizelek powinno byc tyle ile osób w samochodzie jedzie :frown::

Jeśli ktoś wie jak jest , proszę o odpowiedź

Jutro WYJAZD :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Pytanie brzmi : czy jest określona ilość posiadania kamizelek odblaskowych ?

Ktoś mi podpowiada że słyszał iż na terenie Włoch i Austrii kamizelek powinno byc tyle ile osób w samochodzie jedzie :frown::

Jeśli ktoś wie jak jest , proszę o odpowiedź

Jutro WYJAZD :applause:

Tak, tak jest! Ile ludzisk w aucie tyle kamizelek. I kamizelki mają być dostępne bez wysiadania z samochodu, czyli nie mogą być zamknięte w bagażniku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Pytanie brzmi : czy jest określona ilość posiadania kamizelek odblaskowych ?

Ktoś mi podpowiada że słyszał iż na terenie Włoch i Austrii kamizelek powinno byc tyle ile osób w samochodzie jedzie :frown::

Jeśli ktoś wie jak jest , proszę o odpowiedź

Jutro WYJAZD :applause:

jesli chodzi o Austrie to obowiazkowa jest jedna, pozostale dla pasazerow to tylko zalecenie

milego szusowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie ruchu turystycznego obywateli reguluje tzw. konwencja wiedeńska z 1968 roku. Konwencja ta reguluje między innymi zakres obowiązkowego wyposażenia dodatkowego aut. Zgodnie z w/w konwencją, po terenie państw sygnatariuszy, można poruszać się autem wyposażonym zgodnie z wymogami kraju gdzie auto jest zarejstrowane. W Polsce do obowiązkowego wyposażenia dodatkowego auta należy; trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Nasze prawo nie wymaga posiadania kamizelek, linki holowniczej, żarówek, bezpieczników, apteczki, kondomów, alkomatu, podwójnych trójkątów i kij wie jeszcze czego. Tak więc obywatel polski poruszający się autem zarejstrowanym w Polsce i wyposazonym zgodnie z polskim prawem, moze poruszać się po terenie krajów sygnatariuszy konwencji. Żądanie od obywatela polskiego posiadania kamizelki, żarówek itp, itd jest bezprawne. Tym bardziej karanie, co miało miejsce np. w Niemczech, gdzie karano mandatami obywateli polskich za brak apteczki. Po interwencji władz polskich, Niemcy zwrócili wszystkie niesłusznie pobrane mandaty! Sprawa wyposażenia nie jest jednak taka prosta. Wyobrażmy sobie awarię np. na autostradzie w Austrii. Aby wyjść z auta należy ubrać kamizelkę. Teoretycznie Polak nie musi jej posiadać w aucie, ale w przypadku awarii nie może wyjść z auta bez kamizelki, choćby ustawić trójkąt! Tak więc jadąc w daleką zagraniczną podróż kup sobie kamizelkę, choćby jedną. No i oby nigdy się nie przydała, apteczkę. Inne wyposażenie dodatkowe możesz olać. Gdyby ktoś Ciebie kontrolował i coś zarzucał, powołaj się na konwencję wiedeńską. Gdyby to nie pomogło, zadzwoń po pomoc do ambasady. Pod żadnym pozorem nie przyjmuj mandatu za brak jakiegoś elementu wyposażenia obowiązkowego w danym kraju podczas gdy w Polsce nie jest on obowiązkowym !!! Miłej podróży!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, straszą wszedzie! Wejdż na stronę PZM Travel i zobacz jakie tam głupoty wypisują. Interweniowałem u nich kilkakrotnie, wysmiewałem, rozmawiałem z rzeczniczką ( głąb niesamowity), aby nie wprowadzać ludzi w błąd. To samo było z gazetami typu Motor, Auto-Świat, auto-moto, Radio Kielce i inne, gdzie podawali głupoty w tym temacie. Po kilku latach zwracania im uwagi. dziennikarzyny nie przyznawali się do swej niewiedzy, a próbowali pouczać pisząc np. że trudno rozmawiać z austriackim policjantem, czy jak jedziesz za granicę to tak, jakby w gości i do zwyczajów się należy dostosowywać. Prawo jest prawo. Nie po to ktoś dawno temu natrudził się aby uregulować sprawę, żeby dziś odwracać kota ogonem. Konwencja wiedeńska jest aktem prawa międzynarodowego i podpisały go chyba wszystkie kraje Europy. Z tego co wiem to USA i jeszcze parę innych krajów nie podpisało konwencji.

PS. Właśnie przed chwilą sprawdziłem na stronie PZM Travel, zakładka info i wyposażenie pojazdu. W dalszym ciagu głupoty!!!!! Jakieś komplety żarówek!!!!

Urwał, kto tym zarządza? Czy Polski Związek Motorowy ( którego jestem członkiem od 1983r) musi się tak błażnić? Wstyd!!!

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Lepiej mieć więcej kamizelek odblaskowych

Witam

szczerze mówiąc jadać za granicę powinniśmy sami zapewnić sobie bezpieczeństwo a już w szczególności na drodze. Nigdy nie wiemy co nam się przydarzy, my zawsze w samochodzie mamy więcej kamizelek, przecież to nie jest aż taki straszny wydatek ok 10 zł. Kupując w sklepie internetowym to nawet mniej. Jeżeli nie chcemy aby ktoś się do nas przyczepił a to różnie bywa, w zależności gdzie się udamy :) to musimy pamiętać aby kamizelka spełniała normy UE.

Ja kupiłam w sklepie takie kamizelki poniżej 10 zł i jestem zadowolona.

Polecam też latarkę życia też się może przydać:

Miłych wyjazdów Wam życzę.

Pozdrowienia

Saras

Edytowane przez SB
usunięto linki do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Droga Saro a Ameryki, bardzo doceniamy że zechciałaś się podzielić swoimi radami na temat kamizelek i bateryjek, ale na przyszłość nie podawaj linków do sklepu internetowego. Nie odbieraj nam przyjemności poszukiwania w sieci produktów które chcemy nabyć:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...