Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki w Tatrzańskiej Łomnicy


bartekkita

Rekomendowane odpowiedzi

andy-w napisał,że Strbske Pleso;

-"Tak na oko to jest to taka perełeczka wśród ośrodków po słowackiej stronie Tatr"

pewnego razu kilka lat wstecz wybraliśmy się tam z SB i jeszcze jednym osobnikiem

zakupiliśmy karnety całodzienne,...

...i jak obejrzeliśmy z bliska tę perełkę to po drugim zjeździe odsprzedaliśmy karnety z niewielką stratą i tyle nas tam widzieli

widocznie się nie znamy na tych "słowackich perłach" :crazy:

jak dla nas one za słabo błyszczą :stupid:

byliśmy tak samo zadowoleni jak andy-w z Łomnicy :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy-w napisał,że Strbske Pleso;

-"Tak na oko to jest to taka perełeczka wśród ośrodków po słowackiej stronie Tatr"

pewnego razu kilka lat wstecz wybraliśmy się tam z SB i jeszcze jednym osobnikiem

zakupiliśmy karnety całodzienne,...

...i jak obejrzeliśmy z bliska tę perełkę to po drugim zjeździe odsprzedaliśmy karnety z niewielką stratą i tyle nas tam widzieli

widocznie się nie znamy na tych "słowackich perłach" :crazy:

jak dla nas one za słabo błyszczą :stupid:

byliśmy tak samo zadowoleni jak andy-w z Łomnicy :tongue:

Sorry ale nie za bardzo "łapię" o czym piszesz. Żeby polizać loda trzeba najpierw zdjąć papierek (to taka dygresja). W tym przypadku należy pojechać do Szczyrbskiego Jeziora i porównać z "wrażeniami" z przed wielu lat. Jestem przekonany że szybko zmienisz swą opinię po wjezdzie na górę szybką czteroosobową kanapą a na górze po jezdzie w przepięknej wysokogórskiej scenerii trasą "furkotką" obsługiwaną przez 6-cio osobową kanapę. Dodam jeszcze że na dole jest duże bezpłatne "parkowisko" z którego pod wyciągi narciarzy przerzucają skibusy (oczywiście darmowe). Całość dopełniają nowoczesne niedrogie restauracje gdzie w jednej (sic!) do "kibla" zjeżdża się windą (to tak na marginesie).

Pozdrawiam Kazimierz

Edytowane przez kaka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na dole jest duże bezpłatne "parkowisko" z którego pod wyciągi narciarzy przerzucają skibusy (oczywiście darmowe).
Mam pytanie bezpłatnie całkowicie bo jak ja tam pojade to raczej na jeden dzień i karnet kupię dopiero pod kolejką linową ( chyba że można gdzieś wczesniej na parkingu ) a gdzieś czytałem że bezpłatne ale jakąś kartę czy karnet trzeba mieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bezpłatnie całkowicie bo jak ja tam pojade to raczej na jeden dzień i karnet kupię dopiero pod kolejką linową ( chyba że można gdzieś wczesniej na parkingu ) a gdzieś czytałem że bezpłatne ale jakąś kartę czy karnet trzeba mieć

Gwarantuje na 200% że parking jest bezpłatny (oczywiście mówimy o parkingu centralnym w sąsiedztwie stacji "elektriczki"). Bezpłatne skibusy do ośrodka kursują co 15 minut i jedzie się około 5 do 10 minut. Natomiast jakbyś chciał swoim samochodem wjechać pod same kasy to należy opłacić tą "przyjemność" ale nie wiem ile to kosztuje ponieważ z takiej opcji nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje na 200% że parking jest bezpłatny (oczywiście mówimy o parkingu centralnym w sąsiedztwie stacji "elektriczki"). Bezpłatne skibusy do ośrodka kursują co 15 minut i jedzie się około 5 do 10 minut. Natomiast jakbyś chciał swoim samochodem wjechać pod same kasy to należy opłacić tą "przyjemność" ale nie wiem ile to kosztuje ponieważ z takiej opcji nie korzystałem.
sorry ale źle sformułowałem pytanie mi chodziło o skibus z parkingu jest całkowicie bezpłatny czy trzeba mieć jakąś kartę czy karnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pleso są 3 parkingi. Jeżeli przyjedziesz w miarę wcześnie, powiedzmy gdzieś do 9.15 to jest szansa że znajdziesz miejsce na parkingu darmowym blisko kas. Jeżeli ten parking się zapełni to albo musisz parkować na parkingu "pośrednim" że się tak wyrażę. Ten parking jest płatny 6 euro za cały dzień. Z tego parkingu dojedziesz skibusem darmowym. Jeżeli i na tym parkingu braknie miejsca, to musisz parkować na parkingu centralnym ( bezpłatnym), koło stacji kolejki. Stąd odjeżdżają skibusy, które po drodze zabierają jeszcze narcairzy z parkingu pośredniego. Skibusy są całkowicie darmowe. Jeżdżą co 10 a nie co 15 minut. Z parkingu centralnego skibus jedzie ok 5-7 minut a z pośredniego jest to mniej niż 5 minut.

Ps. Jeżeli ten parking blisko kas jest już całkowicie zapełniony to na pośrednim jest wystawiona tablica z odpowiednią informacją. Zwykle też stoi policja i zawraca wszystkie samochody, ktore mimo komunikatu chcą podjechać pod kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skipassy z Chopoka obowiązują w Łomnicy, Smokovcu i w Plesie.

świetna wiadomość! szukałem o tym i nie znalazłem nic, mógłbyś poratować jakiś linkiem?

ps. dzięki wszystkim za relacje. Świetnie się je czyta, no i zazdrości niestety

ps.2 często bywacie w tych rejonach, możecie polecić jakiś w miare tani ciepły nocleg z łazienką w przyzwoitych warunkach gdzieś pomiędzy Chopokiem Plesem i Łomincą, najlepiej w okolicach środka. Może być daleko od centrum w jakiejś małej wiosce

Edytowane przez bartekkita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona Chopoka

http://www.jasna.sk

Wejdź na cenniki i pod tabelami masz zapis: Skipasses 2 - 7 days are valid in the areas of Chopok North, Chopok South, Tatranská Lomnica, Štrbské

Pleso, Starý Smokovec.

Co do noclegów - ja spałem tu : http://www.apartmangolem.sk/main.php?page=1-pl

to jest w miejscowości Tatranska Strba - 8 km od Plesa, 33 km od Łomnicy, 55 km od Chopoka.

Tyle, że ja miałem trochę niższe ceny niż na stronie bo po znajomości. To nowy budynek z konkretnym wyposażeniem w cichej okolicy. Najtańszy apartament z łazienką i aneksem kuchennym kosztuje 33 euro, najcześciej są w nim łóżka dla 3 osób ale jak ktoś lubi np. na materacu to i 4 osoby się tam zmieszczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopoku też można mieć 3-dniowy Tatrypass

http://www.tatrypass.sk/PL/zvyhodnene-ceny-nizke-tatry.html

Na Chopoku to w ogole niewiele wiedzą, albo mnie wprowadzono w błąd. Ja swój tatrypass odbierałem w Strbskie Pleso i tam mi powiedziano, że na Chopoku w kasach mogę zwrócić karnet po wykorzystaniu i dostanę zwrót 2 euro. A na Chopoku w kasie nie chcieli mi go przyjąć.

Olać te 2 euro, ale ten caly system kuleje. Ponad poł godziny czekałem na wyrobienie tej karty na Pleso bo cały czas panience wyskakiwały jakies błędy w formularzu.

Generalnie jednak warto z tego korzystać, zniżki są odczuwalne

Edytowane przez Slavko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kilka słów:

- pogoda jak widać na obrazkach była słoneczna, z jednej strony fajnie, ale z drugiej, to przez słońce było trochę pow. 0 stopni i bardzo szybko pojawiały się cukrowe kopce na każdej nawet najmniejszej stromiźnie (już ok. 11)

- były słowackie ferie, ale ludzi mniej, niż jak były polskie ferie (3 tyg. temu), kolejki do krzeseł w szczycie to ok. 1-2 minuty, do gondoli zdarzały się na 10 minut, ale to ze względu na to, że gondola była czasami wyłączana z powodu wiatru i jak ją włączali, to na początku robiła się kolejka

- do krzesła na Sedlo przydałby się taśmociąg, bo jest ok. 100 m do podejścia :biggrin:

- czarna trasa najlepiej przygotowana, niewiele muld nawet o 16, pewnie ze względu na naturalny śnieg

- generalnie można było nieźle pojeździć, nogi jeszcze dziś lekko czuje :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...