Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Komplet buty i narty rossignol, czy warto? który wybrać


Alien161

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy, a więc czołem wszystkim.

Planuję zakupić sobie sprzęt narciarski komplet buty i narty i proszę was o pomoc w wyborze i opinię sprzetu.

1. Płeć - M

2. Wiek - 24

3. Waga - 65

4. Wzrost - 171

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów

6. Moje umiejętności określam na między 7-8 w następnym roku chcę przystąpić do kursu instruktorskiego

7. Moje buty to - brak

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - wypożyczam

9. Preferuję styl jazdy - skręty mieszane, 70% trasa, 30% poza trasą

Mam okazję kupić taki komplet:

Rossignol Zenith Z72 Basalt (RA1EG13) 1289zł + buty Rossignol Experience 110 sensor. 350 zł Koszt takie zestawu to 1639 zł oczywiście wszystko nowe.

lub

Rossignol Alias A74 LTD (RA1EB02) 989 zł + buty te same co wyżej koszt zestawu 1339 zł

Czy to jest dobra okazja? nie bardzo znam się na sprzęcie więc pytam was ekspertów w tej dziedzinie.

Co wybrać co lepsze na mój styl jazdy?

Jaki rozmiar wybrać? ma do wyboru 165 lub 170

Chciałbym rozwijać swoje umiejętność, nie stać w miejscu, dodam jeszcze, że strasznie kręci mnie jazda poza trasami.

Dziękuje z góry za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dalej będziesz robił takie postępy to w 2018 szykuj formę na olimpiadę

Bardzo konstruktywna odpowiedź, dzięki za radę skorzystam :laughing: a tak dla sprostowania Twojej wypowiedzi to Olimpiada to okres przerwy między kolejnymi igrzyskami olimpijskimi, więc trochę masz racji przygotowuje się do niej ale na ten sezon :laughing:

Edytowane przez Alien161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupisz to będzie dobre skoro na wypożyczonych w trzy sezony doszedłeś do poziomu 8 to na swoich za rok spokojnie możesz zostać zawodowym instruktorem.

W zeszłym roku jeździłem przez 20 dni na rossignolach A74, i chciałbym kupić sprzęt albo bardziej wymagający albo na podobny poziomie, chce zwiększać swoje umiejętności a nie stać w miejscu. Jak wypożyczałem sprzęt to zawsze prosiłem o narty dla średnio zaawansowanych.

Chciałbym się dowiedzieć czy za tą cenę co napisałem warto kupić ten sprzęt, czy jest to okazja czy może normalna oferta? Nie znam się na sprzęcie dopiero zaczynam się tym interesować a mam bardzo mało czasu na zakup.

Edytowane przez Alien161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dalej będziesz robił takie postępy to w 2018 szykuj formę na olimpiadę

Gdzie tam 2018 rok! Do Soczi juz się będzie nadawał! Tym bardziej ,że pani ministra na narciarstwo przewiduje dać wiecej kasy. Moze na narty i buty dla takiego talentu starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam 2018 rok! Do Soczi juz się będzie nadawał! Tym bardziej ,że pani ministra na narciarstwo przewiduje dać wiecej kasy. Moze na narty i buty dla takiego talentu starczy?
widzę, że masz poziom starego wyjadacza na forum ale twoje posty są raczej na poziomie małego dziecka, czytaj gimnazjum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien161, trochę sarkazmu się wylało choć moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Od tego są takie rzeczy jak forum internetowe żeby można było zadać pytanie na nurtujący nas problem i uzyskać w miarę konstruktywną odpowiedź od ludzi, którzy się na tym znają i mają coś interesującego do powiedzenia na dany temat.

Na czym polega problem? Ano na tym, że po trzech sezonach na nartach, jak sam piszesz osiągnąłeś poziom 7-8! :eek: Wydaje się to baaardzo mało prawdopodobne czy wręcz niemożliwe. :confused::Przynajmniej dla mnie ale pewnie i dla większości naszych Forumowiczów (może nawet dla ... wszystkich). Zachodzi więc podejrzenie, że albo źle oceniasz swoje umiejętności albo jesteś rzeczywiście geniuszem nart (bez żadnej złośliwości). Druga rzecz, że narciarze jeżdżący na takim poziomie jaki Ty deklarujesz z reguły sami już mają sporą wiedzę, w dużym stopniu znają swoje potrzeby sprzętowe i w większości przypadków sami sobie dobierają odpowiedni sprzęt. Ktoś na poziomie 7-8 często celuje w narty i buty z wyższej półki, by nie powiedzieć z najwyższej półki sklepowej. To oczywiście łączy się też z wymaganiami finansowymi.

W Twoim pytaniu wszystko by się układało w logiczną całość gdybyś swoje umiejętności ocenił na 3-4. Wtedy owszem - jeżdżę od trzech sezonów, na pożyczonym sprzęcie, chciałbym mieć wreszcie swoje narty i buty ale nie wiem co wybrać.

Oczywiście nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie ale myślę, że takie małe wyjaśnienie się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aressi, dziękuję z góry za poważne podejście do sprawy, już wam tłumacze jak wygląda moja historia z narciarstwem.

Właśnie kończe studia na AWFIS w Gdańsku, także sport i wysiłek fizyczny to dlamnie chleb powszedni. 3 lata temu odbyłem obóz narciarski 10 dni po 6 godzin dziennie z instruktorem w grupie zaawansowanej (więc nie jestem samoukiem) przed tym obozem byłem 3 razy w naszych górach. Po obozie miałem już umiejętności wasze forumowe 5 co najmniej, w ciągu następnych dwóch sezonów jeździłem po około miesiąc na sezon, i niestety nie było mnie stać na sprzęt więc się za bardzo tym nie interesowałem i wypożyczałem za każdym razem informując wypożyczalnie, że chcę narty dla ambitniejszych narciarzy.

Więc podsumowując umiejętności narciarskie uważam, że jestem na poziomie najmniej 6. Kochani forumowicze jazda na krawędziach, w puchu, na muldach nie sprawia mi problemu więc chyba dobrze się oceniłem.

Ostatni sezon jeździłem na. Allias 74 z rocznik 10/11

Jeśli chodzi o finanse no to właśnie jest z tym u mnie problem więc mam do wyboru tak na prawde te dwa zestawy które wam przedstawiłem.

Edytowane przez Alien161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aressi, dziękuję z góry za poważne podejście do sprawy, już wam tłumacze jak wygląda moja historia z narciarstwem.

Właśnie kończe studia na AWFIS w Gdańsku, także sport i wysiłek fizyczny to dlamnie chleb powszedni. 3 lata temu odbyłem obóz narciarski 10 dni po 6 godzin dziennie z instruktorem w grupie zaawansowanej (więc nie jestem samoukiem) przed tym obozem byłem 3 razy w naszych górach. Po obozie miałem już umiejętności wasze forumowe 5 co najmniej, w ciągu następnych dwóch sezonów jeździłem po około miesiąc na sezon, i niestety nie było mnie stać na sprzęt więc się za bardzo tym nie interesowałem i wypożyczałem za każdym razem informując wypożyczalnie, że chcę narty dla ambitniejszych narciarzy.

Więc podsumowując umiejętności narciarskie uważam, że jestem na poziomie najmniej 6. Kochani forumowicze jazda na krawędziach, w puchu, na muldach nie sprawia mi problemu więc chyba dobrze się oceniłem.

Ostatni sezon jeździłem na. Allias 74 z rocznik 10/11

Jeśli chodzi o finanse no to właśnie jest z tym u mnie problem więc mam do wyboru tak na prawdę te dwa zestawy które wam przedstawiłem.

No to trochę z sarkazmem ,ale doradziłem ci dobrze. No swoich nartach, przy takim zaangażowaniu, zdolnościach i przebytym szkoleniu na swoim sprzęcie prosta droga przed Tobą do sukcesów jako instruktor , sportowiec czy trener za kilka lat :applause:Jeżeli czujesz się mocny na 7/8 w skali to trzymaj się tego a nie zaniżaj poziomu do 6.:smile: Jeżeli nie masz dużo kasy kup tańszy zestaw i na stoki! Za rok dwa będziesz trzepał kasę jako instruktor to sobie kupisz profesjonalny sprzęt. powodzenia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o finanse no to właśnie jest z tym u mnie problem więc mam do wyboru tak na prawde te dwa zestawy które wam przedstawiłem.

No cóż, problem jest istotnie bo praktycznie nie ma żadnego wyboru. Zastanów się dobrze czy rzeczywiście musisz kupować któryś z tych zestawów. Bo wyjdzie na to, że kupisz nie to co chcesz mieć czy nawet to co powinieneś mieć tylko to co akurat ktoś tam miał na zbyciu. Zachodzi obawa, że wywalisz pieniądze w błoto. Jeśli rzeczywiście bardzo dobrze jeździsz na nartach to powinieneś celować wyżej. Jeśli już koniecznie muszę wybrać jeden z podanych przez Ciebie zestawów (a nie chcę!) no to wybieram pierwszy. Cena buta jest raczej OK. Cena nart - w sumie przy odrobinie szczęścia można wyrwać taniej. Zwróć proszę uwagę, że but jest szeroki - wewnętrzna szerokość wkładki to 104 mm! Czy będzie odpowiedni na Twoja stopę? Mam nadzieję, że wcześniej miałeś okazję je przymierzyć? Jeśli nie to odradzam zakup. Kupowanie butów tylko z mierzeniem!!! Innej drogi nie ma.

BTW. Forumowa skala umiejętności nie jest doskonała. Ma ona tylko ułatwić porozumiewanie się. Ale 8, a 6 to duża różnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, problem jest istotnie bo praktycznie nie ma żadnego wyboru. Zastanów się dobrze czy rzeczywiście musisz kupować któryś z tych zestawów. Bo wyjdzie na to, że kupisz nie to co chcesz mieć czy nawet to co powinieneś mieć tylko to co akurat ktoś tam miał na zbyciu. Zachodzi obawa, że wywalisz pieniądze w błoto. Jeśli rzeczywiście bardzo dobrze jeździsz na nartach to powinieneś celować wyżej. Jeśli już koniecznie muszę wybrać jeden z podanych przez Ciebie zestawów (a nie chcę!) no to wybieram pierwszy. Cena buta jest raczej OK. Cena nart - w sumie przy odrobinie szczęścia można wyrwać taniej. Zwróć proszę uwagę, że but jest szeroki - wewnętrzna szerokość wkładki to 104 mm! Czy będzie odpowiedni na Twoja stopę? Mam nadzieję, że wcześniej miałeś okazję je przymierzyć? Jeśli nie to odradzam zakup. Kupowanie butów tylko z mierzeniem!!! Innej drogi nie ma.

BTW. Forumowa skala umiejętności nie jest doskonała. Ma ona tylko ułatwić porozumiewanie się. Ale 8, a 6 to duża różnica!

No niestety musze kupic sprzęt bo czeka mnie kilka wyjazdów narciarskich a nie bardzo chce tracic kase na wypożyczanie.

Buta mierzyłem i wydaje się ok

moja stopa w najszerszym punkcie ma 10 cm

mam do wyboru jeszcze narty rossignol radical 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien161

dodam jeszcze, że strasznie kręci mnie jazda poza trasami.

Kluczem są tutaj buty - to potwornie szeroki model - 104 mm! Sprawdź starannie czy są na pewno dobre na Ciebie. Na pewno nie jest to but freeridowy - brak możliwości zwolnienia cholewki (a też sznurowania) w moim odczuciu dyskwalifikuje ten but już na starcie jeśli ma się ciągoty pozatrasowe.

Co do nart jedne i drugie to typowe allroundy w moim odczuciu niezbyt przydatne do jazdy offpiste (wypowiadam się po geometrii - nart nie znam)

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex ma wtórne znaczenie - podstawa to dokładne dopasowanie do nogi - jak najmniejsza objętość skorupy. Niestety wytwórcy w bardziej miękkich modelach z reguły dają grubsze botki co skutkuje szybkim wybiciem się wyściółki. Szukaj więc butów z niezbyt grubym botkiem. Co do flexu - miękki but nie pozwala na silne "impulsowe" obciążenie przodów więc w sportowej jeździe ciętej nie ma racji bytu. Ale w jeździe terenowej, szczególnie po bardzo nierównym daje bez porównania lepsze możliwości amortyzacji. Po okresie paru lat jazdy w butach z flexem 130 zdecydowanie doceniam zalety bardziej elastycznego sprzętu. Czyli flex sam w sobie nie jest moim zdaniem czynnikiem istotnym.

I jeszcze jedno - jeśli Twoje możliwości finansowe są ograniczone to wypatrz model teraz (a kup najlepiej po sezonie - w lipcu) bardzo dobre buty. Czasem trafiają się naprawdę okazje np. kolega kupił nowe Factory BD za 200 Euro (normalnie >500 E). Jeśli masz niewielki rozmiar nogi np 26.5 to dość łatwo jest ustrzelić okazję. Narty są mniej istotne i łatwiejsze do wymiany, pożyczenia.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...