Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tworzenie cytatów


SB

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach zdarzyło się że wpłynęły raporty postów do forumowiczów którzy są niezadowoleni z tworzenia cytatów i szczerze przyznam że trudno się mi z tym nie zgodzić.

Przykład takiego zaraportowanego postu post nr #757

Bezsensem jest tworzenie takiego obszernego cytatu z zdjęciami które możemy zobaczyć w oryginalnym poście autora. Jeżeli już tworzymy cytat z postu który jest duży bo ma zdjęcia, czy zawiera dość obszerną część pisaną, to taki cytat starajmy się zmniejszyć do treści kluczowej, co do której chcemy się odnieść.

W przypadku podanego powyżej przykładu ja bym widział to tak:

....Małe WZF na stoku w Tumlinie o 10, więc trzeba było się śpieszyć i wstać rano....Zdążyłem się rozgrzać nim przyjechał Krzysiek i Marcin....

A nawet wystarczyło by tak:

....Małe WZF na stoku...

A jak by było tak:

......

to też by wszyscy wiedzieli o co chodzi, a Ci co przeglądają forum na telefonach, czy tabletach nie przeżywali by horroru.

Powyższe zalecenia proszę traktować jako wskazówki, a nie wytyczne, jest pełna swoboda w pisaniu i cytowaniu, tylko niech każdy się zastanowi i przypomni sobie jak pomstował kiedy musiał przewijać w dół coś co sekundę wcześniej pisał/oglądał, chodzi tylko o to żeby było jasno i przejrzyście.

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ci co przeglądają forum na telefonach, czy tabletach nie przeżywali by horroru.

offtop do tego przydałoby się włączenie pluginu Taptalk, od kilku miesięcy siedzę coraz więcej na konkurencyjnych forach, właśnie przez tę aplikację, a oglądanie forum na tablecie/telefonie przez przeglądarkę jest mało wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtop do tego przydałoby się włączenie pluginu Taptalk, od kilku miesięcy siedzę coraz więcej na konkurencyjnych forach, właśnie przez tę aplikację, a oglądanie forum na tablecie/telefonie przez przeglądarkę jest mało wygodne.

Proponuję wyczyścić ciasteczka. Na moim IPhonie zgłasza się komunikat, że forum obsługuje Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtop do tego przydałoby się włączenie pluginu Taptalk...

Proponuję wyczyścić ciasteczka. Na moim IPhonie zgłasza się komunikat, że forum obsługuje Tapatalk

Po Chińsku gadacie?:biggrin:

Powyżej można zobaczyć też jak finezyjnie można tworzyć cytaty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Chińsku gadacie?:biggrin: Powyżej można zobaczyć też jak finezyjnie można tworzyć cytaty:wink:

Bo trzeba się edukować...

offtop do tego przydałoby się włączenie pluginu Taptalk, od kilku miesięcy siedzę coraz więcej na konkurencyjnych forach, właśnie przez tę aplikację, a oglądanie forum na tablecie/telefonie przez przeglądarkę jest mało wygodne.

U mnie na IPhonie forum na Tapatalk działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach zdarzyło się że wpłynęły raporty postów do forumowiczów którzy są niezadowoleni z tworzenia cytatów....

Przykład takiego zaraportowanego postu[/url] post nr #757

Bezsensem jest tworzenie takiego obszernego cytatu..........

........Ci co przeglądają forum na telefonach, czy tabletach nie przeżywali by horroru.

biję się publicznie w piersi. moja wina. więcej juz nie będę. oczywiście macie rację. przepraszam. będę się uczył :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biję się publicznie w piersi. moja wina....

Ale Ty nie jesteś odosobnionym przypadkiem, tego jest całe mnóstwo, pech tylko chał że na Ciebie trafiło i zostałeś eksponatem pokazowym do tematu:tongue:

Normalnie czuj się wyróżniony:stupid: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie jesteś odosobnionym przypadkiem, tego jest całe mnóstwo, pech tylko chał że na Ciebie trafiło i zostałeś eksponatem pokazowym do tematu:tongue:

Normalnie czuj się wyróżniony:stupid: :biggrin:

no to mi ulżyło. biorę się za cytowanie :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przypominam o zasadach tworzenia cytatów, że nie ma potrzeby robienia cytatu z całej wypowiedzi cytowanej osoby, to nie ma najmniejszego sensu, każdy cytując kogoś ma możliwość edycji tekstu, więc można go zmniejszyć do tej części do której ma zamiar się odnosić, a jeśli odnosimy się do całości wypowiedzi to tym bardziej nie ma potrzeby cytowania czegoś co można przeczytać często już post wyżej, w takim wypadku sugeruję usuwanie z cytatu wręcz całego tekstu, przykłady są w 1 poście tego tematu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...