Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wybór slalomek


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

164 cm, chciałem 171 ale nie było, a chciałem koniecznie kupić przed wyjazdem. Mimo, że ważę 95 kg, 174 cm wzrostu jest ok. Pamiętaj, ze krawędź na rocker'ze też łapie - tym bardziej, im bardziej sie wychylisz. Z tym 10% to przesada, wg mnie tam jest max 5 cm rockera w porównaniu z camberem - porównywałem do starej SL 9, 160 cm. Dałem od razu zrobić krawędzie bo z fabryki wyszły ... hmmm lekko pijane (a może tak miało byc he he). Teraz jest 88 i 0,5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w piatek na nogach 157 i są idealne tylko ze na przygotowany stok ok godziny 17 trudno było juz czerpać przyjemność z jazdy :) zaglądałem tez na jakiej długości nartach śmigają inni :) i 80 % ludzi ma narty do 160 bez wzgledu na wagę czy wzrost, gości którzy mieli od 165 do 175 było dłownie 5 i to chłopy po 190 wzrostu:) były także treningi na tyczkach i tam też tendencja do krótkich nart 165 max

wnisek 90% ludków woli łyżwy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety 90% oparło sie tendencji w naszym pięknym kraju, że na krótkich nartach to się łatwiej jeździ, (nie czytać: lepiej). Ja - jak pisałem - kupiłbym 171 bo przy mojej wadze byłoby stabilniej. Niestety nie było, a wyjazd za pasem miałem. Jest dobrze na 164, ale pewnie gdyby było parę cm więcej, byłoby jeszcze lepiej, stabilniej, szczególnie w przypadku jakiegoś niekontrolowanego wychyłu do tyłu. Dlatego tobie też polecam poszukać 164 cm jeżeli nic cię nie goni z zakupem. BTW: moja żona wymieniła właśnie 153 cm na 158 cm i - mimo moich obaw, że za długie jej kupiłem - nie zamieni się z powrotem :laughing: (172 cm, waga 60 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rankiem kiedy stok jest dobrze przygotowany jedzi sie super nie widziałem zeby były mało stabilne, jakoś nie brakowało mi tych 7 cm kiedy warunki sie zmieniły koło 16 było już znacznie gorzej ale mysle ze i tak te 7 cm by nic nie zmieniło :) narta jest troche za waska w tali na muldy i dosyc duze zaspy, moje virony sa dłuższe o 3cm i szersze pod butem a tez nie było rewelacji. Tak ze nie ma nart uniwersalnych na popołudnie trzeba by miec 2 parę szeroka pod butem i 165 minimum. Jeżeli warunki na stokach pozwola chciałbym jeszcze taka przetestowac w weekend :) a slalomke chba jednak i tak wezme 157;) nie chce kupowac w necie a w pobliżu tylko takie.

Jeszcze pytanie dlaczego przyjeło sie że narta ma być -10-15 wzrostu, tak przynajmniej pisało na moich vironach, w sklepie sprzedawca znów doradzał miedzy broda a nosem:)

Edytowane przez bociek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie są slalomki to lepsze by były narty 163-165 cm dla żony.

Janek, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w tej długości dla kobiet to można u nas w sklepach znaleźć niewiele modeli, a to co znajdziesz to w 95% modele dla zaawansowanych narciarek. Często u producenta na 160 cm kończy się rozmiarówka dla kobiet. Mówię oczywiście o modelach rekreacyjnych, niemęczących dla świeżo-średnio-zaawansowanych, dedykowanych dla kobiet. O tą narte chodzi, model 159 cm: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,voelkl,aurena,5901.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne narty dla kobiet. Te 159 cm dobre ,ale na 166cm, mimo niewielkiej wagi żony byłoby lepiej, tak sądzę. Obecnie mam narty 177cm wzrost 185 waga 78-80 kg. Sprzedawca w Tirolski proponował nawet 183 cm i chyba miał rację . Moje narty są z grupy AM. Co do tematu wątku to slalomki też nie powinny być przesadnie krótkie . Na pewno nie 150cm przy wzroście 174cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembus no to u twojej żony wychodzi własnie coś miedzy 10 a 15 cm mniej od wzrostu, ja wziołem 157 przy wzroscie 174 czyli 2 cm mniej niż skala, a chyba te 2 cm cudów nie uczynia w stabilnosci;)

..tylko, że ona jeździ rekreacyjnie, a Ty jak sądzę chcesz jeździć zdecydowanie ostrzej. Wzrost, waga i styl/umiejętność jazdy - to kluczowe czynniki wg mnie przy wyborze długości desek.

Poza tym - widze, że masz ochotę na te 157 więc po prostu ciesz się jazdą! Jak trochę pojeździsz napisz coś o wrażeniach. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak jakoś strasznie mi spasowały:) nie widziałem dużej różnicy w jedzie miedzy 157 a 160 czy 163 może dla tego, a tak jak wcześniej pisałem te deski mam praktycznie na miejscu. Szkoda tylko że zima sie konczy bo nie miałem w planach na wiosne wyjazdu do austri:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc decyzja zapadła na edge jedziło mi sie najlepiej, nastepna długośc to 164 a niestety nigdzie do testów nie było a nie cciałem ryzykowac kupna czegoś czego nie miałem na nogach, tak zrobiłem z vironami i okazało sie że jednak mi nie pasują :) choc szwagier jest nimi zachwycony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i wizualnie było duzo lepiej.

Wytłumacz mi kolego tylko jak nastał ten cud ?

Jak to możliwe że zmieniając to, w co wpięte masz buty nagle przybyło Ci umiejętnosci? Nie bede Cię zniechęcał ale koledzy ktorzy tutaj są stałymi bywalcami napisali Ci odrazu złotą recepte na sukces nie narty jadą a ten kto nimi kieruje wiec ucz sie a nie kupuj najwyższe modele po jednym czy dwóch latach jazdy.

Chyba że chodziło Ci że wizualnie w sensie że jak jechałeś to na ładniejsze deski patrzyłeś to wsumie tutaj nie ma dyskusji! Są gusta i guściki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar nie wiem jak nastał ten cud jak to okreslasz ale taka jest prawda czy to 157 czy 163 czy 165 na slalomkach jezdzi mi sie duzo lepiej nie gubia krawedzi lepiej sie prowadzą nie telepią sie tak przy wiekszej predkosci. Najwidoczniej cuda sie zdarzają, nie wiem jak to wytłumaczyć.

Edytowane przez bociek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...