Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Aprica


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Aprice pod koniec stycznia. Narciarsko fajnie, trasy dość zróżnicowane. Ja po przyjeździe trafiłem na duży opad śniegu, przez dwa dni jeździło się w puchu, pozostałe dni to cały czas słońce. Na stokach nie ma zbyt dużo ludzi, przeważają Włosi i Czesi. Sama miejscowość jest idelna dla ludzi, którzy po nartach chcą głównie odpocząć. Puby puste, dyskotek brak, więc jeśli ktoś nastawia się na nocne życie po nartach to ja Aprice odradzam. Jeśli tylko na nartowanie to miejscówka godna polecenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stołowałem się głównie w knajpach na stoku, te w miasteczku nie budziły we mnie specjalnego zaufania. Ceny wyglądały mniej więcej tak:

- piwo - 5 euro

- bombardino - 4 euro

- ciabata lub sandwich - od 4 do 5 euro

- dania obiadowe np. lasagne'a - około 7 euro

Knajpa, w której jest najsmaczniej i jest największy wybór, jest przy górnej stacji gondoli na Palabione, dodatkowo jest wyposażona w darmowe WiFi.

Jeszcze jedna pozytywna sprawa jeśli chodzi o trasy w Aprice. Znakomita większość z nich jest położona w lesie nie jesteśmy więc narażeni na podmuchy wiatru. Zresztą jak dla mnie jazda w lesie jest bardziej przyjemna.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z nart w Aprica. Też polecam ten ośrodek. Byliśmy z dziećmi więc pasowała nam niespecjalnie duża mnogość tras i ludzi.

Bardzo dobrze przygotowane, ciekawe i stosunkowo długie trasy. Stoki północne więc śniegu opór i w zasadzie cały dzień dość twardo. Trasy w zasadzie w ogóle niezatłoczone. No i pogoda trafiła nam ładna bo tylko jeden dzień śnieżyło (dzięki temu następnego dnia dużo puchu dla chętnych) pozostałe słońce.

Poza tym rzeczywiście po nartach w miasteczku dość sennie. Jeśli chodzi o ceny to bardzo zróżnicowane. Np. piwo w hotelowym barze bezpośrednio pod stokiem - 4eur a u nas w hotelu 200m dalej 2,5eur. Dużo więcej w tym temacie nie pomogę gdyż mieliśmy wyżywienie HB a w knajpach na stoku zawsze menu dla 4 osób więc nie zarejestrowałam poszczególnych cen. Ale polecam pizzę w restauracji przy głównej gondoli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, my akurat byliśmy tym razem (po raz pierwszy zresztą) na wyjeździe zorganizowanym przez biuro podróży i to razem ze szkoleniem narciarskim dla dzieci - noclegi, wyżywienie, karnety, zniżki dla dzieci, instruktorzy, rezerwacje sali na lunch, tyczki itp itd - te wszystkie koszty były ujęte w cenie całościowej więc zaciemnia to wszystko moim zdaniem ale nie wyobrażam sobie żeby tam były w hotelach/pensjonatach których tam jest całe mnóstwo jakieś wygórowane ceny. My akurat byliśmy w hotelu Urri i słyszałam że tam oferta: nocleg z HB z karnetem bodajże 1640zł? To przez biuro nie wiem ile bezpośrednio w hotelu.

http://www.apricaonline.com/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ceny noclegów i apartamentów nie będą wygórowane. Hoteli, pensjonatów i apartamentów jest sporo, jednak większość z nich była pusta (przynajmniej podczas mojego pobytu). Można właściwie zaryzykować i jechać w ciemno, napewno na miejscu znajdzie się coś w niewygórowanej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa mapą, ale znalazłem ładne zdjęcie i powiem, że wygląda to całkiem intieriesno:

http://www.visual-italy.it/media/images/big/5_foto77-aprica.jpg

Ta traska całkiem po prawej wygląda imponująco.

Ponadto jest tam w tym krzesło o przewyższeniu 800 m :eek: ze stacją pośrednią na której można się do kogoś dosiąść - ciekawie rozwiązane.

Chyba obiorę ten kierunek na przyszłe ferie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym dosiadaniem to niedokładnie tak jest :smile:, nie można sobie wybrac - do tej laski się dosiądę :biggrin:, po prostu puszczają z dołu co drugą kanapę i na stacji pośredniej się na te wolne wsiada

Ale rozwiązanie rzeczywiście ciekawe :smile:

Trasa z prawej bardzo fajna czarna u góry kawałek czerwona.

Polecam tylko na podróż a konkretnie na ostatni odcinek zabezpieczenie się w aviomarin lub coś w tym stylu - dwie godziny po serpentynach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym dosiadaniem to niedokładnie tak jest :smile:, nie można sobie wybrac - do tej laski się dosiądę :biggrin:, po prostu puszczają z dołu co drugą kanapę i na stacji pośredniej się na te wolne wsiada

Ale rozwiązanie rzeczywiście ciekawe :smile:

Trasa z prawej bardzo fajna czarna u góry kawałek czerwona.

Polecam tylko na podróż a konkretnie na ostatni odcinek zabezpieczenie się w aviomarin lub coś w tym stylu - dwie godziny po serpentynach!

A którędy jechałaś. Bo z moich stron to mi najbardziej pasuje przez St. Moritz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem z obu stron. Po prostu kiedyś, jak lało i była mgła, wybralismy się z Pejo do Livigno po czekolady ( miedzy innymi):smile: Oczywiscie ja prowadziłem. Z przykrością muszę wyznać, że moja jazda doprowadzia jednego z kolegów do lekko niekontrolowanego zachowania. Zakwestionował moje umiejętności i porównał mnie do swojej zony, z tym, że żonę ocenił o niebo lepiej.( nie martwił się jednak gdy z Tonale do Pejo prowadził kolega i zagotował płyn hamulcowy oraz spalił klocki, a ja myślałem że się zes...). Do Livigno jechałem wg wskazań navi, miejscami po scieżkach jak kozica!!! Z powrotem, z uwagi na póżną porę i warunki pogodowe, wracałem drogą optymalna i wg drogowskazów. Da się przejechać, choć miejscami jak żle się przymierzysz do zakrętu, lub akurat z kimś się mijasz, trzeba go poprawiać. Polecam główną drogę. Sam dojazd przez Val di Sole do Apricy nie jest bardzo trudny. Skoro spotyka się tam autobusy i "tiry", nie jest strasznie. Nie to co wjazd i zjazd ze Sv. Jure koło Makarskiej w Chorwacji. Tam to nawet moja zona "odmówiła mi współpracy"!:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...