Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tanie tankowanie


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Temat tańszego tankowania w drodze w Alpy przewija się na forum od czasu do czasu. Zakładam stały wątek zwiazany z oszczędzaniem pieniędzy na paliwie.

Sam często jadąc w Alpy tankowałem na stacjach przy autostradzie płacą duuużo za litr paliwa. Mam jednak stacje, na których można duuużo zaoszczędzić i nie stracić wiele czasu na zjazd z autostrady.

Ostatnio jadąc do Włoch tankowałem w Kufstein (zjazd Kifstein Sud). Dojazd do stacji zajmuje ok 2-3 min, a oszczędność...

Cena ropy niższa od ceny 'na autostradzie" o 0,20 Euro (1,395 Euro/litr). Jako, że mój zbiornik to prawie 100 litrów w kieszeni zostało mi 20 Euro. Wracając też tankowałem na tego typu stacji i w sumie zaoszczędziłem ok 36 Euro. Gdybym porównał to do cen we Włoszech ok (1,75 Euro/litr) oszczędności byłyby jeszcze większe!

Moim zdaniem warto!

Tu możecie wyszukać tanie stacje w Austrii

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam odpowiem jak "tanio" zatankowałem jakieś 25 lat temu. Będąc na Węgrzech w okolicach Szeged, zamarzyłem o tanim paliwie z Rumunii. Jako że nie było to daleko, wyskoczyłem do Aradu. Paliwo kupiłem, full do baku i 20 litrów w kanister. Wracam na granicę a tu, kolejka na kilka kilometrów! Ale gdzie moja słowiańska fantazja? Omijam koleję i walę prosto pod szlaban. Tam jakiś rumuński mundurowy krzyczy i macha łapami. Znam ich, mam w aucie trochę papierosów, daję 2 czy 3 paczki i jadę za szlaban. Tam celnik dopier... sie do mnie i informuje mnie, że z Rumunii wolno wywozić jedynie 10 litrów paliwa, a nie 20. Proponuję, że odleję te 10 litrów, bo chcę czym predzej odjechać z tej "pułapki". Na nic moje prosby, zostawiam więc na granicy bańke z 20 litrami i opuszczam krainę taniego paliwa! Przyjeżdżam na camping w Seged i opowiadam wszystko żonie, a ta wybyczona na basenach, smieje się i mówi żebym policzył czy sie opłaciło! Wyszło drozej niz na Węgrzech, porównywalnie do Jugosławii, z tym, że nie miałem juz bańki na tanie paliwo bułgarskie.:smile: O tak to się nieraz wychodzi na próbie oszczedzania, co wcale nie znaczy, że nie nalezy zjeżdżać z autostrad, aby się zatankować:smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Fajny tytuł "Tanie tankowanie". Ładne mi tanie- 1,4 do 1,8 ojro! :sorrow: O ile pamietam, nigdy nie było tanio. Jedynie w latach 80 ub wieku, na terenie byłego ZSRR mozna było tanio zatankować, ( np. za dziecinne kolorowe buciki w cenie obiadu w polskiej restauracji ,-około 50 litrów benzyny) ale tylko jak się kombinowało, bo z wymiany waluty na książeczkę walutową, to kasy było mało, no i po niekorzystnym kursie. Dla przypomnienia, lata 70 ub wieku, etylina 78- 5 zł/l, etylina 94- 6,5 zł/l, diesel- 2,2 zł/litr. ( tak, tak, kto miał diesla jeżdził!), stypendium studenta 600zł, obiad na stołówce studenckiej 11 zł, miesięczna opłata za akademik 120 zł, średnia pensja coś od 2 tys do 2,6 tys pod koniec dekady lat 70. Aha, byłbym zapomnieł, flaszka , znaczy się połówka 60 zł, ale potem podrożała do 100zł!:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia pensja coś od 2 tys do 2,6 tys pod koniec dekady lat 70. Aha, byłbym zapomnieł, flaszka , znaczy się połówka 60 zł, ale potem podrożała do 100zł!:sorrow:

Wychodzi z obecnej relacji ceny alkoholu do zarobków, że dziś szlachta rozpija chłopów pańszczyźnianych:biggrin:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Najtańszy (na pewno jeden z najtańszych) diesel w Austrii jest chyba na stacji http://www.oldtimer.at/oed na 130-131 km autostrady A1 - na zachód od Amstetten.

Stacja jest przy bocznej drodze i nie jest to typowa stacja autostradowa ale zjazd do niej jest przyzwoity (jadąc od Wiednia, jadąc do Wiednia trzeba trochę pokręcić). Ostatnia cena ON to 1,299 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie powtarzać, podam tylko linki do moich dwóch postów w innym wątku, a dotyczących właśnie tego tematu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18848-Zillertalarena-2014?p=192157&viewfull=1#post192157

i uzupełnienie do powyższego:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18848-Zillertalarena-2014?p=192293&viewfull=1#post192293

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po ostatnim wyjeździe do Zillertal, chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie cen benzyny.

Warto zwrócić uwagę na samoobsługowe stacje sieci Avanti, a w następnej kolejności na stacje JET-a.

W Zillertal polecić mogę samoobsługową stację Avanti w Fügen, a w Salzburgu stację JET-a przy Münchner Bundesstraße 15 (http://goo.gl/maps/gN6mC).

Na obydwóch tych stacjach paliwo było znacznie tańsze niż na uważanej za dosyć tanią, stacji paliw w Hobersdorf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, ile tańsze to paliwo? Ile mozna na baku zaoszczędzić?

Nie są to duże różnice, ale chodzi głównie o to, żeby nie zatankować na stacji, gdzie jest znacznie drożej niż na innych.

Zazwyczaj na stacji tuż przy autostradzie lub przy pierwszej stacji w mieście po zjeździe z autostrady, paliwo jest droższe o 20 eurocentów niż na następnej stacji kawałek dalej. Przy tankowaniu 50 litrów daje to oszczędność 10 EUR na baku. Jeśli znajdzie się jeszcze tańszą stację, to zaoszczędzi się jeszcze trochę więcej.

Natomiast pomiędzy tanimi stacjami różnice już nie są takie duże.

Jadąc do Zillertal, w Hobersdorf benzyna Eurosuper 95 była po 1,354 EUR/l i w takiej samej cenie była w Zillertal, ale na stacji Avanti w Fügen była po 1,334 EUR, a gdy 22 marca wracałem, to w Salzburgu tankowałem po 1,316 EUR/l.

Zwracam uwagę na zaobserwowaną przez mnie praktykę, że tuż przed weekendem w kurortach zazwyczaj benzyna drożeje. Przykładowo w Hippach benzyna w czwartek podskoczyła z 1,354 na 1,384 EUR. Półtora euro na baku to nie jest dużo, ale jeśli nic to nas nie kosztuje, to dlaczego by nie zaoszczędzić tankując wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok stacje samoobsługowe są faktycznie tańsze ale tylko dla tych którzy mają rachunki w Euro.Kurs Euro przy rozliczeniach karty czyni te operacje nieopłacalnymi.Jadąc w kierunku Insbrucka 8 marca zjechałem na zjeżdzie Worgl West-przed Zillertalem- i tam po przejechaniu ok 4 km w kierunku zachodnim na BP płaciłem za diesla 1,29.Kawałek dalej była samoobsługowa Avanti z ceną 1,31.Drogi się nie nadkłada bo cały czas jedzie się równolegle do autostrady tylko po drugiej stronie Innu i na autostradę wraca się po przejechaniu od zjazdu ok 10 -12 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

pierwszy raz do włoch-tanie tankowanie

Witam wszystkich.

Jako , że jadę pierwszy raz chciałbym prosić Szanowne Koleżanki i Kolegów o pomoc.

Pojadę przez Cieszyn, Ołomuniec , Brno (autostrada D1 ) Wiedeń A4 i dalej do Wenecji.

Czy mógłby mi ktoś, podać i wytłumaczyć jak krowie na pastwisku, gdzie najtaniej zatankować poza Polską.

Piszecie w tym wątku i podajecie wiele stacji ale nie chciałbym za daleko zjeżdżać z trasy.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę przez Cieszyn, Ołomuniec , Brno (autostrada D1 ) Wiedeń A4 i dalej do Wenecji.

Pierwsza sprawa, to nie jechać przez Cieszyn, tylko autostradą A4 pod Gliwice, a potem autostradą A1 na Ostravę. Ta trasa jest chyba krótsza, a na pewno jest znacznie szybsza.

Czy mógłby mi ktoś, podać i wytłumaczyć jak krowie na pastwisku, gdzie najtaniej zatankować poza Polską.

Piszecie w tym wątku i podajecie wiele stacji ale nie chciałbym za daleko zjeżdżać z trasy.

Przeczytaj uważnie ten wątek, masz tu prawie wszystko powiedziane.

W Czechach nie opłaca się tankować, wychodzi drożej niż w Austrii.

Najważniejsze, to nie tankować na stacjach przy autostradzie, gdzie ceny są zazwyczaj wyższe o ok. 20 eurocentów niż po zjechaniu z autostrady. Po zjeździe z autostrady warto też minąć pierwszą stację i tankować dopiero na drugiej lub trzeciej z kolei.

Na paliwie z Polski bez problemu dojedziesz do Wiednia i tam najlepiej jest zatankować na stacji JET-a przy Hirschstettner Strasse - czytaj mój post o tym: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18848-Zillertalarena-2014?p=192157&viewfull=1#post192157

Najważniejsze, to zatankować w Austrii przed wjazdem do Włoch, gdyż we Włoszech paliwo jest znacznie droższe niż w Austrii.

Stację z tanim paliwem znajdziesz sobie w wyszukiwarce do której link masz w pierwszym poście tego wątku, jako Bundesland wybierz Kärnten.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako , że jadę pierwszy raz chciałbym prosić Szanowne Koleżanki i Kolegów o pomoc.

Pojadę przez Cieszyn, Ołomuniec , Brno (autostrada D1 ) Wiedeń A4 i dalej do Wenecji.

Czy mógłby mi ktoś, podać i wytłumaczyć jak krowie na pastwisku, gdzie najtaniej zatankować poza Polską.

Piszecie w tym wątku i podajecie wiele stacji ale nie chciałbym za daleko zjeżdżać z trasy.

Pozdrawiam Marek

Cześć, w maju jechałem do Triestu, a potem wracałem w czerwcu przez Mestre (Wenecja).

Co będziesz tankował? Dość ważne pytanie.

I dwa: zastanów się, czy przy takiej trasie na raz, nie lepiej lecieć na A4 i A1. Dłużej a spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwa: zastanów się, czy przy takiej trasie na raz, nie lepiej lecieć na A4 i A1. Dłużej a spokojniej.

Nie jest dłużej!

Według Google Maps:

przez A4 i A1 - 1079 km / 9h55m (i niewątpliwie spokojniej)

przez Cieszyn - 1092 km / 10h32m (i liczne skrzyżowania ze światłami oraz dziesiątki fotoradarów po drodze).

Wybór nie powinien budzić żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel, zapomniałem dodać :)

To prosta sprawa. Dużo opisane na forum.

Tankujesz w Polsce usiebie, potem ewentualnie na pierwszej stacji Shell na A1 za granicą i przy okazji kupujesz winietkę.

No a potem zależy jak pojedziesz: Klagnefurt czy SLO. Ja jechałem do Triestu przez SLO i żałuję, że wracałem przez Klagenfurt.

SLO autostrada prawie pusta, cena paliwa dużo niższa, no ale dodatkowa winietka. Trzeba policzyć i zaplanować.

Jadąc przez Klagenfurt trafiasz na tunele i jeden pas. Jesli ktoś się uprze na jazdę zgodnie z przepisami to jedziesz 50km/h przez godzinkę.

Na pewno nie tankować we Włoszech. Ceny po 1,8 ojro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...