Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z Kasprowego z dzieckiem


Rekomendowane odpowiedzi

MajorSKI.

Kiedyś zjechałam (a raczej się ześlizgnęłam)z Orti w Marillevie i nawet udało mi się nie zaliczyć dzwona (aczkolwiek techniki w tym nie było żadnej -sillute.

ORTI- Marilleva 1400 długość 700-różnica poziomów 194 m.

kto jechał to wie o co chodzi.

Krzychu, pamiętam jak wciągnęłam się, żeby zjechać Orti z dwoma moimi bardzo dobrze jeżdżącymi kolegami (pierwszym wyciągiem, zaraz rano od 8ej). Nie wiedziałam wtedy jaka dokładnie to trasa a oni do mnie mówią "chodź, zjedziesz z nami, Ty sobie bez problemu poradzisz, w razie czego będziesz jechać pomału a my na Ciebie zaczekamy". Owszem, zaczekali, na dole, hehehehe. Wtedy ta trasa była bardzo oblodzona, pogoda była trudna, mgliście (a wiadomo, że Orti jest wąska). Ścianki mnie przerażały, a przed oczami śmignęły mi tylko narty mojego, świetnie technicznie jeżdżącego kolegi. Pomyślałam sobie "dobra, zostałam sama,nie mam wyjścia, przecież na butach nie zejdę", hehe. Jakoś poszło ale do dzisiaj to pamiętam. Oni na dole czekali uśmiechnięci i jak dojechałam to usłyszałam tylko "przecież mówiliśmy, że sobie poradzisz". Myślałam, że ich zabiję...:-))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sillute.Małe wyjaśnienie-ORTI-jest wyżej,trzeba wjechać jeszcze do góry krzesłem / dużo stromsza / Ta którą zjeżdzałaś nazywa się Nera Marilleva 1800 długości 445 przewyższenia ,też kolor czarny .Bardzo fajna .

Krzychu, taka z samej góry z Dos de la Pesa bodajże, 26-25, to nie Orti? Myślałam, że właśnie Orti:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-ORTI

26-Nera Marilleva.

Mieszkałem przy samej 26 ostatni hotel-Sole Alto,20m od narciarni zaczynała się trasa.Codziennie zaczynaliśmy nią zjazd .Okno naszego pokoju wychodziło także na trasę.Bardzo fajne miejsce.polecam

My mieszkaliśmy w Residence Marilleva, to generalnie niżej niż Sole Alto jest, ale też Marilleva 1400. Mi się tam bardzo podobało i w przyszłym roku na pewno tam uderzymy. Odpowiada pogoda, piękne widoki i oczywiście jedzenie. Szczerze powiedziawszy uważam, że większość tras zaznaczanych tam na czerwono , czerwonymi de facto nie są . Może też dlatego, że są dobrze przygotowane. Ja bardzo lubiłam trasę 20, 29 i 12 w stronę Folgaridy z Orso Bruno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wielu z Was nie zrozumiało zapytania mojej żony....Ona zapytała o możliwość zjazdu z Kasprowego!!!!!My sie tam wcale nie pchamy,nie mamy nawet znajomych których to wogóle zainteresuje?!Poprostu nasz znajomy instruktor nam to zaproponował i tyle,nie jestesmy jakimiś oszołomami którzy się pchają po kontuzje tylko tak jak zona napisała,nie będziemy oglądać tvn i seriali bo zycie jest na to za krótkie.Obstawiam,ze na ten Kacprowy nie pojedziemy w tym roku bo niektórzy zasiali w nas nutę niepewnosicpokzuje forum,e starzy i doświadzczeni narciarze doznaja kontuzji na róznych trasach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy:-) Mieliśmy 4 dni fajnego jeżdżenia, ale na Kasprowy się nie zdecydowaliśmy. Głównie skupialiśmy się na czerwonych "6", "6a" i "1" "2" FIS w Białce. Lena dawała radę bez najmniejszego problemu (warunki były trudne, mokro, niemiło i bardzo piaskowo). Jeździliśmy cały dzień z naszym instruktorem i teraz padło absolutnie na Kasprowy w Święta Wielkanocne, mam nadzieję, że damy radę;-) Potem gadaliśmy jeszcze z ratownikiem TOPR, który również jest instruktorem i jak najbardziej stwierdził, że damy radę (oby....). Nasza córka glebę zaliczyła ze 3 razy podczas 4 dni. Trzymajcie za nas kciuki:-))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy:-) Mieliśmy 4 dni fajnego jeżdżenia, ale na Kasprowy się nie zdecydowaliśmy. Głównie skupialiśmy się na czerwonych "6", "6a" i "1" "2" FIS w Białce. Lena dawała radę bez najmniejszego problemu (warunki były trudne, mokro, niemiło i bardzo piaskowo). Jeździliśmy cały dzień z naszym instruktorem i teraz padło absolutnie na Kasprowy w Święta Wielkanocne, mam nadzieję, że damy radę;-) Potem gadaliśmy jeszcze z ratownikiem TOPR, który również jest instruktorem i jak najbardziej stwierdził, że damy radę (oby....). Nasza córka glebę zaliczyła ze 3 razy podczas 4 dni. Trzymajcie za nas kciuki:-))))))))))))))))))

W niedziele była ładna pogoda, ale chyba dobrze, że odpuściliście, bo w dolnej części trasy Goryczkowej (tej, która was interesuje) po ociepleniu i ochłodzeniu zrobiły się paskudne warunki...

Jak się tylko poprawią warunki i będzie ładna pogoda, to śmiało jedźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przed Kasprowym wypróbujcie Łomnicę ? Do Startu/Cucoriedek macie trasy jak w Białce, a powyżej trudniejszą czerwoną oraz "prawdziwą" czarną. Nie będzie takiego przeskoku. Również logistycznie łatwiej - parking pod samą gondolą i krzesłami. Natomiast, żeby dojechać na Kasprowy musicie:

- zaparkować koło ronda (2 zł/h)

- podjechać busem do Kuźnic (3 zł)

- wyjechać kolejką na Kasprowy

Cena karnetu zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarezerwowaliśmy Święta w Zakopanem i mamy nadzieję jeden dzień jeszcze pojeździć. No i chyba musimy w tym roku zaliczyć zjazd o Wielkanocne jajo na Kalatówkach, podobno impreza zaczyna się już od Bp;-)))))))

Podczas tego wyjazdu zaliczyliśmy również stratę, małżonek porwał portki narciarskie w kroku prawie do połowy ud. Musi zbierać na nowe, hahahhahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Może przed Kasprowym wypróbujcie Łomnicę ? Do Startu/Cucoriedek macie trasy jak w Białce, a powyżej trudniejszą czerwoną oraz "prawdziwą" czarną. Nie będzie takiego przeskoku. Również logistycznie łatwiej - parking pod samą gondolą i krzesłami. Natomiast, żeby dojechać na Kasprowy musicie:

- zaparkować koło ronda (2 zł/h)

- podjechać busem do Kuźnic (3 zł)

- wyjechać kolejką na Kasprowy

Cena karnetu zbliżona.

Moim zdaniem trasa na Lomnickim jest stromsza niż Kasprowy.

Jak już tak wyliczasz skrupulatnie co do złotówki to policz jeszcze koszt i czas dojazdu do Lomnicy oraz koszt ubezpieczenia ;)

-------------------------------------

Sent from my iPhone using Tapatalk 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarezerwowaliśmy Święta w Zakopanem i mamy nadzieję jeden dzień jeszcze pojeździć.

Wiosna to najlepszy czas na Kasprowy jeśli jest pogoda ale w święta tłumy są gwarantowane.

-------------------------------------

Sent from my iPhone using Tapatalk 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trasa na Lomnickim jest stromsza niż Kasprowy.

a jak się ma Kasprowy do Generala ?

Jak już tak wyliczasz skrupulatnie co do złotówki to policz jeszcze koszt i czas dojazdu do Lomnicy oraz koszt ubezpieczenia ;)

różnica w dojeździe to 30 km więcej do Łomnicy, kilka zł na osobę więcej

ubezpieczenie - mam na zagranicę za 8 zł dziennie, nie wiem za ile można na Polskę, ale pewnie nie ma wielkiej różnicy

nie mam jakiegoś problemu z Kasprowym i pewnie jak będą warunki, to się tam w kwietniu przejadę, chciałem tylko wskazać pewne niedogodności,

poza wymienionymi, mam następną - w ramach karnetu można tylko raz wyjechać gondolą, na Łomnicy nie ma tego ograniczenia

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna to najlepszy czas na Kasprowy jeśli jest pogoda ale w święta tłumy są gwarantowane

Zgadza się , ale większość to " nienarciarze" na Kasprowym. Więc chyba na trasie nie powinno by tłoku. Zgadzam się - Kasprowy jak jest pogoda to jest zaje..... , a jak nie ma pogody - to nie :stupid: zero-jedynkowy :biggrin:. W zeszłym roku jeździłem w połowie kwietnia , to na trasie pustki były, a na górze czarno od ludzików, fotki robili, opalali się.... Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...