Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle doskonałe? - Arctica G-75 F


piowolt

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie priorytetem w goglach jest:

1. Polaryzacja - nigdzie nie przydaje się tak bardzo jak na śniegu który jest powierzchnią wyjątkowo dobrze odbijająca światło. Polaryzacja powoduje że doskonale widać każde załamanie w śniegu, muldę, lód i inne niespodzianki,

2. Podwójne wentylowane szyby - znika problem z mgłą i zamarzaniem szyb. Do tej pory nie zdarzyło mi się przecierać tych gogli.

3. Fotochrom - zamiast wozić z sobą kilka szyb i zmieniać je w rożnych warunkach (nie wyobrażam sobie przy przejściowych zachmurzeniach) wystarcza jedna dobra fotochromowa. W tym modelu działa to świetnie.

Szukałem długo i znalazłem produkt spełniający te wszystkie kryteria za niezbyt wygórowaną cenę (ja kupiłem w grudniu 2012 za 240 zł.):

http://www.arctica.pl/p255/g-75f

Jeżdżę już w nich od początku sezonu, przetestowane przy jeździe nocnej, pogodzie słonecznej, pochmurnej, przejściowej, przy opadach śniegu i mrozie do -15.

Pasek jest przymocowany do gogli na "zawiasie" więc bardzo dobrze dopasowują się do kasku.

Polecam!

PS. Szyba zewnętrzna zarysowała się lekko mikroskopijnymi dwoma ryskami, kiedy przyłożyłem kaskiem z goglami w ścianę z nakrapianym tynkiem:)

Nie jestem przedstawicielem firmy i nie jest to reklama, jestem zwykłym narciarzem i od grudnia użytkownikiem tych gogli.

Chce się podzielić dobrym zakupem za dobrą cenę.

Edytowane przez piowolt
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii w internecie: za ciemne na jazdę w nocy z powodu fotochromu zakres 2-3.

Sprawdzałeś w porównaniu z innymi w nocy przy sztucznym oświetleniu, rozproszonym świetle zza chmur (kiedy stok wygląda płasko/prosto a taki nie jest), mgle i innych warunkach ekstremalnych?

Ogólnie ciekawa opcja w tym zakresie cenowym. Szybka wymienna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytetem w goglach jest:

2. Podwójne wentylowane szyby - znika problem z mgłą i zamarzaniem szyb. Do tej pory nie zdarzyło mi się przecierać tych gogli.

Ja od 3 sezonów używam POCów, one mają pojedynczą szybę, a mimo to nigdy się mi nie zdarzyło żeby zaparowały, a zaznałem już w ich posiadaniu każdych warunków atmosferycznych.

3. Fotochrom - zamiast wozić z sobą kilka szyb i zmieniać je w rożnych warunkach (nie wyobrażam sobie przy przejściowych zachmurzeniach) wystarcza jedna dobra fotochromowa. W tym modelu działa to świetnie.

Te POC mają faktycznie w komplecie 3 szyby, no ale nie ma się co oszukiwać, to nie jest tak że jadąc krzesłem zmieni się szybkę, żeby zmienić szybkę potrzebne jest dobre światło i cienkie rękawiczki żeby szyby nie upalcować.

Niemniej jednak jazda nocna z szybą bezbarwną jest nieoceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii w internecie: za ciemne na jazdę w nocy z powodu fotochromu zakres 2-3.

Sprawdzałeś w porównaniu z innymi w nocy przy sztucznym oświetleniu, rozproszonym świetle zza chmur (kiedy stok wygląda płasko/prosto a taki nie jest), mgle i innych warunkach ekstremalnych?

Ogólnie ciekawa opcja w tym zakresie cenowym. Szybka wymienna?

Fotochrom w tym modelu działa w zakresie:

kat.2 - średnio intensywne światło słoneczne – 18%-43%

kat.3 - intensywne światło słoneczne – 8%-18%

Oczywiście najjaśniejszy zakres (kat. 2) przyciemnia, więc nie jest to rozjaśniająca szyba do jazdy nocnej, w całkowitych ciemnościach,

ale jeżdżę (jeździłem) w nich między godziną 17 a 2 w nocy przy sztucznym oświetleniu i po przesiadce ze zwykłych Uvexów nagle wszystko zacząłem widzieć.

Przyciemnione, ale widzę ostro i wyraźnie a tym samym czuje się bezpieczne.

W goglach które miałem wcześniej, wiele szczegółów w nocy było niewidocznych i byłem trochę... ślepy

Nie ma wymiennej szybki, ale jest to na pewno opcja dla producenta do przemyślenia - 2, wymienna szyba do jazdy nocnej.

Za ta cenę to trudno kopić markowe gogle ze zwykłą pojedyncza szybką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 sezonów używam POCów, one mają pojedynczą szybę, a mimo to nigdy się mi nie zdarzyło żeby zaparowały, a zaznałem już w ich posiadaniu każdych warunków atmosferycznych.

Te POC mają faktycznie w komplecie 3 szyby, no ale nie ma się co oszukiwać, to nie jest tak że jadąc krzesłem zmieni się szybkę, żeby zmienić szybkę potrzebne jest dobre światło i cienkie rękawiczki żeby szyby nie upalcować.

Niemniej jednak jazda nocna z szybą bezbarwną jest nieoceniona.

Ja byłem w szoku, jeżdżę i nic nie paruje, niesamowite, prawda? Gdzie przez 8 ostatnich lat bylem z parą, szronem i mgłą na goglach za pan brat;)

Na pewno wymienna bezbarwna polaryzacyjna szyba była by bezcennym dodatkiem, chociaż... jeżdżę w nich w nocy i nie ma traumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piowolt - parę pytań

- jaka jest dynamika fotochromu, kiedyś to działało wolno, tzn. szyby szybko się ściemniały, wolno rozjaśniały

- jak fotochrom działa we mgle? Czy są jasne?

O ile wiem taki fotochrom musi być czuły na jakieś widmo światła, ultrafiolet (?). We mgle jest go sporo mimo słabej widoczności, i ktoś twierdził, że to się nie sprawdzi - jak jest naprawdę?

Tak ogólnie to dzięki za info, czegoś podobnego szukam.

Dotąd rozglądałem się za Julbo Cameleon

http://www.outdoorgb.com/p/Julbo_Orbiter_Ski_Goggles/

mają i fotochrom i polaryzację, no i dobrą opinię wśród produktów optycznych.

Wziąłem je na chwilę od zachwyconego znajomego, jakoś po zmroku - i było naprawdę OK.

Tyle że u nas to jest ok. 600 zł, w Austrii chyba wcale ich nie ma, a np. pod ww. linkiem jeszcze drożej :/

edit: poprawiłem nicka, sorry

Edytowane przez gajowy01
poprawiłem nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji jeździć z fotochromem, ale - przekazując info od mojego kolegi, który takowe szybki posiada - nie do końca ponoć sprawdza się w pochmurne dni na śniegu. Ponoć bardziej przyciemnia niż powinny w tych warunkach, bo mimo, ze jest pochmurnie jakaś część promieni jest od śniegu odbijana i w efekcie szybki są ciemniejsze, niż w tych samych warunkach pogodowych ale bez śniegu , czy jakoś tak ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji jeździć z fotochromem, ale - przekazując info od mojego kolegi, który takowe szybki posiada - nie do końca ponoć sprawdza się w pochmurne dni na śniegu. Ponoć bardziej przyciemnia niż powinny w tych warunkach, bo mimo, ze jest pochmurnie jakaś część promieni jest od śniegu odbijana i w efekcie szybki są ciemniejsze, niż w tych samych warunkach pogodowych ale bez śniegu , czy jakoś tak ...

Ano właśnie, bo przy bardzo słonecznych dniach, to gogle z Lidla dadzą radę :)

a ważne jest jak działają przy trudnych warunkach.

Jakiej firmy są gogle kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 sezonów używam POCów, one mają pojedynczą szybę, a mimo to nigdy się mi nie zdarzyło żeby zaparowały, a zaznałem już w ich posiadaniu każdych warunków atmosferycznych.

Te POC mają faktycznie w komplecie 3 szyby, no ale nie ma się co oszukiwać, to nie jest tak że jadąc krzesłem zmieni się szybkę, żeby zmienić szybkę potrzebne jest dobre światło i cienkie rękawiczki żeby szyby nie upalcować.

Niemniej jednak jazda nocna z szybą bezbarwną jest nieoceniona.

Sprawdzam jak się odpowiada z Tapatalk 2 z cytatem ;) Pewnie masz topowy model zawodniczy. Pojedyncze szyby stosują zawodnicy bo podwójna szyba daje znieksztalcenia. Powinieneś mieć jeszcze folie ochronną w komplecie (ściąga się ja na starcie).

-------------------------------------

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pivolt - parę pytań

- jaka jest dynamika fotochromu, kiedyś to działało wolno, tzn. szyby szybko się ściemniały, wolno rozjaśniały

- jak fotochrom działa we mgle? Czy są jasne?

O ile wiem taki fotochrom musi być czuły na jakieś widmo światła, ultrafiolet (?). We mgle jest go sporo mimo słabej widoczności, i ktoś twierdził, że to się nie sprawdzi - jak jest naprawdę?

Tak ogólnie to dzięki za info, czegoś podobnego szukam.

Dotąd rozglądałem się za Julbo Cameleon

http://www.outdoorgb.com/p/Julbo_Orbiter_Ski_Goggles/

mają i fotochrom i polaryzację, no i dobrą opinię wśród produktów optycznych.

Wziąłem je na chwilę od zachwyconego znajomego, jakoś po zmroku - i było naprawdę OK.

Tyle że u nas to jest ok. 600 zł, w Austrii chyba wcale ich nie ma, a np. pod ww. linkiem jeszcze drożej :/

Ad 1 Oczywiście, w fotochromach istnieje coś takiego jak czas reakcji, nie jestem ekspertem i nie odpowiem na pytanie jaki to czas, trzeba by spytać optyka, sam zainteresowałem się kiedyś tym tematem i szukałem informacji na temat reakcji i znalazłem na jakiś stronach optycznych, ale nie pamiętam. Można wygooglować.

Ad. 2 W zeszła niedzielę jeździłem na Chopoku do połowy skrytym w chmurach (mgle) a powyżej pełne słońce (kto był ten wie) od czasu do czasu przesłonięte chmurką i tu fotochromy pokazały pełnie swoich zalet. We mgle rozjaśniały się, w słońcu przyciemniały się i nie raziły, słońce odbite od śniegu rozpraszała polaryzacja i moje odczucia były bardzo pozytywne.

Tak wyglądał Chopok w niedzielę, a co mi, pochwale się:):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.524303967592373.112843.100000383232149&type=1&l=d6f9617961

Ad 3. Fotochrom jest czuły na ultrafiolet dlatego nie jest zalecany dla kierowców, szyba samochodowa filtruje UV i okulary nie reagują na zmiany w natężeniu światła słonecznego. Wymyślili już na to patent nazywa się chyba drivewear (http://www.drivewearlens.com/effect.php).

We mgle ewidentnie się rozjaśniały, w zasadzie różnica bez gogli i w nich we mgle była niewielka (czyli rozjaśniały się max do stopnia jaki fabryka dała), i to nie jest moje subiektywne odczucie, to samo mieli znajomi którzy przez nie patrzyli.

Gogle o których piszę, jak widzę w necie, mają teraz regularną cenę ok. 260, są zrobione z bardzo dobrych mocnych i plastycznych materiałów (do poczytania na str. producenta) i jakościowo chyba nie odbiegają od tych za 600.

Julbo Orbiter Ski Goggles mają szerszy zakres ściemniania 2-4

Edytowane przez piowolt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie info, trochę konkretów - fora się jednak przydają czasem ;)

Właśnie je znalazłem, chyba się po nie wybiorę, a te parę złotych różnicy w stosunku do Julbo chyba jakoś uda się zagospodarować ;)

PS.

Popatrzyłem na twoje fotki na FB

- czy wróciłeś z Chopka równie zły jak większość ostatnio? :)

- co tam w Kasinie - od pewnego czasu nie byłem - bez zmian? (czyt. sporo ludzi, minerały itp.) :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie info, trochę konkretów - fora się jednak przydają czasem ;)Właśnie je znalazłem, chyba się po nie wybiorę, a te parę złotych różnicy w stosunku do Julbo chyba jakoś uda się zagospodarować ;)PS. Popatrzyłem na twoje fotki na FB- czy wróciłeś z Chopka równie zły jak większość ostatnio? :)- co tam w Kasinie - od pewnego czasu nie byłem - bez zmian? (czyt. sporo ludzi, minerały itp.) :)
tutaj widać różnice w stopniu ściemnienia/rozjaśnienia w pełnym słońcu i w nocy:

3.jpg

Wróciłem z Chopoka bardzo... zadowolony:) Nie można było być niezadowolonym po takim dniu jak na fotkach:)Kasina ma 1,5 m. śniegu, byłem w poniedziałek, po 4 godzinach jak zwykle lodowo i muldowo, dlatego opyla się jeździć z rańca.Dla mnie muldy to większa zabawa, lód to kwestia krawędzi, najgorsze są kamienie, ale tych na głównej trasie nie ma, są za to na tej prostej pod słupami.Za to pd strona Chopoka, trzeba uważać, skały wychodzą spod śniegu.Znamy się?:)Gogli poszukaj w hurtowni Matrix na Bieżanowskiej, ja dostałem tam 20 zeta rabatu od ceny regularnej:)Z tego co wiem sprzedają też na giełdzie w Rotundzie.

3.jpg.71e5bbf1c6f71f291ffcbf7b2e4921d4.jpg

Edytowane przez piowolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Chopoka bardzo... zadowolony:) Nie można było być niezadowolonym po takim dniu jak na fotkach:)

Kasina ma 1,5 m. śniegu, byłem w poniedziałek, po 4 godzinach jak zwykle lodowo i muldowo, dlatego opyla się jeździć z rańca.

Dla mnie muldy to większa zabawa, lód to kwestia krawędzi, najgorsze są kamienie, ale tych na głównej trasie nie ma, są za to na tej prostej pod słupami.

Za to pd strona Chopoka, trzeba uważać, skały wychodzą spod śniegu.

Ostatnio na różnych forach było sporo relacji typu: tłum, ciasno, źle, parkingi, obsługa itp. - drogo i źle, na skalę zjawiskową, dlatego pytałem.

Znamy się?:)

Nie kojarzę ale w Kraku... kto wie :) Tu sem ja na FB.

Gogli poszukaj w hurtowni Matrix na Bieżanowskiej, ja dostałem tam 20 zeta rabatu od ceny regularnej:)

Z tego co wiem sprzedają też na giełdzie w Rotundzie.

Chyba znalazłem już jeszcze taniej ;) ...odłożyli mi już ostatnią sztukę :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na różnych forach było sporo relacji typu: tłum, ciasno, źle, parkingi, obsługa itp. - drogo i źle, na skalę zjawiskową, dlatego pytałem.

Na Chopoku zawsze było sporo ludzi, ale to wielka góra i jakoś ten tłóm się rozładowuje, tym bardziej teraz jak zrobili nowe lanowki. Głównie słychać wschodnie języki ale tez sporo skośnych oczu:)

Nie kojarzę ale w Kraku... kto wie :) Tu sem ja na FB.

Poszło zaproszenie, my narciarze musimy się trzymać:)

Chyba znalazłem już jeszcze taniej ;) ...odłożyli mi już ostatnią sztukę :)

Gratuluje:) Ile?

Jak już trochę w nich pojeździsz, podziel się tutaj swoimi wrażeniami.

Edytowane przez piowolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie odnośnie reakcji fotochromów na "rozjasnianie". A więc nie jest dobra. Mam gogle uvex, właśnie z fotochromem. Zauwazyłem, że jak wpadam z nasłonecznionego terenu w cień, np. do lasu to,- jestem przez trochę czasu ślepy. Nie jest to "tragedia" a slepota "krecią", ale wystarczajaco przeszkadza. I ponoć nie ma na to sposobu. W moim przypadku, a pod goglami noszę okulary ( oczywiście z filtrami, polaryzacjami i jeszcze tam z czymś), to moze ich właściwości jakos nakładaja się na właściwości gogli i wystepuja rózne reakcje. Kłamałbym gdybym powiedział, że nie jestem zadowolony z gogli z fotochromem. Są bardzo dobre, ale znam ich wadę i w cień, ze słońca, wpadam ze wzmozona uwagą i ostroznościa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopoku zawsze było sporo ludzi, ale to wielka góra i jakoś ten tłóm się rozładowuje, tym bardziej teraz jak zrobili nowe lanowki. Głównie słychać wschodnie języki ale tez sporo skośnych oczu:)

Hmm, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie :) No bo wyciągi wywożą jeszcze więcej więcej na stoki - a tłum, to dla mnie jest trudne do przyjęcia :/

Na "sąsiednim" dużym forum, znajdziesz sporo relacji z ostatnich dni, tygodni - na ogól negatywnych.

Dla mnie Chopok zawsze był jakiś taki "nieudany" - niby dużo, ale jakoś źle poukładane, albo połowa nieczynna, albo nieprzejezdna, w końcu albo drogo, albo tłum. Wąskie trasy itp.

Trochę tam wyjeździłem, i najlepiej wspominam wyjazdy wiosenne, późno wiosenne - wtedy śnieg już się uzbiera po zimie, nie wieje, mało ludzi , jakieś promocje - objeżdżałem na ogół obie strony na wiosnę.

Ale jakieś takie hasła typu że jest tam "alpejsko" to wg mnie nieporozumienie.

Gratuluje:) Ile?

Jak już trochę w nich pojeździsz, podziel się tutaj swoimi wrażeniami.

Na razie odłożyli na na hasło ...ma być 199 - ostatnia sztuka :)

Wrócę pewnie do wątku niebawem, za parę dni - będzie okazja przetestować w najbliższych dniach, ma być jakiś opad.

zrobie lekki offtop, z tego co widzea FB, to bylismy na tym samym wyjezdzie. Livigno '09 organizowane przez Łysego, tylko cos nie moge Cie pokojarzyc :)

Bo tam masa ludzi była z jednej ekipy - ja ciebie chyba też nie - kręciłem się przy kursie :)

Rok później ciebie zabrakło - a o twoim przypadku Łysy mi właśnie opowiadał, nawet pamiętam, że na tym patologicznym krześle na grzbiecie Mottolino :)

Świat jest mały i zdaje mi się, że mamy sporo wspólnych znajomych ;)

***

Wracając do tematu :)

Pytacie odnośnie reakcji fotochromów na "rozjasnianie". A więc nie jest dobra. Mam gogle uvex, właśnie z fotochromem. Zauwazyłem, że jak wpadam z nasłonecznionego terenu w cień, np. do lasu to,- jestem przez trochę czasu ślepy. Nie jest to "tragedia" a slepota "krecią", ale wystarczajaco przeszkadza. I ponoć nie ma na to sposobu. W moim przypadku, a pod goglami noszę okulary ( oczywiście z filtrami, polaryzacjami i jeszcze tam z czymś), to moze ich właściwości jakos nakładaja się na właściwości gogli i wystepuja rózne reakcje. Kłamałbym gdybym powiedział, że nie jestem zadowolony z gogli z fotochromem. Są bardzo dobre, ale znam ich wadę i w cień, ze słońca, wpadam ze wzmozona uwagą i ostroznościa.

OK, dzięki za kolejną opinię - zobaczymy jak to ogarnąć. Tak czy owak nie ma pewnie dobrego, niezawodnego patentu/szybki na każde warunki - najwyżej się kupi jakieś kolejne, rozjaśniające :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie odnośnie reakcji fotochromów na "rozjasnianie". A więc nie jest dobra. Mam gogle uvex, właśnie z fotochromem. Zauwazyłem, że jak wpadam z nasłonecznionego terenu w cień, np. do lasu to,- jestem przez trochę czasu ślepy. Nie jest to "tragedia" a slepota "krecią", ale wystarczajaco przeszkadza. I ponoć nie ma na to sposobu. W moim przypadku, a pod goglami noszę okulary ( oczywiście z filtrami, polaryzacjami i jeszcze tam z czymś), to moze ich właściwości jakos nakładaja się na właściwości gogli i wystepuja rózne reakcje. Kłamałbym gdybym powiedział, że nie jestem zadowolony z gogli z fotochromem. Są bardzo dobre, ale znam ich wadę i w cień, ze słońca, wpadam ze wzmozona uwagą i ostroznościa.

To prawda, to jest właśnie czas reakcji, cóż jasność szkła nie zmienia się błyskawicznie. Taka uroda fotochromu.

2 pary fotochromowych okularów chyba wzajemnie się wykluczają, popularny test na fotochrom polega na tym że bierzemy dwie pary okularów z polaryzacją, stykamy je soczewkami i obracamy w taki sposób aby przez takie "złączone soczewki" nie można było nic zobaczyć - czyli .. ciemność widze :) ... wtedy są to soczewki z polaryzacją.

Może znajdzie się jakiś narciarz optyk na forum?;)

Hmm, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie No bo wyciągi wywożą jeszcze więcej więcej na stoki - a tłum, to dla mnie jest trudne do przyjęcia :/

Na "sąsiednim" dużym forum, znajdziesz sporo relacji z ostatnich dni, tygodni - na ogól negatywnych.

Dla mnie Chopok zawsze był jakiś taki "nieudany" - niby dużo, ale jakoś źle poukładane, albo połowa nieczynna, albo nieprzejezdna, w końcu albo drogo, albo tłum. Wąskie trasy itp.

Trochę tam wyjeździłem, i najlepiej wspominam wyjazdy wiosenne, późno wiosenne - wtedy śnieg już się uzbiera po zimie, nie wieje, mało ludzi , jakieś promocje - objeżdżałem na ogół obie strony na wiosnę.

Ale jakieś takie hasła typu że jest tam "alpejsko" to wg mnie nieporozumienie.

Z kolei ja zawsze miałem szczęście do tej góry:) Fajna pogoda, bezwietrznie, nigdy nie zdarzyło mi się trafić na sytuację gdy tylko chodziły dolne wyciągi ze względu na wiatr. A słyszałem o takich akcjach sporo. Teraz zrobili do samej góry kolejkę na 2 linach która wytrzymuje wiatr do 120 km/h więc problem wyłączenia górnej części w przypadku wiatru przestał istnieć.

Zresztą... w ostatnia niedziele nie jechałem na prognozę a zupełnie przypadkowo akurat na Chopok i proszę, jak wyszło. Zdjęcia mówia same za siebie:) Pogoda cud, zero wiatru, ludzi nie za wiele, z racji pełnego słońca po południowej stronie większość czasu przejeździłem właśnie na pd stronie a tam były pustki jeśli chodzi o ilość ludzi.

Takie same szczęście ma do Łomnicy, ile razy pojadę, jeżdżę na samej górze:)

Raz w życiu zdarzyło mi się na Wielkanoc stać w kolejce ok 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie odnośnie reakcji fotochromów na "rozjasnianie". A więc nie jest dobra. Mam gogle uvex, właśnie z fotochromem.

Przypuszczam, że mam takie same: na dolnej części oprawki pisze "SUPERVISION-OPTIC L", na szybce "Double lens, supravision, vario super antifog", z boku napis "Clima-zone".

To są gogle dla okularników. Sam okularów nie noszę, ale już od ponad 20 lat używam gogli dla okularników, gdyż mają szerokie pole widzenia oraz się nie parują (pierwsze kupowałem jeszcze "za komuny", w Pewexie).

Zauwazyłem, że jak wpadam z nasłonecznionego terenu w cień, np. do lasu to,- jestem przez trochę czasu ślepy. Nie jest to "tragedia" a slepota "krecią", ale wystarczajaco przeszkadza.

Mam podobne wrażenia. W dzień jest idealnie, wieczorem na równomiernie oświetlonym stoku również, ale o zmroku lub przy nierównomiernym oświetleniu jest ciężko.

Specjalnie na wieczorne jeżdżenie kupiłem sobie gogle Arctica z zółtymi szybkami double-lens, ale trochę dławią mi nos oraz parują mi się przy wysiłku, czego nie mam w Uvexach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...