Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

snotrex, rezygnacja z wyjazdu, obciążenie kosztami


jestok1

Rekomendowane odpowiedzi

SB jeździsz z własnym wyżywieniem ? i czy szukasz kwater w okolicach wyciągów, jak to nie tajemnica to ile cie taka kwatera kosztuje ?

Generalnie szukam raczej tanich noclegów, najchętniej apartament cena ok 20 e doba/osoba, bez śniadania, po co przepłacać jak ma 2 zdrowe rączki. Nie zależy mi w ogóle żeby to było koło wyciągów i tak mnie nosi po okolicy jak cholera, a i też samochód wolę mieć pod wyciągiem bo mam tam zazwyczaj więcej nart i mogę z ich w dowolnej chwili skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie widzę problemu z rezerwacjami.Ale cześć moich znajomych na "etacie" musi wyjazd zaplanować wcześniej.

Trochę także mi szkoda czasu po długiej trasie ponad 1000km szukać noclegu.Wolę mieć przynajmniej cześć wyjazdów mieć "poukładane".

Preferuję ekonomiczne wyjazdy.Apartamenty,pensjonaty.A mieszkanie w 5 gwiazdkowym hotelu ,jak dla mnie wrzucanie kasy.Trasy niezależnie od mieszkania te same:-)

ale jak ktoś lubi odrobinę luksusu ,basen,spa i recepcje ....kwestie gustu.Poza tym zawsze warto zwiedzić okolicę i spróbować lokalnych specjałówodu i ,więc ilość czasu na kwaterze

niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawarłem umowę jako klienta indywidualny, konstument tak to rozumiem bo tak podawalaem w danych osoby zgłaszającej na stronie firmy. Fakt faktury sie pojawił (pod kątem faktury na firmę , ale nie przy zgloszenie i raczej nie w mailu tylko telefonicznie sie dopytywałem o fakturę)

podejrzewam , że firma wywiera na mnie presję bym zapłacił i może będą egzekwować tą należnośc a może tylko zastraszają.... nie wiem

jeszcze jedna kwestia: w najbliższym czasie zmieniam miejsce zameldowania , ale mieszkanie na które zgłaszałem wyjazd jest moją własności (raczej banku kredytującego jest w około w 90%) , czy fakt zmiany miejsca zameldowania pomaga mi coś w kwestii niemożności dotarcia do mnie jako "potencjalnego dłużnika".

Pytam na wszelki wypadek bo i tak sprawę rozwikłam i jak przyjdzie mi polecenie zapłaty to napiszę odwołanie i będę przedstawiał swoje argumenty przed sądem , mam nadziejem , że polski a nie niemieckim....

dziękuję za dyskusję

fakt zmiany miejsca zameldowania owszem zmienia Twoje położenie, a mianowicie wierzyciel w pozwie musi podać taki adres pod którym sąd będzie mógł Ci skutecznie doręczyć - w zależności od rodzaju postępowania - odpis pozwu (post. zwykłe) lub nakaz zapłaty (post. nakazowe), jeżeli sąd wyśle jedno z tych pism i poczta zwróci je z adnotacją "adresat wyprowadził się" wtedy powód zostanie wezwany do uzupełnienia braków formalnych pozwu poprzez podanie Twojego aktualnego adresu i jeżeli nie zrobi tego w terminie wtedy pozew zostanie mu zwrócony (post. zwykłe), a jeżeli nakaz zapłaty nie zostanie skutecznie doręczony wtedy sąd z urzędu uchyli nakaz (post. nakazowe). Jak już snowtrex'owi uda się ustalić Twoje miejsce pobytu to będą mogli ponownie złożyć pozew, kwestia czy będzie im się chciało, a jeżeli tak to czy im się uda bo Wydział Udostępniania Informacji Departamentu Spraw Obywatelskich MSWiA (stare CBA) zbyt szybko nie działa, a i nie jest powiedziane, że uzna, że snowtrex ma wystarczający interes prawny, że Twoje dane adresowe im przekazywać.

Ponadto nadal potwierdzam swoją poradę, żebyś ograniczył się do czekania, pomimo wielu krytycznych głosów.:happy: Przez zbędne wychylanie się i bezsensowną wymianę korespondencji między Twoim potencjalnym pełnomocnikiem, a Snowtrex'em możesz tylko stracić, również w opłatach za prowadzenie sprawy przez pełnomocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sąd wyśle jedno z tych pism i poczta zwróci je z adnotacją "adresat wyprowadził się" wtedy powód zostanie wezwany do uzupełnienia braków formalnych pozwu poprzez podanie Twojego aktualnego adresu...

No tak, z zastrzeżeniem, że ktoś takiej informacji udzieli listonoszowi, bo jeżeli zostawi awizo i nikt po prostu nie podejmie korespondencji, poczta wysłana przez sąd wróci z adnotacją "nie podjęto w terminie", a to już zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z zastrzeżeniem, że ktoś takiej informacji udzieli listonoszowi, bo jeżeli zostawi awizo i nikt po prostu nie podejmie korespondencji, poczta wysłana przez sąd wróci z adnotacją "nie podjęto w terminie", a to już zupełnie inna bajka...

A jeśli ktoś nie wie, jak ta "bajka" wygląda, to może zobaczyć tutaj: http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/26022013/9994838

Początek od momentu 00:03:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z zastrzeżeniem, że ktoś takiej informacji udzieli listonoszowi, bo jeżeli zostawi awizo i nikt po prostu nie podejmie korespondencji, poczta wysłana przez sąd wróci z adnotacją "nie podjęto w terminie", a to już zupełnie inna bajka...

jeżeli zostawi awizo, wtedy osoba mieszkająca w tym miejscu wystarczy, że pójdzie z tym awizo na pocztę i udzieli informacji, że "taki tutaj nie mieszka" i w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
39 minut temu, Karo00 napisał:

Cześć, mam aktualnie podobną sytuację z firmą Snowtrex więc ciekawa jestem jak rozwiązała się Twoja sprawa? 

Jeśli się coś zamawia, to się za to płaci a nie kombinuje.

Trzeba było zapłacić stówkę za ubezpieczenie od nieplanowanej rezygnacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...