Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Madonna - koniec marca warunki


Mesik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar wybrać się do Madonny w przybliżonym terminie 26 marca - 2 kwietnia. Bardzo pilnie potrzebuje porady.

Czy jest tam po co jechać w tym terminie? Nie za późno? Wiem, że jest to zależne od roku. Jak sytuacja wygląda w tym roku ? Czego można się spodziewać? A może dać sobie spokój i próbować gdzie indziej? Zależy mi żeby się wyjeździć w fajnych warunkach, dlatego proszę o szybką porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego oczekujesz?

Nawet jak tu jest jakiś wróżbita to co?... zaufasz mu:rolleyes::

Przecież jak chcesz jechać 26 marca, to 24-25 sprawdzisz prognozy, warunki, obejrzysz kamerki i zadecydujesz.

Nie tak całkiem, fajny apratament/hotel trzeba zarezerwować już teraz, na dniach. A oczekuje tego, że być może ktoś właśnie wrócił z tamtych rejonów i zda pokrótce relacje pogodową. Sczególnie jeżeli chodzi o Val di Sole gdzie jazda w tym terminie zależy od danej zimy. Dlatego pytam: Jak jest w tym roku?

Poza tym ten region nie jest jedynym ktory rozpatruje, dlatego wiedza o warunkach znacznie ułatwia wybór.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem o Val di Sole, w Madonnie do końca marca będzie OK. Szczególnie na Groste. Oczywiście, tu ludzi jest znacznie więcej niz w innych ośrodkach. Wiadomo- Madonna! Masz duże szanse na słoneczną pogodę, bo w tym rejonie ponoć jest ponad 260 słonecznych dni w roku ( stąd to "sole" w nazwie doliny). Nikt Ci nie da gwarancji,że nie będzie jakiejś anomalii pogodowej, czy choćby deszczu. Z moich kilkukrotnych marcowo-kwietniowych doświadczeń podam Ci, że miałem 1 dzień deszczu, moze niepełne 3 dni mgły, z 4-5 dni z pełnym zachmurzeniem i.... cała reszta to słoneczko, słoneczko, słoneczko. Ostatni wyjazd w zeszłym bezśnieżnym roku- 7 dni słońca i 60-70% czynnych tras, ale z Merillevy do Madonny nie było przejazdu na nartach. Trzeba było skorzystać z w jednym miejscu z krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś doświadczenie z prognozami pogody? Czy to takie "wróżenie z fusów" czy może się sprawdza?

Takie że generalnie na więcej jak 3 do przodu się nie sprawdzają!

Np. dla Schladming tydzień temu było że w najbliższy weekend będzie tam wszystko płynąć i że będzie 15+, a dzisiaj już jest że nawet będzie śnieg padał, a jak będzie to się okaże w sobotę/niedzielę:applause:

Na osobiście nigdy bym się nie zdecydował na rezerwację miejscówki na koniec marca w takim wyprzedzeniem, a w szczególności Madonna/Val di Sole, to jest mocno na południe i to jest już Afryka, o tej porze roku, śnieg oczywiście będzie/jest tylko jaki?:rolleyes::

No ale jak chcesz mieć fajny apartament to Twój wybór, ja tam jadę na narty i za dobre warunki na stoku mogę mieszkać nawet w kartonie, ale oczywiście rozumiem że nie każdy tak ma.

Byłem raz w Marilevie w marcu i to mi wystarczy:tongue:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apartament ?!

Bez przesady z tym rezerwowaniem apartamentu .

Byłem , widziałem , kryzys jest i to widać tam na miejscu

Uważam że w tym terminie znajdziesz bez żadnych problemów super apartament ( bez znaczenia czego szukasz ) , taniego , luksusowego , blisko stoku ?

Czekaj i nie pisz że wykupili wszystko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę że Austria i Włochy na początku marca to dobry pomysł. Koniec marca ..ostrożnie.

W ubiegłym roku w terminie 16.03-23.03 jak na słabą śniegowo zimę połączenie Madonny-Marileva było

oczywiście do przejechania na nartach.

W tym roku widać że jest lepsza zima.

Mesik -patrzałbym na prognozy i kamerki,pytał ludzi którzy wrócili.Miejsca znajdziesz ,a ceny właśnie spadają.

A jak chcesz mieć pewność szukaj w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko w tamtym roku było tak słabo ze śniegiem, a od połowy do końca marca jeździlo się tam bardzo dobrze (mimo, że w madonnie sporo tras zamkniętych).

A jak przyjechaliśmy do domu i włączyliśmy kamerki to świeży opad ;)

W tym roku jest tam tyle śniegu, że o nic bym się nie bał.

A freeski w tym roku od 3 kwietnia jak dobrze pamiętam ;)

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...