Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana kółek w rolkach...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze określę,chce trochę lżejszej pracy łożysk tak aby rolki troche szybciej niz "standard" się kręciły. Bo te co mam to tak zapier...ją że masakra :eek:

Po równym na pełnym gazie jeszcze ok ale jak wjadę nawet na lekkie nachylenie to ratuj sie kto może:shocked:

Dziś sprawdzę jaka długość szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak że o "szybkość" to zdecydowanie za wolno jadą te role:biggrin: Problem polega na szybkim wytracaniu prędkości wręcz nagłym hamowaniu. Na rolkach jeżdzę zadko to i obycia nie mam wiekszego, hamowanie "pietą" sprawdza się słabo jak jade na maksa...a one zaperda...ją i każda próba wyhamowania przypomina walke o przeżycie:biggrin: Mam jeszcze File, takie standardowe za 450zł tylko znów na tych tp trzeba dymać aby się nie zgubić. Chce jakieś "koła" wypośrodkowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na szybkim wytracaniu prędkości wręcz nagłym hamowaniu.

Pooglądaj sobie i poćwicz metody hamowania, w sieci tego pełno. A tak na marginesie gdzie ty jeździsz, że potrzebujesz nagłego hamowania. Z pełnego speeda to tylko najlepsi potrafią. Ja trochę trenuję różne wygłupy, na dzień dzisiejszy dobrego slida to jedynie tak z 1/3 no może połowy maksymalnej prędkości udaje mi się wykonać. Hamowanie piętą wbrew pozorom jest bardzo skuteczne, tylko trzeba umieć się "wyważyć". Na twoim miejscu zostawiłbym te duże koła i śmigał w takich miejscach gdzie można sobie na szybką jazdę pozwolić. A na tych filach to sobie poćwicz właśnie obroty, hamowania, niewielkie skoki. Bardzo rozwijające takie kombinowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych Filach to radzę sobie bez problemu, hamuje, coś tam kręce, utrzymuje równowagę na jednej nodze jadąc tylko trochę za wolne...W tych maratonkach but jest lepszy, wygodniejszy, łatwiejszy w obsłudze...tylko zdecydowanie za szybkie na codzienna jazdę po scieżkach gdzie czasami na 3 ego trzeba sie mieścić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość ultraburma2709

Patrząc, po pewnym okresie jazdy, na swoje kółka nie trudno się zorientować, iż nie wyglądają one na tak idealne, jak na początku. Zazwyczaj starte bardziej na Twojej mocniejszej nodze oraz wewnątrz niż na zewnątrz. Rotacja kółek pomiędzy poszczególnymi miejscami, a nawet rolkami pozwoli Ci zaoszczedzic trochę pieniędzy i znaczne przedluży ich żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...