Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wielkanoc na Stubai - prośba o radę


dembus

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na Wielkanocne (1-6 kwietnia) szusowanie na Stubai i mam kilka pytań praktycznych do stałych bywalców doliny i lodowca, ponieważ nigdy tam nie byłem.

1. Mam miejscówke w Fulpmes - jak wyglądają możliwości dojazdu na lodowiec ? Głównie pytam czy można i warto dojeżdżać skibusem ? Ile to zajmuje czasu ? Co polecacie ? Znalazłem głównie opisy jak autem dojeżdżać...

2. Czy jest w pobliżu jakaś warta uwagi stacja w razie złej pogody na lodowcu ?

3. Dzieciak pojeździ na trasach "kanapowych" , tzn bez orczyków? (na czerwonych Włoskich daje sobie rade spokojnie)

4. Znajdę na Stubai jakieś ciekawe tereny dla początkującego "narciarza pozatrasowego" (czyli nie za strooomo :eek:)

Oczywiście conieco szukałem na forum, ale jakoś niewiele znalazłem,porozbijane jest po wielu wątkach, więc z góry dzięki za wyrozumiałość :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam miejscówke w Fulpmes - jak wyglądają możliwości dojazdu na lodowiec ? Głównie pytam czy można i warto dojeżdżać skibusem ? Ile to zajmuje czasu ? Co polecacie ?

Ja nie jechałem, ale zapewne jechałeś kiedyś autobusem miejskim, więc odpowiedz sobie sam na pytane ile będzie potrzebne czasu na pokonanie przez autobus ponad 20 km, gdzie pasażerowie gramolą się dodatkowo z jakimiś gratami... myślę że 40 min w jedną stronę to jest minimum:rolleyes::

2. Czy jest w pobliżu jakaś warta uwagi stacja w razie złej pogody na lodowcu ?

W Fulpmes właśnie masz ośrodek Schlick 2000, ale nie znam nie używałem nigdy, wiem tylko że jest.

3. Dzieciak pojeździ na trasach "kanapowych" , tzn bez orczyków? (na czerwonych Włoskich daje sobie rade spokojnie)

To i tu da radę, Stubai jest praktycznie cały do ogarnięcia na siedząco czyli gondole/krzesła.

4. Znajdę na Stubai jakieś ciekawe tereny dla początkującego "narciarza pozatrasowego" (czyli nie za strooomo :eek:)

Tym się akurat nie param, ale tak na rozum... czy będą ku temu warunki, tak na moje oko to Stubai się do tego nie nadaje(w sensie dla początkujących), bardziej Ischgl np., tak się mi wydaje:confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schlick2000 to sympatyczny, ale niewielki osrodek. Po jednym dniu moze sie znudzic. Na dobra sprawe jest to w zasadzie jeden wyciag z szeregiem obslugiwanych przez niego tras. Sam wyciag to 4 osobowe krzeslo. Z tego co pamietam, to nie wyprzegane, ale nie wjezdza sie jakos strasznie dlugo. Mozna oczywiscie korzystac z pozostalych wyciagow, ale to raczej okazjonalnie. Nie polecam zbyt czestej jazdy do srodkowej stacji gondoli, bo trzeba sie troche namachac kijami na wyplaszczeniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede w tych okolicach od 27.03 do 01.04. Na Schlick2000 jest wszystko, trasa, poza trasa, i dla poczatkujacych. Mozna poszalec nawet w lesie gdy jest na to odwaga :stupid:

Osrodek nie wielki ale.... wiekszy od calego Zakopca do kupy :tongue: Choc gdy pogoda sie zrypie (co mis sie przydarzylo) moze byc nie przyjemnie. Z dnia na dzien w kwietniu moze byc opad do kilkudziesieciu cm.

Ja z ekipa celuje wlasnie w Schlick aby potrenowac poza trasa. Stubai oczywiscie zaliczymy, a jest i plan na Pitztal do ktorego nie daleko. W poblizu Fulpmes nie powinniscie sie nudzic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wskazówki. Mała wątpliwość tylko mnie naszła czy na początku kwietnia lodowiec to wogóle dobry pomysł. Czy poza doliną Stubai z Fulpmes jest jakiś fajny ośrodek osiągalny w zakresie powiedzmy 30-60 min?

a dlaczego te watpliwosci, z perspetkywy ostatnich lat (kwietniowe temperatury, duzo slonca itd.)to najlepszy pomysl. Za zimno napewno nie bedzie, moze byc tylko za cieplo i do tego lodowiec jak znalazl. Do 60min nie ma porownywalnego osrodka ale jak zechcesz ca. 1,5 godz jechac to zarowno Zillertal jak i Ötztal z wiekszymi osrodkami sa w zasiegu.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...