Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marcialonga 2014


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Naczelny po tylu latach na nartach zaczyna od początku. Zaczyna na nowo przygodę z nartami. Zaminił Fischery race 165cm na race 207cm! Dzisiaj stawiam pierwsze kroki na nartach biegowych w przepięknej scenerii Passo Lavaze w Trentino podpatrując trenującą obok Justynę Kowalczyk.

e8etu8ev.jpg

3u9uzaza.jpg

yjy5ujej.jpg

e9ane7es.jpg

u6e7uped.jpg

Mobilnie Jacek

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zazdroszczę Ci strasznie wrażeń i ... tych pięknych torów.

Pozdrowienia serdeczne

Fakt, jest tu ładnie.

Dzisiaj przebiegłem 5 razy po 4,5km i... jestem "umarty" :eek:. Nie wiedziałem, że mam tyle mięśni, czuję wszystkie. Oj muszę popracować szybko nad techniką, bo inaczej nici z Marcialongi.

Największym moim wrogiem są podbiegi. O ile na płaskim idzie jako tako, to podbiegi mnie zabijają. Ni jak nie mogę wpasować się w odbicie i co chwilę narty mi ujeżdżają :mad::. A najgorsze jak cię wszyscy na trasie mijają, lekko i szybko.

Ale nie ma ŻEBOLI. Jutro dzień na ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia. Będzie śmiesznie i boleśnie.

A podobno z wiekiem człowiek nabiera mądrości... nie wierzcie w to! :wink:

Praktyczna informacja. Skipass na bieganie kosztuje 7.50 euro za cały dzień, 35 euro na tydzień, a jak się jest we dwoje to 60 euro. Taniocha!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczna informacja. Skipass na bieganie kosztuje 7.50 euro za cały dzień, 35 euro na tydzień, a jak się jest we dwoje to 60 euro. Taniocha!

...wolę dopłacić i nie podchodzić :tongue:

Z drugiej strony są plusy takiego eksperymentu jaki sobie zafundowałeś - jak wsiądziesz na wyciąg na normalnych nartach dla białych ludzi to docenisz na nowo piękno narciarstwa alpejskiego! :)

Tak czy siak trzymam kciuki i powodzonka życzę ! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wolę dopłacić i nie podchodzić :tongue:

No tak na biegówkach człowiek się czasami spoci :tongue:

Dzień dobry. Przede mną drugi dzień walki z biegówkami. Wróciłem do "źródeł", czyli jestem jak ten kapeluch na stoku, który nie wie dlaczego narta jedzie w prawo, a druga w lewo, a wszyscy dookoła śmigają aż miło. Wczorajszy wieczór spędziłem na przygotowaniu teoretycznym :smile:. Oglądnąłem chyba wszystko na temat techniki klasycznej co się dało i dzisiaj mam zamiar zamienić teorię na czyny. O efektach napiszę.

Czy wiecie, że moje nart ważą aż 1190 gram? I są taliowane! Trochę dziwnie, ale są - 41-44-44. Mam narty Fischer RCR Classic Crown o długości 207 cm. Crown to oznaczenie nart z tzw. łuską pod butem, dzięki której nart nie trzeba smarować w tym miejscu smarami "na trzymanie". Narty technologicznie zaawansowane z grupy Race. Znajdziemy tu: Air Core Basalite Pro, DTG World Cup Universal, Classic 812, Computer Flex Control, Power Edge. Szczególnie to Power Edge do mnie przemawia. :smile:

Koniec pisania czas na bieganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegać biegać :D

Masz kogoś tam kto Ci pomaga podpowiada? Czy wszystko sam od podstaw opanowujesz?

Mam. A obok mam kogo podpatrywać. Trenują tu kadry: Rosji, Litwy i Polski. Jest co podglądać.

Właśnie wróciłem z czerwonej trasy :) o długości 8,5 km. Mogę powiedzieć, że przespanie się z tematem pomaga. Podbiegi przedtały być problemem.

Zaliczyłem dzisiaj dwa dzwony :) na zjazdach. Już wiem co czuje Justyna.

sy4y7eve.jpg

ute6u3uh.jpg

2yhehebu.jpg

pagysyte.jpg

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dzisiaj dwa dzwony :) na zjazdach. Już wiem co czuje Justyna.

pagysyte.jpg

Mobilnie Jacek

Po czymś takim, to dzwonisz jak Zygmunt!:stupid:

- jak wsiądziesz na wyciąg na normalnych nartach dla białych ludzi to docenisz na nowo piękno narciarstwa alpejskiego! :)

Kurczę, tak myślę, chyba że się mylę, coś tu pachnie szowinizmem (rasizmem) narciarskim!:confused::

Edytowane przez mareknot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tak myślę, chyba że się mylę, coś tu pachnie szowinizmem (rasizmem) narciarskim!:confused::

Ej dajcie spokój. Wróżka nie miała nic złego myśli.

A wracając do treningu, to kolejna dycha w nogach i rękach. Czuję już dzisiejsze kilometry. Teraz przerwa na spagetti i trochę odpoczynku dla rąk i nóg, a potem kolejne 4,5km.

Smacznego

yzynegug.jpg

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj po południu postanowiłem zanieść moje narty do jednego z najlepszych serwisów w Val di Fiemme. Niestety na ten sam pomysł wpadło jeszcze "parę" osób, co zaowocowało tym, że po odstaniu dłuższego czasu w kolejce dowiedziałem się, że nie ma szans na przygotowanie moich nart :(

Dodam, że serwis nart XC kosztuje 75 euro...

Zabrałem zapałki i w pokoju spokojnie nasmarowałem sobie narty za darmo ;)

Mobilnie Jacek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre nasmarowanie nart biegowych to podstawa w tym sporcie.Nie bez powodu tyle kosztuje przygotowanie nart.Obyś się wstrzelił z smarem.

Na tym nie można oszczędzać.Ja bym dał jednak narty fachowcą.

Dzisiaj po południu postanowiłem zanieść moje narty do jednego z najlepszych serwisów w Val di Fiemme. Niestety na ten sam pomysł wpadło jeszcze "parę" osób, co zaowocowało tym, że po odstaniu dłuższego czasu w kolejce dowiedziałem się, że nie ma szans na przygotowanie moich nart :(

Dodam, że serwis nart XC kosztuje 75 euro...

Zabrałem zapałki i w pokoju spokojnie nasmarowałem sobie narty za darmo ;)

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...