Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do oceny, filmik:-)


siluete

Rekomendowane odpowiedzi

Janek, ale Mitek nie krytykuje Twojej jazdy. Jemu chodzi o to, żeby "wzorzec doskonały" do którego dążymy i nigdy nie osiągniemy (mamy swoje lata :wink: :smile:) był naprawdę dobry.

A ostatnią rzeczą której możesz się bać - to spotkanie Mitka na stoku.

Raczej staraj się, żeby do tego doszło... :smile:.

Tadek

PS

A Darren Turner (ten w pomarańczowej kurtce) na pewno świetnie jeździ. Od lat mam na fonie tapetę z jego jazdą. Żeby przez cały rok mnie mobilizował... :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Do wszystkich narciarzy na filmikach szkoleniowych brakuje mi przynajmniej 99 procent i uważam ,że wszyscy jeżdżą sprawnie i szybko a porównując do moich umiejętności i sposobu (stylu) zjeżdżania ze stoków ,który jest koślawy, szarpany , ale coraz bardziej pewny i szybszy i dający mi dużą satysfakcję to wszyscy narciarze na filmikach jeżdżą REWELACYJNIE.Mitku dlaczego wszyscy muszą jeździć jak ci Kanadyjczycy ? Czy jest miejsce na stokach dla narciarzy rekreacyjno-turystycznych ,do których ja tez się zaliczam, którzy jeżdżąc po swojemu (często koślawo czy wręcz karykaturalnie i śmiesznie) ,jeżdżą bezpiecznie bez upadków ,dosyć wolno , ale czerpią z jazdy ogromna satysfakcję. Czy według Ciebie nie mamy prawa być obecni na stokach? Z całym szacunkiem za wiedze narciarską i doświadczenie instruktorskie ,ale bałbym się z Tobą spotkać na stoku (Twojej oceny mojej jazdy konkretnie) i będę wszystko robił aby do tego nie doszło . Czy ten pan tez źle jeździ?
Pozdrawiam

A wstawiasz swoje filmy do sieci, nazywasz się ekspertem, próbujesz stworzyc własna szkołę jazdy na nartach, własny system uczenia itd???

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie:-)

Pokazuję moje jeżdżenie obecne z naszego wyjazdu do Marillevy:-)

Ja to ten punkt w zielonej kurtce:-)

Jak patrzę na te filmy to odnoszę wrażenie, że strasznie sztywno jeżdżę, chociaż podczas jazdy czuję się w sumie luźno i wydaje mi się, że jest lepiej niż rok temu. Cały czas pracuję nad angulacją kolana i biodra, ale nogi w x są cały czas:-( Warunki sprzyjały bardzo nauce, śnieg był w doskonałym stanie, twardy i ubity. Ludzi minimalna ilość, stoki dla siebie to rzeźbiłam:-)))

Czekam na komenty i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie:-)

Pokazuję moje jeżdżenie obecne z naszego wyjazdu do Marillevy:-)

Ja to ten punkt w zielonej kurtce:-)

Jak patrzę na te filmy to odnoszę wrażenie, że strasznie sztywno jeżdżę, chociaż podczas jazdy czuję się w sumie luźno i wydaje mi się, że jest lepiej niż rok temu. Cały czas pracuję nad angulacją kolana i biodra, ale nogi w x są cały czas:-( Warunki sprzyjały bardzo nauce, śnieg był w doskonałym stanie, twardy i ubity. Ludzi minimalna ilość, stoki dla siebie to rzeźbiłam:-)))

Czekam na komenty i pozdrawiam

Mitek jest specjalista, ale jazdę kobiet widzę rzadko komentuje :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sztywno! Ręce prowadzone sztywno i zbyt nisko. Tendencja do kontrrotacyjnego ustawienia sylwetki -czyli biodra idą do wewnątrz skrętu a ciało na zewnątrz. Tendencja do jazdy na wewnętrznej narcie - zwróć uwagę na drugi skręt w pierwszym filmie całe ciało pochyla się do wewnątrz a że nie ma siły odśrodkowej więc podpierasz się nartą wewnętrzną.

Zupełny brak sterowania skrętem - po przekrawędziowaniu jesteśmy w pozycji wysokiej i obniżamy sylwetkę przez cały czas trwania skrętu a szybkością tego obniżania regulujemy jego promień poprez zwiększanie siły nacisku na narty - mały promień szybko obniżamy pozycję Ale może najpierw powiedz jak chciałabyś jeździć? Co to jest: angulacja kolana i biodra?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sztywno! Ręce prowadzone sztywno i zbyt nisko. Tendencja do kontrrotacyjnego ustawienia sylwetki -czyli biodra idą do wewnątrz skrętu a ciało na zewnątrz. Tendencja do jazdy na wewnętrznej narcie - zwróć uwagę na drugi skręt w pierwszym filmie całe ciało pochyla się do wewnątrz a że nie ma siły odśrodkowej więc podpierasz się nartą wewnętrzną.

Zupełny brak sterowania skrętem - po przekrawędziowaniu jesteśmy w pozycji wysokiej i obniżamy sylwetkę przez cały czas trwania skrętu a szybkością tego obniżania regulujemy jego promień poprez zwiększanie siły nacisku na narty - mały promień szybko obniżamy pozycję Ale może najpierw powiedz jak chciałabyś jeździć? Co to jest: angulacja kolana i biodra?

Pozdrowienia

Chciałabym jeździć na krawędziach, bez ześligu, płynnie i szybko (ah te kobiety...). Chciałabym również pozbyć się moich nóg w X i nie jeździć tak sztywno. Angulacja to "wkładanie" biodra w skręt. Sporo o tym jest w wydaniu Ron LeMastera "Skręcaj po mistrzowsku"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Mitek czy dobrze rozumiem, że za błąd postrzegasz odseparowanie górnej części ciała która jest skierowana w dół stoku od dolnej części która jest skierowana do kierunku jazdy - pytanie teoretyczne, nie widziałem komentowanych filmów

Wysłane z mojego GT-I9505

To zależy od techniki jaka jedziesz. Przy śmigu oczywiste przy skręcie dłuższym - błąd prowadzący do niedociążenia przodów nart.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałabym jeździć na krawędziach, bez ześligu, płynnie i szybko (ah te kobiety...). Chciałabym również pozbyć się moich nóg w X i nie jeździć tak sztywno. Angulacja to "wkładanie" biodra w skręt. Sporo o tym jest w wydaniu Ron LeMastera "Skręcaj po mistrzowsku"

Lepiej nie uczyć się narciarstwa z książek bo efekty są takie jak na filmach - nie tylko Twoim. Teraz zaczyna byc dla mnie jasne skąd tyle tych przedziwnych bioder na stokach. Czy sugestie, które napisałem w poprzednim poście są dla Ciebie jasne czy coś budzi Twój niepokój?

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Lepiej nie uczyć się narciarstwa z książek bo efekty są takie jak na filmach - nie tylko Twoim. Teraz zaczyna byc dla mnie jasne skąd tyle tych przedziwnych bioder na stokach. Czy sugestie, które napisałem w poprzednim poście są dla Ciebie jasne czy coś budzi Twój niepokój?

Pozdrowienia

Tak, jest dość jasne. Wiem, że mam tendencję do zbytniego obciążania wewnętrznej narty, próbuję nad tym pracować poprzez ćwiczenie jazdy na jednej narcie (zewnętrznej). To, że jestem sztywna sama widzę, chociaż jak wyżej napisałam, jak już jadę to nie czuję się taka sztywna. Spróbuję nie obniżać tak rąk, chociaż dla mnie te ręce to i tak spory sukces, do tej pory kompletnie ich nie prowadziłam z przodu tylko jakieś wymachy dziwne były:-).

Dziękuję Ci, fajnie jak ktoś z boku na chłodno oceni jazdę:-)

Swoją drogą to dlaczego nie lubisz oceniać kobiet?;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak, jest dość jasne. Wiem, że mam tendencję do zbytniego obciążania wewnętrznej narty, próbuję nad tym pracować poprzez ćwiczenie jazdy na jednej narcie (zewnętrznej). To, że jestem sztywna sama widzę, chociaż jak wyżej napisałam, jak już jadę to nie czuję się taka sztywna. Spróbuję nie obniżać tak rąk, chociaż dla mnie te ręce to i tak spory sukces, do tej pory kompletnie ich nie prowadziłam z przodu tylko jakieś wymachy dziwne były:-).

Dziękuję Ci, fajnie jak ktoś z boku na chłodno oceni jazdę:-)

Swoją drogą to dlaczego nie lubisz oceniać kobiet?;-)

Dlaczego lubię choć czasami to troszkę trudniejsze bo trzeba bardziej ważyć słowa, żeby nie urazić płci pięknej.

Spróbuj jeździć na jednej narcie - zewnętrznej cały skręt a nie tylko w poprzek stoku. Spróbuj pojechać z wewnętrzną nartą uniesioną w taki sposób aby dziób wskazywał dół stoku w każdym momencie jazdy. Staraj się pamiętać o tym aby nie obracać góry tułowia anie do skrętu ani w stronę przeciwną (masz do tego tendencję) ani nie "wkładać" bioder na siłę bardziej niz to jest potrzebne. Zapomnij w ogóle o tej "angulacji". Ręce troszkę bardziej ugnij i podnieś ale uważaj żeby z kolei nie wieźć ich sztywno i wysoko tzw. wożenie szyby.

Zwróć uwagę na częsta kobieca przypadłość czyli tzw. wypięty tyłeczek. Popatrz na reklamę w nagłówku forum jak to wygląda - dziewczyna w białych spodniach i różowo białej kurtce - świadczy o usztywnieniu sylwetki.

Baw się jazdą i miłej wiosny.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dlaczego lubię choć czasami to troszkę trudniejsze bo trzeba bardziej ważyć słowa, żeby nie urazić płci pięknej.

Spróbuj jeździć na jednej narcie - zewnętrznej cały skręt a nie tylko w poprzek stoku. Spróbuj pojechać z wewnętrzną nartą uniesioną w taki sposób aby dziób wskazywał dół stoku w każdym momencie jazdy. Staraj się pamiętać o tym aby nie obracać góry tułowia anie do skrętu ani w stronę przeciwną (masz do tego tendencję) ani nie "wkładać" bioder na siłę bardziej niz to jest potrzebne. Zapomnij w ogóle o tej "angulacji". Ręce troszkę bardziej ugnij i podnieś ale uważaj żeby z kolei nie wieźć ich sztywno i wysoko tzw. wożenie szyby.

Zwróć uwagę na częsta kobieca przypadłość czyli tzw. wypięty tyłeczek. Popatrz na reklamę w nagłówku forum jak to wygląda - dziewczyna w białych spodniach i różowo białej kurtce - świadczy o usztywnieniu sylwetki.

Baw się jazdą i miłej wiosny.

Pozdrowienia

Właśnie robiłam w tym roku to ćwiczenie, sporo mi dało (nie wiem czy widziałeś moją jazdę z zeszłego roku-pierwszy filmik w tym poście). Ta wewnętrzna narta jest u mnie płaska, jak próbuję ją wstawić na krawędź to od razu mam wrażenie że przegnę i zaraz zaliczę glebę.

Dzięki serdeczne i lodowcowej wiosny;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli będziesz jechać wystarczająco szybko to nie położysz się na śniegu a jeżeli się położysz to będzie znaczyć, że jechałaś za wolno; -)

Wysłane z mojego GT-I9505

To jest bardzo mądre zdanie. Bardzo wiele osób chce jadąc wolno osiągnąć taka pozycję jak jadący szybko zawodnik i stąd te niepotrzebne i nienaturalne wkładania bioder, kontrrotacje, jazda na wewnętrznej itd.

Po co???

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...