Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Garmisch-Partenkirchen czy Oberstdorf?


wid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie tych ośrodków. Znajomi pojechali dzisiaj na wyjazd służbowy do Monachium, jutro mają jeden dzień wolny i chcą wykorzystać go na nartownie. Prośba o podpowiedź gdzie lepiej jechać? Odległość podobna, chodzi bardziej o atrakcyjność ośrodka i ewentualnie o ceny skipasów. Jeśli macie pomysł na jeszcze jakiś ośrodek w okolicy, to też proszę o sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Oberstdorfem to se wymyślili:rolleyes::, przecież z Monachium to kawał drogi, a ośrodek...:tongue:

Tego GaPa nie znam, ale jakoś tak nie mówi to do mnie, nawet nie lubię jak tam Puchar Świata gości, to fajne jest ale na Turniej 4 skoczni:stupid:

Myślę że wybór padł jakby automatycznie że są w Monachium w Niemczech, więc trzeba poszukać czegoś w Niemczech, z nie zastanowili się że do Austrii jest kawałeczek, a tam w podobnej odległości jak GaPa ośrodków masa, a w takiej odległości jak Oberstdorf to HO!!!HO!!!!

Np:Kitzbühel, St. Johann in Tirol, SkiWelt, Steinplatte, to kilka w okolicy tych bardziej znanych, a jest tego jeszcze więcej, dokładając paręnaście km można wylądować w Zillertal, a co się tam do jazdy na nartach znajdzie to raczej nie muszę wymieniać:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pojechała tam gdzie będzie ładna pogoda - maja jeden dzień nartowania i rzut beretem do wielu ośrodków.

Jutro w Ga-Pa ma padać śnieg więc będzie marnie.

W Kitz (1,5 h) ma być trochę słońca trochę chmur wiec już nieco lepiej.

A może do Ski amade (Flachau/Wagrain ma dojazd autostradowy ok 2h jazdy) bo tam ma jutro być praktycznie lampa.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim ośrodkiem na jeden dzień blisko Monachium może być Spitzingsee-Tegernsee. Bliżej niż Ga-Pa, pogoda ma być jutro lepsza, karnety tańsze, bliżej zdecydowanie niż ośrodki w Austrii. Przejeżdżałem jadąc do doliny Ziller i widoki w tej okolicy były piękne, także same górki wyglądały zachęcająco. Na jeden dzień bym się tam zatrzymał. Oczywiście wszystkie wymienione ośrodki austriackie dają większe możliwości. Ale na jeden dzień ... ja bym się skusił. Chociażby z samej ciekawości i dla widoków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckich ośrodków nie znam ale z tym wypadem do Austrii to rzeczywiście niezły pomysł. Przecież z Monachium to już przysłowiowy "rzut beretem", a możliwości przeogromne. Wydaje mi się, że jedyna trudność to na jaki austriacki ośrodek się zdecydować. Przy odrobinie dobrej organizacji mogą spokojnie zdążyć na pierwsze krzesło, a jeśli będzie słoneczko to do 16:30 pojeżdżą jak nic! I na kolację spokojnie zdążą do Monachium (chyba, że skuszą sie na austriackie papu). Z Monachium do Flachau jest 2 godziny jazdy jeśli nie ma żadnych utrudnień. Warto nad tym pomyśleć. Tym bardziej, że do Ga-Pa jest godzina jazdy , a do Oberstdorfu .... 2 godziny! A jaka różnica w ofercie!

A we Flachau teraz jest tak: http://webtvpicture.feratel.com/picture/36/5219/CFEA3AC2-3629-4745-B006-6E9D96154AA5.jpeg?design=feratel&dcsdesign=feratel4

http://webtvpicture.feratel.com/picture/36/5216/07C8288A-B123-4B14-B54C-4DF74A48A3AF.jpeg?design=feratel&dcsdesign=feratel4&ap=1

Edytowane przez Aressi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Z Monachium GaPa to jednak najlepsza opcja, tym bardziej, że można już w Monachium kupić sobie bilet łączony na pociąg i skipass. Wsiadasz na dworcu głównym w Monachium i po około godzinie przypinasz narty. Przy okazji sama jazda pociągiem jest atrakcyjna bo pod sam koniec włącza się zębatka i pociąg wspina się na Zugspitze, a bieg kończy w podziemny peronie prawie na samym szczycie góry i po wyjściu z peronu można rozpocząć nartowanie. Oczywiście w cenie jest też bilet powrotny i pod koniec dnia po zjeściu na peron, po około godzinie jest się z powrotem w Monachium. Jak na jeden dzień to GaPa jest moim zdaniem najlepszą opcją, co prawda nie ma tam jakiejś oszałamiającej ilości tras, ale na jeden dzień wystarczy, a i łącznie wyjdzie zdecydowanie taniej niż wyjazd do Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...