Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dylematy z kątami


kttosiek

Rekomendowane odpowiedzi

W charakterze przerywnika taki off-topic.

W krakowskim środowisku medycznym jest znana podobna historia jeszcze z czasów komuny.

Pogotowie ratunkowe przywiozło z mieszkania staruszkę coś bredzącą, że ją narciarz przejechał.

Skierowano ją do szpitala psychiatrycznego, ale tam oceniono, ze babcia jest psychicznie całkowicie zdrowa, ale poturbowana.

Jak się okazało, babcia prawdę mówiła; w jakimś mieszkaniu w bloku była impreza, bractwo sobie trochę popiło i urządziło zjeżdżanie po schodach na nartach, a w trakcie zabawy ktoś faktycznie rozjechał babcię która nieopatrznie znalazła się na klatce schodowej.

To nie ja!!! :eek: :eek: :eek:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek odniosę się jak najbardziej!

PS.spotkanie 26-27 .X.2013

W poście 61 piszesz o spotkaniu i tam pojawiają się stwierdzenia: DARMOWO, grill i tu wiadomo nie trzeba mieć nic ze sobą

A na innym forum czytam sobie: i tak punkt 1.- wiadomo darmowy, 2.3.4.- szefowa wyceniła na 120pln, punkt 2. 60pln czyli sam grill.

Rozumiem że dla skionline jest za darmo?

bo już teraz zgłupiałem:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie na temat tuningu sprzętu oczywiście że darmowe. Jedynie nocleg, jedzonko i spanko to to kosztuje 120pln bo jak na razie nikt za darmo nie chce nam zrobić. No taka mentalność Polaków, cóż czynić....

Ja jestem skrupulatny, niektórzy mówię że czepliwy, ja wolę stwierdzenie skrupulatny:rolleyes::, tam ma tym gorszym forum czytam że jest opcja samego grilla za 60 zł, i znowu nie wiem czy dla skionline jest za free, czy zapomniałeś napisać, ech...

Marcin musi być czarno na białym bo inaczej ludziska spisek węszą!!

takie czasy:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :) Mitek tutaj trochę popatrzył na mnie z górki odkopując temat z zeszłego sezonu. Pisze co pisze, ze zdjęcia czy moje tezy kątów itd. no dobra, ja nikogo do niczego nie zmuszam do niczego. No i nawet nie raczyłbym się wywyższać, jeśli coś tak zabrzmiało.. przepraszam. W każdym razie ja na forum już nie dyskutuje bo z tego cyrki wychodzą W WIĘKSZOŚCI przez Nas pisane w nerwach. Lepiej pogadać w czasie spotkań przed sezonem czy po jak i w trakcie na nartach.

Edytowane przez kamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
E no własnie , cóż tak gorszym?

Moim zdaniem, chyba mogę mieć własne zdanie?

Mogę bo i też kto mi zabroni:rolleyes::

A tak poważnie to jeden z powodów że jest gorsze, to że ma niestandardowy interfejs i ciężko się tam odnaleźć.

No ale temat nie o tym :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja wróciła na właściwe, merytoryczne tory, to zapytam: Jak Ostrzyć?

chodzi o dwie pary nart:

-- BBR 8,9 186 cm

-- Progressor 7+ 170 cm

W forumowej skali umiejętności widzę się w okolicach 6

Mierzę 176 cm i ważę niestety już 90 kg.

Salomony służą mi do zabawy i wyjażdżenia się, a Fischer do jazdy z ośmioletnim synem i wożenia się po stoku.

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja wróciła na właściwe, merytoryczne tory, to zapytam: Jak Ostrzyć?

chodzi o dwie pary nart:

-- BBR 8,9 186 cm

-- Progressor 7+ 170 cm

W forumowej skali umiejętności widzę się w okolicach 6

Mierzę 176 cm i ważę niestety już 90 kg.

Salomony służą mi do zabawy i wyjażdżenia się, a Fischer do jazdy z ośmioletnim synem i wożenia się po stoku.

Proszę o sugestie.

Ja ostrzę wszystko, wszystkim, bez wyjątku(chyba że ktoś zażyczy sobie inaczej), na 87, jeszcze nikt nie narzekał, ale podkreślam, to ja tak robię i nie zamierzam polemizować w tej kwestii, to mój wybór oparty na jakimś tam moim doświadczeniu i też kto by mi zabronił tak robić.

Dareklewandowski oddał w moje ręce ,Head iSupershape TitanSW SP13, czyli nie tania narta, zanim mu je zrobiłem to zamierzał je wywalić do śmietnika, tak źle się mu na nich jeździło, po moim rzemiośle napisał na forum:

Ogromne Dzięki Dla SŁAWKA za gościnę,szkołę narciarstwa i super serwis nart!!

Część tematu Ski Safari Beskid

Za moimi plecami stoją świeżo zrobione Figo Stockli Two O, czyli narta all mountain, testy już tuż tuż, więc zobaczymy:smile:

Córka ma teraz 12 lat i też ma robione narty na 87, a jak miała 5 lat to też miała robione na 87.

Zrób sobie na ile chcesz, tylko zapamiętaj na ile, i raczej zrób wszystkie narty tak samo, żeby Ci się nie myliło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja wróciła na właściwe, merytoryczne tory, to zapytam: Jak Ostrzyć?

chodzi o dwie pary nart:

-- BBR 8,9 186 cm

-- Progressor 7+ 170 cm

W forumowej skali umiejętności widzę się w okolicach 6

Mierzę 176 cm i ważę niestety już 90 kg.

Salomony służą mi do zabawy i wyjażdżenia się, a Fischer do jazdy z ośmioletnim synem i wożenia się po stoku.

Proszę o sugestie.

Salomony proponuję na bok 88 lub 89 (89 fajnie się będzie na puchu zachowywał a 88 dobrze na przygotowanej trasie). Kompromis? Zdecydowanie 88 i podcięcie 0,5 jeśli jesteś dobrym narciarzem.

Progressor tak samo zresztą.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, nie jest aż istotny kąt bocznych krawędzi ale w nartach szerokich przyjmijmy od ok. 80 mm pod butem trzeba podciąć z dołu min.na 1 stopień. To jest b. ważne ponieważ im szersza narta to trudniej zainicjować skręt i postawić na krawędź. Oczywiście zależy jaki typ narty i gdzie na jakim śniegu jeździmy. Bawię się w swoim serwisie nartami od 1985 r. a ostatnie kilkanaście lat od tej powiedzmy rewolucji w nartach próbowałem bardzo różnych kątów w różnych typach nart i wychodzą naprawdę duże różnice. Ktoś pytał jak w slalomkach. TE .0,5 I 87 to poprawnie ale spróbuj proszę 1 z dołu i 88. Zobaczysz jaka jazda.

pozdrawiam

Żuru

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam a jakie polecacie katy do atomica sl9m 123/65/103

ale także żeby slużyła do jazdy funcarvingowej

Willie Wiltz, naczelny serwisant Toko z USA mówi, że do narty slalomowej zawodniczo preferuje kąt 87/0,5. Ale z praktyki najbardziej optymalnym będzie 88/0,5 jeśli jesteś narciarzem PRO.

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...