Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Diament czy kamień a może diament i kamień


kttosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - Diament czy kamień a może diament i kamień?

A ściślej czy pilnik diamentowy tylko wyrówna powierzchnię krawędzi, czy też ją utwardzi jak to się odbywa w przypadku kamieni?

Na przykład po diamencie 600-800 używać kamień ceramiczny lub arkansas, czy też nie robić już nic? Lub nie używać diamentów i po zwykłym pilniku tylko kamień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie - Diament czy kamień a może diament i kamień?

A ściślej czy pilnik diamentowy tylko wyrówna powierzchnię krawędzi, czy też ją utwardzi jak to się odbywa w przypadku kamieni?

Na przykład po diamencie 600-800 używać kamień ceramiczny lub arkansas, czy też nie robić już nic? Lub nie używać diamentów i po zwykłym pilniku tylko kamień?

utwardzi

rozmiękczy

zahartuje

rozhartuje

.... i pieron wie co jeszcze...:rolleyes::

Nie wierz w takie bzdury!

Ja kiedyś używałem kamienia, ale teraz używam pilnika diamentowego, moim zdaniem kamień jest kiepski i mało precyzyjny, ponieważ szybko się wyciera i robią się w nim rowki. Pilnik diamentowy też się oczywiście degraduje, ale nie tak szybko jak kamień.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utwardzi

rozmiękczy

zahartuje

rozhartuje

.... i pieron wie co jeszcze...:rolleyes::

Nie wierz w takie bzdury!

Ale ja mam kamienie ze "starych" czasów i pilniki diamentowe z troszkę nowszych. Ostatnio robiłem krawędzie tym i tym i na oko różnicy nie widać. Więc Twoim zdaniem po diamencie nie robić nic - kamienie do lamusa :biggrin:

Co do rozhartowywania kamieniem - to prawda już lepiej się spisuje papierek ścierny nawinięty raz na pilnik. Natomiast na rowki w kamieniu jest sposób. Raz na jakiś czas trzeba go przejechać na osełce diamentowej lub na szerokim diamentowym pilniku 100-200. Jeśli robisz to regularnie to kamień masz jak nowy przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kamienie to już nawet z skrzynki wyrzuciłem, moim zdaniem diament i koniec, wystarczy po co się męczyć:tongue:

A pewnie... dostawcy gadżetów do strugania nart, będą przekonywać że do samego rozhartowania krawędzie trzeba 6 rodzajów różnych narzędzi, a gdzie tam do ostrzenia...:rolleyes::

Jak ktoś łyknie i da się naciągnąć to zostanie mu pełna piwnica gratów i pusty portfel, narty se zrobi, ale już nie będzie miał za co pojechać na nie:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usunięcia utwardzeń kamień jest OK, natomiast do finalnego wykańczania wolę diament. Jak już wspomniano kamień ceramiczny (z arkansas nie mam doswiadczeń) bardzo szybko się wyciera i nie chodzi nawet o to że go szkoda, tylko o to że po 2 pociagnięciach krawędź jest już w wyzłobieniu kamienia i lekko ja przytępia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja kamienie to już nawet z skrzynki wyrzuciłem, moim zdaniem diament i koniec, wystarczy po co się męczyć:tongue:

A pewnie... dostawcy gadżetów do strugania nart, będą przekonywać że do samego rozhartowania krawędzie trzeba 6 rodzajów różnych narzędzi, a gdzie tam do ostrzenia...:rolleyes::

Jak ktoś łyknie i da się naciągnąć to zostanie mu pełna piwnica gratów i pusty portfel, narty se zrobi, ale już nie będzie miał za co pojechać na nie:stupid:

wg mnie diamenci p600 lub p1500 wystarczy spokojnie :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...