Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Flirt


Rekomendowane odpowiedzi

W kalendarzu 26 marca.

Nieuchronnie zbliża się wiosna. Nieuchronnie, bo w narciarskich żyłach pulsuje zima.

Nostalgia.

Mimo, że szusy przedwczorajszego dnia jeszcze tlą się w pamięci, mimo że te dzisiejsze już kiełkują gdzieś w umyśle – to gdzieś poza, gdzieś już obok, z tyłu świadomość końca się zbliża.

Wspomnienia.

Wtedy przychodzą w myślach, miejsca, stop klatki odbytych wypraw, odkrywanych miejsc, ulubione trasy, dobre skręty, wyskoki i upadki.

Góry.

Zastanawiam się, ile ich w życiu widziałem? Ile szczytów, grani wprawiało w zachwyt? Te małe i te duże – jakie mają nazwy? Jakie historie są z nimi związane?

To przerasta świadomość. Człowiek nie zastanawia się nad tym, dopóki zapina narty i patrzy w dół, zachłanny zjazdu, prędkości, ruchu…

Krajobraz, natura – ta górska, to część duszy każdego narciarza.

Wiosna.

Zieleń, jasność, Słońce, błękit jezior, rzek.

Śpiew ptaków, rośliny, zapachy, ciepły wiatr.

Serce narciarza jest rozdarte. Między tym surowym zimowym światem pełnym pasji, a tym łagodnym wypełnionym życiem.

To nie rozdarcie – to równowaga.

Bo, czy miłość do nart byłaby tak wielka, gdyby nie było przerw? Gdyby nie było tego wiosennego rozżalenia, letniego oczekiwania i jesiennego dreszczu emocji przed kolejnym Sezonem?

Póki czas…

Schwycić ją. Złapać zimę za płaszcz i przytrzymać!

Pojechać kilka razy. Choć już miękko, choć narta zapada się w cukrze i nie trzyma, choć mokro, choć wilgoć, choć jeżdżą ślizgi, a nie krawędzie.

Bo czyż każdy z nas nie pragnie, gdzieś w podświadomości mieć ich dwóch?

Tej surowej w białych barwach, pięknej i tej kwiecistej, ślicznej, pachnącej, ubranej w zwiewną sukienkę – Zimy i Wiosny.

Ja tak mam…

Dlatego dzisiaj wieczorem wyruszę…

Dlatego nim przyjdzie Lato i rozebrana pora roku, poflirtuję z Wiosną i Zimą – to tu, to tam.

Zachwycę się, by Latem powrócić myślami do wszystkich chwil…

…chwil spędzonych na nartach.

pozdrawiam

marboru

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne myśli już od początku marca ,który to miesiąc w meteorologii jest zaliczany ,cały do pierwszego miesiąca wiosny (zwany jest ten okres przedwiośniem) ze średnimi temperaturami na obszarze poniżej 700m.n.p.m. powyżej zera np. w Katowicach plus 3,3 C. W tm roku mamy typowo narciarski ,ekstremalnie zimny np w Katowicach średnia wyniesie około 0-minus 1 (zostało jeszcze 5 dni do końca to tylko przybliżone dane). Nastawiłem się na przeciętny marzec, a że w zimowych miesiącach (grudzień, styczeń ,luty) przekroczyłem o jeden wyjazd moja skromną normę (10-15 wyjazdów) chciałem w wolnym czasie znacząc jeździć na rowerze. Liczyłem temperatury (8-15 stopni na plusie) i budzącą się przyrodę w pobliskich lasach. No ,ale jest marcowa zima ,narty lubię bardziej od roweru to zaliczyłem jeszcze dwa wyjazdy i ten ostatni (24.03) przy tak pięknej zimowej pogodzie i przy tak dobrych a warunkach,że pozostanie tak długo w pamięci jak wyjazdy narciarskie w Alpy. Prognozy do 10.04 znowu zmieniły się na chłodniejsze ze sporymi przymrozkami oraz kilkoma stopniami na plusie w dzień. Narty w kwietniu? Chyba w Polsce nie będę miał gdzie pojechać bo SON np. kończy sezon 31.03. Tatry oszczędzam dla przyszłych pokoleń i nie jeżdżę tam ani w zimie anie w lecie.Wolałbym wiosnę w pełni tzn. 15-20 stopni i szybkie stopnienie śniegu w górach to nie będzie zal. W 2006 roku po mroźniejszej jeszcze zimie i równie zimnym marcu mieliśmy rekordowo upalny lipiec. Może się powtórzy ten schemat to ludziska ( nie narciarze) się wygrzeją i przestana narzekać na niekończące się zimno. Pozdrawiam już ciepło wiosennie.Janek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna - najpiękniejsze narciarstwo

Wreszcie kończy się zima! Z niecierpliwością układam kalendarz narciarski - o ile podczas jesieni i zimy jest to standardowe 8-9 dni/m-c to teraz staram się upchnąć znacznie więcej. Bo:

- kuszą "normalne" ośrodki gdzie na mięciutkiej wiosennej ciapce można śmigać do około 20.04 na trasie i obok

- kuszą francuskie 3V, Espace Killy gdzie zamknięcie sezonu na początku maja jest tanie i cudowne, ze świstakami łażącymi po stokach

- kuszą kwietniowe firny w Karkonoszach a choćby ze Śnieżki myknąć

- kuszą alpejskie schroniska i tury do połowy maja

- kuszą zjazdy w żlebach w Tatrach do końca maja, może by tak Rysą śmignąć a w czerwcu jakieś poletka odszukać

- kusi Stubai do 15.05 (bo jeszcze karnet działa)

- kusi zjazd z Aiquille du Midi gdzieś pod koniec maja - po gołym lodowcu

- kusi zjazd z Klein Matterhorn też pod koniec maja, a może gdzieś kawałek dalej z Breithorna (4200 m n.p.m.)

- kuszą letnie jazdy w Gurglu (w zeszłym roku w połowie maja)

- kusi Tux w lipcu i Passo dello Stelvio w sierpniu

- kuszą jeszcze wszystkie pomysły nieznane (w tym Nowa Zelandia:)

Nostalgia przyjdzie gdzieś w czerwcu ale do października w sumie będzie niedługo więc jakoś lato na rowerze i trekingach przetrwam.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie kończy się zima! Z niecierpliwością układam kalendarz narciarski - o ile podczas jesieni i zimy jest to standardowe 8-9 dni/m-c to teraz staram się upchnąć znacznie więcej. Bo:

- kuszą "normalne" ośrodki gdzie na mięciutkiej wiosennej ciapce można śmigać do około 20.04 na trasie i obok

...............................

Nostalgia przyjdzie gdzieś w czerwcu ale do października w sumie będzie niedługo więc jakoś lato na rowerze i trekingach przetrwam.

Pozdro

Wiesiek

Pokazałem post powyższy rodzinie i przeczytali z niedowierzaniem. Myślę ,że teraz nie będą mówić ,że mi na starość całkiem odbiło bo te moje 18 wyjazdów w sezonie to jest nic w porównaniu z ,, narciarskim szaleństwem" Wujota :applause:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem post powyższy rodzinie i przeczytali z niedowierzaniem. Myślę ,że teraz nie będą mówić ,że mi na starość całkiem odbiło bo te moje 18 wyjazdów w sezonie to jest nic w porównaniu z ,, narciarskim szaleństwem" Wujota :applause:.

Doskonale to rozumiem - mam kolegów przy których czuję się... całkiem normalny. Ważne jest żeby znaleźć kogoś bardziej zakręconego od siebie!

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, myśląc, że już koniec szaleństw, spakowaliśmy sprzęt, ale wstając o 6 rano w piątek, czytając prognozę i spoglądając za okno spakowaliśmy się w godzinę, załadowaliśmy dwójkę dzieci i ruszyliśmy 350 km na podbój stoku. Cóż to były za warunki! Pięknie, słonecznie, mroźno i mega twardo na stoku. No i puściutko:-))) Śmiało mogę powiedzieć, że najlepsze warunki w tym roku:-)))

Także niech żyje narciarska wiosna!

Na Święta jedziemy do Zakopca i mamy zamiar chyba zrealizować nasze marzenie zjazdu z córką z Kasprowego. No i zjazd o wielkanocne jajo na Kalatówkach zaliczyć:-) Także my jeszcze w klimacie dwóch desek a od kwietnia rowery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, myśląc, że już koniec szaleństw, spakowaliśmy sprzęt, ale wstając o 6 rano w piątek, czytając prognozę i spoglądając za okno spakowaliśmy się w godzinę, załadowaliśmy dwójkę dzieci i ruszyliśmy 350 km na podbój stoku. Cóż to były za warunki! Pięknie, słonecznie, mroźno i mega twardo na stoku. No i puściutko:-))) Śmiało mogę powiedzieć, że najlepsze warunki w tym roku:-)))

Także niech żyje narciarska wiosna!

Na Święta jedziemy do Zakopca i mamy zamiar chyba zrealizować nasze marzenie zjazdu z córką z Kasprowego. No i zjazd o wielkanocne jajo na Kalatówkach zaliczyć:-) Także my jeszcze w klimacie dwóch desek a od kwietnia rowery!

A jak tam idzie szlifowanie techniki, są jakieś nowe filmy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru - pięknie napisane.

Mnie ogromnie kusi majowo-czerwcowy wypad do Finlandii - Ruka, choć zapewne będzie ciężko z ogarnięciem wyjazdu, ale mam nadzieję, że się uda.

Niedługo postaram się w końcu sklecić relację z grudniowego wyjazdu za koło podbiegunowe, zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc na narciarskiej mapie świata :smile:.

http://vimeo.com/7081061 :angel:

Edytowane przez Ratrak
dodany link
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...