Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurta puchowa - narciarska...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie kurtka narciarska, która wypełniona jest puchem. Słyszałem różne opinie, że jak nabiorą wilgoci to robią się ciężkie i takie tam ...

Możliwe że tak było kiedyś, owa kurtka to produkt bardzo dobrej jakości gdzie pozostałych materiałów użyto też najwyższej jakości.

Jak trzeba będzie to zalinkuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie kurtka narciarska, która wypełniona jest puchem. Słyszałem różne opinie, że jak nabiorą wilgoci to robią się ciężkie i takie tam ...

Możliwe że tak było kiedyś, owa kurtka to produkt bardzo dobrej jakości gdzie pozostałych materiałów użyto też najwyższej jakości.

Jak trzeba będzie to zalinkuje:)

Zalinkuj, choć raczej nie kupię to chętnie zerknę:smile:

Z tego co widziałem w sklepach to raczej się to nadawało na wyskoki apres ski niż na narty, ładne, eleganckie, lekkie, ale ten materiał jest taki cieniutki że bał bym się czy się to nie potarga, albo puści na szwach.

Natomiast widziałem coś takiego puchowego co się zakłada pod kurtkę, taki docieplacz, może i skuteczne by to było tylko to jest w sumie nie przydatne solo w przeciwieństwie do takiego np. softshella którego można włożyć pod kurtkę jak zimno, jak ciepło to tylko w nim jeździć, czy ja np. używam go głownie jadąc na narty czyli w samochodzie/"obok samochodu(wyskoczyć z auta zatankować, ect...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,spoko sam kiedyś całą rodzinkę wyposażyłem w puchowe kurtki od "Pająka". Ciepłe to to może i było ale więcej pozytywów nie umiem znaleźć.

Było to przeszło 20 lat temu.

Domyślam się,że ówczesne kurtki puchowe a dzisiejsze to przepaść technologiczna.

Mimo to nie decydowałbym się na zakup takiej.(czytaj puchowej)Nie chodzi mi o futerko.:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak,tak...zapytałem tylko o sprawowanie się obecnie kurtek puchowych a zaraz do pakietu polecono koniecznie złoty zegarek, cygańską opaleniznę:biggrin:

Coś tak sobie szperam bo męczy mnie te moje wdzianko "Batmana" i wpadłem na coś takiego:)

Mnie też się wydaje że nie będzie tak swobodna w trakcie jazdy jak te ze "zwykłego" materiału.

Ja też wole brak futerka ewentualnie jakieś jego drobne akcenty :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak,tak...zapytałem tylko o sprawowanie się obecnie kurtek puchowych a zaraz do pakietu polecono koniecznie złoty zegarek, cygańską opaleniznę:biggrin:

Coś tak sobie szperam bo męczy mnie te moje wdzianko "Batmana" i wpadłem na coś takiego:)

Mnie też się wydaje że nie będzie tak swobodna w trakcie jazdy jak te ze "zwykłego" materiału.

Ja też wole brak futerka ewentualnie jakieś jego drobne akcenty :crazy:

Cześć, użytkuję puchową kurtkę od paru lat. Ale poza narciarsko. Nie wyobrażam sobie w tym jazdy na nartach :)

Jednak grubość krępuje delikatnie ruchy.

Największy -dla mnie- plus puchu to możliwość wyjścia w kurtce i samej koszuli/t-shircie przy jakichkolwiek mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak sobie szperam bo męczy mnie te moje wdzianko "Batmana" i wpadłem na coś takiego:)

Poprosimy o link, lub fotki:biggrin:

Mnie też się wydaje że nie będzie tak swobodna w trakcie jazdy jak te ze "zwykłego" materiału.

Ja też wole brak futerka ewentualnie jakieś jego drobne akcenty :crazy:

No ze zwykłego to nie kupuj już, kup z materiału typu strech, a jak chcesz wiedzieć dlaczego to tylko się przejdź do sklepu sportowego i załóż taką kurtkę/spodnie np. z Kjusa, Phenixa czy Desanta - spodnie nawet bardziej istotne(zrób parę przysiadów)

Co do futerka to ja jednak jestem zwolennikiem jego permanentnego braku:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,dlaczego puch całkiem ,całkiem mam i obecnie użytkuję biały kombinezon puchowy maże nie za gruby ale z prawdziwego kaczo-gęsiego puchu i sprawdza się znakomicie ,nie pocę się się w nim i jest mi baardzo ciepło ,co lubię ,szczególnie pod licznymi knajpkami które często odwiedzam jak jestem na "nartach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki syntetyczny 'puch". [/url]

Syntetyczny puch to taki marketingowy bełkot - to nic innego jak zwykłe włókna silikonowe w większości poskręcane w kulkę.

Na obecna chwilę nie ma jeszcze produktu który może zastąpić puch ( jego właściwości).

Co do kurtek puchowych narciarskich to dla mnie kiepski pomysł. Takie kurtki to chyba tylko dla lansu (cena kosmos).

Puch wg mnie jest dobrą ociepliną ale do kołder, śpiworów ewentualnie kurek dla alpinistów wysokogórskich.

http://ngt.pl/12-niedoscigniony-puch.html

http://www.cumulus.pl/techinfo.php?cat=sleeping_bags&art=190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...