Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba do wszystkich - fototapeta!!


szparaa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie remontu pokoju i chcę na części jednej ściany "machnąć" fototapetę o rozmiarach 130cm - szerokość, wysokość 180cm, poszukuję zdjęcia mniej więcej takiego:

SDC18715.jpg

showimage.php?i=4500&c=5Alpy, śłońce, śnieg, błękitne niebo i jakaś gondolka:)To zdjęcie byłoby dla mnie idealnej tylko niestety troszkę mała rozdzielczość, znaczy od biedy by mogło być no ale..Rozdzielczość tego zdjęcia w oryginale to 2592 x 1944 pikseli Jakby ktoś miał w swojej kolekcji podobne zdjęcie o większej rozdzielczości to proszę o przesłanie na maila: krzysiekf@poczta.onet.plNaszą galerię już całą przeglądnąłem i nic.. P.S.Marczello - DZIĘKI za maila ze zdjęciami!!

SDC18715.jpg.e1c6197cca7d533a28e4d9b4c6c5811a.jpg

Edytowane przez szparaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!:) Facet z którym rozmawiałem to powiedział, że teoretycznie to zdjęcia w takiej rozdzielczości by mogło być, potem mu je przesłałem do testów i tak sobie:) niby z daleka fajnie by wyglądało, ale z bliższej odległości już nie tak fajnie:) więc szukam dalej:) i Wy też szukajcie po swoich galeriach na komputerze bo czas leci!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mała rozdzielczość żeby to z interpolować ale pytanie z jakiej odległości chcesz to oglądać? :)

Ciężko określić z jakiej odległości bo to pokój, wymiary pokoju to 4,95m x 3,55m fototapeta będzie na tej krótszej ścianie niedaleko drzwi, więc teoretycznie na "wejście" będzie tak sobie a z drugiej strony pokoju już ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić z jakiej odległości bo to pokój, wymiary pokoju to 4,95m x 3,55m fototapeta będzie na tej krótszej ścianie niedaleko drzwi, więc teoretycznie na "wejście" będzie tak sobie a z drugiej strony pokoju już ok:)

Na spojrzenie z drzwi pewnie to Twoje zdjęcie byłoby ok, ale po wejściu i spojrzeniu dajmy z odległości metra, to jakość mogłaby już razić. Tak, że moim zdaniem lepiej poszukaj lepszego zdjęcia w wyższej rozdzielczości.

Gdybyś chciał coś np. z Kasprowego, to kiedyś przy okazji zrobiłem m.in. te zdjęcia, które są tutaj: http://www.marcinkowalczyk.com/blog/?p=8559. Mam je też w pełnej rozdzielczości ok. 5600x3700 pix (ok. 21 megapikseli, w zależności od późniejszego przycięcia), tak że jak coś to mogę Ci podesłać któreś. Z tego jakość będziesz miał perfekt, tylko że zwracaj uwagę gdzie to robisz, bo różnice w wykonaniu są ogromne (różny podkład, papiery, tusze, itp.) To wpływa na cenę, ale jeszcze bardziej na jakość i lepiej dać kilkadziesiąt zł więcej i mieć super niż mniej i nie móc na to patrzeć.

Tak, że tylko Kasprowy, bo niestety w Alpach czy Dolomitach jeszcze niestety nie byłem :sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spojrzenie z drzwi pewnie to Twoje zdjęcie byłoby ok, ale po wejściu i spojrzeniu dajmy z odległości metra, to jakość mogłaby już razić. Tak, że moim zdaniem lepiej poszukaj lepszego zdjęcia w wyższej rozdzielczości.

Gdybyś chciał coś np. z Kasprowego, to kiedyś przy okazji zrobiłem m.in. te zdjęcia, które są tutaj: http://www.marcinkowalczyk.com/blog/?p=8559. Mam je też w pełnej rozdzielczości ok. 5600x3700 pix (ok. 21 megapikseli, w zależności od późniejszego przycięcia), tak że jak coś to mogę Ci podesłać któreś. Z tego jakość będziesz miał perfekt, tylko że zwracaj uwagę gdzie to robisz, bo różnice w wykonaniu są ogromne (różny podkład, papiery, tusze, itp.) To wpływa na cenę, ale jeszcze bardziej na jakość i lepiej dać kilkadziesiąt zł więcej i mieć super niż mniej i nie móc na to patrzeć.

Tak, że tylko Kasprowy, bo niestety w Alpach czy Dolomitach jeszcze niestety nie byłem :sorrow:

A masz może jakąś sprawdzoną firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]10323[/ATTACH]

Dostałem maila z jednej firmy: "przesyłam wycinki 100%, aby poprawnie ocenić ich jakość należy obejrzeć je na ekranie monitora z odległości z jakiej będzie oglądana fototapeta."

Po kliknięciu byłby ten oryginalny rozmiar, w sumie tragicznie to nie wygląda

Jeśli dostałeś to od nich, to zauważ że jest inna kolorystyka tego zdjęcia niż Twojego. Po drugie taki wycinek nie świadczy nic o jakości, bo jeżeli ich celem jest zrobić wydruk jak najmniejszym kosztem, to używając chińskich papierów, podkładów czy innych materiałów, nieoryginalnych tuszy, to spieprzą nawet najlepsze zdjęcie. Po prostu kolorystyka będzie beznadziejna, po drugie rozpiętość tonalna, kontrasty, nasycenia będą bardzo zafałszowane i negatywnie wpłyną na wydruk, a wydruk na pewno nie będzie tym czego oczekujesz. Jeśli robią na markowych produktach, oryginalnych tuszach pigmentowych z najwyższej półki, robią na skalibrowanym sprzęcie i zależy im na powtarzalności i jakości to OK. Nie piszę tu, żeby kogoś zdyskredytować a innego reklamować, ale rocznie robię kilka tysięcy odbitek (daję do wywołania) kilkanaście wydruków i widzę jakie są kolosalne różnice w zależności od wykonawców. Widzę jak np. klienci próbują zaoszczędzić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych i szukają tanich okazji na allegro czy w innych miejscach, a potem widzę efekty w postaci odbitek czy wydruków, to nie wiem czy czy się śmiać czy płakać. Ale przeważnie kończy się na tym, że robią jeszcze raz już w dobrej i sprawdzonej jakości. To tak jak porównać jazdę na nartach na 400 metrowym stoku w Polsce i jazdę w ośrodku w Alpach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha:) możesz skorzystać do swojej fototapety w przyszłości, tylko mnie wytniesz bo ja to chyba atrakcją nie jestem:wink: i w dodatku głupio i dziwnie wyszedłem:stupid:

Jeszcze taka fotka:

[ATTACH=CONFIG]10338[/ATTACH]

Rozdzielczość ta sama jak wcześniej, tylko robione szerokim kątem.

Pozdrawiam

Piękna, tylko brak mi tam bezchmurnego błękitnego, słonecznego nieba:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajorSki, czym robione, bo widzę podobny problem jak w moim 400D-plamki na matrycy.

Pozdrawiam

Piotr te plamki to nic innego jak różne brudki na matrycy aparatu i dotyczy to każdej lustrzanki zwłaszcza jak zmienia się obiektywy. Widać je tym bardziej im bardziej domykamy przysłonę czyli wartość f jest większa. To można szybko albo w Photoshopie usunąć, albo po prostu dać matrycę do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...