Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wczoraj taka sytuacja:

https://www.strava.com/activities/3044720769

Pogoda piękna, lekki przymrozek i pełne słońce. Trasa bardzo malownicza, piękne bukowe lasy, jakieś rzeczki, strumyki, kładki, mostki - tam musi być pięknie wiosną i latem i mega kolorowo na jesieni. Spora część trasy to dywany z bukowych liści (pod którymi kryły się zdradzieckie kamulce). Organizatorzy trochę pościemniali z przewyższeniami, miało być 750, było niecałe 500m w pionie. Efekt był taki że oszczędzałem się na ostatni zapowiadany mega podjazd, którego....nie było. Zamiast podjazdu była meta i niewielkie w sumie zmęczenie, no bo jak się nie cisnęło na maksa to zostały niewykorzystane rezerwy. Ale trasa fajna, dość techniczna, dużo kolein, jasne długie oblodzone szutrowe proste z góry i pod górę, zjazdy po kamieniach, mocne podjazdy, nie było czasu na nudę. Za to lubię ten cykl, zawsze jest tam co robić i podczas zawodów człowiek się nie ma czasu oglądać za siebie. Miejsce 35/62 Open i 17/34 w M4.

Edytowane przez MichalR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sariensis napisał:

Mi taki sezon narciarski pasuje ;) .

A mnie zupełnie nie pasuje :S! Wczoraj na powrocie - zmokłam, dzisiaj - zmokłam 🙄. Chrzanić taką zimę! Ja chcę pojechać gdzieś, gdzie będzie porządny śnieg i mróz, a nie taka bura depresja.

IMG_20200201_154325.thumb.jpg.1a176104bc835aa10dbe12dfb3e71811.jpg

IMG_20200201_145637.jpg.e90e98c391fd8a5f3defaef4d7639e51.jpg

Edytowane przez tanova
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tanova , w Val di Sole znowu nasypało calkiem sporo, @pasazer85 już tam właśnie jest i czekamy na jego relację,a w Polsce póki co-rower :).

 

P.S. zainwestuj w pelerynkę na rower ;) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

@tanova , w Val di Sole znowu nasypało calkiem sporo, @pasazer85 już tam właśnie jest i czekamy na jego relację,a w Polsce póki co-rower :).

 

P.S. zainwestuj w pelerynkę na rower ;) .

Już odliczam dni - co prawda tym razem Austria, a nie Val di Sole, ale mam przynajmniej nadzieję, że śniegu będzie po pachy. A tymczasem forumowe relacje narciarskie - zawsze chętnie czytam 😀.

Pelerynek nie lubię, majta się to w czasie jazdy jak żagiel. Mam fajną kurtkę, ale "podwozie" i tak na deszczu mokre i cały rower usyfiony o.O

IMG_20200201_145619.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tanova napisał:

Już odliczam dni - co prawda tym razem Austria, a nie Val di Sole, ale mam przynajmniej nadzieję, że śniegu będzie po pachy. A tymczasem forumowe relacje narciarskie - zawsze chętnie czytam 😀.

Pelerynek nie lubię, majta się to w czasie jazdy jak żagiel. Mam fajną kurtkę, ale "podwozie" i tak na deszczu mokre i cały rower usyfiony o.O

IMG_20200201_145619.jpg

Na Południu dzisiaj pogoda rowerowa wręcz wymarzona, +10 i lampa, tylko wiatr 21km/h trochę przeszkadzał, ale na euforii i to szybko niwelowałem ;) . W Austrii śniegu jest sporo, ale dawno nie było świerzego opadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Akartman napisał:

3 godziny temu na kamerce w necie widać było kozaka wpychającego swojego górala z Jaworzyny na Skrzyczne. Rozumiem różne "świętości" ale żeby aż tak: 01 02 2020 roku

Być może zima nie zabieraja rowerów wyciagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

Na Południu dzisiaj pogoda rowerowa wręcz wymarzona, +10 i lampa, tylko wiatr 21km/h trochę przeszkadzał, ale na euforii i to szybko niwelowałem ;) . W Austrii śniegu jest sporo, ale dawno nie było świerzego opadu.

W Gastein od 50 do 220 cm, ostatni opad był we środę, ma też sporo popadać w tym tygodniu, a od czwartku znów dłuższy okres lampy. Jest więc nadzieja na drugi tydzień lutego ...

W Zachodniopomorskiem śniegu w ogóle nie było w tym sezonie, praktycznie cały czas na plusie - dzisiaj +12, wietrznie, pochmurno, mgliście, deszczowo. Najbardziej dokucza wszechobecna wilgoć i to, że jest tak ciemno za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Akartman napisał:

3 godziny temu na kamerce w necie widać było kozaka wpychającego swojego górala z Jaworzyny na Skrzyczne. Rozumiem różne "świętości" ale żeby aż tak: 01 02 2020 roku

Trzeba było go łapać bo to może być zaraźliwe jak pandemia w Chinach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Trzeba było go łapać bo to może być zaraźliwe jak pandemia w Chinach!

Gorzej, szjbajk nie jest to ogarnięcia rozumem, w sumie dziwię się, że @johnny_narciarz dzisiaj smigał na nartach po SON a nie tłuściochem, w końcu taki warun rowerowy zobowiazuje takiego maniaka rowerowego. 

 

P.S. Johny tak na prawdę pownien być rowerzysta a nie narciarz w nicku ;) , ewentualnie ultramaratończyk rowerowy, tylko nazwa trochę przydługawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ziemowit napisał:

Tylko czemu @johnny_narciarz nic od dawna nie pisze? 🙄

@JC jest na miejscu to proponuję, żeby mu rower buchnął i oddał w zamian za 10 postów. 😁

Bo pisze na grupach rowerowych ... jego wybór I trzeba to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na warunki narciarskie w Polsce, a na rowerze ktoś dzisiaj był? Bo ja tak 9_9. Co prawda dopiero po pracy, ale lepsze to niż nic.

Wracając autem ze Szczecina około trzynastej zauważyłam, że wiatr osuszył w między czasie asfaltowe drogi, które jeszcze rano pełne były kałuż. No to co? Coś na ząb, szybkie przebieranko i ruszamy z Darkiem w trasę, korzystając z przyzwoitych warunków na szosę/fitness. Na termometrze siedem stopni mniej niż wczoraj, a wrażenie chłodu potęgował jeszcze silny wiatr, chyba z północy - czy jakoś tak. Ale przynajmniej sucho i nawet z przebłyskami słońca.

Wiatr nie tylko ziębił, ale i trochę spowalniał, a i z kondycją też chyba u mnie też ostatnio nie najlepiej, więc wyszła mi średnia prędkość jak matronie w drodze do kościoła 😉 . Zrobiliśmy pętelkę 50+ po pogranicznych terenach.
Na zdjęciach - okolice Mewegen, a następnie mapka z dzisiejszym "urobkiem". Pozdrawiam serdecznie.

IMG_20200202_152744.jpg.e85d1e23321205e503a58ff7923f7210.jpg

IMG-20200202-WA0002.thumb.jpg.10f27a0df7e45d380c51f6a11067a1c7.jpg

 

1938565118_mapa1.JPG.e109b2fbd37950def1e66d1eeed9d5ed.JPG

Edytowane przez tanova
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielnie był długi spacer z Tynka, uwaga kleszcze już atakuja I to nawet przy miejskich, zadrzewionych alejach, jednego takiego malutkiego wyeliminowłem z zasiedlania się w uszku Martynki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sariensis napisał:

Niedzielnie był długi spacer z Tynka, uwaga kleszcze już atakuja I to nawet przy miejskich, zadrzewionych alejach, jednego takiego malutkiego wyeliminowłem z zasiedlania się w uszku Martynki.

Po bardzo ciepłej zimie wysyp komarów i kleszczy wiosną i latem może być ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tanova napisał:

Wszyscy narzekają na warunki narciarskie w Polsce, a na rowerze ktoś dzisiaj był? Bo ja tak 9_9. Co prawda dopiero po pracy, ale lepsze to niż nic.

Wracając autem ze Szczecina około trzynastej zauważyłam, że wiatr osuszył w między czasie asfaltowe drogi, które jeszcze rano pełne były kałuż. No to co? Coś na ząb, szybkie przebieranko i ruszamy z Darkiem w trasę, korzystając z przyzwoitych warunków na szosę/fitness. Na termometrze siedem stopni mniej niż wczoraj, a wrażenie chłodu potęgował jeszcze silny wiatr, chyba z północy - czy jakoś tak. Ale przynajmniej sucho i nawet z przebłyskami słońca.

Wiatr nie tylko ziębił, ale i trochę spowalniał, a i z kondycją też chyba u mnie też ostatnio nie najlepiej, więc wyszła mi średnia prędkość jak matronie w drodze do kościoła 😉 . Zrobiliśmy pętelkę 50+ po pogranicznych terenach.
Na zdjęciach - okolice Mewegen, a następnie mapka z dzisiejszym "urobkiem". Pozdrawiam serdecznie.

.....

Cześć

Droga koleżanko jak może wątpić w kolegów. W sobotę tylko kawałek bo miałem do załatwienia sprawę blisko. W niedzielę nawet spora wycieczka po samochód, który zostawiliśmy gdzieś pod Jabłonną po imprezie a dzisiaj do roboty. Wiatr wiał naprawdę spory ale zachodni więc nie był zbyt uciążliwy ale fajne jest uczucie jak rower idzie pod kątem ostrym do podłoża po prostej. Nawet ta pogoda z opadami nie jest taka zła bo co się zabłoci to się zaraz umyje. W zeszłym roku w styczniu nie przejechałem na rowerze ani 1 km a w tym już pewnie z 1000.

A co Waszej wycieczki to zacne okrążanie Stolca mieliście. ;)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Po bardzo ciepłej zimie wysyp komarów i kleszczy wiosną i latem może być ogromny.

już jest, o tym właśnie napisałem, w styczniu juz była masa kleszczy nie tylko w lasach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj żona posłała mnie po chleb, ... , wróciłem z kolejnym rowerem ... , tym razem dla niej ;) , chyba mam szajbike :) .

72096BED-61E2-4FE2-9D5A-FF3CFFB99E01.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...