Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Mam nadzieję, że się szybko wycofają z pomysłu zamknięcia wszystkiego. Od niedzieli ciepło. Cały następny tydzień ma być ciepło z temp. od 15 do 20 stopni na plusie. :)

Ziemowit, ludzie nie spie.... z tego kraju bo jest "biednie". Tylko dlatego że ludzie sobie nawzajem nakręcają taką psychozę. Policja komuś, ten ktoś komuś innemu.

Z tego ciepła się nie cieszę. To jest susza, susza, susza. To jest koszmar naszego klimatu 😞 Rok temu nieco później analogicznie spływałem Narwią kajakiem. Wody było jak na lekarstwo.

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bumer napisał:

Uważasz ze kogoś  obchodzi co jesz? To wątek o rowerach, może napiszesz ..... co pedalujesz? 

No wiesz, nie spodziewałam się takiej reakcji po Tobie.

Akurat @tomi33 ostatnio sporo wrzucał relacji i zdjęć z pedałowania, nawet na poprzedniej stronie.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mitek napisał:

Moja droga prowadzi przez dwa parki z czego Pola Mokotowskie są bardzo popularne bo praktycznie w centrum. Było naprawdę jak za najlepszych lat. Ciężarowy samochód w centrum parku jako baza i patrole-żandermeryjne. Zresztą ja niemalże celowo wybieram drogę tak żeby była w jakiś sposób kolizyjna. Zawsze coś się będzie ciekawego działo, jakby co.

Działo się coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cosworth240 napisał:

A ja dzisiaj zaliczyłem rowerek w pełni legalnie. W sumie nigdy wcześniej nie jeździłem na trenażerze w ogródku i to w tak piękna pogodę. Do tej pory służył mi tylko zima lub poznia jesienią. No ale mamy wyjątkowe okoliczności:

Nie przepadam za trenażerami i jeżdżeniem jak chomik w bębenku, ale w takich szczególnych okolicznościach i przy pięknej pogodzie w ogródku jest to jakieś wyjście :).

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tanova napisał:

Nie przepadam za trenażerami i jeżdżeniem jak chomik w bębenku, ale w takich szczególnych okolicznościach i przy pięknej pogodzie w ogródku jest to jakieś wyjście :).

To prawda, ale dziś było o tyle fajnie, ze rozstawilem sie na tarasie, wiec był jakiś element świeżego powietrza, poza tym odkąd trenażery sa „smart” i można jeździć na Zwift, czy innych apkach, to i chomikowanie jest trochę mniej monotonne.

Swoja droga - dzisiaj chciałem odpalić RGT Cycling, ale napotkałem jakies problemy techniczne i zostałem przy Zwift. Szkoda bo podjazd pod Mt. Ventoux czy Passo di Stelvio brzmiał kusząco.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

Też myślę powoli o zakupie trenażera pod Zwifta. Nie analizowałem jeszcze jednak jakoś mocno oferty rynkowej. Jak chodzi ten Flow Smart?

Z ofertą rynkową może być różnie, bo podobno trenażery ogólnie zaczynają być deficytowym towarem - tak czytałem na bikeradar albo innym tego typu. Pewnie trochę przesadzają, ale sprzedaż jest na pewno rekordowa.

Co do samego Flow'a. Nie bardzo mam porównanie z niczym innym. Sam dostałem tę zabawkę od żony na święta - pojechała do decathlonu i tam jej to polecili. Zresztą w decathlonie mieli dość fajne oferty cenowe na te urządzonka. Dzisiaj chyba jeszcze bardziej rozbudowali ofertę.

Z perspektywy dwóch sezonów i jakiś 1100 km na Zwift, uważam że zakup jest trafiony. Flow to jedna z najtańszych opcji na Zwiftowanie - sam "set-up" i podłączenie jest dziecinnie proste. Nie miałem żadnych kłopotów. W tej cenie wydaje mi się, że trudno o specjalnie lepszą opcję - choć może przez ostatnie dwa lata coś nowego się pojawiło.

Trenażer jak widać nie jest trenażerem direct drive. Nie ściąga się koła. Do tej pory używałem normalnych opon, którymi na co dzień jeździłem także po drogach. W zeszłym roku kupiłem sobie jednak trochę lepsze koła (Mavici Ksyrium Elite zastąpiły standardowe Aksiumy) do jeżdżenia po szosie, więc Aksiumy mi zostały i tylne koło wyposażyłem w specjalną oponę do trenażerów - podobno ma być ciszej i ma się mniej zużywać. Ciszej nie wiem, czy jest, a zużycie mi ciężko stwierdzić, bo to początki tego patentu.

Najbardziej obawiałem się w sumie opinii w necie, które wskazywały, że sporo osób reklamowało te urządzenia, które się po prostu po jakimś czasie psuły. U mnie na razie działa bez zarzutu i mam nadzieję, że tak pozostanie. Ponieważ nie generuję, jakiś wielkich mocy, to urządzenie absolutnie mi wystarcza. Symuluje max. podjazd bodaj 6% lub 7%, więc jak jest stromiej, to z tego co rozumiem i tak nie ma to znaczenia.

Reasumując - robi to co ma robić i działa bez zarzutu. Opinie w sieci ma różne. Decathlon miał jest dwa lata temu w bardzo dobrej cenie. W tej cenie chyba ciężko o cokolwiek porównywalnego. Gdybym miał nieograniczoną kasę, to pewnie marzyłby mi się wahoo kicker, z drugiej strony poleciłem taki trenażer mojemu znajomemu i miał z tym sprzętem trochę problemów. Okazało się, że musiał zupełnie przeprogramować przerzutki (Dura-Ace Di2) żeby dopasować do koronki na trenażerze. Jak zapinał na koło żeby pojeździć po drodze, to musiał znowu programować przerzutki. W sumie więc trochę bez sensu - a może on coś źle robił. U mnie w tym momencie przejście z trybu szosowego do trybu trenażer, to dosłownie parę chwil - zmiana koła; poprzyczepianie ustrojstwa na tablet i takiej osłony przeciwpotnej na ramę, zapięcie w trenażer - do zrobienia w mniej niż 2-3 minutki.  

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...