Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.10.2018 o 08:49, marboru napisał:

By pokonać kolejną barierę i 200... swój rekord życiowy długości jednorazowej trasy (coś ok 202 km), to niestety trzeba zrobić kilka dystansów na ponad stówkę. Obawiam się niestety, że nie znajdę aż tyle czasu do zimy by to zrobić :( No a bez odpowiedniego wyjeżdżenia nie chcę jeszcze ryzykować.

@Mitek wstawił byś kilka fot ze swoich wojaży. Coraz częściej patrzę na północ od Radomia jeśli chodzi o kierunek kolejnych wypadów rowerowych - może mnie zainspirujesz.

Dzięki! Ta stówka zrobiona siłą woli... średnia na ostatnich 20 km spadła mi do 17 km/h. Kryzys był dotkliwy... Cóż? Nogę trzeba robić, bo niedługo śnieg i właściwy sezon narciarski - a planów mam sporo :) 

:) na razie mogę pomarzyć o takim dystansie jednodniowym - wyszło by pewnie ode mnie z domu ok 300 km w tą i z powrotem. W przyszłym roku będę jednak starał się pobić taki dystans i przesunąć własną barierę.

 

Mariusz jesteś bardzo ambitny, ale to Ci trochę przeszkadza w dojściu do pełnej sprawności. Głowa źle znosi ten czas rehabilitacji. pozwolę sobie zacytować jednego z moich ulubionych sportowców, który w ubiegłym i obecnym roku przeszedł operacje i początki miał fatalne. Ogrywali Go praktycznie wszyscy. Piszę o Novaku Djokovic-u. Oto co powiedział po wielkich zwycięstwach w Wimbledonie, Cincinnati i US Open. Cytuję:

"Dziesięć lat temu nie powiedziałbym, że jestem szczęśliwy, występując w erze Federera i Nadala. Ale teraz naprawdę jestem. Mam poczucie, że rywalizacja z tymi facetami ukształtowała mnie jako tenisistę. Mam ogromny szacunek do tego, co osiągnęli. Są wielkimi mistrzami, wzorami do naśladowania na korcie i poza nim. Na początku kariery często z nimi przegrywałem w ważnych meczach. Ale jestem pewien, że był to jeden z najważniejszych etapów w rozwoju mojej kariery.Dla belgradczyka to drugi tytuł Wielkiego Szlema w tym roku. W lipcu wygrał Wimbledon. - Ostatnie dwa miesiące były dla mnie wspaniałe. Jeśli powiedzielibyście mi w lutym, kiedy przeszedłem operację, że wygram Wimbledon, Cincinnati i US Open, trudno byłoby mi w to uwierzyć. Ale jednocześnie wierzyłem, że po zabiegu szybko uda mi się odzyskać właściwy poziom. W praktyce zajęło mi to cztery miesiące. To był czas, podczas którego nauczyłem się wiele o sobie i cierpliwości.W czerwcu, gdy przegrałem w Rolandzie Garrosie, byłem bardzo rozczarowany - kontynuował. -  Musiałem się trochę odłączyć i przez pięć dni podróżowałem z żoną po francuskich górach. Odizolowaliśmy się i spojrzeliśmy na świat z innego punktu widzenia. Z tego wyjazdu pamiętam szczególnie moment, kiedy weszliśmy na Mount Victoire. Ta góra była inspiracją dla wielu malarzy renesansowych. Usiedliśmy, patrzyliśmy na świat z innej perspektywy i zaczęliśmy oddychać nową motywacją i inspiracją. W ostatnich latach moje życie wywróciło się do góry nogami. Wiele się wydarzyło, przez pół roku byłem poza rozgrywkami gdy przeszedłem zabieg chirurgiczny. Nie myślę o tym, co było, gdy dominowałem w przeszłości. Teraz jestem na innym poziomie. Chcę w każdej możliwej chwili wydobywać z siebie wszystko. Ważne jest, aby widzieć świat z szerszej perspektywy i aby doceniać wszystko, co masz, ale też być pokornym - podkreślił."

PS Mam nadzieję, że szybko odnajdziesz Swoją Mount Victoire, motywacje i inspiracje oraz wrócisz mocniejszy, a także równie silny jak Nole!

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarioJ napisał:

Chyba na razie nie powinno się o tym pisać publicznie, bo jeszcze ktoś nieodpowiedzialny zacznie tam jeździć, a trasy muszą się utwardzić, i jest to teren budowy. Nie myślę oczywiście o Tobie, ale jest to forum otwarte.

 

Trasy są w wielu miejscach już utwardzone warstwą grubszego tłucznia (na to przyjdzie mniejszy) ale na razie jest to nie uprzątnięte (jakieś gałęzie, śmieci). Front robót otwarty szeroko - niektóre miejsca prawie gotowe w innych właśnie zdzierają humus. 

Ale ja mówię o Bardzie ma tam powstać ponad 250 km ścieżek :)

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarioJ napisał:

Chociaż w zasadzie to informacje są publiczne, podaję dwa linki:

http://pomba.pl/prezentacja-projektu-karkonoskich-singletrackow/

https://www.facebook.com/singletrackglacensis/

 

a tu kolejne 50km Góry Kaczawskie

https://www.villagreta.pl/singletrack-gory-kaczawskie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarioJ napisał:

a tu kolejne 50km Góry Kaczawskie

https://www.villagreta.pl/singletrack-gory-kaczawskie/

Projektów które powstały lub powstają jest multum. Oprócz Świerzawy uruchomiono pierwsze single na Wzgórzach Strzelińskich (będą cztery), w Ruszowie jest (8 krótkich) tras a następne podobno w realizacji. Za chwile będzie >> 1000 km tras. Mnie cieszą te najbliższe Wrocławia czyli właśnie Bardo, Wzgórza Strzelińskie i Świerzawa.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Wujot napisał:

Trasy są w wielu miejscach już utwardzone warstwą grubszego tłucznia (na to przyjdzie mniejszy) ale na razie jest to nie uprzątnięte (jakieś gałęzie, śmieci). Front robót otwarty szeroko - niektóre miejsca prawie gotowe w innych właśnie zdzierają humus. 

Ale ja mówię o Bardzie ma tam powstać ponad 250 km ścieżek :)

Pozdro

Wiesiek

ale te 250 to kiedyś w dalszej przyszłości,
ja liczyłem że na wiosnę powinno być:

  • Kotlina Kłodzka - Glacensis: 100-120 km
  • Karkonosze : 40km
  • Góry Kaczawskie: 50km

Czyli razem wychodzi około 200km ! 🙂

p.s. zaczynam zbierać na fulla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarioJ napisał:

 

ale te 250 to kiedyś w dalszej przyszłości,
ja liczyłem że na wiosnę powinno być:

  • Kotlina Kłodzka - Glacensis: 100-120 km
  • Karkonosze : 40km
  • Góry Kaczawskie: 50km

Czyli razem wychodzi około 200km ! 🙂

p.s. zaczynam zbierać na fulla

Te ścieżki w Bardzie wyglądają spoko na hardtaila - zjeżdżałem na nim drogą leśną zerodowaną, z kamulcami wielkości ćwiartek cegieł i naprawdę stromo a obok wił się singiel - na moje może 1/3 spadu i gładziutko. Ale fulla też kupię (i fata :) )

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wujot napisał:

Projektów które powstały lub powstają jest multum. Oprócz Świerzawy uruchomiono pierwsze single na Wzgórzach Strzelińskich (będą cztery), w Ruszowie jest (8 krótkich) tras a następne podobno w realizacji. Za chwile będzie >> 1000 km tras. Mnie cieszą te najbliższe Wrocławia czyli właśnie Bardo, Wzgórza Strzelińskie i Świerzawa.

 

Jechałeś już singiel na Strzelińskich ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojgoc napisał:

Masz link, mapke do tych 250km wokół Barda?

Nie wiem czy oficjalnie już jest.

Możesz zadać to pytanie na fejsie - Dolny Śląsk Rowerem - Marek Janikowski (czyli wykonawca) jest tam jednym z administratorów i powinien Ci odpowiedzieć

Tak naprawdę to single przy Bardzie to się zaczynają, podobno ma to sięgać gdzieś do Stronia (góry Bialskie) -  tak mi mówił kiedyś Marek.

Znalazłem taki opis projektu https://mtb-xc.pl/2017/06/28/133-km-singletrack-glacensis/

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 10:13, Wujot napisał:

Nie wiem czy oficjalnie już jest.

Możesz zadać to pytanie na fejsie - Dolny Śląsk Rowerem - Marek Janikowski (czyli wykonawca) jest tam jednym z administratorów i powinien Ci odpowiedzieć

Tak naprawdę to single przy Bardzie to się zaczynają, podobno ma to sięgać gdzieś do Stronia (góry Bialskie) -  tak mi mówił kiedyś Marek.

Znalazłem taki opis projektu https://mtb-xc.pl/2017/06/28/133-km-singletrack-glacensis/

 

Pozdro

Wiesiek

Trudno jest znaleźć konkretną informację ale wczoraj trafiłem na trzy 100% gotowe. Przy niebieskim dwa (zjechałem jeden bo z drugim nie wiedziałem gdzie wyląduję). Prawdziwym czadem był jednak zjazd z Wilczaka do przełęczy. Tam jest bardzo strome zbocze. Ścieżka wije się naprawdę efektownie. Rewelacja, od kwietnia będzie co zwiedzać! Bardzo porządnie jest to zrobione. Póki co sądzę, że system w okolicy Barda został oparty na istniejących czterech pętlach mtb. Nawiasem mówiąc to są same w sobie znakomite szlaki. Jestem też prawie na 100% pewien, że żółty mtb z Kłodzka na wschód też daje wjazd w (budowane) single. 

Jak na razie to wygląda to więcej niż dobrze. Marek mówił, że chcą to połączyć z trasami enduro wokół Srebrnej Góry. A patrząc szerzej i nie zawężając się do singli to wchodzimy w mtb Sudety (czyli 250 km szlaków). Razem wychodzi olbrzymi system. Pewnie Bardo błyskawicznie stanie się mekką (co przyjmuję z mieszanymi uczuciami) trzeba się najeździć zanim stonka na elektrykach (nieprzypadkowo to napisałem ;) ) się zjedzie. Myślę, że jednak będzie sporo mniej dostępnych a fajnych miejsc.

Jestem trochę podjarany po tym co widziałem i spróbowałem.

Ale to w ogóle jest fajna mieszanka bo single i trasy mtb wymieszane są z trasami pielgrzymkowymi. Świetnie widać to na dworcu: grupy z ruchu maryjnego i ubłoceni rowerzyści. :)

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wujot napisał:

Wczorajsze Skrzyczne i Malinowska Skala...47km i 1000 w górę😎Widoczki bajka...

I link do tury...https://www.strava.com/activities/1902355149

Trochę mi się dziwnie to wstawiło.ale inaczej nie dałem rady😎

tmp-cam-1882124073.jpg

tmp-cam-1755582678.jpg

tmp-cam-494048294.jpg

tmp-cam-1980544845.jpg

tmp-cam-1083399759.jpg

tmp-cam-560380613.jpg

tmp-cam-344485982.jpg

tmp-cam-191353663.jpg

tmp-cam-557813015.jpg

tmp-cam-1723371105.jpg

tmp-cam-1905391632.jpg

tmp-cam-2071244861.jpg

tmp-cam-1656509783.jpg

Edytowane przez Baartos
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem dzisiaj kręciłem...i nakręciłem 105 kilometrów 1f62e.png😮
Dopiero co wróciłem do roweru, po kontuzji, a tu strzeliło już w tym roku ponad 1000 km a dokładnie z dzisiejszym dniem 1050 1f642.png
Ciepła, piękna jesień!

1.thumb.JPG.60257b291940e31ce8f2d5ddc12f7842.JPG

Trasa: Radom - Kazanów - Ciepielów - Czerwona - Skaryszew - Radom.

Pierwszy postój, po 30 km pod wiatr w Kazanowie na przystanku. Wszędzie dookoła plakaty i ulotki wyborcze 😮

DSC03536.thumb.JPG.cb06140e243b8c734a72f72d74520afd.JPG

Kolejny, krótki przystanek w Ciepielowie nad Iłżanką :) Dzisiaj, to był główny cel podróży.

DSC03537.thumb.JPG.fbfcd840d38210f8a827f66aedcfd49c.JPG

Tutejszy kościół:

DSC03544.thumb.JPG.34774d1b6de09277ab6b52502f42e7d8.JPG

Piękny krajobraz Mazowsza :) 

DSC03550.thumb.JPG.448891856bf829f10e38e5ff68b25ff3.JPG

Więcej zdjęć dzisiaj nie chciało mi się robić - szkoda mi było czasu.

Umiarkowane kręcenie i podziwianie dróg za Ciepielowem, na których byłem pierwszy raz w życiu. Fajny asfalt, bardzo delikatne górki i jesienne lasy. Cudownie!

Na powrocie miałem z wiatrem więc podkręciłem średnią. W sumie wynik wyszedł lepszy niż tydzień temu. Delikatnie... 24,43 km/h na 105 km.

Najważniejsze - to, że wróciłem do domu i miałem siłę. Mógłbym jechać dalej. To pewnie dlatego, że na 30 i 65 kilometrze zrobiłem dwie 10 minutowe przerwy, na których zjadłem sobie po batonie dla kolarzy :) No i najważniejsze - dzisiaj podróżowałem z dwoma bidonami 0,75l - wody mi nie zabrakło.

Pozdrawiam serdecznie

marboru

PS. Do Pauli brakuje mi 200 km. Myślę, że ją dogonię niebawem :) Dzisiaj była w pracy :D 

4.JPG

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2018 o 08:08, Wujot napisał:

Trudno jest znaleźć konkretną informację ale wczoraj trafiłem na trzy 100% gotowe. Przy niebieskim dwa (zjechałem jeden bo z drugim nie wiedziałem gdzie wyląduję). Prawdziwym czadem był jednak zjazd z Wilczaka do przełęczy. Tam jest bardzo strome zbocze. Ścieżka wije się naprawdę efektownie. Rewelacja, od kwietnia będzie co zwiedzać! Bardzo porządnie jest to zrobione. Póki co sądzę, że system w okolicy Barda został oparty na istniejących czterech pętlach mtb. Nawiasem mówiąc to są same w sobie znakomite szlaki. Jestem też prawie na 100% pewien, że żółty mtb z Kłodzka na wschód też daje wjazd w (budowane) single. 

Jak na razie to wygląda to więcej niż dobrze. Marek mówił, że chcą to połączyć z trasami enduro wokół Srebrnej Góry. A patrząc szerzej i nie zawężając się do singli to wchodzimy w mtb Sudety (czyli 250 km szlaków). Razem wychodzi olbrzymi system. Pewnie Bardo błyskawicznie stanie się mekką (co przyjmuję z mieszanymi uczuciami) trzeba się najeździć zanim stonka na elektrykach (nieprzypadkowo to napisałem ;) ) się zjedzie. Myślę, że jednak będzie sporo mniej dostępnych a fajnych miejsc.

 

Single w Bardzie (i generalnie Glacensis) mają być mieć charakter "dla każdego", czyli ścieżki są równo wyłożone kruszywem, bez dużych kamieni. Generalnie z mała zajawką MTB każdy tam może wjeżdżać na hardtailu. 

Srebrna Góra to zupełnie inny poziom zaawansowania, to są naprawdę trudne trasy. Ja tam w jednym miejscu prowadziłem rower w dół. Generalnie trasy dla zaawansowanych z fullem. Na razie zdecydowanie nie dla mnie.

MTB Sudety to z kolej normalne górskie trasy, które polegają na tym że na istniejących dawno drogach leśnych ktoś narysował znaki rowerowe i nazwał to marketingowo "Strefa MTB". Oczywiście fajnie że coś takiego zrobiono, bo ktoś nie znający terenu może sobie przyjemnie jeździć wzdłuż szlaków. Jednak taki sposób jazdy można uprawiać wszędzie w Sudetach po szlakach turystycznych i po drogach. To jest dopiero ogrom tras 🙂

Łączenie tego wszystkiego ma marketingowy sens, ale z punktu widzenia kogoś takiego jak jak, to są zupełnie inne kategorie jazdy.

 

P.S. Może warto byłoby wydzielić wątek Strefa MTB ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...