Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto biega?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zacząć biegać, bo to przyjemna i tania forma dbania o zdrowie i kondycję. Jednak zawsze kiedy zaczynam, bolą mnie już na starcie nogi - łydki i kolana. Mój znajomy trener stwierdził, że bieganie nie jest dla mnie i, że szkoda stawów. Teraz nie wiem czy faktycznie mam się poddać czy może dałoby się coś z tym zrobić.

Edytowane przez jordan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zacząć biegać, bo to przyjemna i tania forma dbania o zdrowie i kondycję. Jednak zawsze kiedy zaczynam, bolą mnie już na starcie nogi - łydki i kolana. .

A czego się spodziewałaś??? Początki są trudne ale jeśli przetrwasz pierwszych kilka tygodni biegając 3-4x tygodniowo, stopniowo przyzwyczajając się do wysiłku to jest wielka szansa, że przy bieganiu zostaniesz.

Mój znajomy trener stwierdził, że bieganie nie jest dla mnie i, że szkoda stawów. Teraz nie wiem czy faktycznie mam się poddać czy może dałoby się coś z tym zrobić.

Może trener coś wie czego nie napisałaś - bieganie nie jest wskazane m.in. przy chorobach stawów, kręgosłupa i serca. Po 50-ce zalecany jest bardziej marsz, rower ale nie oznacza to, że bieganie jest złe! Każdy długotrwały aerobowy wysiłek jest bezcenny. W bieganiu warto jest zwrócić uwagę po czym biegasz (teren miękki) i wybrać obuwie z amortyzacją tak aby oszczędzać stawy. Zacznij od truchtu 15 min, przerwa na ćwiczenia rozciągające, Stopniowo zwiększaj obciążenie (szybkość). Wyznacz sobie zadania (dzisiaj dotąd a za tydzień dalej). No i nie rozczulaj się nad sobą :)

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cześć. Jeśli o mnie chodzi to chętnie pobiegam ale wiosną. W tym roku to będzie już mój trzeci sezon biegowy. Chociaż nie jestem wyczynowcem, to jednak poranne kilka kilometrów robi swoje, dlatego w tym roku również podtrzymam tradycję.

PS : Raz widziałem lisa, innym razem sarnę, jeszcze tylko niedźwiedzia brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...