Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto biega?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HugonAbc93

Biegam od tygodnia zaledwie. Pierwszego dnia było dobrze i z dnia na dzień co raz gorzej. Nie robiłem przerw więc zapewne stąd ten stopniowy spadek. Jak przypuszczam po przerwie będzie tendencja zwyżkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odpowiednie obuwie i odzież termiczna i bieganie na całego:) staram się biegać po miękkich powierzchniach, nie polecam biegania po asfalcie i podłożach mocno utwardzonych, bo nasze stawy mogą po prostu po pewnym czasie tego niestety nie wytrzymać...

____________________

Nie znasz nas jeszcze? To na co czekasz? http://flats.eklablog.com/ Wejdź czym prędzej i poznaj nasze oferty.

Edytowane przez superwonda71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IEdgar2894

Ja biegam regularnie i sukcesywnie, bieganie uwielbiam tak samo, jak pływanie i jazdę na nartach, ale na nartach niestety nie mogę jeździć cały rok, niestety.. choć bardzo bym chciał... to w Polsce jest to oczywiście niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ultraburma2709

Ja biegam przez większą część roku rano przed pracą zaczynam swoje poranne biegi w marcu i tak do listopada, od listopada biegam tuszkę rzadziej i na krótszych dystansach i oczywiście wieczorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Superivan89

Ja biegam codziennie rano przed pracą, początkowo nie mogłam się zmobilizować ponieważ jestem strasznym śpiochem ale biegam już od prawie trzech miesięcy co dziennie i naprawdę dobrze się po tym czuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fausta84

Od jakiego czasu biegam wieczorem. Rano to u mnie nie możliwe, gdy codziennie muszę wstawać o 6, poza tym nienawidzę wcześnie wstawać. Zacząłem od 5 okrążen takich niezbyt dużych - może z 600m, po czym kilkanaście metrów szybkim marszem, żeby odpocząć i znów okrążenie. Biegam co drugi dzień, doszedłem już do 10 okrążeń, bo za każdym razem powiekszałem ich liczbę o jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ja ostatnio wziąłem się za bieganie, siedzący tryb życia to jednak dla organizmu pewne obciążenie z biegiem lat :P

Jednak bez dobrych butów nic z tego nie będzie czy ktoś moze powiedzieć czy buty za 100-150zł wystarczą czy od razu trzeba kupić lepsze za 300zł?

Znasz anegdotę o baletnicy i jej rąbku spódnicy?:smile:

PS. Będziesz, mam nadzieję, startował w maratonach, kupisz sobie odpowiednie obuwie! Teraz, moim zdaniem nie wysilaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że "sport to zdrowie", ale to chyba nie do końca prawda.

Po ostatnim Krakowskim Maratonie, do szpitala gdzie żona pracuje przywieziono uczestnika tego maratonu, któremu na skutek nadmiernego wysiłku normalnie porozpadały się mięśnie!

Facet jest w ciężkim stanie, bo jego mięśnie obecnie są w stanie zaniku, a produkty tego rozpadu przeszły do krwiobiegu i zatruły cały organizm!

PS:

Jeśli ktoś ma zamiar łapać mnie za słówka i dyskutować ze mną na temat czy to jest możliwe czy nie, to niech się nie wysila, dyskusji nie podejmę.

Ja się na tym nie znam, lekarzem jest moja żona, ale nie ja.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Znasz anegdotę o baletnicy i jej rąbku spódnicy?:smile:

PS. Będziesz, mam nadzieję, startował w maratonach, kupisz sobie odpowiednie obuwie! Teraz, moim zdaniem nie wysilaj się.

co do obuwia

ja zacząłem znowu przygodę z bieganiem ( niestety wzrost wagi jest w moim przypadku odwrotnie proporcjonalny do zwiększenia kondycji:sorrow: ) , szukałem więc butów z dobrze amortyzującą podeszwą , bo biegam głównie po asfalcie . W przedziale 150-250 zł z pewnością coś w miarę sensownego można znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi butami to już nie wiadomo bo jedni mówią dobra amortyzacja i bieganie z pięty wymieniaj buty co x kilometrów, a drudzy że bieganie z pięty to zabójstwo dla organizmu bo niszczy stawy i trzeba biegać ze śródstopia, a wtedy amortyzacja przeszkadza i wymagany jest minimalizm. Chyba trzeba się wsłuchać w organizm i samemu "potestować", na pewno bieganie na wyprostowanych kolanach to masakra dla stawów. Ja na początku biegania miałem problem po 2km... ból kolan trwało to bardzo długo myślałem że albo mam kolana do d*** albo to moje buty z lidla za 65zł... teraz biegam po 10-12km i nie mam z tym problemów. Najprawdopodobniej problemem nie są moje lidlowskie buty tylko ITBS który chyba posiadam. Przy słabej rozgrzewce, lub zbyt szybkim ruszeniu od startu, lub bieganiu po nierównościach potrafi mnie złapać po jakimś czasie znowu ból z boku kolana. Gdy biegam po asfalcie rozgrzany wszystko jest ok i mogę przebiec 12km w tempie 5:30min/km, a niestety do biegania po nierównościach czeka mnie rehabilitacja na wałku (oczywiście nie kupię sportowego za 200zł tylko zastosuję butelkę po Pepsi :P). Buty mogę polecić poczatkującym biegaczom sa wystarczające z bardzo dobrym stosunkiem cena/jakość.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie pisać bieganie rekreacyjne to chyba najtańszy sport

Inwestujesz w obuwie od 70-do 250 zeta i wszytko . Potem tylko chęci . Pewnie zaraz ktoś powie ,że potrzebne są jeszcze specjalne skarpetki , spodenki , koszulka , pulsometr , odżywki itp, itd , ale IMO do biegania dla zdrowia wystarczą tylko przyzwoite buty .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli mówimy o zdrowiu w pełnym znaczeniu to musi być odpowiedni trening i zmiana nawyków żywieniowych. Ale to prawda bieganie to chyba najtanszy sport jaki można uprawiać. Najgorsze co można zrobić to wydać kupę kasy na sprzęt i nie biegać... A dla zdrowia wystarczy 4h w tygodniu... tak tylko 4h ale za to ile jest po drodze wymówek? :)))) to nic że tydzień ma 168h a Ty musisz wykroić 4h.. i tak zawsze coś się znajdzie :P. Jakieś 3 tygodnie temu wróciłem z pracy - była niedziela 13h w temperaturze ok 34-45st C (zakład produkcyjny) była godz. 19 i pomyślałem że jedyne co to padne na pysk i nie ma opcji... ale stwierdziłem że nie! nie dam się temu ludzikowi który siedzi na ramieniu i mówi Ci że coś jest nie możliwe! lekki posiłek + nawodnienie i zrobiłem jeszcze 11km w spokojnym tempie 6:15min/km. Niestety dla prawie każdego - poranne wstawanie i bieganie to nieustanna walka z tym ludzikiem :)

A co do wymienionych rzeczy to wcale nie trzeba wydawać kupy kasy :P jeżeli tylko nie przeszkadzają lidlowskie lub decathlonowskie marki:

skarpetki - 9,99zł Artengo 3szt :) taniej niż na targu :P

spodenki - 29zł

koszulka - nie nawidze uprawiać sport w bawełnianych rzeczach... 19,99 za koszulkę bez bawełny, lub 29zł za techniczną koszulkę która odprowadza pot na zewnątrz to jest taniej niż nie jednen podkoszulek bawełniany

pulsometr - gdy ktoś chciałby już coś wiecej od biegania np. zejść poniżej 50min/10km to warto mieć i stoper i interwały i czujnik tętna... ale nie trzeba od razu 300zł... znowu "super wypasiona" marka :) Cirvit z Lidla i za 59zł mamy całkiem fajny pulsometr może nie jakoś bardzo rozbudowany ale spokojnie na początek wystarcza :)

odżywki - przecież to jest bardzo ważne :P:) szczegolnie po treningu żeby nie tracić masy mięśniowej... ale przecież można zjeść ser półtłusty za 2,39zł + pomidor + cebulka + bazylia i oregano fajny posiłek przed nocą dający ok 45g białka (a jeszcze jak wkroimy łososia lub inną rybę to i z 60g wyjdzie)

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...