Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto biega?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kogoś interesują negatywne skutki biegania to można przeczytać tutaj:

http://potreningu.pl/artykuly/3018/uszkodzenia-nerek-krwawienia-rozpad-miesni-i-urazy--czyli-czym-grozi-nadmiar-biegania-/strona/1

Natomiast nie przesadzajmy wszystkie skrajności są negatywne i patrząc tylko na nie to nie można uprawiać żadnego sportu...

Jeżeli przy długich biegach, badamy się, do tego stosujemy odpowiednią dietę oraz dbamy o sam bieg pod kątem żywienia/nawodnienia i odpowiedniego tempa startowego (ktore wczesniej cwiczymy podczas wielotygodniowych przygotowan) to ryzyko jest bardzo minimalne... jednoczesnie mozna wpasc pod maskę samochodu :P

A dla osób zainteresowanych polecam wzruszający film!

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19254-The-Winner-Zwyciezca

Pozdrawiam :)

Tomek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nikt nie napisał czy bieganie wpłynęło jakoś pozytywnie na kondycje mięśni podczas jeżdżenia na nartach. Zacząłem biegać po 10 km 2 x w tygodniu dopiero pod koniec sezonu w tym roku i ciekaw jestem czy pomoże to na kondycje mięśni na nartach. Obawiam się, że nie. Pamiętam jak kiedyś musiałem podejść pod szczyt Chopoku ze schroniska - jakieś 45 min. ostrego wspinania w butach narciarskich. Myślałem tylko - po co mi to - przecież później nie będę miał siły nawet kilku skrętów zrobić. Nic podobnego jeździłem jeszcze przez 1/2 dnia na wysokich obrotach. Jakby kompletnie inne mięśnie pracowały.

Praca nie pozwala specjalnie na regularność biegania, ale i tak mam nadzieję, że mój pierwszy maraton jest już blisko. Stawiam na pierwszy większy w następnym roku w moim mieście, czyli 26.04.2015 Orlen Warsaw Maraton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Też sporo biegałem w tym roku, ale przyjście zimy jak zwykle mnie zniechęciło. Teraz znowu kusi, żeby przed sezonem narciarskim troszkę zbudować formę. Może polecacie jakąś specjalistyczną odzież dobrą do biegania zimą? Bo bez tego chyba ani rusz, w bawełnie można się tylko upocić + słabo zatrzymuje wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieganie w zimie to jest to! Powiem szczerze, że bardziej to lubię niż letnie, no może tak samo :). Uczeni mężowie napisali wiele na temat jak dobrze jest biegać w zimie,bo lepiej organizm funkcjonuje w takim a takim zakresie ;)

No, ale poza tymi faktami, dobrze jest poczuć śnieg pod nogami i temperatura na zewnątrz ma drugorzędne znaczenie.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

od czego zacząć

Mam taki chytry plan by zacząć biegać / jeździć na biegówkach ... :) Nie mam bladego pojęcia od czego zacząć. Znajomi chwalą ten sport i bardzo zachęcają... ale na tym się kończy zachęcanie. Moje pytanie brzmi od czego ma zacząć poczatkujący... co kupić gdzie i gdzie można ten sport uprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki chytry plan by zacząć biegać / jeździć na biegówkach ... :) Nie mam bladego pojęcia od czego zacząć. Znajomi chwalą ten sport i bardzo zachęcają... ale na tym się kończy zachęcanie. Moje pytanie brzmi od czego ma zacząć poczatkujący... co kupić gdzie i gdzie można ten sport uprawiać?

Jedź do Jakuszyc, wypożycz sobie biegówki i przebiegnij trasę PKO BP z Polany Jakuszyckiej do Rozdroża pod Działem Izerskim,trasa dla początkujących, łatwa lekka i przyjemna. :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Ja biegam i to całkiem dużo. Zacząłem już w liceum, a motywowała mnie lekka, kilkukilogramowa nadwaga. Teraz w zależności od pogody biegam od 2 do 4 razy w tygodniu, tak po 5 km. Zimą odpuszczam sobie tylko jak jest duży mróz lub jak mam coś ciekawszego do roboty, np. jadę gdzieś na narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zimie troszkę mniej biegów,ale za to nart dużo

Dwa razy po 10km w tygodniu staram się osiągać

Ps.Butki po dwóch latkach się kończą a właściwie skończyły,muszę się za czymś konkretnym rozejrzeć bo sezon się zbliża

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Budki po dwóch latkach się kończą...

Budki? :eek: :biggrin:

Co wy z tym bieganiem! sezon narciarski się zaczyna a wy o bieganiu!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć

Niestety nie biegam. Biegałem i to sporo przez co najmniej 7 lat ale okazało się to dla mnie zgubne (szkoły nie wspominam bo to inna bajka i nie chcę być śmieszny jak wielu kolegów). Dopiero niedawno zrozumiałem, że bieganie jest po prostu nie dla mnie. Bieganie to wspaniała zabawa dla ludzi, którzy biegacza sylwetkę i proporcje mają. Inaczej wcześniej czy później będą kłopoty i warto zapoznać się z rowerem lub marszobiegami, turystyką itd.

Warto czasami pooglądać LA i zobaczyć dla kogo jest bieganie. Pamiętajcie o tym.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, nie wierzyłem lekarzowi jak mi powiedział, że mogę sobie odpuścić bieganie, bo z moją sylwetką tylko sobie szkód narobie. Niestety dla niektórych to prawda. Niebawem 11 lat jako szczawik ćwicząc piłkę w klubie. Nie mówię o zabawie dla dzieci tylko o 3 treningach i dwóch meczach w tygodniu. W sumie skończyłem jako junior zz widokami na pierwszy zespół. Niestety ekonomia i zdrowie zakończyły marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...