Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JC

Kto biega?

Recommended Posts

Chciałabym zacząć biegać, bo to przyjemna i tania forma dbania o zdrowie i kondycję. Jednak zawsze kiedy zaczynam, bolą mnie już na starcie nogi - łydki i kolana. Mój znajomy trener stwierdził, że bieganie nie jest dla mnie i, że szkoda stawów. Teraz nie wiem czy faktycznie mam się poddać czy może dałoby się coś z tym zrobić.

Edytowano przez jordan

Chciałabym zacząć biegać, bo to przyjemna i tania forma dbania o zdrowie i kondycję. Jednak zawsze kiedy zaczynam, bolą mnie już na starcie nogi - łydki i kolana. .

A czego się spodziewałaś??? Początki są trudne ale jeśli przetrwasz pierwszych kilka tygodni biegając 3-4x tygodniowo, stopniowo przyzwyczajając się do wysiłku to jest wielka szansa, że przy bieganiu zostaniesz.

Mój znajomy trener stwierdził, że bieganie nie jest dla mnie i, że szkoda stawów. Teraz nie wiem czy faktycznie mam się poddać czy może dałoby się coś z tym zrobić.

Może trener coś wie czego nie napisałaś - bieganie nie jest wskazane m.in. przy chorobach stawów, kręgosłupa i serca. Po 50-ce zalecany jest bardziej marsz, rower ale nie oznacza to, że bieganie jest złe! Każdy długotrwały aerobowy wysiłek jest bezcenny. W bieganiu warto jest zwrócić uwagę po czym biegasz (teren miękki) i wybrać obuwie z amortyzacją tak aby oszczędzać stawy. Zacznij od truchtu 15 min, przerwa na ćwiczenia rozciągające, Stopniowo zwiększaj obciążenie (szybkość). Wyznacz sobie zadania (dzisiaj dotąd a za tydzień dalej). No i nie rozczulaj się nad sobą :)

Pozdro

Wiesiek

Gość 3sylwka

Staram się biegać, chociaż tak ciężko jest się czasem zmusić. Chyba jednak wolę sporty, przy których człowiek tak się nie poci, jak pływanie czy rower.

5-7 km co trzeci dzień od 2 lat. Mam za soba juz półmaratom i przymierzam się do maratonu (niestety nie jestem dobrym długodystansowcem).

możecie mi zapodać jakieś ciekawe linki o tej tematyce też zacząłem biegać na razie daję rade cztery razy w tygodniu po 5km pozdro

bieganie.pl

• Like 1

Również biegam, ale teraz przy szybko zapadających ciemnościach polecam zajęcia SPINNING. Na pewno przydadzą się do biegania i nartowania.

Ja staram się biegać raz w tygodniu po 10 km, najlepszy czas to 55 min /szału nie ma :)/, polecam programy wspomagające np. Endomondo czy Run-log . Od razu chce się biegać gdy telefon pokaże lepszy czas znajomego.

Edytowano przez jarkopolo5

Gość dachykielce

Ja sobie biegam kilka razy w tygodniu :) Uwielbiam biegać po lesie, niestety w zimę raczej trzymam się bieżni :)

Odstawiłem samochód do mechanika i przybiegłem z północy na południe :laughing:

P.S.

Jest (był) taki zespól Mike & the Mechanics.

Ale ja znowu nie na temat.

Ja zamierzam zaraz :) biegnę w kierunku Goryczkowej obadać trasę pod skitury.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Uważaj żeby Cię jaki niedżwiedż nie zaszedł od tyłu!:smile:

Cześć. Jeśli o mnie chodzi to chętnie pobiegam ale wiosną. W tym roku to będzie już mój trzeci sezon biegowy. Chociaż nie jestem wyczynowcem, to jednak poranne kilka kilometrów robi swoje, dlatego w tym roku również podtrzymam tradycję.

PS : Raz widziałem lisa, innym razem sarnę, jeszcze tylko niedźwiedzia brakuje :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018