Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie spać w Czarnej Górze?


W.W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może to i za wcześnie, ale szukam dobrej lokalizacji pokoju w ośrodku narciarskim Czarna Góra.

Pokoje w przyzwoitym standardzie, ale bez przesady wystarczy, że z łazienką.

Najważniejsze, to jak najbliżej wyciągu.

Ma może ktoś dobre miejsce i może się tą cenną informacją podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ta koło Wrocławia. O tej drugiej nawet nie słyszałem.

Ta druga jest koło Białki i znajdują się tam dwie stacje Litwinka-Grapa i Koziniec. A ponieważ w nazwie nie mają nazwy miejscowości to nikt nie kojarzy tej Czarnej Góry

PS z tm Kozińcem się pomyliłem bo teraz sprawdziłem ich stronę i w nazwie jednak mają Czarna Góra.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużego wyboru na miejscu nie ma bo Sienna to mała miejscowość tu http://czarnagora.pl/oferta/noclegi/ poszukaj, jeżeli nic nie będzie odpowiadać blisko jest Stronie Śląskie, Lądek Zdrój lub Bystrzyca Kłodzka. Pozdrawiam

Bystrzycę to sobie zdecydowanie daruj - trasa przez Białą Wodę może być w zimie nieprzejezdna lub na co najmniej 4x4 a dookoła to kawał drogi.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

O ile to możliwe, staram się znaleźć taką kwaterę, aby nie być zmuszonym używać samochodu do dojazdów codziennych na stok. Wychodzę z założenia, że skoro codziennie muszę odśnieżyć i odpalić samochód, to to, czy mieszkam od wyciągu 2 czy 20 km., praktycznie nie ma znaczenia. Jedyną alternatywą są ski-busy, tak jak np. w Krynicy czy Karpaczu.

Robiłem kiedyś symulację finansową obu wariantów. Fakt, że pokoje przy wyciągach są droższe rekompensuje fakt, że nie dochodzą codzienne koszty eksploatacji samochodu, zimnego samochodu! Każdy kierowca wie, że piłowanie pod górę, często w korku, zimnego diesla nie bardzo mu służy. Również problem z parkowaniem w pobliżu wyciągu jest mi nieznany, zwłaszcza widząc te parkingi w sezonie feeryjnym, a tylko taki wchodzi w grę.

Do tego okazało się, że jak mieszkam przy wyciągu, to często wieczorem nachodzi mnie chcica i idę jeszcze raz pojeździć na oświetlonym stoku, nawet sam. Zwłaszcza, że pozostali członkowie naszej grupki po 3-4 godzinach jazdy, z co najmniej dwoma przerwami na grzane winko, mówią "dość". Jakbym miał ponownie załadowywać samochód, to prawdopodobnie by mi się nie chciało. Wypraktykowałem to w Wiśle, gdzie krzesełka przejeżdżały tuż koło mojego okna. Od tego czasu wole zapłacić drożej, ale mieć tylko kilkadziesiąt metrów do przejścia w narciarskich butach.

Wydaje mi się, że znalazłem właściwą kwaterę.

To ta.

88d55d31bdb5c4bcmed.jpg

Dzięki wszystkim.

Edytowane przez W.W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodowcowy wyjazd na narty w szczycie sezonu dla 4 osób z jedzeniem w knajpach to wydatek rzędu 10000tyś:eek:

W knajpach można wydać dowolną kwotę ale nocleg z wyżywieniem spokojnie jest osiągalny za 40-50 E. Czyli te cztery osoby w tych 10 000 powinny się spokojnie zmieścić. Zupełnie inaczej jest gdy bierzemy apartamenty z kuchnią - wtedy mimo, że mamy do dyspozycji jadalnię i kuchnię (czyli fajne integracyjne pomieszczenie) płacimy tylko powiedzmy 20 (15-25) E . Trzeba jednak samemu pichcić, co jedni lubią a inni nie.

Ogólnie te narty w Polsce jednak aż tak sporo tańsze od Alp nie są...:confused::(

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wychodzi 145zł za osobę/doba - licząc sam nocleg i wyżywienie,

60 zł to karnet - obecnie tyle kosztuje BlackCard w przedsprzedaży,

to jest koszt mieszkania w Polsce na stoku,

jest klient - jest oferta

w cenie BlackCard masz również stację Kamienica z nowym krzesłem,

można tam pojechać w przypadki tłumów na Czarnej,

Lądek raczej nie jest wart uwagi, chyba że jest małe dziecko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrywałem te warianty, ale moja grupa jest , hym... dość leniwa. Jak wspomniałem wyżej, po kilku zaledwie godzinach mówią - dość. Dlatego mieszkając przy stoku mogę jeszcze wieczorkiem sam popędzlować, po zazwyczaj już pustych trasach. Drugi warunek to wyżywienie. Musi być gotowe i podane na stół. Z tym akurat się zgadzam, bo to ma być wypoczynek dla wszystkich a nie zmiana miejsca pracy dla kobiet. Poza tym "czarna dziura" spełnia warunek bliskości do Łodzi i Opola. Możliwy jest szybki powrót, co jest warunkiem koniecznym. W świadomości wielu ludzi "z zagranicy wraca się dłużej" a więc i Czechy odpadają a mnie już nie chce się walczyć ze stereotypami.

W zeszłym sezonie byliśmy w Wierchomli, kilkanaście tras, wyratrakowane łąki prawie bezludne a oni uparli się przy jednej trasie pod kanapa i .... tam spędziliśmy tydzień. Dopiero wieczorny singiel dawał odrobinę radości.

Taka karma. :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zapodaj im jakiegoś instruktora ? Przystojny facet dla Pań, i zgrabna instruktorka dla Panów :-)

Zaczną lepiej jeździć, to będę się mniej męczyć.

Zgrabna instruktorka dla Panów i przystojny facet dla Pań - to na pewno zaczną lepiej jeździć.

Pierwszy raz słyszę aby uroda instruktora/nauczyciela przekładała się na wyniki. Wg mnie jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...