Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ischgl czy Zillertal


orm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę: gdzie lepiej się wybrać w marcu do Ischgl (+ okolice Serfaus, Fiss - Ladis, St. Anton) czy do doliny Zillertall?

Wszystkie ww. są świetne i nie podejmuję się jednoznacznego wyboru :)

Zillertal - wspólny skipass na całą dużą dolinę, relatywnie niedrogi, ogólnie dolina niedroga

Ischgl - droższy skipass, kwatery też, warto rozważać z całą doliną Paznaunatal, czyli także See, Kappl, Galtür

S.F.L. - nie ma wspólnego skipassu np. z Ischgl, ale jest np. taki z Nauders i in., kwatery "u góry" w miejscowościach raczej drogie, w dolinie poniżej ośrodka spoko

St. Anton - wg mnie ogóle nie warto go łączyć z ww., cały rejon to St. Anton + Lech + Zürs + Sonnenkopf - wystarczy na kilka dni. Do tego od najbliższego sezonu Lech będzie jakoś połączony z Warth czyli kolejnym ośrodkiem w Vorarlbergu - kształt tego i szczegóły skipassów itp. na razie nie są mi znane.

O każdym z ww. rejonów można napisać mnóstwo, każdy z nich zjeździłem lepiej czy gorzej (raczej lepiej) i wg mnie każdy z pewnością jest wart odwiedzin :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O każd

St. Anton - wg mnie ogóle nie warto go łączyć z ww., cały rejon to St. Anton + Lech + Zürs + Sonnenkopf - wystarczy na kilka dni. Do tego od najbliższego sezonu Lech będzie jakoś połączony z Warth czyli kolejnym ośrodkiem w Vorarlbergu - kształt tego i szczegóły skipassów itp. na razie nie są mi znane.
Gondolka:http://www.warth-schroecken.at/de/ein-traum-wird-wahr

Lech-Warth.jpg

Lech-Warth.jpg.7b3c2fe8fd984afbb8a4c1d878cf69d3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zillertalu są ośrodki gdzie zawsze jest pusto (Gerlosstein - trochę skansen) lub prawie pusto (Spieljoch - mały ale świetny) więc można się tam schronić jeśli jest masakra. W Ischgl jest dużo gorzej - tłok może być wszędzie i pole manewru małe. W pierwszym jest też "rezerwowy" Tux gdzie można czasem znaleźć schronienie gdy jest mgła lub deszcz - bo można być nad chmurami a chociaż jeździć w padającym śniegu. Prywatnie uważam, że Ischgl jest mocno przereklamowany - prawie zawsze tłoczno a trasy w dużej mierze nudne (mam na myśli Idalp i Alptridę) reszta jest ok, ale to już mniejsza część oferty.

Z wymienionych na początku ośrodków (zdecydowanie) najbardziej cenię SFL a później St Anton. Z zillertalowskich stacji Arena a później Hochfugen. Oczywiście jak gajowy01 napisał to wszystko są piękne ośrodki...

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej konkretne pytanie: gdzie można się spodziewać większego tłumu w Ischgl czy Zillertal przy wyjeździe w drugim tygodniu marca?

W Zillertal masz z pewnością większe pole manewru, także pod względem pogody.

Zillertal to jednak nie jeden ośrodek a dolina gdzie jest ich kilka, różnej wielkości + spory lodowiec.

- Na ogół najwięcej ludzi jest w Mayrhofen - tu uważał bym na weekendy, i nie warto startować z centrum na Penken;

- na Tuxie luzy w środku sezonu - prywatnie też uważam że nie ma sensu się tam pchać inaczej niż na obrzeżach sezonu;

- ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu w ost. sezonie bardzo mało ludzi było na Arenie, nad Zell am Ziller - w różnych terminach, także w weekendy

- Hochfügen-Hochzillertal - różnie, bliżej, nad Kaltenbach, czasem robiło się gęściej ale łatwo można uciec, w głębi czyli w Hochfügen zawsze luźno,

- na Tuxie poza początkiem sezonu raczej luźno cały czas, a zdarzyło się też tak, że tylko tam (z całej doliny) jeździło się nad chmurami - bajka :)

Do tego, w jakimś szczególnym wypadku można uciec na te mniejsze, jn. u Wieśka: Spieljoch, Gerlosstein, czy może jeszcze Ahorn, nad Mayrhofen.

W Zillertalu są ośrodki gdzie zawsze jest pusto (Gerlosstein - trochę skansen) lub prawie pusto (Spieljoch - mały ale świetny) więc można się tam schronić jeśli jest masakra. W Ischgl jest dużo gorzej - tłok może być wszędzie i pole manewru małe. W pierwszym jest też "rezerwowy" Tux gdzie można czasem znaleźć schronienie gdy jest mgła lub deszcz - bo można być nad chmurami a chociaż jeździć w padającym śniegu. Prywatnie uważam, że Ischgl jest mocno przereklamowany - prawie zawsze tłoczno a trasy w dużej mierze nudne (mam na myśli Idalp i Alptridę) reszta jest ok ale to już mniejsza część oferty.

...ale jak jest pusto to jest fan-ta-sty-cznie! :)

Zdarzyło mi się w sumie klika dni w Ischgl kiedy całkiem nie było ludzi, puste trasy itd. - wtedy jest naprawdę dobrze, można się ujeździć po pachy, cały system wyciągów, tras temu sprzyja :)

Poza tym, zawsze jest szwajcarska strona: w Alp Trida zawsze jest wielokrotnie mniej ludzi niż w Idalp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak jest pusto to jest fan-ta-sty-cznie! :)

Krzysiek!

Jak jest pusto to zawsze jest fantastycznie!

Połowa marca to już moment, że powinno się rozrzedzać - gdyby przesunąć wyjazd o tydzień to można byłoby nawet ten Ischgl zaryzykować. A z innej beczki - kiedy startujesz (bo my za 20 dni).:smile:

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ischgl jest lepsze, i droższe, ale lepsze.

Dzięki takim opiniom jest PRZEREKLAMOWANE

Ale jak dla mnie to wszyscy mogą jeździć do Ischgla - będzie mniejszy tłok gdzie indziej. Już teraz tam w szczycie sezonu bywa masakra - JurekByd pokazywał mi fotę gdzie do gondoli 16 osobowej stoi ciżba ludzie (jeszcze sporo przed zakrętem) głowa przy głowie, bywają dni, że jest tam 100 000 narciarzy. Sam kiedyś trafiłem na sytuację gdzie narciarze obok mnie na wyciągnięcie kijków, ze trzy metry przede mną i trzy za mną. Ale oczywiście czasem jest spokojniej - trzeba unikać sobót, wielkich koncertów i szczytu sezonu. Ischgl to znana imprezowania a sceny, które w klubach można zobaczyć na pewno nie nadają się do opisywania na publicznym forum.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - kiedy startujesz (bo my za 20 dni).:smile:

De facto to już zacząłem, 1.09 w Druskiennikach :) a w Alpy też chciałbym w październiku, ...o ile będzie sens, bo to nic pewnego, mimo wszystko :)

Byłem w Ischgl w 3 tygodniu marca, spędziłem tam 2 dni i w zasadzie raz zdarzyło mi się stać w jakiejś kolejce do krzesełka. Generalnie było trochę ludzi, ale jest tam sporo tras i jest się gdzie to rozjechać.

Oni już dawno zrobili tak, żeby kolejek do krzeseł nie było - wyciągi są na tyle wydajne, itd. :)

Za chwilę (w sez. 14/15) może być też tak, że na dole też nigdy nie będzie albo bardzo rzadko.

Swoją drogą też nie demonizował bym tych tłumów - zdarzają się, ale bez przesady - trzeba dobrze wybierać terminy itd.

ja mogę w jednym: jest lepsze bo PRZEREKLAMOWANE... :)

Zależy jakim reklamom wierzysz i czego się spodziewasz ;-) Dla mnie nie jest przereklamowane, bo jak jest pusto ...ok, już było :)

Akurat kilka lat temu przy pierwszej wizycie w Ischgl trasy były tak puste, że ...auto parkowałem pod samą gondolą :)

potem też nigdy nie trafiłem źle.

Ale urwał...... W takim razie trzeba by o 6 rano śniadanie robić i do kolejki.

Pozdrawiam.

...albo spokojnie pójść o 9.30; albo wybrać inną gondolkę ...albo inny ośrodek jak już ;-) :)

Jeżeli ktoś planuje wyjazd w październiku na Tux, to proponuję zabrać termos i kanapki, bo Fernerhaus jest w przebudowie

Myślę, że niekoniecznie :) bo:

- na zdjęciu tego nie widać ale po prawej stronie zbudowali knajpę tymczasową. Knajpa trochę taka barakowo-stołówkowa ale jest, jeśli będzie za mała na potencjalne tłumy, to...

- powinna być też czynna knajpa na Sommerbergalm, czyli "piętro niżej",

Tak to wyglądało w połowie maja, kiedy już wyburzali Fernerhaus ...btw. tłumów wtedy nie było ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim opiniom jest PRZEREKLAMOWANE

Ale jak dla mnie to wszyscy mogą jeździć do Ischgla - będzie mniejszy tłok gdzie indziej. Już teraz tam w szczycie sezonu bywa masakra - JurekByd pokazywał mi fotę gdzie do gondoli 16 osobowej stoi ciżba ludzie (jeszcze sporo przed zakrętem) głowa przy głowie, bywają dni, że jest tam 100 000 narciarzy. Sam kiedyś trafiłem na sytuację gdzie narciarze obok mnie na wyciągnięcie kijków, ze trzy metry przede mną i trzy za mną. Ale oczywiście czasem jest spokojniej - trzeba unikać sobót, wielkich koncertów i szczytu sezonu. Ischgl to znana imprezowania a sceny, które w klubach można zobaczyć na pewno nie nadają się do opisywania na publicznym forum.

Pozdro

Wiesiek

nic nie jest przereklamowane, napewno nie ischgl , to typowy super ośrodek, jak przyjedziesz pod górę o 10 to rzeczywiście parking pełny, ale to tylko dowód na to ze ośrodek jest świetny.

jeśli coś jest przereklamowane to napewno tux.

Pzdr.

Edytowane przez Bill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...