Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Thorens w połowie marca


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,byłem w połowie marca 2010, śmiało możęsz jechać,śniegu moc

A tu relacja z grudnia 2012 http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16152-Pozdrowienia-z-Val-Thorens?highlight=

generalnie polecasz ten rejon?

jak się ma np. do Alpe de huez lub L2A ? Bo chyba to wszystko przejeździłeś :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przejezdzilem a 3-doliny z czystym sumienie polecam,ogromny teren do smigania a i widoki zapieraja dech :) Wedlug mnie najlepszy kompleks we Francji.Te ktore wymieniles to tez 1-liga ale zdecydowanie mniejsze.

A jak z jedzeniem w Val Thorens, jakieś takie normalne restauracyjne dania? Jakiś kosmos czy raczej normalnie. Bo miałbym tam spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jedzeniem w Val Thorens, jakieś takie normalne restauracyjne dania? Jakiś kosmos czy raczej normalnie. Bo miałbym tam spanie.
Val Thorens to takze 1-liga jesli mowa o dukatach.Resteuracji sporo,ceny slabo normalne jesli bys porownal z Austria czy Wlochami ok.25-30 euro.To samo sie tyczy cen na stokach.Zdecydowanie taniej w supermarketach w centrum Val Thorens.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam pytanie, mianowicie czy ktoś ma doświadczenie w podróży samolotem z WAWY do CHAMBER lub GRENOBLE? są loty bezpośrednie? szukałem, ale nia z Frakfurtu, berlin czy paryża nic nie lata? plany są aby na weekend majowy pojechać 26.04-03.05 najlepiej właśnie samolotem.

LYON czy Geneva za daleko i bilety strasznie drogie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
generalnie polecasz ten rejon?

jak się ma np. do Alpe de huez lub L2A ? Bo chyba to wszystko przejeździłeś :)

Pozdro

Cześć! Byłem w 3V w grudniu i mogę powiedzieć jedno, super sprawa! Akurat trafiłem na 6 słonecznych dni i zero opadów śniegu, ale warunki narciarskie były całkiem spoko. Warto wykupić karnet na całe 3V. Ja znalazłem trasę w zasadzie tylko dla siebie (Bioline). Może nie jest za długa, ale jak dla mnie (zacząłem jeździć carvingiem) idealna. Zaplecze techniczne świetne (mnie akurat niespecjalnie przeszkadzał brak osłon na krzesełkach). Dużo gondol, wagony kolejki i krzesełka, zero orczyków. Trasy różne. Dużo czerwonych, niebieskich i bardzo mało czarnych. Czarne strome, ale bez muld. Mało osób jeździ po takich trasach (deskarze głównie siedzą i rozkminiają). Ogromna zaleta 3V to to, że podjeżdżasz pod samą kwaterę. Wbrew obiegowym opiniom, Francuzi (przynajmniej tam) bardzo dobrze komunikują się po angielsku. W knajpach na stokach ceny kosmiczne (duże piwo np. 9 euro, kawałek ciasta 7, itd.). W miasteczku są przynajmniej 2 Spaary, ceny przyzwoite). Pozdrawiam!

Edytowane przez Luomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Temat Francji, widzę że jest mało popularny na tym forum. Sam też jakoś nigdy wcześniej się na francuskie stoki nie zapuszczałem. Ale w tym roku (2016) tak się złożyło, że pierwszy mój wyjazd do Francji był akurat do Val Thorens. Byłem tam akurat w połowie marca. Na 6 dni jazdy tylko 1 dzień był słaby - mocno wiał wiatr (wg stacji meteo w porywach nawet do 100km/h), w nocy dodatkowo spadł śnieg, więc była jedna wielka kurzawa. Poza tym jednym słabym dniem ogólnie była piękna lampa. Polecam rozszerzyć karnet na całe 3 doliny - jak przykładowo w Val Thorens jest zimno, wystarczy przejechać na nartach do sąsiedniego Méribel, gdzie jest już bardzo przyjemnie. Ogólnie trasy są wszędzie. Ludzi miliard, ale tras jest więcej niż ludzi - po prostu gubią się na tych setkach kilometrów tras i nie tylko, bo sporo ludzi ciśnie poza trasami... Cały dzień do godz.17 można było cisnąć na krawędziach, więc to o czymś świadczy.

Skleiłem filmik z wyjazdu - do zobaczenia poniżej:

[video=youtube;hotbqfDHMgk]

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz

Wszystko pierwszoligowe ośrodki żabojadów są :cheerful:

Ostatnio zaniedbalem trochę Francję:sorrow:

No ale postaram się szybciutko nadrobić,bo Francja mimo odległości jest good

W tym roku wylądowałem na pograniczu włosko-francuskim. Od strony Włoch to miejscowość La Thuile, a od francuskiej - La Rosiere - vis a vis Les Arc. Też fajne miejsce, mieszka się u włochów, a u francuzów pijesz winko z Vanoise. Sama uciecha! :angel::applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn? pod jakim względem?

A to zależy do którego zdania pytanie się odnosi.

Jeżeli do pierwszego, to ceniłem sobie najbardziej Tyrol z powodu mnogości różnych lodowców, praktycznie w każdej dolinie w okolicy Innsbruck-a. Dodatkowo austriackie podejście do narciarstwa jest dość unikalne. Fajne mają knajpy na tych lodowcach - podłogi wyłożone wykładziną - zdejmuję w nich buty i chodzę boso :D

Jeżeli do drugiego zdania, to pierwszy raz byłem w ośrodku tej skali - ponad 600km tras, które są wszędzie niezależnie od strony, w którą się spojrzy. Wychodzisz z hotelu prosto na śnieg, w każdym punkcie Val Thorens. Ratraki zasuwają między budynkami. Tras jest tak dużo, że nawet do godz. 17 są w bardzo dobrym stanie, czego w żadnym innym ośrodku narciarskim nie spotkałem... Długo by wymieniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...