Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Juwel


Argon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam opinii na temat ośrodka w Tyrolu Ski Juwel. Najbardziej interesuje mnie miejsce noclegów w okolicy tras oraz dojazd do stoków. To ma być nasz pierwszy wyjazd w Alpy (rodzina 4 osobowa) i chciałbym uniknąć frycowego :biggrin:.Mile widziane informację na temat przygotowania stoków i kolejek przy wyciągach.

Z góry dziękuję za info.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie Wasz pierwszy raz w Alpach to będzie się podobać , ale znam lepsze ośrodki - chociażby pobliski Skiwelt i Kitzbuehel , albo następna dolina , czyli Zillertal...Ski Juwel powstał z połączenia 2 niedużych terenów - Alpbachtal i 1 części Wildschonau nad Auffach. Do wyciągów nad Niederau można się dostać z tego ostatniego darmowym skibusem.Wioska Alpbach jest prześliczna-wygrała nawet jakiś konkurs na najładniejszą tyrolską osadę.W Inneralpbach,gdzie jest nowa gondola , łącząca oba tereny jest prywatny browar z pysznym piwem , które kupuje się prosto z linii produkcyjnej-naprawdę warto !!!W Alpbachtal jest trochę stara infrastruktura - same wolne krzesełka bez osłon,ludzi za to nie za wiele , jest jeszcze mała górka w Reith z gondolką-ogólnie region trochę "rozstrzelony"-nie da się wszystkiego zjechać bez zdejmowania nart.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, decyzji jeszcze nie podjąłem. chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym:tongue: tzn fajny ośrodek, tanie noclegi i atrakcje w okolicy. Mały browar to super sprawa, ostatnio miałem okazje korzystać z podobnej okazji w Czechach.

Przeczytaj naszą relację z pobytu w Alpbachtal, może pomoże Ci w podjęciu decyzji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam opinii na temat ośrodka w Tyrolu Ski Juwel. Najbardziej interesuje mnie miejsce noclegów w okolicy tras oraz dojazd do stoków. To ma być nasz pierwszy wyjazd w Alpy (rodzina 4 osobowa) i chciałbym uniknąć frycowego :biggrin:.Mile widziane informację na temat przygotowania stoków i kolejek przy wyciągach.

Z góry dziękuję za info.:smile:

Noclegi w ośrodku Ski Juwel można znaleźć na stronach Wildschönau i Alpbachtal.

Wybór noclegów z opcją: w pobliżu tras lub wyciągów:

Alpbachtal

http://urlaub.alpbachtal.at/at/xlayout/guide/200380sy,en/objectId,RGN131665at,folder,ACC_CACHE,lang,en,modulId,guide,pageSize,20/acco.html?feskislope=1&flt4_140=0&ferating_min=1&ferating_max=5&fenotrated=0

Wildschönau

http://www.wildschoenau.com/en/hotels-and-accommodation

Karta Alpbachtal Seenland Card

http://www.alpbachtal.at/pl/aktualnosci/karta-alpbachtal-seenland-card

Karta Wildschönau Card

http://www.wildschoenau.com/en/wildschoenaucard-winter

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

www.austria.info

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po postach że prawdziwi narciarza to jedna Rodzina i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Przeczytałem relacje i muszę przyznać że wszyscy są zadowoleni z ośrodka. Nie jest to tania impreza (4 osoby):frown:: ale wciąż szukam tanich noclegów. Dzięki austria.info- pl znalazłem interesujące propozycje. Przeglądałem też adresy na casmundo i adres ośrodka. Poza tym znalazłem tani nocleg w Zillertal, więc może Zillert Arena ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po postach że prawdziwi narciarza to jedna Rodzina i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Przeczytałem relacje i muszę przyznać że wszyscy są zadowoleni z ośrodka. Nie jest to tania impreza (4 osoby):frown:: ale wciąż szukam tanich noclegów. Dzięki austria.info- pl znalazłem interesujące propozycje. Przeglądałem też adresy na casmundo i adres ośrodka. Poza tym znalazłem tani nocleg w Zillertal, więc może Zillert Arena ???

Nie wiem jaki termin wybrałeś, ale jak masz tanią dobrą kwaterę w Zillertal to jedź tam śmiało. Tam jest dopiero wypas.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po postach że prawdziwi narciarza to jedna Rodzina i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Przeczytałem relacje i muszę przyznać że wszyscy są zadowoleni z ośrodka. Nie jest to tania impreza (4 osoby):frown:: ale wciąż szukam tanich noclegów. Dzięki austria.info- pl znalazłem interesujące propozycje. Przeglądałem też adresy na casmundo i adres ośrodka. Poza tym znalazłem tani nocleg w Zillertal, więc może Zillert Arena ???
"

Nawet się nie zastanawiaj - wal śmiało do Zillertalu - "będzie pan zadowolony".....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym znalazłem tani nocleg w Zillertal, więc może Zillert Arena ???

Dlaczego masz się ograniczać do Zillertal Arena?

Zobacz tutaj, ile ośrodków masz na jednym karnecie: http://www.zillertal.at/de/winter/das-zillertal/interaktive-landkarte/

Nie starczy Ci pobytu, żeby tylko po jednym dniu być w każdym z nich :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mojej wizyty w Alpbachtal nie było jeszcze połączenia z Wildschonau, co powodowało, że oferta cenowa była znacznie atrakcyjniejsza niż obecnie (oczywiście przy mniejszym obszarze narciarskim). Z tego co pamiętam to koszt 6dniowego karnetu dla dorosłego wynosił około 165 EUR, a dzieci (chyba do 11 lat) miały karnet gratis (był to dość istotny argument). Dziś ta oferta jest już mocna ograniczona i darmowe karnety dla dzieci są oferowane tylko na koniec sezonu. Przy obecnej cenie 205E, oferta Zillertalu (224E) jest znacznie lepsza, a możliwości "nartowania" nieporównywalne (na korzyść doliny Zillertal oczywiście).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tak, wątek zatytułowałem Ski Juwel a teraz wszyscy namawiają mnie na Zillertal :biggrin: ale to chyba dobrze, bo porównując mapy obu ośrodków Zillertal wygląda dużo lepiej. Termin, ze względu na ferie dzieci i żony (ciało pedagogiczne) to ostatni tydzień lutego. Udało mi się znaleźć nocleg w gospodarstwie agroturystycznym z samym Zell am Ziller za 55 Euro/dobę za apartament. Nie jes

t to chyba bardzo drogo bo nie trzeba już płacić za prąd czy gaz, do dyspozycji jest również sauna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tak, wątek zatytułowałem Ski Juwel a teraz wszyscy namawiają mnie na Zillertal :biggrin: ale to chyba dobrze, bo porównując mapy obu ośrodków Zillertal wygląda dużo lepiej. Termin, ze względu na ferie dzieci i żony (ciało pedagogiczne) to ostatni tydzień lutego. Udało mi się znaleźć nocleg w gospodarstwie agroturystycznym z samym Zell am Ziller za 55 Euro/dobę za apartament. Nie jes

t to chyba bardzo drogo bo nie trzeba już płacić za prąd czy gaz, do dyspozycji jest również sauna.

Bo to jest nasza mentalność... mania wielkości. Bo musi być 500 km tras, bo musi być dużo...

Jedź do SKI Juwel, jedź do Alpbachtal. Najeździsz się, wypoczniesz z dala od tłumów, dobrze zjesz. Byłem i polecam.

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć nocleg w gospodarstwie agroturystycznym z samym Zell am Ziller za 55 Euro/dobę za apartament. Nie jes

t to chyba bardzo drogo bo nie trzeba już płacić za prąd czy gaz, do dyspozycji jest również sauna.

To jest dobra cena, w zasadzie nieosiągalna w żadnym innym wielkim ośrodku narciarskim.

A to, że za prąd i gaz się nie płaci, to jest standard, chociaż odnośnie dodatkowych kosztów upewnić się zawsze trzeba. Tylko raz się spotkałem z sytuacją że cena nie obejmowała ogrzewania, ale to było we Włoszech i to był osobny domek do wynajęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest nasza mentalność... mania wielkości. Bo musi być 500 km tras, bo musi być dużo...

Jedź do SKI Juwel, jedź do Alpbachtal. Najeździsz się, wypoczniesz z dala od tłumów, dobrze zjesz. Byłem i polecam.

Z tą naszą manią tobym nie przesadzał sądząc po narciarzach obecnych w wielkich ośrodkach to zdecydowanie "nie nasza" fobia.

Z tych dwóch opcji zdecydowanie więcej fajnych miejsc znajdzie się w ośrodkach zillertalowskich. Jest jednak drobne ale pod koniec lutego z pewnością będzie tam duży tłok i dlatego mniejsze ośrodki typu Ski Juwel mogą być warte uwagi. Ja w każdym razie w tym terminie omijałbym główne hity doliny zillertal - Penken, Hochfugen czy Arenę, a reszta (Spieljoch, Ahorn, Gerlosstein) już nie wygląda lepiej od SkiJuwel

Tutaj masz jeszcze trochę opinii o Ski Juwel

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15548-SKI-JUWEL-nowy-region-narciarski-w-Austrii?p=172563&viewfull=1#post172563

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy raz w Alpach, Alpbach jest jak znalazł:happy: Jestem pewnien, że będziesz zadowolony. Ja byłem jeszcze zanim powstało Ski Juwel i było dobrze to tym bardziej teraz z Wildschonau się najeździsz. A same miasteczko faktycznie jest ładne, bo od lat 60 rygorystycznie zarządzają przestrzenią i dlatego Alpbach uznaje się za najładniejsza wioskę w Alpach. A co do Zillertal to możesz podjechać np na jeden dzień do Kaltenbach (z Alpach to jest 15 minut drogi bez wjeżdżania na autostrade) i zobaczyc co i jak wygląda i za rok pojechać do Zillertal. A tu moja relacja z opisu tras w Alpbach http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/12815-Alpbachtal-22-29.1.2011?highlight=

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...