Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Byłem, jeździłem... nawet fajnie


Lukaszo86

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie jest to duży ośrodek bo liczy ok. 100 km tras o różnym nachyleniu. Jest tam jedna kolejka gondolowa jako główny wyciąg a reszta to krzesełka (LEtner wymieszany z Doppelmay'erem) wysokiej klasy i co ważniejsze nowe. Mimo, że nie jest to duży ośrodek to warto tam się przejechać. Rozległość terenu jest zadowalająca a i połączenie Andalo-Paganella składa się z kilku tras czerwonych, połączonych 2 krzesłami bublowymi. Knajpek na stoku także sporo no i bombardini w przystępnych cenach. Mieszkaliśmy w Andalo. Miasteczko spokojne i nie ma za dużo atrakcji turystycznych ale dla rodziny z dziećmi w sam raz.

Dojazd z Polski: jedyna sensowna droga w zimie to autostradą z Innsbruck przez Brenner w kierunku Bolzano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to duży ośrodek bo liczy ok. 100 km tras o różnym nachyleniu. Jest tam jedna kolejka gondolowa jako główny wyciąg a reszta to krzesełka (LEtner wymieszany z Doppelmay'erem) wysokiej klasy i co ważniejsze nowe. Mimo, że nie jest to duży ośrodek to warto tam się przejechać. Rozległość terenu jest zadowalająca a i połączenie Andalo-Paganella składa się z kilku tras czerwonych, połączonych 2 krzesłami bublowymi. Knajpek na stoku także sporo no i bombardini w przystępnych cenach. Mieszkaliśmy w Andalo. Miasteczko spokojne i nie ma za dużo atrakcji turystycznych ale dla rodziny z dziećmi w sam raz.

Dojazd z Polski: jedyna sensowna droga w zimie to autostradą z Innsbruck przez Brenner w kierunku Bolzano.

A przepraszam, kolejki gondolowe są dwie, zapomniałeś o Gondoli z Laghet na Prati di Gaggia, po tej "stronie" sa głównie trasy niebieskie

Jest też jeden leciwy wyciąg Malga Zambana, dwumiejscowy. Nieco na uboczu od niego chyba najlepsza knajpa na stoku , o tej samej nazwie z tarasem do opalania - polecam, mają domowej roboty makarony, lasagne, gnocchi. Jest też kilka świetnych, małych knajpek w mieście, nieco schowanych.

No i dodałbym, że nie trzeba jeździć autem na stok, bo stacja zaczyna sie i kończy w miasteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to duży ośrodek bo liczy ok. 100 km tras o różnym nachyleniu.

Ale 100 km to nawet twórcy marketingowi nie podają. Wg danych zamieszczonych na różnych stronach jest tam 55 km tras, jest to w miarę wiarygodne. A sam ośrodek jest uroczy. Polecam. Gdzieś jest nawet moja relacja z wyjazdu.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka lat temu (2009?) w czasie freeski. Ładne miejsce - do tego niezatłoczone, było pusto na trasach.

Ładne widoki na dolinę Adygi, Trydent i okolice, jezioro Garda itd. - chyba jedne z najładniejszych jakie w Alpach widziałem.

Kiedy byłem to ośrodek deklarował ok. 35 km tras, o ile pamiętam (na 90%) - od tego czasu nic tam nie przybyło, skąd nagle 50? :)

W kategoriach alpejskich - fajne miejsce na 1-2 dni, np. w ramach objeżdżania rejonu Val di Sole.

http://www.skionline.pl/stacje/wlochy-trentino-andalo-paganella,osrodek,1252,mapa-tras-narciarskich.html#

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że auta nie trzeba ruszać. Skibus też jest dla leniwych :-)

Ale 100 km to nawet twórcy marketingowi nie podają. Wg danych zamieszczonych na różnych stronach jest tam 55 km tras, jest to w miarę wiarygodne. A sam ośrodek jest uroczy. Polecam. Gdzieś jest nawet moja relacja z wyjazdu.

Pozdrawiam.

Z pamięci pisałem i mi się pomieszało. Faktycznie jest 55km.

Byłem kilka lat temu (2009?) w czasie freeski. Ładne miejsce - do tego niezatłoczone, było pusto na trasach. Ładne widoki na dolinę Adygi, Trydent i okolice, jezioro Garda itd.

Kiedy byłem to ośrodek deklarował ok. 35 km tras, o ile pamiętam (na 90%) - od tego czasu nic tam nie przybyło, skąd nagle 50? :)

W kategoriach alpejskich - fajne miejsce na 1-2 dni, np. w ramach objeżdżania rejonu Val di Sole.

Ja byłem w tym roku w styczniu, jeszcze sezonu "zachodnioeuropejskiego" nie było i też w tygodniu było spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

też chcę się pochwalić, że tam byłem - cały tydzień i wcale mi się nie znudziłomożliwości wjechania na górę są dwie: 1/ z Andallo i 2/ z Fai della Paganellaja mieszkałem w tej drugiej miejscowościtrasy są urozmaicone i dość długie, kilka lat temu reklamowali się jako europejskie centrum treningowe kadry USAz Bode Millerem na czelepolecam piękne widoki, niezłe trasy (uwaga carabinieri wyłapują nieposkromionych szaleńców), pyszną kuchnie i trunki

Zdjęcie004.jpg

[ATTACH=CONFIG]12133[/ATTACH]

Zdjęcie013.jpg

57da821615a74_Zdjcie004.jpg.e85e05d87d1aa67632f68ee9dc11251c.jpg

57da82161e126_Zdjcie013.jpg.b84d32856d3f2b4f2acbf9fc1beedb9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tam dwa razy kilka lat temu ośrodek fajny lecz nisko położony więc na początku stycznia dolne gondole ( są dwie ) po za trasami są zielone i na dole zamiast śniegu pada ... deszcz a na stacjach środkowych śnieg....

jest gdzie pojeździć

jest względnie tanio (cappuccino 1,2e ) też się trafi

bombardi 2 E

jest gdzie pojeździć są piękne widoki jest mało ludzi

w kategorii ośrodków małych i klimatycznych to perełka

ilość tras to 70km i realnie tyle jest

ośrodek nazywa się paganella dwa razy mieszkaliśmy nad jeziorem w molveno

kolejek nie ma

trasy fajne i bardzo fajne genialna czarna bardzo symetryczna (kiedyś zajęta w 1/2 przez us team)

można ten ośrodek polecić rodzinom na cały tydzień zapaleńcom na dzień / dwa jako uzupełnienie karnetu super ski rama

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem trzy dni temu,zgadzam się z przedmówcami;śliczny,kameralny ośrodek.Prawie wszystko było czynne,zero ludzii,trasy ideał.Napewno tam wrócę.

Cappuccino na szczycie z pięknym widokiem na jezioro Garda bezcenne:biggrin:

Ja po raz n-ty (6 lub 7.. nie pamiętam) w styczniu 2014 jadę tam na ferie 18-25 stycznia. Jakoś nie nudzi mi sie ta stacja :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość thecandi2981

Niestety w ostatnim czasie usługi tego portalu bardzo się pogorszyły. Zmiana wyglądu strony to nie wszystko, należy bardziej weryfikować użytkowników, którzy są coraz bardziej bezczelni i oszukują na potęgę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przyjemny ośrodek, bardzo wypoczynkowy, nasłoneczniony itd.

kilka tras dla sportowców m.in. Olimpica, miejsce gdzie bardzo często ćwiczą grupy sportowe ( w różnym wieku).

Do 12:00 trasy przygotowane wzorowo.

Można jeździć poza trasami.

Z tego co pamietam to dzieci do lat 6 jeżdzą za darmo, obsługa pomaga maluchom przy wsiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A jak to wugląda cenowo ? Lepiej jechać na coś zorganizowanego czy bezpośrednio załatwiać ? Ile za ski pass ? Czy marzec-kwiecień jest sens tam jechać ? Szukam właśnie jakiegoś fajnego niedrogiego miejsca gdzie będzie można spokojnie pojeździć. Wolałbym może Austrie bo dużo bliżej ale tam nic nie widzę cenowo sensownego. Jak możecie to proszę o polecenie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wugląda cenowo ? Lepiej jechać na coś zorganizowanego czy bezpośrednio załatwiać ? Ile za ski pass ? Czy marzec-kwiecień jest sens tam jechać ? Szukam właśnie jakiegoś fajnego niedrogiego miejsca gdzie będzie można spokojnie pojeździć. Wolałbym może Austrie bo dużo bliżej ale tam nic nie widzę cenowo sensownego. Jak możecie to proszę o polecenie czegoś.

My akurat jedziemy na "coś zorganizowanego", ze względu na szkółkę narciarską dla dzieciaków (przypuszczam, że Dembus również:smile:). Jak jesteś zainteresowany, to wyślę Ci na priva kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, w zeszłym roku jakoś się nie doszło do spotkania, myślałem, że nadrobimy w tym:smile:. Do trzech razy sztuka...:laughing:

....ale kontakt wzrokowy był- w czasie czwartkowych zawodów :):biggrin: W tym roku jakos tak wyszło ze nie pomyslalem zeby odpytać, w sumie wszystko było jedno w którym tygodniu ferii jedziemy :frown:: życzę slonecznej pogody przez całe 6 dni jazdy! I dokładnie jadę z tego samego biura :wink: zamelduj prosze na miejscu jak warunki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeleciało... Czeka się, czeka, jedzie i prawie od razu trzeba wracać :frown::. Paganella drugi raz z rzędu mnie nie zawiodła. Pogoda generalnie w porządku - 3 dni słoneczne, jeden pół na pół i dwa z opadami śniegu. Szczególnie w czwartek mocno sypnęło (Dembus skorzysta z dodatkowych centymetrów :wink:- pozdrawiam). Niestety, w związku ze sporymi opadami w piątek trasy siłą rzeczy nieprzygotowane (choć dzieci mówią, że nie ma jak jazda po muldach :biggrin:.Ludzi sporo (szczególnie niedzielę tłoczno), ale bez tragedii. Na stokach dominują dwie nacje - Włosi i Polacy. Widać, że Włochom zależy na turystach z Polski-w tym roku wydali nawet mapki z polskim opisem. Do tego w kilku knajpach menu po polsku, choć z błędami. Miłe ...:smile:Poniżej kilka zdjęć jak wyglądają stoki dla tych co to nie wylegują się w łóżkach :wink:

20150202_090127.jpg

20150202_091030.jpg

20150202_090143.jpg

20150202_090127.jpg.77306cacaf27c9a7ecb66f0cb3f74f22.jpg

20150202_091030.jpg.85089d9ebdb4a781d39cbc7a1bebee69.jpg

20150202_090143.jpg.0717c07f3def6a427d3b18c6a99cc383.jpg

Edytowane przez Przemek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Przemek, że ty również lubisz "otworzyć" wyciąg - ja też !! Od 8.30 do 9.30 (do "zdania" dzieciaków) można sie poczuć jak na prywatnym stoku, IDEALNIE przygotowanym!Przemek - dzięki za info z pierwszej ręki o opadzie , po Twoich info włozyłem do box-a szerokie dechy. Przydały się - z dodatkowego opadu skorzystałem od razu w niedziele - a wcześniej myślałem że Paganella to nie jest teren freeride - BŁĄD :biggrin:

IMG_1198[1].jpg

IMG_1202[1].jpg

Trafiłem na fantastyczną pogodę - 5 dni pełnej lampy, a 6 dzień - zaskakująca pogoda - morze chmur poniżej szczytów :angel: Obiecuje relacje - tylko dojdę do siebie, bo przy takim słońcu siedziałem bez czapki, a jednak mróz był, no i troche mnie pozamiatało (na szczęście odczułem to w trakcie powrotu).

PH000347.jpg

PH000347.jpg.75183b2bbb2d3d29feedd4b602c30ff8.jpg

57da83409e4f2_IMG_11981.jpg.6c8457d22e585cb107e9080d7c34ee86.jpg

57da8340a4b44_IMG_12021.jpg.ae441b75297b0ee8a28a0fde104ffe08.jpg

Edytowane przez dembus
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...