Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Byłem, jeździłem... nawet fajnie


Lukaszo86

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę Przemek, że ty również lubisz "otworzyć" wyciąg - ja też !! Od 8.30 do 9.30 (do "zdania" dzieciaków) można sie poczuć jak na prywatnym stoku, IDEALNIE przygotowanym!

Nie lubię! Uwielbiam te pustki na stoku z rana:biggrin:

Przemek - dzięki za info z pierwszej ręki o opadzie , po Twoich info włozyłem do box-a szerokie dechy. Przydały się - z dodatkowego opadu skorzystałem od razu w niedziele - a wcześniej myślałem że Paganella to nie jest teren freeride - BŁĄD :biggrin:

Nie ma za co, cieszę się, że się jakoś przydałem:smile:

Trafiłem na fantastyczną pogodę - 5 dni pełnej lampy, a 6 dzień - zaskakująca pogoda - morze chmur poniżej szczytów :angel:

Wiem, obserwowałem kamerki. Żona zabroniła mi pokazywać jej jaką trafiliście pogodę:biggrin:

Pozdrawiam. Ciszę się, że i Wam udał się wyjazd:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
Gość kumoter

Jakoś mi nie siadło!!!

Byłem tam 2014 w lutym i jakoś mi się nie podobało. Dużo szkółek, wszędzie plątały się pomiędzy nogami torpedy jadące na strzałę, wszędzie trzeba mieć oczy. Stoki ok. godz. 11,00 zamuldzone, hopki na metr, kupa ludzi - nie tylko w weekend, dwie trasy prowadzące na dół - o godzinie 15 na trasach prowadzących na dół ludzi tyle co w markecie lub na drodze idących nad Morskie Oko:sad:, ogólnie szkoda kasy i czasu... lepiej jechać na drugą stronę autostrady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Pisałeś w jednym z postów, że masz namiary na polską szkółkę z biura podróży z Katowic w Andalo. Wybieram się tam z dziećmi 9,12 l. za tydzień od 31.01.16. Czy mógłbym Cię prosić o przesłanie namiarów na to biuro i szefa tej szkółki?

Dziękuję i pozdrawiam,

Paweł Łazicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Dzwoniłem do nich, ale informują, że szkółka jest tylko dla osób wykupujących u nich całą imprezę z zakwaterowaniem. Ja znalazłem lokum prywatnie. Pisałeś w innym temacie, że masz też namiary na szefa tej szkółki. Czy odnalazłbyś go? Ewentualnie jak ich namierzyć w samym Andalo?

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Paweł1

To się miniemy :( my tam jedziemy od 6 do 13 lutego, również jedziemy z dziećmi i wstępnie nastawiłem się na szkółkę włoską... ale jakbyś miał w czasie "wypoczynku" dostęp do neta, to podeślij tu na forum info jak to wygląda obecnie (tj. czy można się podczepić pod szkółkę polską, czy zostaje włoska).

No i niestety.... nie wiem na ile obecne prognozy się sprawdzą, ale generalnie pluuuucha - ma być do 10stp+ na dole :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_O

Jeśli coś namierzę i sprawdzę dam znać. W Andalo będzie też inna polska szkółka Ski-Group z W-wy. Niestety nic o nich nie wiem.

dembus

Dzięki za info. Znasz dobrze Andalo. Jeśli warunki śniegowe będą słabe, a na to się zapowiada- to gdzie szukać w okolicy lepszego miejsca? Czy gdzieś jeździłeś- może Pinzolo, Madonna? W Andalo chyba nawet mają łączony karnet z Madonną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_O

Jeśli coś namierzę i sprawdzę dam znać. W Andalo będzie też inna polska szkółka Ski-Group z W-wy. Niestety nic o nich nie wiem.

dembus

Dzięki za info. Znasz dobrze Andalo. Jeśli warunki śniegowe będą słabe, a na to się zapowiada- to gdzie szukać w okolicy lepszego miejsca? Czy gdzieś jeździłeś- może Pinzolo, Madonna? W Andalo chyba nawet mają łączony karnet z Madonną.

Madonna jest w linii prostej jakieś 3 km od Paganelli więc nie wiem czy tam będzie coś lepiej, na pewno w Madonnie sa tereny wyżej położone (do 2600). Można pojechać, pamiętajcie że dojazd zajmie około 1 h. Z Andalo do Madonny rano startuje darmowy autobus dla posiadaczy łączonych karnetów. Troche dalej Passo Tonale i tam już lodowiec. (jakieś 1,5 h)

Ja bym sie tak do końca nie martwił - jeździłem już w Andalo na koniec marca, w miasteczku nie dało się wytrzymać w kurtce , jakieś 15C, a na trasach o dziwo - całkiem całkiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Paweł1

Znajomi byli rok temu i do karnetu 6-dniowego dostali "za free" możliwość jazdy w dwóch regionach (Folgaria i gdzieś jeszcze). Co ciekawe karnetów 7 dniowych to nie obowiązywało.

Mam nadzieję, że nie będzie tak źle z pogodą ;) Wrzuć info o szkółce, mam dwa szkraby do wyszkolenia ;) Thx

Tak więc miłego pobytu i śniegu świeżego, ratrakowanego ;)

Aha, napisz jak tam kontrole na granicy AUS/GER ....

+Dembus

Jak masz jakiekolwiek info o porządnej wypożyczalni nart na miejscu, to daj znać :)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembus; Tomek_O

Dołączam się do pytania o wypożyczalnie.

Znalazłem coś takiego w budynku dolnej stacji gondoli Paganella:

http://www.rentandgo.it/eng/stores/view/rent-and-go-andalo

, a na stronie:

https://en.snowell.com/ski-hire-andalo/

w tej samej wypożyczalni przy rezerwacji przez net zestaw dla dzieci jest free przy płatnym dla dorosłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Dembus

Jak masz jakiekolwiek info o porządnej wypożyczalni nart na miejscu, to daj znać :)

dzięki

Panowie, no sory, tu nie pomoge, bo ze mną od listopada zawsze w boxie 3 pary jeżdźą :stupid:

Ta wypożyczalnia pod główną stacją gondoli wygląda bardzo porządnie, smarowałem u nich narty dla córki, wybór wygląda na szeroki ;)

Miłego szusowania - dajcie znac jaki warun. Na śnieg w samym miasteczku bym sie nie nastawiał, a szkoda bo wtedy tam sie robi magicznie :biggrin:

Jak chcecie dzieciakom dać odpocząć od nart to na Gaggia (wyjeżdza tam "mniejsza" gondola) jest tor do zjazdu na pontonach a na 15min chyba 5 euro (jak sie nie myle) - fajna zabawa. Niedaleko stacji dolnej małej gondoli jest też tor kartingowy na śniegu ! . Z knajpek na stoku polecam Malaga Zambana (koniecznie na dworze, chociaz w środku też sympatycznie) (moja ulubiona)- nieco na uboczu, obok trasy Tre Tre oraz w drugiej kolejności knajpa na szczycie La Roda (jeżeli nie zmienił sie zeszłoroczny właściciel - to polecam bombardino w róznych wariacjach i tiramisu w słoiku :wink:). Dobrą pizze zjecie w miasteczku w La Romnatica a dania kuchnia typica - Tratoria Al Faggio

Generalnie to polecam zostawić auto pod kwaterą i korzystać ze skibusa.

Edit: aha - w miasteczku jest też lodowisko i basen, można korzystać w ramach skipasa (chyba, bo nie dotarłem, a byłem tam 7 razy ):stupid:

Edit 2: zapomniałem, że od 2 lat funkcjonuje nocny stok do Doson (pośrednia stacja głównej gondoli) - polecam spróbować, nawet jak sie nie chce jeżdzić - z uwagi że to gondola - mozna po prostu iść do knajpy na Dosson, knajpa nie powala klimatem, ale jest ok

Edytowane przez dembus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no sory, tu nie pomoge, bo ze mną od listopada zawsze w boxie 3 pary jeżdźą :stupid:

Ta wypożyczalnia pod główną stacją gondoli wygląda bardzo porządnie, smarowałem u nich narty dla córki, wybór wygląda na szeroki ;)

Miłego szusowania - dajcie znac jaki warun. Na śnieg w samym miasteczku bym sie nie nastawiał, a szkoda bo wtedy tam sie robi magicznie :biggrin:

Jak chcecie dzieciakom dać odpocząć od nart to na Gaggia (wyjeżdza tam "mniejsza" gondola) jest tor do zjazdu na pontonach a na 15min chyba 5 euro (jak sie nie myle) - fajna zabawa. Niedaleko stacji dolnej małej gondoli jest też tor kartingowy na śniegu ! . Z knajpek na stoku polecam Malaga Zambana (koniecznie na dworze, chociaz w środku też sympatycznie) (moja ulubiona)- nieco na uboczu, obok trasy Tre Tre oraz w drugiej kolejności knajpa na szczycie La Roda (jeżeli nie zmienił sie zeszłoroczny właściciel - to polecam bombardino w róznych wariacjach i tiramisu w słoiku :wink:). Dobrą pizze zjecie w miasteczku w La Romnatica a dania kuchnia typica - Tratoria Al Faggio

Generalnie to polecam zostawić auto pod kwaterą i korzystać ze skibusa.

Edit: aha - w miasteczku jest też lodowisko i basen, można korzystać w ramach skipasa (chyba, bo nie dotarłem, a byłem tam 7 razy ):stupid:

Edit 2: zapomniałem, że od 2 lat funkcjonuje nocny stok do Doson (pośrednia stacja głównej gondoli) - polecam spróbować, nawet jak sie nie chce jeżdzić - z uwagi że to gondola - mozna po prostu iść do knajpy na Dosson, knajpa nie powala klimatem, ale jest ok

W Andalo byłem teraz w polowie stycznia po raz drugi i utwierdziłem się w przekonaniu, że to naprawdę świetne miejsce do ponartowania :) zwłaszcza trasy w kierunku Paganelli.

Co do wypożyczalni pod gondolą to szwagier wziął od nich Nordici Doberman i bardzo chwalił. Rezerwował przez Snowell. Trzeba wziaść pod uwagę, że w niedziele masa ludzi chciała wypożyczać i trochę się naczekał.

Basen i lodowisko całkiem przyzwoite ale niestety nie na skipass. W hotelu dają Andalo Card i z tym dostajemy zniżkę. Basen 4.50 z karta a bez 9 euro. Czepki obowiązkowe.

Życzę udanego pobytu...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Paweł1

Znajomi byli rok temu i do karnetu 6-dniowego dostali "za free" możliwość jazdy w dwóch regionach (Folgaria i gdzieś jeszcze). Co ciekawe karnetów 7 dniowych to nie obowiązywało.

Mam nadzieję, że nie będzie tak źle z pogodą ;) Wrzuć info o szkółce, mam dwa szkraby do wyszkolenia ;) Thx

Tak więc miłego pobytu i śniegu świeżego, ratrakowanego ;)

Aha, napisz jak tam kontrole na granicy AUS/GER ....

+Dembus

Jak masz jakiekolwiek info o porządnej wypożyczalni nart na miejscu, to daj znać :)

dzięki

Tomek_O

Miałem słaby dostęp do neta- przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Trochę info:

1. wypożyczałem sprzęt w SportLife na ul. Laghet- sport wybór, miożna wymieniać sprzęt, ceny ok.15% niższe niż w gondoli Rent&Go; wszyscy schodzą do cen przez www.

2. córka 9l. jeździła w szkółce Ski- Group z W-wy; dołączyliśmy się w trakcie, ale pozwolili na to; kadra b.fajna; córka jeździła z P. Marcinem⛷; małe grupy, sporo techniki, dzieci zadbane; szef Tomek +48 600 263 701

3. pogoda była w kratkę 2 dni na +/ 1 chmury i śnieg z deszczem/3 super słońce i mróz; mieliśmy ochotę na wyjazdy do Madonny i Tonale, ale nam przeszło,

4. polecam w wolnej chwili zwiedzenie Muzeum Nauki w Trento- coś jak Kopernik w W-wie, nowe, fajne dla dzieci , ale i dla dorosłych,

5. granica Aus/Ger w Salzburgu- znajomi stali w sob. ok. 1,5 h; można próbować przez miasto

Generalnie Andalo na plus.

Życzę pogody i śniegu,

Paweł1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł1

Dzięki za info - aczkolwiek nie skorzystałem, bo troszkę za późno napisałeś :( -> 8 lutego rano już przebieraliśm nogami na przystanku autobusowym.

A w sumie szkoda... bo zdecydowaliśmy się na włoską szkółkę Scuola di Sci Nuova Andalo (www.scuolasciandalo.com), lokalna, znana - ale po tygodniu podsumowując -> nie dla obcokrajowców, moje dziecko zero postępów, jedyny plus, że w tym czasie ja sobie trochę swobodnie pojeździłem. Wiecie, taka raczej przechowalnia dla dzieci..

Korzystałem też z ich wypożyczalni i tutaj jestem pod wrażeniem nart:

www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,head,i-supershape-technology-magnum,6402.html

Mega fajna narta (jak dla mnie).

Oczywiście jak to z Włochami: jak wykupiłem kurs dziecku, to obiecali mi na koniec rabat na narty, no a przy zdawaniu sprzętu wielkie oczy i zdziwione miny skwitowane: "Sorry, my bad english, you bad understand...." :angry:

Pogoda:

1. Sobota przyjazd - lampa :)

2. Niedziela zaczynamy jazdy - rano pada w Molveno deszcz, góra śnieg + mgła

3. Poniedziałek - deszcz na dole, góra śnieg i więcej mgły

4. Wtorek - jeszcze więcej mgły - górne trasy jeżdżenie od tyczki do tyczki, widocznść z 10-15m

5. Środa - zaczyna się lampa (za to złapałem grypę = zgon w knajpie)

6. Czwartek - lampa [jak kolega powiedział: warto było jechać 1100km dla takiego dnia]

7. Piątek - trochę słońca trochę chmur.

Powrót wyjazd ~3 rano w sobotę, korek na granicy AUT/GER nam zajął 35min - nie wiem jak Ci, co wyjechali później - raczej gorzej.

Ogółnie wyjazd na PLUS. Aczkolwiek, gdyby cały wyjazd było tak pochmurnie (zero widoczków) byłbym mocno rozczarowany :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam

Bardzo proszę o namiary na polską szkółkę dla dzieci w Andalo

Jedziemy ze znajomymi, razem mamy 7 chętnych dzieci do nauki, próbowałam z Dolomity, ale apartamenty nie mamy od nich.

Bardzo proszę o kontakt do szefa szkółki. Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam

dariawinkler@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...