Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

199cm - 110 kg wagi - Jakie narty kupic?


miuza1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Postanowiłem jeszcze raz napisac , ale bardziej w prosty sposób , a nie podając konkretne modele butów czy nart i czy dobrze wybrałem

Otóż

Jeżdzę od 4 lat na biegówkach ale wiem oczywiście , że to nie to samo co zjazdówki . W ubiegłym roku spróbowałem ...no i ... się spodobało do tego stopnia że przez 14 dni po prostu jeździłem bez upadków ( widocznie biegówki coś dały ) - W skali Skionline oceniałbym się na 5 z minusem lub mocne cztery

W tym roku postanowiłem zakupić zjazdówki i nie ukrywam , że chciałbym poradę co do zakupu nart

1. Wiem , że buty są najważniejsze , więc kupię nowe ale 315 rozmiar jest ciężko dostępny ale nie tak źle . Mam upatrzone dwa modele z twardością 100

2. Narty? Cóż , bardzo dużo opini jest takich, iż przy moim wzroście powinienem mieć długość min 185cm . Tylko z tego co widzę to takich nart jest mało a promień skrętu jak na gigantach . W sklepach typowo narciarskich mówią, że do jazdy po niebieskich trasach , czerwonych itp wystarczą 170-175 max przy moim wzroście .

Więc naprawdę prosiłbym o kilkach opinii na czym sięskupić

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promień skrętu nie jest najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze narty. Możesz wstrzymać się z zakupem sprzętu do rozpoczęcia sezonu narciarskiego, wybrać się na stok- wypożyczyć najpierw nartę 170cm, a później 190 i zobaczysz różnicę :happy:

Edytowane przez cysiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Postanowiłem jeszcze raz napisac , ale bardziej w prosty sposób , a nie podając konkretne modele butów czy nart i czy dobrze wybrałem

Otóż

Jeżdzę od 4 lat na biegówkach ale wiem oczywiście , że to nie to samo co zjazdówki . W ubiegłym roku spróbowałem ...no i ... się spodobało do tego stopnia że przez 14 dni po prostu jeździłem bez upadków ( widocznie biegówki coś dały ) - W skali Skionline oceniałbym się na 5 z minusem lub mocne cztery

W tym roku postanowiłem zakupić zjazdówki i nie ukrywam , że chciałbym poradę co do zakupu nart

1. Wiem , że buty są najważniejsze , więc kupię nowe ale 315 rozmiar jest ciężko dostępny ale nie tak źle . Mam upatrzone dwa modele z twardością 100

2. Narty? Cóż , bardzo dużo opini jest takich, iż przy moim wzroście powinienem mieć długość min 185cm . Tylko z tego co widzę to takich nart jest mało a promień skrętu jak na gigantach . W sklepach typowo narciarskich mówią, że do jazdy po niebieskich trasach , czerwonych itp wystarczą 170-175 max przy moim wzroście .

Więc naprawdę prosiłbym o kilkach opinii na czym sięskupić

Damian

Damian z twojego nicku wnioskuję ,ze masz 30-31 lat. Młody, bardzo wysoki i silny chłop. Narty 170 cm są za krótkie dla mnie, podstarzałego faceta ,który waży zaledwie 77 kg przy wzroście 185 cm! Lepiej jeździ mi się na dłuższych i szerszych nartach. Czy szersze to lepiej? Dla mnie tak ,ale tu różne są opinie. Dłuższe na pewno. Skoro w skali umiejętności dajesz sobie 5- to narty dla ciebie maja mieć 185-190 cm. Promień skrętu nie jest zbyt ważny skoro technicznie jesteś dosyć dobry. Zajrzyj do innych sklepów np. w ,,tyrolski'' dobrze ci doradzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boj sie zakupu narty gigantowej.

na etapi nauki jazdy na ktorym jestes dominujacymi technikami beda zapewne techniki slizgowe, z elemntami jazdy na krawedziach w fazie sterowania skretu (czyli mowiac prostym jezykiem - w poprzek stoku) zanim dojdziesz do poziomu w ktorym bedziesz umial polaczyc serie skretow na krawedzi to troche czasu minie.... do tego momentu oswoisz sie z narta i zobaczysz ze nie jest taka straszna ;)

to ze nominalny skret ma np 21m to nie znaczy ze nie da sie go zrobic ciasniejszego.

przy Twojej wadze celowalbym w druga od gory narte gigantowa, ewentualnie z kategorii race, jesli trafisz dobra dlugosc.

producent i marka to sprawa drugorzedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,fischer,rc4-superior-rc-powerrail,6452.html Gigantka

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,fischer,rc4-superior-pro-racetrack,6451.html Race

tutaj masz fishera, modele na ten sezon, ale mozesz szukac odpowiednikow z wczesniejszych sezonow. Najwyzsza polka fishera to worldcup, nizsza - superior (pare sezonow temu to nazywala sie race)

z tego co widze dlugosci obie narty maja maksymalnie 180cm - na Twoim miejscu absolutnie nie schodzilbym nizej, nawet szukal czegos dluzszego.

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,atomic,redster-edge-gs,6502.html

tutaj masz atomica 183 cm

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,rossignol,radical-8gs-cascade,6921.html

tu rossignol 186cm

generalnie, polecam katalog nart na skionline, przegladaj, czytaj i pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia jest też taka, iż niechciałbym zakupić szybkich nart gdzie zamiast przyjemności z jazdy będę robił wszystko aby się utrzymać

owszem narty GS, sa nartami szybkimi.

ale sa to przede wszystkim narty twarde i dlugie, co wg mnie jest kluczowe dla osoby o Twojej posturze. wezmiesz sobie takie slalomki, czy nawet jakas narte AM 170 cm - bedzie ona dla Ciebie po pierwsze jak lyzwa - krociutka i miekka - wygniesz ja bez problemu, dzieki czemu nie bedziesz sie czuc stabilnie, a o komforcie na twardszym podlozu zapomnij.

z tego co napisales wynika ze jestes raczej narciarzem poczatkujacym i wnioskuje ze na trasy czarne sie nie zapuszczasz - a raczej bywasz na niebieskich, sporadycznie czerwonych.

Przy Twojej masie jak puscisz narty z gory, to kazde momentalnie nabiora predkosci, a na tych krotkich bedziesz czuc sie mniej komfortowo, majac wrazenie ze nad nimi stracisz panowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynastar robi dobre narty.

z firmami nart jest tak samo jak z firmami aut.

kazdy ma jakies ulubione, bardziej mu sie podobaja, albo jezdzi na nich ulubiony zawodnik.

faktyczne roznice miedzy nartami z tych samych polek, ale roznych producentow, sa na prawde male, wrecz nie dostrzegalne dla ogromnej wiekszosci narciarzy.

skup sie na dobrym wyborze butow.

tak jak pisales - o rozmiar moze byc ciezko, a wazna jest tez wygoda :) wybierz dobrze dopasowany, twardy but min 100 flex. narty mozesz wypozyczyc - wypozycz sobie jakas dluzsza narte i zobacz jak sie na niej czujesz. mysle ze instruktor, lub ktos dobrze jezdzacy na poczatek tez jest wazny, by udzielil Ci kilku wskazowek.

Pewne rzeczy juz wiesz - z biegowek, balans, rownowaga itp.

ale na pewno jest sporo rzeczy ktorych jeszcze nie wiesz :)

milej zabaawy na nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...