Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Ktoś zna procedurę w przypadku wymiany szyby lub zmiany nr rejestracyjnego auta???

Oczywiście dotyczy rocznej vinietki.

Informacje na ten temat http://www.asfinag.at/web/guest/maut/vignette/faq-und-downloads

Szczegółowe informacje:

Asfinag (Zarząd Dróg w Austrii)

Tel. +43 1 955 1266

e-mail: info@asfinag.at

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ale w informacji tej, od dłuższego już zresztą czasu, jest błąd. Otóż austriacka winietka 10 dniowa ważna jest owszem, od godz 0,00 dnia wystawienia, ale do godz 24,00  10 dnia, a nie dziewiątego, jak napisano, gdyż dzień wystawienia jest pierwszym (a nie zerowym) dniem ważności winiety..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bogdan B-13 napisał:

Ale w informacji tej, od dłuższego już zresztą czasu, jest błąd. Otóż austriacka winietka 10 dniowa ważna jest owszem, od godz 0,00 dnia wystawienia, ale do godz 24,00  10 dnia, a nie dziewiątego, jak napisano, gdyż dzień wystawienia jest pierwszym (a nie zerowym) dniem ważności winiety..

Bogdan, racja. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Błąd poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dnia 12.11.2017 o 11:08, moruniek napisał:

Od 01 grudnia w Austrii będzie można poruszać się na winietach elektronicznych, poniżej link do informacji oraz sklepu on-line (informacje w języku polskim).

https://shop.asfinag.at/pl/wicej-informacji/

https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkte/Elektroniczna-winieta/

Jadąc ostatnio do Austrii poważnie rozważałem kupno winiety elektronicznej ALE istnieje poważna przeszkoda dla "atrakcyjności" tego rozwiązania. Jest nią fakt, że winieta musi być kupiona z co najmniej 18-dniowym wyprzedzeniem. Tzn. nie da się jej kupić w piątek i ruszyć autem przez austriackie autostrady już np. w sobotę - a tak chciałem to zrobić.

Wynika to z faktu, że w Austrii obowiązuje 14-dniowy termin umożliwiający odstąpienie od umów zawartych na odległość np. poprzez internet. Odstąpienie może nastąpić także poprzez wysłanie listu - stąd dodają na to jeszcze 3 dni. Aby zapobiec sytuacji, że ktoś kupuje winietę, korzysta z niej, a następnie odstępuje od umowy żądając zwrotu pieniążków, wprowadzono ograniczenie, że od zakupu do ważności winiety musi upłynąć co najmniej 18 dni. Jest to zatem produkt atrakcyjny dla tych, którzy planują wyjazd i zakup winiety ze pewnym wyprzedzeniem lub decydują się np. na winietę roczną. Z mojej osobistej perspektywy będzie to zatem raczej rozwiązanie rzadko lub wcale stosowane.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
Dnia 21.11.2017 o 12:08, Cosworth240 napisał:

Jadąc ostatnio do Austrii poważnie rozważałem kupno winiety elektronicznej ALE istnieje poważna przeszkoda dla "atrakcyjności" tego rozwiązania. Jest nią fakt, że winieta musi być kupiona z co najmniej 18-dniowym wyprzedzeniem. Tzn. nie da się jej kupić w piątek i ruszyć autem przez austriackie autostrady już np. w sobotę - a tak chciałem to zrobić.

Wynika to z faktu, że w Austrii obowiązuje 14-dniowy termin umożliwiający odstąpienie od umów zawartych na odległość np. poprzez internet. Odstąpienie może nastąpić także poprzez wysłanie listu - stąd dodają na to jeszcze 3 dni. Aby zapobiec sytuacji, że ktoś kupuje winietę, korzysta z niej, a następnie odstępuje od umowy żądając zwrotu pieniążków, wprowadzono ograniczenie, że od zakupu do ważności winiety musi upłynąć co najmniej 18 dni. Jest to zatem produkt atrakcyjny dla tych, którzy planują wyjazd i zakup winiety ze pewnym wyprzedzeniem lub decydują się np. na winietę roczną. Z mojej osobistej perspektywy będzie to zatem raczej rozwiązanie rzadko lub wcale stosowane.  

Jest jeden plus winiety elektronicznej, numery rejestracyjne, możesz do woli zmieniać auta pod warunkiem tych samych numerów, bez konieczności pisania bzdur do asfinag. Do tej pory był potrzebna kopia za szybę i przysyłali nową plakietkę. Teraz już nie ma przy e-winiecie. Ja zmieniłem raz motocykl i 2 razy na autach. Raz szyba, dwa zmiana auta. Co do 18 dniowego okresu to się zgadza, nie ma możliwości wykupić wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat
  • 2 years later...
W dniu 18.10.2013 o 21:17, JC napisał:

Na stronie w dziale Stacje wstawiłem ceny winietek w Austrii w 2014 roku. Będzie ciut drożej!

Szkoda, że informacje dotyczące cen winietek zatrzymały się na 2020 roku. Co prawda bez problemu można znaleźć informacje dotyczące opłat drogowych za dojazd w Alpy na różnych portalach, ale skoro na skionline jest dział poświęcony opłatom za drogi dobrze by było raz do roku uaktualnić informacje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysie napisał:

Szkoda, że informacje dotyczące cen winietek zatrzymały się na 2020 roku. Co prawda bez problemu można znaleźć informacje dotyczące opłat drogowych za dojazd w Alpy na różnych portalach, ale skoro na skionline jest dział poświęcony opłatom za drogi dobrze by było raz do roku uaktualnić informacje

tu masz oficjalną stronę "GDDKiA" Austriaków

https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkte/elektroniczna-winieta/01-jahresvignette-pkw-2022/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria - ceny winietek
3 godziny temu, krzysie napisał:

Nie rozumiesz o czym piszę - skoro jest dział ceny winietek, to spodziewałbym się, że będzie raz do roku aktualizowany, jeśli nie to tylko zaśmieca stronę.

Winietę można kupić w wielu miejscach, również w Polsce, np.: Zakup winiety (winieta-online.pl)

 

Spokojnie kolego - rozumiem. Chciałem tylko pomóc podając link do bezpośredniego operatora a nie pośrednika (twój link)  który niezłą marże sobie kosi - 

oficjalna strona 10 dniowa winieta 9,6 EUR ~=48 PLN, strona podana przez Ciebie ta sama winieta 70 zł

Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrisRR napisał:

Spokojnie kolego - rozumiem. Chciałem tylko pomóc podając link do bezpośredniego operatora a nie pośrednika (twój link)  który niezłą marże sobie kosi - 

oficjalna strona 10 dniowa winieta 9,6 EUR ~=48 PLN, strona podana przez Ciebie ta sama winieta 70 zł

Pozdrawiam

Masz rację,to samo jest z winietami  słowackimi i czeskimi,pośrednicy tak się pozycjonują w przeglądarce,że trzeba być czujnym,by wybrać strony oficjalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Masz rację,to samo jest z winietami  słowackimi i czeskimi,pośrednicy tak się pozycjonują w przeglądarce,że trzeba być czujnym,by wybrać strony oficjalne...

Polecam stronę

https://www.turysta.org/oplaty-drogowe-winiety-czechy-poradnik-krok-po-kroku/

mają b. aktualne dane i linki do bezpośrednich operatorów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrisRR napisał:

Polecam stronę

https://www.turysta.org/oplaty-drogowe-winiety-czechy-poradnik-krok-po-kroku/

mają b. aktualne dane i linki do bezpośrednich operatorów

Nawiasem,dokładnie na ten sam mechanizm trzeba uważać,kupując bilety lotnicze,aczkolwiek tam zdarza się,że bilet jest tanszy na platformie pośredniczącej niż na stronie linii lotniczej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...