Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Babskie sprawy...


kurrrak

Rekomendowane odpowiedzi

ja parę razy pożyczałam narty zagranicą (austria) - warto być wczesnie, bo później wszystko co ciekawe będzie przebrane (np w dniu przyjazdu a dzien przed podejść do jednej z bardzo licznych wypożyczalni i się dogadać - uprzednio mieć kilka modeli do stestowania w razie jakby czegoś nie było). popatrz też na starsze modele, które wcale nie muszą być gorsze.

co do rockera - nie wiem, ale jakoś mam wrażenie, że on przydaje się głównie do jazdy w puchu gdzie ułatwia inicjację skrętu nie tracąc na powierzchni nośnej narty.

co do drgań - wg mnie, taka krótka narta będzie latała przy 60+ niezależnie jak mocno ją dociśniesz. ja na swojej wysłużonej allroundce (170=170) przy większych prędkościach też obserwowałam drgania i brak stabilności - wszystko to zniknęło jak wzięłam twardszą nartę (wtedy to był któryś isupershape z 2011 - co ciekawe te z 2013 są już dużo bardziej miękkie..:? )

co do typu narty - sama sobie odpowiedz co cie kręci najbardziej? V, skręty, uniwersalność? i wtedy już będziesz wiedziała czego szukać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat jeżdżę na starym już bardzo modelu więc pomimo że bardzo go sobie chwalę to raczej trudno by było Ci go dostać http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,atomic,raisin-hell,3199.html

ale zgadzam się z przedmówcami, ze najlepiej wypożyczyć i popróbować - ja tak zrobiłam kilka lat temu w Austrii - brałam rano nartę z wypożyczalni w ciągu dnia wymieniałam jak mi nie pasowała i po kilku dniach już wiedziałam jaka narta dla mnie najlepsza :smile:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do określenia swoich umiejętności to z tym miałam największy problem, bo nigdy nie przywiązywałam do tego wagi. Zapytałam tylko kumpla z którym często jeżdżę oraz zasugerowałam się skalą (którą znalazłam w necie)...

To faktycznie nieco inna skala, od naszej forumowej...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to się waham między AM a najniższym modelem Race- za waszymi radami.

Nie wiem, czy w Twoim przypadku jest sens ubierać się w narty Race. Wydaje mi się, że więcej radości sprawiłyby Ci narty z tej grupy zwycięzców tegorocznego World Ski Test: http://www.skionline.pl/worldskitest/13-14,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html zwłaszcza, że niektóre z tych modeli już tutaj były proponowane.

Gdybyś ewentualnie szukała czegoś tańszego, to możesz wybrać spośród zwycięzców zeszłorocznego Testu: http://www.skionline.pl/worldskitest/12-13,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html - mogą gdzieś być do kupienia za mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Poszukaj coś z:

- Atomic seria Cloud, czym wyższe oznaczenie tym lepsze trzymanie krawędzi. Myśle że wersja z oznaczeniem D2 to już "prawie" race. Mam znajomą, która "rozpływa" się nad tymi nartami :rolleyes::

- Voelkl Allura - niesamowicie lekkie narty, a ponoć trzymają krawędź nieźle. Co do lekkości to mogę potwierdzić bo wkładałem je do boxa dachowego.

- K2 Super burni - czy jakoś tak. Tu z kolei zachwyty innej koleżanki,

(...)

Do boxa wkładałeś Aureny... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to sobie dorobiłem kupując żonie te narty;

112251-2.jpg?1342699906

Wcześniej parę sezonów jeżdziła na tych;

533.gif

I była baaardzo szczęsliwa,a teraz nie chce już na nich jeździć,Po dniu katowania się na stoku zazwyczaj była bardzo zmęczona.Teraz to ja jestem:mad::

Powiedziała;To lexus wśród nart..i tyle w tym temacie.

Drogie panie ..POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zawodniczka nie byla i nie bedziesz, wiec nie kupuj zadnych slalomowek, polecam AM, i jak trafisz na nowsze z 50/50 rocker jeszcze lepiej.

Moja zona, 163 cm, :smile: wagi, ~50 lat, od paru lat jezdzi na Salomon Opal http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,salomon,origins-opal-z10-ti,3400.html i badzo sobie je chwalila. Po ostatnim wyjezdzie w duze gory kupilismy jej Rossignol S7 Smash, 160 cm (http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,rossignol,smash-7-open,5986.html). Po paru dniach jezdzenia na przemian na obu nartach, wyjacznie na przygotowanych, twardzych trasach jest ona zachwycona nowymi Rossignol.

Zona jezdzi od 15 lat, miala ponad 60 godzin lekcji z instruktorem, w roku ~15 dni na nartach.

Jesli jazda na nartach ma byc przyjemnscia - nart AM, 75-85 pod butem, ja mozna z 50/50 rocker. Jak chcesz sie meczyc - kup slalomowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Niestety dla lata temu do kupna nart nie doszło, bo miałam dość poważny upadek związany z moim innym hobby jakim jest jeździectwo. Mineło dwa lata i wracam na stok :) już się nie mogę doczekać.

Przeglądając wasze posty wybrałam sobię dwa modele, które były tu proponowane, co o nich sądzicie?

allegro.pl/volkl-essenza-allura-151cm-i4832319330.html

sklep.jerzy.info.pl/superburnin-153-cm.html

Dla mnie roker to nowość więc nie wiem czy dobrą długość wybrałam. Wiem że dlugość rokerów też jest różna.

Narty się sporo od siebie różnią- jedna bardzo lekka druga pewnie dość ciężka z drewnianym rdzeniem. Jak myślicie, która sprawi więcej frajdy?

Jako że lubię dynamiczną i szybką jazdę zastanawiam się też nad jakimiś nartami SL- pierwszymi w życiu, ale nie chce przesadzić, bo na nartach jeżdzę cały boży dzionek i nie chce mić dość po 2h.

Mam 161cm, 52 kg, lubię zmieniać techniki ale ukochaną jest jednak śmig. Moje obecne narty to te z początku tego wątku- dramatyczne, wiem ;) ale pierwsze jakie kupiłam. Jeżdze szybko. Będę wdzieczna za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam...i oprócz word tesu i ładnej szaty ta k2 nie ma żadnych opini tzn znalazłam dwie - średnie

Pytanie, czy szukałaś opinii na temat D2, czy K2 :wink:

Moja żona była tak zadowolona ze swoich "Cloud 9", że w tym sezonie postanowiła zainwestować w "Cloud D2", ale dopóki ich nie przetestuje, to na wszelki wypadek jeszcze swoich starych "Cloud 9" się nie pozbywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam już zdecydowana na te Superburnin K2 ale ten brak opinii użytkowników troche mnie odstraszył

Lubię szybką jazdę. Od narty oczekuje, że pojedzie mi przel lód, będzie miała mały promień skrętu, ale będę mogła jeżdzić na niej cały dzień- a wiadomo że drugiej połowie dnia jak wygląda stok. Jestem średniozaawansowana. W waszych postach przewijał się też Kneissl blue

Więc reasumując zastanawiam się nad:

K2 superburnin- niepokoi mnie mało opinii

Cloud D2- wydaje się być całkiem OK

Volkl Allura- typowo damska, bardzo lekka. Może właśnie złotym śrotkiem jest kupienie takiej AM, a w kolejnym sezonie SLki i mieć dwie pary do dyspozycji

Kneissel blue- ma dobre opinie u nas na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ciągle skręcać kup SLkę:-) ale musisz wiedzieć, że będziesz po całym dniu umordowana nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Do tego slalomka to narta, która przy dłuższej jeździe "na wprost" zaczyna myszkować, ona musi skręcać po prostu:-) Mam SLkę WC Heada i właśnie szukam czegoś dłuższego z większym promieniem skrętu. Nie ma narty "uniwersalnej". Nie ma też narty, która jest "niemęcząca" ale dobrze trzyma krawędź na lodzie. Miękka narta tego nie zrobi. Twardszą trzeba za to mocniej dociskać i mieć dobrze przygotowane fizycznie nogi i technikę.

K2 Superburnin prawdopodobnie spełni Twoje oczekiwania, ale to wciąż narta o małym promieniu skrętu, jednak szersza pod butem od SL.

Co to Atomic Cloud 9 to się wypowiem, bo mam tą nartę i akurat na początku byłam zadowolona, jednak w drugim sezonie użytkowania coś się stało z wiązaniami, zaczęły tak dziwnie "latać". Oddałam do serwisu (jeszcze na gwarancji-skiteam) i powiedzieli, ze nic się wg nich z tym nie dzieje, ale na nich nie da się jeździć w moim odczuciu:-(

Ja akurat postanowiłam poszaleć na dwóch rodzajach nart, jedna na rano, jak jest twardo i przyjemnie (SL) a po 12 narta dłuższą o większym promieniu skrętu. Co do takiej narty t zobacz sobie mój wątek, chłopaki dużo mi tam pomogli:-)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19566-Pomi%EAdzy-slalomk%B1-a-gigantk%B1-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...