Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sulden 03-08.11.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna i szczegółowa relacja! :applause: Sam bym tego lepiej nie zrobił... :wink:

Może będzie szansa odwiedzić,ale pewnie nie prędzej jak za 2 - 3 lat. :sorrow:

Johny!

Chcesz tam iść pieszo??? :wink: Przecież od nas to można tam w ciągu 12 godzin dojechać.:laughing:

Niestety nam też to zajęło dwa lata.Od momentu kiedy zaczęliśmy mówić o tym ośrodku i zaczęliśmy marzyć aby tam się znaleźć.

Ale warto było czekać i marzyć.

Jeszcze bardziej warto było spełnić te marzenia.:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, ale SB wiecznie żył nie będzie....

Kurcze! SB! No nie strasz nas! :wink:

fakt, zapomniałem szmineczki do ust i nie udało się kupić(tak maluję, bezbarwnym ale jednak:biggrin:). Choć w jednym z 2 sklepów spożywczych widziałem na półce naszą Wyborową 07

Widać mają tam tylko artykuły pierwszej potrzeby. :biggrin:

p1040076_medium.jpg

Takiego ładnego pieska z buta!? :eek: I to narciarskiego!? :eek:

tak na sucho się nie da...

No właśnie! Trzeba właściwie zadbać o mechanizm żeby jak najdłużej sprawnie działał! :biggrin:

Ale to wszystko oczywiście z przymrużeniem oka! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sulden 08-11. 11.2013

Podłączę się do wątku SB jako, że nasze wyjazdy się nałożyły.

Co do opisu ośrodka i miasta to myślę, że nic nowego nie wniosę mogę się tylko z SB zgodzić i potwierdzić, że jest to bardzo dobra alternatywa na rozpoczęcie lub zakończenie sezonu zamiast wyjazdu na popularne lodowce. Tylko, żeby tych tyczek tyle tam nie stawiali to będzie fajnie. Porównując ośrodek do np lodowców z Soelden. No powiem tak, długość tras w Sulden jest trochę mniejsza, ale wariantów zjazdów jest więcej. Co prawda pogoda przez dwa dni nie pozwoliła nam wykorzystać atutu pustych i równych tras bo było mglisto, śnieżnie i wietrznie. Za to ostatniego dnia trochę sprawdziliśmy do czego służą długie narty. Ludzi mało w poniedziałek praktycznie do dyspozycji były 3 trasy w tym dwie w połowie szerokości a do 13 jeździliśmy po sztruksie.

Ogromnym plusem jest możliwość mieszkania pod samą stacją dolną "klatki".

My mieszkaliśmy tu:

http://www.villareginasulden.com/main/Welcome.html

Przez pole to jakieś 150 m do klatki, nawet widać tą chałupkę z kamerki z dolnej stacji klatki. Jak napadało śniegu to na nartach dojechaliśmy na podwórko. Wyszło po 20 Eu os/noc. Na żadnym lodowcu nie da się mieszkać pod stacją gondoli czy kreta za te pieniądze.

O minusach to tak jak Sławek pisał zabezpieczenie i oznaczenie tras. Jak się mój Jasiu na takiej dziadowskiej agrafce nie wyrobił to mały włos by przeleciał przez nasyp w dół. Tak z 10 m to by poleciał, co prawda po śniegu ale mogło być nieciekawie. Jak nie ma widoczności to nie wiadomo po której stronie tyczek ograniczających trasę jechać bo są z reguły po jednej stronie trasy.

Minus to również dojazd. Raz, że dalej dwa że droga niezbyt ciekawa dla mniej wprawnych kierowców pod górę się wgramolić to i po suchym problem. Z góry trzeba też umieć oszczędzać hamulce. A jak sypnie śniegu to może być jazda bez trzymanki.

PS po drodze wjechaliśmy poznawczo i marketingowo do szwajcarskiego Samnaumm. Tam też wjazd i zjazd inną drogą to niezła ekstrema. Tunele powykuwane tylko na jedno auto i wiele agrafek do tego wąsko jak na leśnym dukcie.

PS 2 WZF dzięki kolegom za miłe powitanie. Soczek w piątek z chłopakami pojeździł ja opiekowałem się Jasiem. Może się jeszcze trafi okazja na spotkanie.

Pozdrawiam.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod presją ciągłych nacisków że mamy iść na spacerek i że ma być film dokumentujący to wydarzenie, w końcu ugięliśmy się presji wywieranej, bo molędzenia końca nie było, tak więc wybraliśmy się na spacerek, z któregoż to zamieszczam relację:wink:

[video=youtube;9nn3Lyv4eNE]

Edytowane przez SB
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałam Cię stawiać w niezręcznej sytuacji, bo wiem, że jesteś skromny i nie lubisz być w centrum uwagi :)

A tak poważnie to, jak już wstałeś i ruszyłeś to miałam wrażenie, że zaraz kijkiem się zamachniesz na SB :biggrin:

PS. Filmik z Twoim gramoleniem mam na kompie i oglądam go jak mi smutno :biggrin:

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo, powiem ci, że ty to jednak super się gramolisz z tego śniegu :applause:

;)

No dobra, przyznam się....

że to prowokacja, tak zemsta za to że się śmiał z mojego ubranka:sorrow:, podrasowałem ten motyw z gramoleniem się, jak się przyglądniecie to widać że w pewnym momencie krzesła nagle zmieniają kierunek jazdy:tongue::biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyznam się....

że to prowokacja, tak zemsta za to że się śmiał z mojego ubranka:sorrow:, podrasowałem ten motyw z gramoleniem się, jak się przyglądniecie to widać że w pewnym momencie krzesła nagle zmieniają kierunek jazdy:tongue::biggrin:

Sławek, czym to kręciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...