Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku zdaje się pierwsza ruszyła ta kanapa w karpaczu biały jar 6 grudnia. A w tym obstawiał bym może biały krzyż jak zawsze pamiętam to tam tak tradycyjnie zaczyna się sezon a kiedy też może koło 6 grudnia ale jak widzę tą pogode co jest teraz ciepłą dosyć to może i być 20 grudnia. Tak w ogóle to jakoś tak ciepło jest że boje się że może być krótka słaba zima mam nadzieje że będę się mylił i jeszcze pod koniec kwietnia bedzie się jeździć np. na pilsku. Mój osobisty rekord jest właśnie 21 kwietnia na pilsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak widzę tą pogode co jest teraz ciepłą dosyć to może i być 20 grudnia. Tak w ogóle to jakoś tak ciepło jest że boje się że może być krótka słaba zima mam nadzieje że będę się mylił...

Ja mam zupełnie inne wrażenie. W tym roku nie ma znaczących wahnięć temperatury. Stopniowo robi się coraz zimniej. To może wróżyć długą, stabilną zimę. W zeszłym roku pierwszy śnieg był już co prawda w październiku, ośrodki ruszyły dość wcześnie i utrzymały śnieg do końca sezonu, ale nie zawsze tak jest. Przeważnie kiedy mróz pojawia się wcześnie to w środku sezonu pojawia się odwilż, potem ośrodki próbują ratować sytuacje ale generalnie to raczej już taka breja pozostaje do końca. Nie chciałbym tu robić konkurencji Janek57 ale tak to wróże :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie kiedy mróz pojawia się wcześnie to w środku sezonu pojawia się odwilż, potem ośrodki próbują ratować sytuacje ale generalnie to raczej już taka breja pozostaje do końca.

Dokładnie takie same są moje obserwacje i poprzednia zima też była tego potwierdzeniem.

Chyba jakoś pod koniec lutego przyszła odwilż i wytopiła wszystko w niższych ośrodkach narciarskich

Sytuacje uratował późniejszy nawrót zimy, kiedy wydawało się że trzeba już będzie narty chować do piwnicy, a wyciągać rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zdaje się pierwsza ruszyła ta kanapa w karpaczu biały jar 6 grudnia.

A już przed sylwestrem wszystko na białym jarze płynęło :wink:

Pamięta ktoś może kiedy w zeszłym roku startowała czarna góra? Pamiętam tylko, że do kwietnia można było tam jeszcze pośmigać w przyzwoitych warunkach ale nie wiem właśnie od kiedy był sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czekało się na mróz i śnieg. Obecnie w bardzo wielu ośrodkach jedynie na mróz. Że to nie wynajdą takiego śniegu co w temp. 10 stopni powstaje. Wymyslili sztuczną krew, sztuczną skórę, szynkę po 10 zł za kilo, chrupki z kartofli o smaku boczku, sztuczną babę, a śniegu nie mogą!:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na prognozy to w przyszłym tygodniu w górach można spodziewać się mrozów w najcieplejszym momencie dnia :) w nocy jeszcze zimniej. Tylko pytanie co będzie dalej?? Jak się prognozy sprawdzą to zaczną naśnieżać?? :D :D

Ta pogoda zmiena się się z dnia na dzień na inną w zasadzie ochłodzenie miało być już na początku tego tygodnia a przeszło na następny tydzień a po tym nadają znów + 4 +8 stopni także na dobrą zimę poczekamy do połowy stycznia jak to ostatnio bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak będzie - powtórka z zeszłego roku, czyli zima dopiero w 2014 :] chociaż w Beskidach fajnie naśnieżają stoki więc tak czy siak będziemy jeździć.

Przecież w zeszłym roku byłem w grudniu dwa razy na nartach w Beskidach mimo ,ze przez tydzień jeździłem w Alpach. Poszukałem kiedy to było :11.12.12 w SON tam czynne tylko dwie trasy i kiepskie warunki (trasy kompletnie nieprzygotowane) oraz 27.12.12 w Nowej osadzie gdzie mimo odwilży warunki całkiem dobre zastałem. Prowadzę archiwum pogody od 13 lat dla miejsca zamieszkania (takie zboczenie) czyli przebieg pogody dzień po dniu, średnie miesięczne , roczne i wieloletnie. Na grudzień 2012 nie ma co narzekać bo średnia temperatura wyniosła w Rudzie Ślaskiej minus 1,8 przy średniej za lata 1981-2010 minius 0,5. Mroźno było w dniach 03-14.12.12;20-23.12.12 i 29.12.Czyli 14 dni mroźne . W pozostałych odwilż ,największa w Święta B.N.W tym roku prognozuje grudzień cieplejszy bo ze średnia 0 do minus 1. już to pisałem w innym wątku. Powinno być sporo opadów bo między 60-80mm wody w przeliczeniu na śnieg to od 60 do 100cm śniegu w zależności od rodzaju białego puchu, ale częściej może padać deszcz niestety.Przebieg pogody przy średniej za miesiąc wynoszącej zero stopni może być bardzo różny np.:7 dni bardzo mroźnych ze średnimi dobowymi minus 10 stopni i pozostałe 24 dni ciepłe ze średnimi np. plus 3 stopnie. Obliczamy średnią za miesiąc: 7*- 10 =-70;24*3=72;-70+72=2;2/31=0,06 w zaokrągleniu 0stopni C.Od zapobiegliwości S.N. będzie zależało kiedy będziemy jeździć bo już na przełomie listopada i grudnia powinno być kilka mroźnych dni. Nadchodzący sezon na polskich stokach ze względu na dosyć ciepłą zimę może być gorszy od poprzednich pięciu ,ale to tylko moje prognozy . Każdy może mieć swoje przewidywania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze średnimi wartościami to jest tak, jak w tym powiedzeniu:

Gdy idę na spacer z psem, to średnio każdy z nas ma 3 nogi :)

W zeszłym roku zima faktycznie zaatakowała wcześnie, ale zanim operatorzy stacji narciarskich zdołali naprodukować tyle śniegu, żeby dało się jeździć, to przyszła odwilż i wszystko poszło do Bałtyku.

W rezultacie, pierwszy raz na narty zeszłej zimy poszliśmy dopiero w drugi dzień Świąt B.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka rusza w sobotę 30.11

Dziś w radiu słyszałem że 30 rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Białce Tatrzańskiej, nie wiem czy tak jak na Chopoku, czy na śniegu. Czy może ktoś również o tym słyszał nie wiem tylko na jakiej stacji to

było około 7 mówili o skokach i rozpoczęciu Pucharu Świata a potem o tej Białce i rozpoczęciu sezonu, Może ktoś z okolic Białki potwierdzi lub zdementuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...