Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Janek zaczynasz się udzielać, to znaczy że już blisko. Ja kupiłem sobie nowy kask na narty:

[ATTACH=CONFIG]11620[/ATTACH]

Góralu, mówił Ci ktoś, że jesteś podobny do Aksela Lunda Svindala ? Ale on nie ma takiego kasku :laughing:. https://www.google.pl/search?q=aksel+lund+svindal&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=y8ePUp56hPHhBKjBgLAE&ved=0CKoBEIke&biw=1138&bih=535

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu, mówił Ci ktoś, że jesteś podobny do Aksela Lunda Svindala ? Ale on nie ma takiego kasku :laughing:. https://www.google.pl/search?q=aksel+lund+svindal&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=y8ePUp56hPHhBKjBgLAE&ved=0CKoBEIke&biw=1138&bih=535

Hupon, dziękuję ci za porównanie, ale wygląd zewnętrzny nie ma nic wspólnego z jego umiejętnościami i szybkością na stoku. A z drugiej strony na forum występujemy anonimowo choć możemy się znać. To zdjęcie jest zrobione pod Dębowcem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rekord to 21 kwietnia ISTEBNA ZAGROŃ oraz 26 kwietnia WIsła NOWA OSADA....

jako pierwszy ruszy BIAŁY KRZYZ z naturalnym sniegiem ..........oraz sztuczny to góra ŻAR - Międzybrodzie.... tam mają wodę ze zbiornika oraz duzo prądu z elektrowni....... też czekam na opady a na razie dużo rowerku, siłownia przysiady ze sztanga, wyciskanie w suwnicy oraz przywodziciele na maszynach, na klatkę wyciskanie oraz inne maszyny bloczkowe.

To zdaje egzamin moi koledzy narciarze to mówi trener podnoszenia cięzarów oraz instruktor kulturystyki. NIe robie cięzarów maxymalnych , lecz 4 serie po 8- 12 powtórzeń z optymalnym obciązeniem. Do tego dochodzi w innym dniu basen i sauna KETY..

na radio ZET jest ciekawy program treningowy do wykonania w domu .lecz jest to bardziej dla kobiet lub dla misiaczków ,prawdziwy facet powinien zrobić kondycje na siłowni czy podczas gry w siatke czy nożna.Aczkolwiek szybka piłka nozna na hali moze być przyczyną urazów.

PYTANIE DO JC SZEFA - czy bedzie jakis wyklad typu urazy w KLINICE SW ŁUKASZA jak 4.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rekord to 21 kwietnia ISTEBNA ZAGROŃ oraz 26 kwietnia WIsła NOWA OSADA....

jako pierwszy ruszy BIAŁY KRZYZ z naturalnym sniegiem ..........oraz sztuczny to góra ŻAR - Międzybrodzie.... tam mają wodę ze zbiornika oraz duzo prądu z elektrowni....... też czekam na opady a na razie dużo rowerku, siłownia przysiady ze sztanga, wyciskanie w suwnicy oraz przywodziciele na maszynach, na klatkę wyciskanie oraz inne maszyny bloczkowe.

To zdaje egzamin moi koledzy narciarze to mówi trener podnoszenia cięzarów oraz instruktor kulturystyki. NIe robie cięzarów maxymalnych , lecz 4 serie po 8- 12 powtórzeń z optymalnym obciązeniem. Do tego dochodzi w innym dniu basen i sauna KETY..

na radio ZET jest ciekawy program treningowy do wykonania w domu .lecz jest to bardziej dla kobiet lub dla misiaczków ,prawdziwy facet powinien zrobić kondycje na siłowni czy podczas gry w siatke czy nożna.Aczkolwiek szybka piłka nozna na hali moze być przyczyną urazów.

PYTANIE DO JC SZEFA - czy bedzie jakis wyklad typu urazy w KLINICE SW ŁUKASZA jak 4.01

Podziwiam . Mnie to żelastwa dźwigać się nie chce. Na rowerku jeżdżę często ,pływanie na basenie ,ale tylko 12-14 razy w roku ,sporo chodzenia po lesie w lecie i jesienią (szukanie grzybów) Do 01.września miałem ,,chodzoną robotę'' ,z której się zwolniłem. Od początku listopada to szanuję się przed sezonem i oprócz jednej wizyty na basenie nie wykazuję żadnej aktywności fizycznej za to dużo spię i jem. Tłumaczy mnie spadek wagi w ostatnich miesiącach z 80kg na 76 kg przy wzroście 185 cm. Zobaczymy jaki będzie efekt tego postępowania na alpejskich stokach 15.12.13. Chciałbym zacząć sezon 10.12.13 chyba w Szczyrku . To jest możliwe bo w poniedziałek może spaść w rejonie Skrzycznego 15-20 cm śniegu. Jedzenie ,spanie ,skionline Forum oraz śledzenie i analizowanie pogody tak wygląda mój tryb zajęć w listopadzie tego roku:biggrin: Poprzedni sezon to sporo kończyło w kwietniu. Tez byłem dwa razy w SON.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przygotowania do sezonu to rower, kilka wypadów w góry z rowerem i pieszo, bieganie i siłownia cały rok więc chyba nie najgorzej :) ale chyba zeszliśmy z tematu.

Co do sezonu narciarskiego to w zeszłym roku sezon rozpoczął się wyjątkowo szybko, bo już 8 grudnia ruszył: Soszów, Cieńków, Zagroń a Nowa Osada i Czantoria tydzień później potem SON ale chyba tylko trasa 7 i golgota więc w połowie grudnia mieliśmy już większość ośrodków czynnych, z tym że przygotowane były tylko główne trasy, które miały dobry system naśnieżania, standardowo na święta przyszła odwilż ale stacje narciarskie ją przetrwały a po nowym roku mieliśmy piękny sezon można powiedzieć, że do połowy kwietnia :)

Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie równie udany i że już niedługo tak około 7 grudnia stację narciarskie otworzą główne trasy.

Prognozy są dobre, z wodą w tym roku nie będzie problemu, bo jest bardzo mokra jesień więc potrzeba już tylko solidnych mrozów tak przez 10 dni i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy są dobre, z wodą w tym roku nie będzie problemu, bo jest bardzo mokra jesień więc potrzeba już tylko solidnych mrozów tak przez 10 dni i będzie dobrze.

W zeszłym roku opady jesienią czyli suma za wrzesień, październik i listopad były w normie ( Górny Śląsk plus Beskid śląski i żywiecki) . W tym roku niewiele wyższe . Do dzisiaj zmierzył mój deszczomierz od 01.09.13 równo 160mm czyli tyle ile wynosi średnia suma dla mojej miejscowości za te trzy miesiące( mokry wrzesień, suchy październik, normalny pod względem sumy opadów listopad. Jeszcze w listopadzie coś dopada.Z wodą były duże problemy w 2011 roku . Wtedy to jesień była na południu Polski skrajnie sucha.Jest drugi bardzo ciepły w porównaniu ze średnią temperaturą miesiąc .Powinno nadejść kilkunastodniowe ochłodzenie z dosyć solidnym mrozem. Długoterminowe prognozy z modelu GFS aktualnie z godziny 12:00 bardzo złe. Zimowo ma być tylko 3 dni od 25 do 27.11.13. Później dosyć ciepło aż do 09.12.13. Także wyjazd na narty około 10.12.13 może być nierealny.Liczę ,że prognozy się zmienią.Trzymajmy wszyscy za nadejście mroźnej zimy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, prognozy długoterminowe zmieniają się z dnia na dzień, dziś już są inne jak wczoraj.

Ja jednak uważam, że jak cały listopad był ciepły i mokry, bo mieliśmy tzw. cyrkulacje zachodnią to jest duża

szansa że w grudniu nastąpi zmiana sytuacji i będzie mroźno, liczę na mrozy dwucyfrowe w nocy i na rozpoczęcie sezonu w połowie grudnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadchodzący mróz się utrzyma to myślę że za tydzień zaczną śnieżyć. Czyli za 2 tygodnie przy bardzo optymistycznej wizji Mikołajki na nartach :) A tak wracając na ziemię to jak długo może potrwać śnieżenie np. Kotelnicy zakładając brak opadów i minimalną temp. do śnieżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na kamerkach to dziś podłączyli armatki więc pewnie dziś ruszą z naśnieżaniem. Ciekawe czy u nas ktoś podejmie próbę jak w przyszły weekend ma być podobno ciepleszczy niż ten ;//

Gdy patrzę na prognozę miesiąc do przodu,nic nie wskazuje na jazdę przed Świętami w kraju,nawet Szczyrbskie Pleso

na razie nie zaczyna nasniezania,a mają tam instalacje wysoko.Najniższa temperatura -5 w nocy to nie warunki do nasnieżania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego. -5 to zamalo?

Bo te prognozy podają temperaturę najniższą -5 w danej dobie,a + 3 najwyższą,to znaczy,że w nocy jest -5 przez godzinę a

-2 przez 2 godziny i nie są to warunki nawet dla najnowoczesniejszych instalacji.Co innego,gdyby trzymało całą dobę -5,to nie byłoby problemu,choć wydajność armat czy lanc przy - 5 jeszcze nie rzuca na kolana.

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te prognozy podają temperaturę najniższą -5 w danej dobie,a + 3 najwyższą,to znaczy,że w nocy jest -5 przez godzinę a

-2 przez 2 godziny i nie są to warunki nawet dla najnowoczesniejszych instalacji.Co innego,gdyby trzymało całą dobę -5,to nie byłoby problemu,choć wydajność armat czy lanc przy - 5 jeszcze nie rzuca na kolana.

Ja myślałem raczej o fizycznym -5, a nie prognozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na kamerkach to dziś podłączyli armatki więc pewnie dziś ruszą z naśnieżaniem. Ciekawe czy u nas ktoś podejmie próbę jak w przyszły weekend ma być podobno ciepleszczy niż ten ;//

Raczej w tym tygodniu to nikt nie zaryzykuje. Poza tym nawet przy dużym mrozie umożliwiającym naśnieżanie, pozostaje problem z podłożem. Ziemia też musi namarznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze na naturalny śnieg i utrzymanie pokrywy powyżej 600m.n.p.m. Prognozy dzisiaj optymistyczne. http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Dalej mam w planie Pierwszy wyjazd na narty 10.12.13

Prognoza na skionline powinna być aktualizowana raz na 12 godzin a nie co 72 godziny. Jest słabo sprawdzalna przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze a Alpach na 1000 m mamy juz bialo, a w PL jak sniegu nie bylo tak nie ma.

Jest jakies wytłumaczenie tego zjawiska poza pogadą?

Nad Alpy napływa chłodne powietrze polarnomorskie z pół.-zachodu( NW) oznaczone PPm a nad Polskę cieplejsze powietrze polarnomorskie ciepłe oznaczone PPmc z kierunku zach./poł.zach.(W SW) Szykuje się napływ powietrza arktycznego morskiego od jutra PAm z kierunków N i NW. O tym jakie powietrze napływa nad dany obszar decyduje rozkład układów barycznych. Dzisiaj wygląda to tak.http://pogodynka.pl/polska/mapa_synoptyczna/ PPm nie należy do oczekiwanych przez nas mas powietrza wtedy to zima tylko wyżej a przy odmianie PPmc wogóle. Spadek temperatury wraz z wysokością średnio to 0,5 stopnia na każde 100m (niektóre źródła podają 0,4 inne 0,6 stopnia). Przy pogodzie niżowej i niestabilnej masie powietrza spadek jest szybszy bo 0,8do 1 stopnia na każde 100m .Oczekiwane zimą to PPk: sucho i mroźno lub PAm lub PAk mroźno i często z opadami śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Alpy napływa chłodne powietrze polarnomorskie z pół.-zachodu( NW) oznaczone PPm a nad Polskę cieplejsze powietrze polarnomorskie ciepłe oznaczone PPmc z kierunku zach./poł.zach.(W SW) Szykuje się napływ powietrza arktycznego morskiego od jutra PAm z kierunków N i NW.

A czym się różni powietrze arktyczno-morskie od polarno-morskiego?

Domyślam się, że PAm jest zimniejsze, ale przecież chyba oba rodzaje powietrza napływają z tego samego rejonu - czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...