Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem jechać do Istebnej ale wyczytałem w necie że kanapa będzie nieczynna więc sobie odpuściłem, na przyszły tydzień kilka stacji zapowiada otwarcie ale po pogodzie widze że jak otworzą to tylko ośle łączki. Tak więc pozostaje wyjazd na Słowacje lub Alpy, chyba że ktoś lubi odpychać się na Białym Krzyżu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: "pierwsze śliwki robaczywki". Nie ma co się "napalać" na jazdę na pierwszym śniegu, musi spaść z pół metra śniegu, potem przyjść odwilż i mróz, żeby zrobił się twardy podkład, a dalej to już zależy co spadnie z nieba lub wyleci z armatek. Sam się kilka razy wybrałem na "otwarcie sezonu", ale w najlepszym wypadku (płaski stok) była to jazda po trawie i chaszczach, a w gorszym - po glinie i kamieniach, albo po niezwiązanym z podłożem sztucznym śniegu (ja to nazywam kalafiory). Po prostu na początku sezonu trzeba zachować dużo rozsądku - przygotowanie stoku wymaga odpowiedniej ilości śniegu, temperatury i czasu, a to co piszą na swoich stronach właściciele wyciągów trzeba filtrować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji Sihelne też ruszyło ale na filmiku widać jeszcze przebijającą trawę to ciekawe jak było na prawdę :) jeszcze jednak trzeba poczekać :P Niby Złoty Groń ma za tydzień wystartować :D puki co wstrzymuję się do przyszłego tygodnia :)[video=youtube;OFjVdJN2XWQ]

EDIT:Czarny Groń też już wystartował :) Ludzi jak na razie mało :)[ATTACH=CONFIG]11735[/ATTACH]

Czarny gron.JPG

57da820ae8a17_Czarnygron.JPG.4166298f49dd6ebe06c489f96373a33d.JPG

Edytowane przez matis991
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jechać te prawie 500 km na rozpoczęcie. ale się opamiętałem. Chyba ruszę 14 gr. mam nadzieję że dosypie. Bo widzę że pierwsze szusy raczej marnie wyszły?

Ja tez sobie powtarzalem- NIE NAPALAJ SIE.

I w ten sposob pokonalem wczoraj prawie 600km i pojezdzilem 1,5h na grunikach orczykiem.

NIE ZALUJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Skrzyczne też jeszcze trochę trzeba poczekać...

Wychodziłem w sobotę z buta do 1/2 - śniegu z 30cm... nieubitego...

Trochę przekopów na trasie = kładli chyba rurę pod armatkę :-P

ps. Mam karnety 4szt. x 1000pkt na SON - chętnie zamienię na... $ - szczegóły na PW.

Gdzie tą rure kładli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naśnieżanie trwa m.in.

Soszów TRASA NR.2 , Czantoria trasa Czerwona,Biały Krzyż, Baba w Korbielowie, a po dębowcu ratrak sobie jeździ w błocie.chyba kąpiele błotne przed sezonem :/ a tak na serio rozlokowywane są armatki do naśnieżania.

Stożek tez naśnieżał dopóki temperatura pozwoliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, napisz może prognozę na przyszły tydzień :)

Chętnie skorzystam w Zakopcu z Twojej wiedzy.

No to dzisiaj moja własna bez korzystania z modeli komputerowych. Dla Beskidów i Tatr.Do wtorku 10.12.13 zmienna pogoda . Od soboty do wtorku (7-10.12.13) okresowo opady śniegu i silny wiatr. Powyżej 600 m.n.p.m. temperatura w nocy na minusie a w dzień lekki minus do plus 2 . Od środy 11.12 do wtorku 17.12.słonecznie i w nocy spory mróz. Sezon powinien się w przyszłym tygodniu zacząć na dobre. Sprawdzalność tej prognozy szacuje na 51 procent:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Już w najbliższy piątek zapraszamy na mikołajkowe rozpoczęcie sezonu na Złotym Groniu ! Z tej okazji przygotowaliśmy liczne konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych niespodzianki.

Warunki panujące obecnie na stoku są bardzo dobre, a aura sprzyja dalszemu naśnieżaniu. Na dzień dzisiejszy pokrywa śnieżna na trasie głównej wynosi średnio od 30 do 40 cm, co pozwali nam na uruchomienie zarówno kolei, jak i wyciągu talerzykowego.

Ośrodek otwarty będzie od piątku do niedzieli, w godzinach od 8 do 21, jak również od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 16.00.

Do zobaczenia na Złotym Groniu !"

info ze strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...