Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz skoczyć do Korbielowa na Babę Janku. :)

Ktoś z centralnej Polski wybiera się gdzieś w polskie góry w przyszły weekend?

To już raczej na Stożek chociaż tam tez niewesoło bo za ciepło żeby naśnieżać. Ma być kilka dni z opadami śniegu ,ale z bardzo silnym wiatrem. Może ten Stożek do 12.12. otworzą. Korbielów to kiedy chce otwierać? To tam są dwa Ośrodki ?Muszę zasięgnąć wiedzy w Necie bo nigdy tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej na Stożek chociaż tam tez niewesoło bo za ciepło żeby naśnieżać. Ma być kilka dni z opadami śniegu ,ale z bardzo silnym wiatrem. Może ten Stożek do 12.12. otworzą. Korbielów to kiedy chce otwierać? To tam są dwa Ośrodki ?Muszę zasięgnąć wiedzy w Necie bo nigdy tam nie byłem.

Baba jest zaraz obok ON Pilsko, tu masz link do ich strony: http://kolejbaba.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej na Stożek chociaż tam tez niewesoło bo za ciepło żeby naśnieżać. Ma być kilka dni z opadami śniegu ,ale z bardzo silnym wiatrem. Może ten Stożek do 12.12. otworzą. Korbielów to kiedy chce otwierać? To tam są dwa Ośrodki ?Muszę zasięgnąć wiedzy w Necie bo nigdy tam nie byłem.

Baba w Korbielowie rusza w piątek. Jest to wyciąg sąsiadujący z ON Pilsko, jest wspólny karnet ale do 12.12 raczej nic na Pilsku nie wystartuje, tylko Baba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba jest zaraz obok ON Pilsko, tu masz link do ich strony: http://kolejbaba.com

Na stronie ,,Baby'' aktualności z kwietnia 13.To nie wiadomo co tam się zastanie. Na Soszowie podobnie jak na Stożku , problemy z naśnieżaniem bo na szczycie około 0 stopnia, niżej cieplej i na 90 procent nie będzie 06.12.13 otwarcia tak tu Forumowicz informował. Czekam na lepsze wiadomości ze stoków do przyszłego tygodnia. Narty odebrane z serwisu, buty prawie nowe,kijki w miarę dobre, ciuchy byle jakie ,ale mi wystarczy, kasku i gogli nie używam. Pozostaje czekać. Najpóźniej 15 na stoku w Alpach chociaż to tez nie jest pewne na 100 procent.:cool:: Na stronie Soszowa nic o terminie otwarcia sezonu http://www.soszow.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek a czy kask czasem w Alpach nie jest obowiązkowy ?

Sorki za ot

Wysłane Tapatalkiem

Nie i nie będzie. W Alpy po raz 4 jadę.Około 70 procent francuzów jeździ bez kasku. Obserwacje w Courmayeur, i la Thuile ,stacjach narciarskich we Włoszech przy francuskiej granicy dlatego dużo francuzów na trasach.Podsłuchiwałem przy restauracjach i Francuzi wychodzący z restauracji prawie wszyscy bez kasku ,po winku na kompletnym luzie.Wszyscy jeździli przynajmniej dobrze.:biggrin:Za to Anglicy 100 procent w kaskach:eek: Nie wszyscy ulegli presji mediów. Oczywiście kto chce niech używa a dzieci do lat 16 obowiązkowo. Córki jak się uczyły na wyjazdach narciarskich z instruktorami nie musiały jeszcze i do dzisiaj o kasku nie chcą słyszeć.Teraz to faktycznie ..olały'' narciarstwo co mnie bardzo boli. Koniec pisania nie na temat.Przepraszam :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi to nawet na wojnie hełmów nie potrzebowali :wink:

Czarna Góra nadal podtrzymuje termin 7 grudnia. W pierwszej kolejności otwarte będą trasy przy KLF i trasa C FIS oraz te mniejsze trasy P. Trasy B FIS i D FIS dośnieżone będą w następnej kolejności. Ja planuje się wybrać 16go mam nadzieje, że B FIS będzie już otwarty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ,,Baby'' aktualności z kwietnia 13.To nie wiadomo co tam się zastanie. Na Soszowie podobnie jak na Stożku , problemy z naśnieżaniem bo na szczycie około 0 stopnia, niżej cieplej i na 90 procent nie będzie 06.12.13 otwarcia tak tu Forumowicz informował. Czekam na lepsze wiadomości ze stoków do przyszłego tygodnia. Narty odebrane z serwisu, buty prawie nowe,kijki w miarę dobre, ciuchy byle jakie ,ale mi wystarczy, kasku i gogli nie używam. Pozostaje czekać. Najpóźniej 15 na stoku w Alpach chociaż to tez nie jest pewne na 100 procent.:cool:: Na stronie Soszowa nic o terminie otwarcia sezonu http://www.soszow.pl/index.html

Strona internetowa 'BABY' nigdy nie była ich mocną 'stroną'. O tym że startują w piątek wiem z ich Facebooka i tam najszybciej znajdziesz aktualne informacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Stożek to może tu. http://www.zlotygron.pl/aktualnosc/244-6_grudnia_ruszamy .Podtrzymują termin otwarcia.Oczywiście ja najwcześniej w poniedziałek 09.12 . Z Wisły jeżdżą autobusy Wispola. Nie byłem zimą . W lecie w Istebnej bywałem nie raz. Na rozruch dobry stok. Piszą ,że ,,kanapa'' też ruszy. Ciekawe skąd śnieg wożą:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Janek trzeba drałować z buta pod O.N jakieś chyba ze trzy kilosy :eek: Bo bus staje obok stacji benzynowej chyba na skrzyżowaniu.

Wysłane Tapatalkiem

Prześledziłem mapę i trochę przesadziłeś.:rolleyes:: Do Zagronia jest z przystanku kilometr a do Złotego Gronia 2km. Trzeba wysiąść na przystanku Istebna Bucznik . Czyli spoko do przejścia. Niech tylko pogoda pozwoli przygotować stoki .Teraz to szykuje się jutro i w piątek niezła wichura,śnieżyce i zamiecie :mad:: to lepiej przesiedzieć w domu te dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem mapę i trochę przesadziłeś.:rolleyes:: Do Zagronia jest z przystanku kilometr a do Złotego Gronia 2km. Trzeba wysiąść na przystanku Istebna Bucznik . Czyli spoko do przejścia. Niech tylko pogoda pozwoli przygotować stoki .Teraz to szykuje się jutro i w piątek niezła wichura,śnieżyce i zamiecie :mad:: to lepiej przesiedzieć w domu te dwa dni.

od wczoraj halny wieje, szykuje się zmiana pogody

brama morawska robi swoje, przeciąg się zrobił straszny śniegi idą zobaczymy jak obfite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z forumowiczów wybierał się w piątek na Złoty Groń i mógł zdać relacje to byłbym wdzięczny bo w sobotę chciałem jechać :)

No nie wiem czy będzie sens w góry w piątek jechać.Może najlepiej w niedzielę lub w przyszłym tygodniu jak ma się wolne. Wichura nadciąga od pół.-zach i jutro oraz w piątek rano na północy Polski wiatr w porywach do 130km/h a w górach do 70km/h. Bardzo głęboki niż przejdzie nad Skandynawią i Bałtykiem i stąd te atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem mapę i trochę przesadziłeś.:rolleyes:: Do Zagronia jest z przystanku kilometr a do Złotego Gronia 2km. Trzeba wysiąść na przystanku Istebna Bucznik . Czyli spoko do przejścia. Niech tylko pogoda pozwoli przygotować stoki .

W sobotę ma ruszyć też Zagroń, więc jak ktoś przyjeżdża autobusem, to bardziej opłaca się wjechać na górę i przejść granią (o połowę krócej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...