Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Pani w brązowym to ...., znaczy zasuwa aż miło! Lecz to kontuzjowane kolano bo jej nie dogonisz!:smile:

PS. W Wierchomli zajechałeś na prywatny parking. Od zeszłego roku pobierają na nim opłaty, wcześniej przez lata był gratis. Główny parking zlokalizowany wzdłuż drogi jest, to znaczy był zawsze bezpłatny. W tym roku nie zdążyłem tego sprawdzić bo auto zostawiłem na placu przy kwaterze. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wzorem lat ubiegłych parking nadal będzie bezpłatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w brązowym wdzianku rewelacja :biggrin:

Pan w żółtawych spodenkach jak na kalekę też niczego sobie :stupid: (a może tylo nas wszystkich oszukuje???)

Pani w białym kasku jak na trzeci sezon na deskach – super!

A Pan w żółtych spodniach po płaskim jeszcze jako tako…nic nie oszukuje.

To stary ściemniacz jest ;-) Ledwo karwa za nimi nadążałem ;-)

Bo zahamować nie mogłem, to i dogonić nie mogłeś hahaha

Pani w brązowym to ...., znaczy zasuwa aż miło! Lecz to kontuzjowane kolano bo jej nie dogonisz!:smile:

PS. W Wierchomli zajechałeś na prywatny parking. Od zeszłego roku pobierają na nim opłaty, wcześniej przez lata był gratis. Główny parking zlokalizowany wzdłuż drogi jest, to znaczy był zawsze bezpłatny. W tym roku nie zdążyłem tego sprawdzić bo auto zostawiłem na placu przy kwaterze. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wzorem lat ubiegłych parking nadal będzie bezpłatny.

Wzdłuż drogi tych miejsc to niewiele zaobserwowałem. Ciasno, wąsko i nawet przy niewielkim obłożeniu narciarzy kiepskawo z zaparkowaniem tuż przy stacji.

Stwierdziłem, że w moim przypadku najlepszym lekarstwem będzie ruch…zobaczymy jak na tym wyjdę? A co do dogonienia Pani w brązowym…cóż, robi postępy bardzo szybko, więc kolano w przyszłości może być jedynie wymówką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witów-Ski14 grudnia w Witowie rozpoczęcie sezonu. Pojechałem ze znajomymi. Chociaż górka niezbyt długa i plaskata to pojeździć można było za połowę ceny :happy:Warunki bardzo fajne. Piękna pogoda. Słoneczko, błękitne niebo, zmrożony śnieg. Stok bardzo dobrze przygotowany. Śnieg naturalny zmieszany ze sztucznym. Brak kolejek, do godziny 14 jazda na bieżąco, zero przetarć, chociaż stok trochę już zaczął puszczać. Ogólnie bardzo miło spędzona sobota. Jak na początek sezonu to sympatyczna górka. Mojej żonie się podobało bardzo bo nie za stromo, słoneczko i ciepło.... :smile:

IMAG0688.jpg

IMAG0691.jpg

IMAG0692.jpg

IMAG0694.jpg

IMAG0688.jpg.85c718f51a1c1d7712dca6ae8e385309.jpg

IMAG0691.jpg.78fe56c2a52da21bc10d45ac8055ab73.jpg

IMAG0692.jpg.bb74af382dc92cd3eaec5bd7056ee085.jpg

IMAG0694.jpg.d788775b1a485f215138af86ba956b11.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oprócz tego, że fajnie jeździ to też fajnie i zgrabnie wygląda w tym uniformie, tak że bezpieczniej na pewno jechać przed nią, bo za nią, to zapatrzeć się można i o wypadek nietrudno :stupid:

"Dupka w gruszkę, taka żona" - cytując Adasia Miałczyńskiego z dnia świra:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Istebnej na Złotym Groniu godz.8-12,trasa była bardzo dobrze przygotowana,równa i jak dla mnie odpowiednio twarda, o godzinie 12 jeżdziło się jeszcze bardzo fajnie,ludzi mało pogoda piękna także można było poszalec.W wiśle zielono,rano +1,a w Istebnej piękna zima i -4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białka revisited 17.12.13ten sezon zacząłem dopiero dziś i to w białce :stupid: tak jakoś wyszło :confused::nie byłem tam ze 3 lata + przypomniałem sobie o składziku kart nie oddanych :eek:już po drodze wiedziałem, że będzie OK bo słonko fajnie świeciło i mocno na minusie też było.dotarliśmy zaraz po 9 - tej; na parkingu spoko a na stoku jeszcze sztruks. zakup karty (tym razem nie zapomniałem oddać) na 6 godzin i bez kolejki dajemy na górę. na rozgrzewkę parę razy główną; szybko robi się dość "towarzysko" na stoku ale jak na białkę to lajt. warunki i pogoda super - zmrożony śnieg w wystarczającej ilości i bez minereałów itd. potem odbijamy na 2 pozostałe czynne trasy tzn. III i VI. na tej ostatniej byłem po raz pierwszy. całkiem spoko jak na 1-szy dzień i rozgrzewkę. mało ludzi a potem jeszcze mniej jak słonko zaszło (stok dobrze położony) + robi się całkiem szybko. tak dajemy do 15:30 i do domku. dzień super udany. jak w białce jest każdy wie więc nie ma co pisać. parę fot:

DSC_0049-crop.jpg

DSC_0051-crop.jpg

DSC_0060-crop.jpg

DSC_0063.jpg

DSC_0068-crop.jpg

DSC_0049-crop.jpg.63212439b99b18639bb90381f4611111.jpg

DSC_0051-crop.jpg.d00954eb55acb442fa11f5e7327029fa.jpg

DSC_0060-crop.jpg.a11d43b4ea3f140d03451ec63d9e5a20.jpg

DSC_0063.jpg.700966e6ef15c99097542f527c4eb525.jpg

DSC_0068-crop.jpg.8b266f6bab5916f9d949560de6c563d9.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stoki świętokrzyskie i lubelskie, właśnie przejrzałem stronki i kamery online, od godziny ok 22 zaczęły śnieżyć następujące ośrodki narciarskie:

1. Telegraf, Konary, Tumlin, Szwajcaria Bałtowska.

2. Stacja narciarska Kazimierz Dolny, Rąblów.

Pytanie, co zostanie z tego śniegu jeśli temperatury mają być mocno dodatnie w ciągu najbliższych dni w centralnej Polsce?

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rąblowie już naśnieżali i był prawie cały stok pokryty śniegiem tylko nie za dużo. W zeszłym roku to 14.12 śmigałem już w Kazimierzu :) Słaby początek zimy ciekawe co pakarze po nowym roku ?

Jeśli chodzi o stoki świętokrzyskie i lubelskie, właśnie przejrzałem stronki i kamery online, od godziny ok 22 zaczęły śnieżyć następujące ośrodki narciarskie:

1. Telegraf, Konary, Tumlin, Szwajcaria Bałtowska.

2. Stacja narciarska Kazimierz Dolny, Rąblów.

Pytanie, co zostanie z tego śniegu jeśli temperatury mają być mocno dodatnie w ciągu najbliższych dni w centralnej Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie, oby tylko deszczu nie było, bo nocami ma być ok -5, mróz utrzymuje się do godz. ok 10 rano, potem lekko na plusie, a potem znów od 16,17 leci poniżej 0. Choć z tymi prognozami, to jeszcze 2 dni temu w prognozach było, że w Kielcach cały czas na plusie i w dzień i w nocy.

Całą noc śnieżyli, i śnieżą teraz nadal - aż miło popatrzeć.

Nasze stoki nie są duże, więc jeśli będą tak sypać, a za dnia nie będzie super ciepło - to niebawem trzeba będzie zrobić WZF forumowe i rozpoczęcie świętokrzyskiego sezonu :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem dziś nie daleko Góry Żar to postanowiłem coś nie coś nagrać :). Nie chciało mi się jechać pod stok więc tylko z drogi nagrałem jak to wygląda. Temperatura o 14.00 wynosiła 4,5 stopnia. Za to był jakiś lotniarz czy jak oni się tam fachowo nazywają :) akurat lądował. W każdym razie narazie nie zanosi się na rozpoczęcie sezonu na Żarze.

[video=youtube;oP4ArzwKJEc]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Żaru

Nie znam się na naśnieżaniu , ale wody i prądu to im tam nie brakuje , ostatnimi nocami mroziło , ale widać PKL doszedł do wniosku , że im się "na teraz" nie opłaca odpalać stacji .

Ehh , nie ma to jak "państwowy biznes":rolleyes:: .Nikt im nie zarzuci ,że nie próbowali , ale normalnie , Panie kierowniku , się nie dało :wink:

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Żaru

Nie znam się na naśnieżaniu , ale wody i prądu to im tam nie brakuje , ostatnimi nocami mroziło , ale widać PKL doszedł do wniosku , że im się "na teraz" nie opłaca odpalać stacji .

Ehh , nie ma to jak "państwowy biznes":rolleyes:: .Nikt im nie zarzuci ,że nie próbowali , ale normalnie , Panie kierowniku , się nie dało :wink:

O ile mnie pamięć nie myli, to PKL nie jest już państwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała różnica - Złoty Groń a OchodzitaTe dwa ośrodki dzieli w linii prostej nie więcej jak 5 km.Warunki narciarskie są zbliżone.Niestety infrastruktura narciarska robi swoje.Wg mnie Ochodzita oferuje sporo ciekawsze trasy oraz widoki, a jednak...Zdjęcia z kamer zrobiłem dzisiaj ok. godz. 11.50

ZĹoty GroĹ.jpg

Ochodzita.jpg

57da8216f049b_ZotyGro.jpg.312c434940b6cf62984c8d0f5c95d12f.jpg

Ochodzita.jpg.15052c65416e365446df56154e03bd7f.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...