Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Prognoza dla Szczyrku na 15 stycznia na Skrzycznem -22C

Nie potwierdzam. Prognoza (model GFS) w dniach 12-15.01.14 lekka zima tzn w dzień minus 3 do plus 3 . Nocami minus 3 do minus 15. Od 16.01.14 ocieplenie do plus 5 w dzień , nocami do minus 5 . Czyli lekka zima. Coś chyba da się uruchomić żeby w końcu dało się pozsuwać w Beskidach. Prognoza jeszcze się zmieni wielokrotnie ,ale 5-10 dni mroźnych w styczniu powinno być:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam. Prognoza (model GFS) w dniach 12-15.01.14 lekka zima tzn w dzień minus 3 do plus 3 . Nocami minus 3 do minus 15. Od 16.01.14 ocieplenie do plus 5 w dzień , nocami do minus 5 . Czyli lekka zima. Coś chyba da się uruchomić żeby w końcu dało się pozsuwać w Beskidach. Prognoza jeszcze się zmieni wielokrotnie ,ale 5-10 dni mroźnych w styczniu powinno być:smile:

Jestem bardzo ciekawy jak to będzie i kto będzie miał rację Ty czy Norwegowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak to będzie i kto będzie miał rację Ty czy Norwegowie?

yr.no jest meeeeega dokladne, ale jedynie w perspektywie maks 48h, powyzej tego czasu roznie bywa (sprawdzane empirycznie :) )

snowforecast, jest w miare dobre, przynajmniej jesli chodzi o opady. ale powyzej kilku dni prognozy lubia sie zmieniac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wybrałem sie na spacer nad rzekę SOŁA i nie robiłem zdjęć ponieważ były by to drobne akty......... dwaj faceci zdjeli majteczki i pływali sobie 6 stycznia w wodzie......

potem mieli ognisko i sie ogrzewali. takie czasy zamiast nart to pływanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego u nas nie sprowadza się tych armatek izraelskich do produkcji śniegu nawet w plusowej tmp.pewnie kosztują fortunę,ale śnieg utworzony przez nie jest jak naturalny a nie jak lodowe zmrożone kuleczki czy kasza.Dodatkowo topnieje w mocno dodatniej temperaturze i to bardzo wolno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ta tegoroczna zima jakaś taka nijaka:mad::dzisiaj , w ramach akcji "nie zapomnij o nartach" :wink: wybrałem się na Czarny Groń żeby poczuć choć trochę śniegu pod nartami . Wyciągi oczywiście nieczynne , ale wykorzystując wiązania skiturowe i foki , kilka razy wdrapałem się na górę i zjechałem w dół :smile: . Na trasie leży miejscami dosyć gruba skorupa zbetonowanego i zlodzonego śniegu , więc warunki do jazdy trudne , no ale jazda była , a to najważniejsze . Najzabawniejszy był jednak moment jak któryś tam raz wczłapałem się na samą górę i spotkałem się z rowerzystami na MTB:eek: :crazy: . Krótko mówiąc , w górach pogoda jest teraz i dla narciarzy i dla rowerzystów:laughing: . Okazało się , że to mój znajomy ze swoim synem zrobili sobie rundkę po tej części Beskidu Małego . Dodaję kilka fotek , które upamiętniły tą historyczną chwilę :)

IMAG0185 (Small).jpg

IMAG0187 (Small).jpg

IMAG0188 (Small).jpg

IMAG0182.jpg

57da8224409fa_IMAG0185(Small).jpg.04f6ec40d5210059e756c458c7442fc9.jpg

57da822446a91_IMAG0187(Small).jpg.cb1c0db3834e3ef052c662bf2e23b21c.jpg

57da82244c37f_IMAG0188(Small).jpg.1bca6aa42fd22d7bf1fbd941c47dbe1c.jpg

IMAG0182.jpg.a015b735b398e0bc9c81a9c91d8b7651.jpg

Edytowane przez aklim
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego u nas nie sprowadza się tych armatek izraelskich do produkcji śniegu nawet w plusowej tmp.pewnie kosztują fortunę,ale śnieg utworzony przez nie jest jak naturalny a nie jak lodowe zmrożone kuleczki czy kasza.Dodatkowo topnieje w mocno dodatniej temperaturze i to bardzo wolno .

????????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czorsztyn-SKI Kluszkowce cz.2

Czas szybko mija. Jeździmy bądź łagodną niebieską, bądź dwoma wariantami czerwonej z fajną stromizną.

To właśnie na ściankach najdłużej utrzymują się dobre warunki i jest równo.

35c161ad03957a1dmed.jpg

Muldy pojawiają się szybko w dolnym fragmencie dojazdu do krzesełek i dla wielu narciarzy są uciążliwe.

cf40fbbcd5e63840med.jpg

Dla nas jest to super fajny narciarski dzień. Tym bardziej, że w karczmie przy górnej stacji obydwóch kolejek krzesełkowych podają pyszną kwaśnicę.

No a przy jedzeniu można obserwować takie widoki… Czyż nie fantastyczny strój narciarski?

bc8163814f16bf4emed.jpg

Od czasu, do czasu pojawia się błękit nieba:

3e2e494055d09034med.jpg

Wjazd na górę i zjazd na nartach zajmuje nam za każdym razem jakieś 6 do 8 minut. Tłuczemy wszystkie trasy zadowoleni na maxa, podziwiając niezwykłe widoki:

2e9d3c84f653167emed.jpg

Szkoda, że Tatry dzisiaj skrywają się w chmurach.

Nie narzekając podziwiamy grę świateł:

3187c2aa9a2e9a11med.jpg

Zdecydowanie poprawia się przejrzystość. To chyba na pożegnanie Słońce robi nam kilka niespodzianek.

a9ded9d00d5a2496med.jpg

Chodź mija godzina czternasta to narciarzy nie jest wielu. Nie stoimy ani razu w kolejce, ruch na górę odbywa się płynnie, a na samej górze również jest nienajgorzej.

3b3054ded2392f63med.jpg

Widok na trzy trasy, na raz:

d1e2788d2c0c0f82med.jpg

Pora wracać.

Ostatni szus, ostatnia fotka…

cfc91db3a2c30420med.jpg

…pakowanie auta i 300km do domu.

Zakopianka drożna z małym korkiem do Rabki. Czas mija szybko i jestem już w domu.

Jestem zachwycony Kluszkowcami i stacją Czorsztyn – Ski. Nie tylko ja ale również moi kompani.

Z pewnością tu wrócimy.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czorsztyn-SKI Kluszkowce cz.1

Już od dawna chciałem pojechać na narty z widokiem na jezioro, do Kluszkowców. Pojechałem.

Ale nim to się stało, zachęcił mnie, zdopingował Wojmu – dzięki.

Aura jest taka jak wszyscy widzą… Johnny robi fotki kwiatkom, inni siedzą przed TV, a jeszcze inni patrzą w komputer, kamerki i …no właśnie, i?

Stwierdziłem, że nie mogę wiecznie narzekać w rodzinie i znajomym, że kiepsko, że na nartach się nie da jeździć, że wiosna itd.

Stwierdziłem również, że nie ma co patrzeć też w prognozy i je analizować, przewidywać i domniemywać.

Przecież to bez sensu.

Jest tu, teraz i trzeba się dostosować.

A więc co? Tradycyjnie pobudka o godzinie 4 (mamy do przejechania 300km), wyjazd w deszczu z Radomia przed 5.

Temperatura +6.

Dyskutujemy (tym razem skład 3 osobowy), że z pewnością będzie mokro, zobaczymy sporo cukru, może być dużo osób…ale obiecujemy sobie dobrą zabawę na śniegu.

Po drodze mijamy Myślenice. Z daleka widać, że w ośrodku podjęto próbę naśnieżania – zostały na stoku regularne białe czapy resztek śniegu w miejscach ustawienia armat.

Na miejscu, http://www.czorsztyn-ski.com.pl/ jesteśmy parę minut po 9. Narciarze już jeżdżą. Ludzi umiarkowana ilość.

Przy kanapie czwórce zero kolejki:

81ca2407154ff851med.jpg

Człapiemy obok dolnej stacji dwuosobowego krzesełka i kupujemy karnety 4 godzinne.

Cena 40zł, kaucja 10zł. Kasy znajdują się w nowym, nie oddanym do końca budynku Czorsztyn-Ski.

13d88bcbf1fdb178med.jpg

Pierwszy wjazd na górę nowszą kolejką – 4rką, przy której jak widać z drugiego wyżej i poniższego zdjęcia obserwujemy, że skrajna trasa czerwona znajdująca się po prawej stronie (od dołu) stacji, jest nieczynna.

Widoki są zachwycające. Nie tylko widoczny zbiornik wodny i panorama ale również niezwykłe skały i wąwóz wśród skał pod wyciągiem:

d2583118d002e0b5med.jpg

Pierwsze spojrzenie na stok i to jest to, co mi się podoba. Drzewa, różne warianty zjazdu tą samą trasą… Cieszy ilość śniegu.

85df8a99d3306176med.jpg

Niestety tak jak się spodziewaliśmy, jest miękko i ciężko.

Pierwszy zjazd łagodną trasą przy orczyku:

60ee9bdbcae44932med.jpg

Jadąc talerzykiem w górę zauważamy, że skrajna lewa trasa w ośrodku również jest nieczynna.

I tak jest nieźle.

Prawie całość funkcjonuje, a śniegu pod dostatkiem.

Trasę z poniższego zdjęcia wykorzystują szkółki narciarskie. Zauważyliśmy ich tu sporo.

ceeaf5e2add47ec0med.jpg

Przy zjeździe, który prowadzi przed kasy i krzesło 2kę, uruchomione dwa orczyki i ponieważ jest tu płasko – kursanci jeżdżą wężem ćwicząc sztukę nartowania:

5d43075bd9c6bf12med.jpg

Temperatura jaką wskazuje termometr przy bramkach „starego” wyciągu jest na sporym plusie:

1a5a7b19d7c7a8ecmed.jpg

Mapka Czorsztyn-SKI

4b10dac26f5e1343med.jpg

Widoczek w górę – zdjęcie zrobione przed ostrzejszą ścianką czerwonej trasy:

a4297aa890609dfdmed.jpg

Edytowane przez marboru
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmarcin się nie mylił - Marboru nie odpuścił.

Morboru - Ciebie zmotywowałem a sam miałem ochotę pojechać (dzieciak mnie męczył) a aura mnie zniechęciła - cienias ze mnie.

Szkoda, bo też miałem tam uderzyć. Cieszy mnie, że Ci się podobało, dla mnie to jedna z lepszych stacji w regionie wraz Jurgowem. Szkoda, że nie trafiłeś na słoneczną pogodę - widoki piękne a także niemożliwości przetestowania 6, bo jak widzę 3 była czynna - X naznaczona :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo też miałem tam uderzyć. Cieszy mnie, że Ci się podobało, dla mnie to jedna z lepszych stacji w regionie wraz Jurgowem. Szkoda, że nie trafiłeś na słoneczną pogodę - widoki piękne a także niemożliwości przetestowania 6, bo jak widzę 3 była czynna - X naznaczona :wink:

Szkoda, szkoda - byłoby mi bardzo miło Cię poznać. Ale co się odwlecze, to nie uciecze :happy:

Mimo tego, że Słońce wyjrzało na koniec naszego pobytu i Tatry były niewidoczne przez cały dzień - to i tak walorów tego miejsca jest mnóstwo.

Uwielbiam klimatyczne ośrodki - a takim niewątpliwie jest Czorsztyn-Ski, gdzie jeszcze wrócę z całą pewnością.

a ja w związku z brakiem śniegu na śląsku postanowiłem go wywołać szamańskimi mocami.

Siedzę sobie w salonie z butami narciarskimi na nogach(trzeba je rozchodzić) i pije grzańca. Znacie jakieś modły śniegowe? :stupid:

Proszę oto modlitwa :happy:

Ogród życia, Henryk Zbierzchowski.

MODLITWA O ŚNIEG

O Marjo, bielsza nad śniegi

I czystsza od śniegów lśnienia,

Wysłuchaj prośby pokornej

I ziemi i wszechstworzenia.

Strząśnij ze szaty swej srebro,

Nizane gwiaździstym ściegiem —

Niech spadnie na ziemię biedną

Puszystym srebrzystym śniegiem.

Posłusznym rozkaż aniołom,

By mioteł chwycili brzemię

I drogi mlecznej pył srebrny

Strącili na szarą ziemię.

Niech się roziskrzy na polach,

Na dróg rozbieli się wstążce

I niech się rozbrylantowi

Na każdej drzewa gałązce.

Niech białą czapką okryje

I strzechy i dachy uli —

I nasze serca zmęczone

Strudzone niechaj otuli.

Za wszystkie nasze cierpienia,

Za życia mitręgę całą,

Tą jedną łaskę nam daruj:

Wyczaruj nam zimę białą.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna zdycha:

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych stacja narciarska będzie czynna w godzinach od 9:00 do 16:00. Czynna będzie tylko trasa nr 3 (650 m). Trasa nr 1 zostaje wyłączona z użytkowania ponieważ ma liczne przetarcia. Chcemy utrzymać istniejący podkład śniegu, aby nie zaczynać śnieżenia od początku jeżeli nadejdą ujemnie temperatury.

Słotwiny wyglądają jak w maju

Azoty poddały się już wcześniej

Więc w krynicy praktycznie niema gdzie jeździć .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aura jest taka jak wszyscy widzą… Johnny robi fotki kwiatkom (...)

Stwierdziłem również, że nie ma co patrzeć też w prognozy i je analizować, przewidywać i domniemywać.

Przecież to bez sensu.

Jest tu, teraz i trzeba się dostosować.(...)

A(mamy do przejechania 300km), wyjazd w deszczu z Radomia przed 5.

Temperatura +6.

Mariusz,sprawdzanie prognoz ma sens,jak najbardziej!

Myślę,że większość,podobnie jak ja,ma jakiś określony budżet na narciarskie szaleństwa.W moim przypadku ten sezon będzie bardzo ograniczony i nie przewiduję wielu dni na nartach.W związku z tym dobrze by było,aby każdy dzień został możliwie najlepiej wykorzystany,podobnie jak każda złotówka odłożona na ten cel. :rolleyes::

Jechać 300 km w jedną stronę,do tego w wątpliwych warunkach?Na dzień dzisiejszy mnie na to nie stać.Kiedy policzę sam koszt paliwa i ile za to byłoby karnetów na bliższe mi stację - to po prostu nie ma sensu.Wolę zaczekać i śledzić prognozy jak Janek. :wink: No ale kto bogatemu zabroni? :wink: :biggrin:

Póki co wolę pospacerować i porobić zdjęcia kwiatkom,a ruszę na narty jak zrobią się warunki,żeby było choć tak:

1511319_491017364344224_580508782_n.jpg

1528604_491020457677248_1907981464_n.jpg

1467227_491020964343864_1590569237_n.jpg

1511307_491021037677190_792935974_n.jpg

To zdjęcia zrobione tuż przed odwilżą,jeździło razem ze mną w porywach OŚMIU narciarzy!

:smile:

Cześć

To, że Kluszkowce jeżdżą mnie nie dziwi ale to, że ktoś z Skionline mógł o tym nie wiedzieć albo tam nie być bardzo!!!

Pozdrowienia

Ja nie wiedziałem i nawet nie byłem! :tongue:

Przyczyna jest bardzo prosta: rzadko interesuję się stacjami odległymi ode mnie więcej jak 50 może 60 km.W takim zasięgu mam kilkadziesiąt mniejszych,większych stacji narciarskich o łatwiejszych bądź trudniejszych trasach.Nie ma sensu dla czegoś podobnego jechać (w moim przypadku) 130 km. w jedną stronę. Może raz zobaczyć w przypływie większej gotówki i tyle. :wink:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,sprawdzanie prognoz ma sens,jak najbardziej!

Myślę,że większość,podobnie jak ja,ma jakiś określony budżet na narciarskie szaleństwa.W moim przypadku ten sezon będzie bardzo ograniczony i nie przewiduję wielu dni na nartach.W związku z tym dobrze by było,aby każdy dzień został możliwie najlepiej wykorzystany,podobnie jak każda złotówka odłożona na ten cel. :rolleyes::

Jechać 300 km w jedną stronę,do tego w wątpliwych warunkach?Na dzień dzisiejszy mnie na to nie stać.Kiedy policzę sam koszt paliwa i ile za to byłoby karnetów na bliższe mi stację - to po prostu nie ma sensu.Wolę zaczekać i śledzić prognozy jak Janek. :wink: No ale kto bogatemu zabroni? :wink: :biggrin:

Maćku sprawdzanie prognoz dla mnie nie za bardzo ma sens - dla mnie bardziej rozsądnym jest uzyskanie informacji, czy dany ośrodek jest czynny i jakie są w nim warunki, ile czynnych tras, jak to wygląda na kamerze, czy są przetarcia, ilu jest narciarzy? - robię to dzień przed wyjazdem.

Sprawdzanie prognoz jest jak sprawdzanie fusów z herbaty przy wróżbach. Takie jest moje zdanie - jeździć na nartach należy w każdych warunkach, wówczas jest się bardziej wszechstronnym narciarzem - tak myślę.

To, że Ty uważasz inaczej, robisz inaczej - doskonale to rozumiem. Każdy ma swój "plan" i wg niego działa - a to wynika z wielu czynników i składowych.

To piękne, że się różnimy i robimy inaczej.

Co do budżetu - uwierz mi, że jest on również ograniczony. I na sam wyjazd do Czorsztyn-Ski wydałem 100zł + obiad. Czy jestem więc jak piszesz bogaty? Chciałbym być :angel:, bo wówczas realizowałbym swoje marzenia narciarskie...a nie zaspokajał głód nartoholika :happy:

Co do dojazdu zazwyczaj jeździmy z gronem znajomych, trzy, cztery osoby. Raz auto biorę ja, innym razem ktoś inny - de facto jeden na 4 wyjazdy mam płatny - koszt się mocno rozkłada, kwestia organizacji i wykorzystania narzędzi, które są w moim zasięgu.

Największa inwestycja to czas. I niestety, mieszkam daleko od Podhala, w Beskidy mam dalej, nie mówiąc o Sudetach.

...cóż pasja pcha mnie do tego typu eskapad... no i najważniejsze, ma mnie kto dopingować do nich. Motywatorów mam wielu :laughing:

Wyjazd do Kluszkowców - siła sprawcza: Mirek. Ten który był naszym kompanem w Dolomitach.

Prosił Cię pozdrowić przy pierwszej nadarzającej się okazji, co niniejszym czynię :happy:

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,sprawdzanie prognoz ma sens,jak najbardziej!

Myślę,że większość,podobnie jak ja,ma jakiś określony budżet na narciarskie szaleństwa... :rolleyes::

Dzięki Johnny . Wyręczyłeś mnie bo dokładnie to samo chciałem napisać. Od siebie dodam ,że pogoda a szerzej klimatem interesuję się od dziecka a zawód jaki wykonywałem przez 30 lat ( elektromonter 21 lat p.z. i 9 lat automatyk na dyspozytorni kop.) sprawiał mi tylko finansową satysfakcję . No i wieku 50 lat przeszedłem na emeryturę:smile: . Ponad 200 km jazdy w jedną stronę żeby pojeździć w miernych warunkach kilka godzin:mad::. Raz spróbowałem dokładnie 26.12.2011 . W jeden dzień autobusami do Zakopca na Harendę. Pojeździłem dobrze ,ale to był pierwszy i ostatni raz. Może jakbym miał auto ,ale ten stan wykluczyłem. Co do aktualnych prognoz (model Gfs) to od 16 do 23.01.14 ma być mroźna zima (do minus 16 i niżej w nocy) . Trochę pojeździmy w Wiśle, ustroniu ,szczyrku...Oby to już tak zostało.(prognoza)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...