Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wracając od rodziny zahaczyłem o Malinkę w podłódzkim Zgierzu. Stok, który pamiętam raczej z dzieciństwa okazał się czynny.Śniegu sporo, ludzi można policzyć na palcach jednej ręki :rolleyes::. Warunki dobre, zero przetarć itd. Póki co czynna tylko krótsza, 300m trasa. Szybkie 20 zjazdów i do domu. :biggrin: Kamieńsk rusza jutro.

2014-01-26 18.49.43.jpg

57da8237a7b3f_2014-01-2618_49_43.jpg.3c125507593f6e60ae6066d426dcf8fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę, co się z samochodami dzieje przy pierwszym ataku zimy?

Zazwyczaj pod domami pozostaje 3/4 samochodów, którymi normalnie ludzie codziennie dojeżdżali do pracy! I dopiero w następnych dniach te samochody są stopniowo uruchamiane, a po kilku dniach już wszystkie jeżdżą tak samo jak jeździły w lecie.

Przypuszczam, że podobny objaw wystąpił w przypadku tego wyciągu i nałożył się on na problemy związane z faktem, że jest to nowy, jeszcze normalnie nie eksploatowany wyciąg.

Fajna ta teoria... Dobrze się to czyta... :happy:

Ale z prawdą, to nie ma wiele wspólnego... :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi pasuje bo junior na czerwone jeszcze się nie nadaje :sorrow:, w jakich godzinach będziesz na Stożku :confused:: :wink:

Z tym podejściem to żart ,ale latem to godzinka szlakiem ,jakieś 3-4 km. Będę od około 11-tej do 16-tej.To pojeździmy w paśmie Czantorii i Stożka http://www.pttk.sltzn.katowice.pl/CZANT.HTM .Bezpiecznego szusowania całej rodzince życzę:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak na razie co było przyczyną awarii, ale zapewne próbowali ją najpierw usunąć co trwało i dopiero potem zdecydowali się uruchomić napęd rezerwowy.

Przypuszczam, że jego uruchomienie nie trwało 2 godziny i większość tego czasu zużyli na próbę naprawy.

Oczywiście jestem niezmiernie zadowolony, że ta atrakcja nie spotkała mnie z Johnnym. My ostatni wjazd mieliśmy o godz. 12.

Czy ktoś wie o której godzinie wyciąg stanął ?

Ja to widzę inaczej, na wyciągu masz x klientów. Mogą to być osoby starsze lub dzieci, dla których powyżej pół godziny na mrozie w bezruchu nie wróży dobrze.

Więc masz pół godziny na naprawę usterki, w tym samym czasie ktoś uruchamia silnik rezerwowy. Najpierw ludzie, potem sprzęt i pieniądze za wezwany serwis.

Ja miałem okazję widzieć ludzi wiszących na wyciągu na Rusińskim wierchu, gdzie akcja ściągania ich była przeprowadzona wzorowo, uwierz mi wszyscy ci ludzie mieli nie tęgie miny. A byli tam ludzie młodzi, bez problemów z krążeniem.

Ale rozumiem - kolej jest nowa i nie wszystkie procedury zostały jeszcze przetłumaczone z włoszczyzny ;)

______________________________________________________________________________

Aby nie odbiegać od tematu napiszę, że dziś w Spytkowicach pogoda dopisała jak wszędzie, nie popisała się jednak obsługa stacji. Czynna tylko trasa pod wyciągiem + orczyki.

Stok przejechany był ratrakiem dzień wcześniej wieczorem, a przez noc pracowały armatki.

Śniegu wyprodukowanego z armatek nikt, nie raczył wyrównać.

Jeździło się po tym kiepsko.

Stok wytrzymał w dobrej kondycji do godziny 11.

Również do tej godziny względnie dało się pojeździć bez tłumów.

Jest to chyba kolejna stacja po Śnieżnicy w Kasinie, w której któryś raz z kolei odnotowuję brak należytego równania stoku.

Jedyny plus to godzinka szybkiej jazdy z Krakowa, więc polecam wstać 45 min wcześniej i wybrać stację, w której mamy pewność równego stołu z rana.

Edytowane przez John
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa OsadaDzisiaj padło na Nową Osadę. Miał być wyjazd poranny ale z racji, że jak zwykle coś wypadło został przesunięty. Po naradach, doszliśmy ( ja i lepsza ma połowa) do wniosku, że nie ma co pchać się do Wisły w południe ze względu na spodziewane tłumy. Zdecydowaliśmy się na wieczorną jazdę. Do Wisły docieramy tuż po godzinie 16. Parking pełny. Kupujemy karnety na wieczorną jazdę, jeden w promocji od człowieka, któremu przedwcześnie znudziło się jazda i odsprzedał go za 30zł w tym kaucja :smile:Kolejka do wyciągu na dwie minuty stania, niestety na stoku tłumy

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Narciarska brać dość mocno przypadkowa. Mnóstwo ludzi chyba pierwszy raz na nartach, bez jakichkolwiek umijętności, za to aż z nadmiarem ułańskiej fantazji. Przy warunkach, które panowały na stoku

image.jpg

image.jpg

doprowadzało to do powstania dużej ilości niebezpiecznych sytuacji.Mi te dzisiejsze muldy się podobały, po mimo tego, że nastawiałem się na lepiej przygotowaną trasę. Myślę jednak, że przy tak dużej ilości ludzi i degradacji stoku, powinno się go przed wieczorną jazdą zratrakować.

image.jpg.3d98e54fa781fc53b31af56b81b6d0ea.jpg

image.jpg.ef714145d7b28dff24c140c0ba7158ee.jpg

image.jpg.82746afee920ca8a0a3e775ceabaf8ca.jpg

image.jpg.ba0cbee1c4cff54a331f37e4b1d36ef8.jpg

image.jpg.68e2096851cd621ddaeed47adccc1694.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok przejechany był ratrakiem dzień wcześniej wieczorem, a przez noc pracowały armatki.

Śniegu wyprodukowanego z armatek nikt, nie raczył wyrównać.

Jeździło się po tym kiepsko.

Jest to chyba kolejna stacja po Śnieżnicy w Kasinie, w której któryś raz z kolei odnotowuję brak należytego równania stoku.

Niestety tak jest praktycznie wszędzie byłem tydzień temu na Podhalu i ta praktyka (ratrakowania w nocy i śnieżenia i braku równania) dotyczy również: Jurgowa, Białki, Harendy ,Szymoszkowej .... itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat z SON-u

Treść:

,,Jutro otwieramy Juliany! Czynny będzie wyciąg nr IX oraz trasa 10. Wyciągi w Solisku czynne do 20:00. Około godz. 16:30 na trasach oświetlonych będzie krótka przerwa na ratrakowanie tras.,,

Juliany na kamerkach wyglądają dość fajnie, a więc zobaczymy co z tego będzie.

Cieszy też ratrakowanie tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Był może ktoś w niedzielę lub dzisiaj na Czarnym Groniu, Pracica za Andrychowem? Jakie warunki? Czy są kamyczki? Czy warto jechać nie niszcząc nart? Dziękuję!

Byłem w sobotę na wieczornej jeździe. Warunki dobre, miejscami trochę luźnego śniegu, ale nie przeszkadzało to w jeździe. Przetarć czy kamieni brak. Jedyny minus to dość spora rekwencja, ale z tym trzeba się w najbliższym czasie liczyć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...