Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Którędy najlepiej tam dojechać z Sosnowca/Katowic?....

Mysiauek, ja z Bytomia śmigam zawsze przez Tychy, Oświęcim, Zator itd.

Od ciebie najkrócej wychodzi przez Zator, ale mijając Oswięcim

Moim zdaniem najlepiej będzie przez Tychy - Oświęcim to jest tylko 5km więcej, na Oświęcim skręcasz jeszcze przed remontami w Tychach (zahaczasz tylko kawałek)

Jeżeli to będzie z rana w sobotę, to ruch jest niewielki (zawsze miałem pusto)

Gorzej z powrotem - szczególnie pod Oświęcimiem.

Ale nigdy nie było jakoś tragicznie.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty wczoraj na Nowej Osadzie. Warunki nie najgorsze, dosyć twardo, z czasem wychodziły nierówności. Szkoda, że systematycznie nie rozprowadzają sztucznego śniegu z armatek, powstają niepotrzebne kopce.

Niemniej jednak do końca nie jesteśmy zadowoleni w związku z masakryczną liczbą ludzi. Kwadrans po 9 jeszcze było sporo miejsc na parkingu, później już tylko gorzej. Kolejka to 10-15 min stania, lecz na stoku zdecydowanie za ciasno.

To, że ktoś pomyślał by ferie były w różnych okresach to dobry pomysł. Poszedłbym jednak dalej. W woj. śląskim mieszka powyżej 4,5 mln ludzi, pewnie najwięcej jest tutaj narciarzy, większość jeździ w Beskidach. W trakcie ferii standardem są kolejki. Kończą się ferie i na stokach w Beskidach są pustki, pomijam weekendy. Rozłożyć jeszcze ferie na Śląsku ( może nie tylko na Śląsku) na 3 4 okresy, podzielić to powiatami. Małopolska wybiera głównie Podhale, Dolny Śląsk Karkonosze, reszta dzieli się tymi trzema regionami.

Wieczorem wrzucę kilka fotek ze stania w kolejce i warunków na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym krzesłem na Solisku to chyba jednak jeszcze nie tak prędko.... (cytując za korbielow.net):

"-Trasa pod nowym krzesełkiem jest bardzo dobrze naśnieżona, ale wyciąg czeka na odbiór - wystąpiły nieoczekiwane trudności techniczne, jeśli będzie wiadomo, kiedy nastąpi dopuszczenie do użytkowania, natychmiast Państwa poinformujemy"

Kolejne trudności techniczne wyskoczyły przy odbiorze (techniczny w środę, budowlany w czwartek - tak jakoś miało być) czy to jeszcze info nawiązujące do poprzednich (niskie słupy)???

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Bachledovej. Rano od 9 można polatać. Od 10 gorzej, więcej ludzi. Potem już sporo ludzi, choć o kolejkach nie ma mowy. Warunki dobre. Wiał wiatr, bo w Tatrach halny i było mgliście.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

A wiesz jak Oravice.

I gdzie lepiej sie wybrać Bachledova czy Oravice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy najlepiej tam dojechać z Sosnowca/Katowic?

Myślę o wybraniu się w sobotę wczesnym rankiem gdzieś :) i zastanawiam się nad drogą... przez Krakow i Zakopianką do Skomielnej... 2h z małym hakiem na guglumpasie.

Czy może Jaworzno, Chrzanów,Wadowice... prawie dwie godziny na mapach... ale jaka droga.

Tak czy siak CHUsteczkowo.

My często też jeździmy (również do/z Zakopanego) tak: Bielsko-Biała (obwodnicą), Żywiec odbijamy za Jez.Żywieckim na Suchą Beskidzką (dr 946), przed nią odbijamy na Stryszawę i już prosto na Zawoję. Droga może wygląda nieciekawie, ale jedzie się płynnie, nie stoi się w żadnych korkach i dobrze na tym wychodzimy. Jedzie się niecałe półtorej godziny.

W razie gorszych warunków drogowych można ciut dołożyć i jechać przez samą Suchą i Maków, a dopiero za nim odbić w prawo na Zawoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na kamerkach to w Beskidzie śląskim jedynie na Stożku luzy i warunki też lepsze niż w poniedziałek bo dosypali sporo śniegu. Trzeba się zastanowić bo przecież w tłumy takie jak na Nowej Osadzie czy Złotym Groniu nie ma sensu jechać ale tylko 7-10 dni z nocnymi mrozami nam zostało . Potem ,,wiosna'' wraca:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty wczoraj na Nowej Osadzie. Warunki nie najgorsze, dosyć twardo, z czasem wychodziły nierówności. Szkoda, że systematycznie nie rozprowadzają sztucznego śniegu z armatek, powstają niepotrzebne kopce.

Niemniej jednak do końca nie jesteśmy zadowoleni w związku z masakryczną liczbą ludzi. Kwadrans po 9 jeszcze było sporo miejsc na parkingu, później już tylko gorzej. Kolejka to 10-15 min stania, lecz na stoku zdecydowanie za ciasno.

To, że ktoś pomyślał by ferie były w różnych okresach to dobry pomysł. Poszedłbym jednak dalej. W woj. śląskim mieszka powyżej 4,5 mln ludzi, pewnie najwięcej jest tutaj narciarzy, większość jeździ w Beskidach. W trakcie ferii standardem są kolejki. Kończą się ferie i na stokach w Beskidach są pustki, pomijam weekendy. Rozłożyć jeszcze ferie na Śląsku ( może nie tylko na Śląsku) na 3 4 okresy, podzielić to powiatami. Małopolska wybiera głównie Podhale, Dolny Śląsk Karkonosze, reszta dzieli się tymi trzema regionami.

Wieczorem wrzucę kilka fotek ze stania w kolejce i warunków na stoku.

tak to mniej więcej wczoraj wyglądało

xomw.jpg

ayyk.jpg

tbx2.jpg

dobrze, że chociaż chłopcy byli zadowoleni

x1pz.jpg

Edytowane przez jata_70
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej długiej i płaskiej trasie warunki śniegowe bardzo dobre. Na innych rownież. Chcieliśmy też pojeździć na trasie przy parkingu od Zdiaru, gdzie jest orczyk, ale okazało się, że inny karnet tam trzeba mieć. Nie wiem, co tam pokombinowali.

Już po koniec zeszłego roku rozeszły się ich drogi. Widać to też na mapce z Bachledovej. Dzięki za info. Mosorny albo Bachledova w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przynudzam ale znowu Mosorny :)

Warunki rano podobnie jak w poprzednie dni czyli ok.

Wg mnie to nie są warunki - ok.

Tyle lat, a kierowca ratraka dalej piz..a. Jeszcze bym zrozumiał pierwszy rok, maks drugi. Ale tam od lat nic się nie zmieniło. Jadąc w poprzek stoku to sobie można Małysza zrobić na tych uskokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czorsztynie "nowa" czerwona trasa nie działa. Kolejki do krzeseł nie są jakieś specjalnie przerażające (5-7 minut - stan na wczoraj), ale jak na mój gust to nie ma tam teraz gdzie za bardzo pojeździć, chyba, że jest się z dzieciakami. Ludzi na stoku nie mało, zwłaszcza na wszystkim co jest oznaczone kolorem niebieskim.

Info ze strony Kluszkowców Dziś w nocy przerzucamy nasze maszyny na trasę numer 6, trzymajcie kciuki żebyśmy ją mogli szybko naśnieżyć ! ale chyba nie uda im się nasnieżyć bo soboty temp dodatnia

Tak, w Jurgowie rzeczywiście czarna zamknięta i przedwczoraj pani ze stacji powiedziała, że na weekend nie będzie gotowa. Wyraziła się nawet, że potrzebują około 2 tygodni, ponieważ ruszy dopiero jak będzie 1 m śniegu. Chyba i 1/2 m by spokojnie wystarczyło. Taka polityka.

Przed chwilą na TVP Kraków podano, że czarna będzie na weekend otwarta. Zdjęcia z dzisiejszego dnia http://www.jurgowski.pl/n/36/cwiczenia-ratownicze-topr

Edytowane przez wojmu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądał stok narciarski w Warszawie (temperatura - 10, około 50 cm. śniegu)

DSC_5389.jpg

Po lewej stronie pojedynczy orczyk, po prawej podwójne krzesło.Przepustowość obu to 1900 narciarzy na godzinę.Zakładając, że zjazd trwa ok. 3 minut daje średnią 100 narciarzy na jeden zjazd.Stok jest długości 220 m.Wynik równania to: nigdy nie przyjeżdżaj w to miejsce w sobotę i niedzielę. :stupid:W zeszłym roku sezon na Szczęśliwicach trwał do połowy kwietnia (jazda na śniegu).Przy okazji pzdr. dla Henia (umie śnieżyć)

DSC_5389.jpg.3b8aac6a2e11dc74e85cc29766bc7b37.jpg

Edytowane przez BuenosAires
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie są warunki - ok.

Tyle lat, a kierowca ratraka dalej piz..a. Jeszcze bym zrozumiał pierwszy rok, maks drugi. Ale tam od lat nic się nie zmieniło. Jadąc w poprzek stoku to sobie można Małysza zrobić na tych uskokach.

Zawsze można się przyczepić jak się chce... tylko daj przykład gdzie w Beskidach robią wg. Ciebie to bardzo dobrze! Jestem ciekaw:)

Pomyśl że jeszcze 8 dni temu była tam wiosna i jak na tę chwilę to uważam że warunki rano mają bardzo dobre, to nie jest beton żebyś Małysza robił, trochę kompensacji, pracy nóg i będzie ok ;)

Pozdrawiam Maciek

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się przyczepić jak się chce... tylko daj przykład gdzie w Beskidach robią wg. Ciebie to bardzo dobrze! Jestem ciekaw:)

Pomyśl że jeszcze 8 dni temu była tam wiosna i jak na tę chwilę to uważam że warunki rano mają bardzo dobre, to nie jest beton żebyś Małysza robił, trochę kompensacji, pracy nóg i będzie ok ;)

Pozdrawiam Maciek

Czepiam się bo lubię ten stok.

Dlaczego mam się ograniczać tylko do beskidzkich stacji. Jeśli tam jest to standardem to współczuję.

Śnieżnica w Kasinie to stacja, w której nie potrafią wyrównać odpływu w poprzek stoku.

Po to wstaję rano i staram się być pierwszy na wyciągu by sobie przez te 2 godziny pośmigać na równym stole.

Płacę -> wymagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądał stok narciarski w Warszawie (temperatura - 10, około 50 cm. śniegu)

...

Po lewej stronie pojedynczy orczyk, po prawej podwójne krzesło.

Przepustowość obu to 1900 narciarzy na godzinę.

Zakładając, że zjazd trwa ok. 3 minut daje średnią 100 narciarzy na jeden zjazd.

Stok jest długości 220 m.

Wynik równania to: nigdy nie przyjeżdżaj w to miejsce w sobotę i niedzielę. :stupid:

W zeszłym roku sezon na Szczęśliwicach trwał do połowy kwietnia (jazda na śniegu).

Przy okazji pzdr. dla Henia (umie śnieżyć)

Wszystko OK, ale 220m zjeżdżać 3 min?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się bo lubię ten stok.

Dlaczego mam się ograniczać tylko do beskidzkich stacji. Jeśli tam jest to standardem to współczuję.

Śnieżnica w Kasinie to stacja, w której nie potrafią wyrównać odpływu w poprzek stoku.

Po to wstaję rano i staram się być pierwszy na wyciągu by sobie przez te 2 godziny pośmigać na równym stole.

Płacę -> wymagam.

Ja też lubię ten stok! Oczywiście trzeba wymagać bo tanio nie jest, z tym się zgodzę :)

Chciałem przykład z Beskidów bo bardzo dobrze je znam i wiem co i gdzie można zastać.O Kasinie się nie wypowiadam bo nie znam.

Współczuć nie musisz bo Ja jestem z porannych jazd na Mosornym zadowolony a każdy może warunki sobie ocenić wg własnej skali.

Jeżeli dla Ciebie warunki nie były ok to były jakie? Dostateczne? Trudne?

Największym problemem Mosornego jest wolno jadące krzesło, a nie przygotowanie tras.Myślę że tyle w temacie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mati1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A tak wyglądał stok narciarski w Warszawie (temperatura - 10, około 50 cm. śniegu)

[ATTACH=CONFIG]13403[/ATTACH]

Po lewej stronie pojedynczy orczyk, po prawej podwójne krzesło.

Przepustowość obu to 1900 narciarzy na godzinę.

Zakładając, że zjazd trwa ok. 3 minut daje średnią 100 narciarzy na jeden zjazd.

Stok jest długości 220 m.

Wynik równania to: nigdy nie przyjeżdżaj w to miejsce w sobotę i niedzielę. :stupid:

W zeszłym roku sezon na Szczęśliwicach trwał do połowy kwietnia (jazda na śniegu).

Przy okazji pzdr. dla Henia (umie śnieżyć)

Zjazd na Szcześliwicach 3 min?? - rozumiem, że chodzi o obrót zjazd z wjazdem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a był ktoś w Kasinie Wielkiej? Jak tam sprawa wygląda? Chciałabym się gdzieś wybrać w końcu w ten weekend, ale Beskidy jakoś mnie przerażają prognozowaną ilością i szukam czegoś w miarę rozsądnej odległości od Katowic.

Pozdrawiam

W weekend? do Kasiny? 130 km? ...odradzam :)

Zwłaszcza na początku ferii małopolskich ..choć to może i lepiej bo część ludzi jedzie gdzieś dalej... daleko :)

Co do aktualnych warunków - nie wiem, na FB zapewniają, że jest OK:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=584391358295923&set=a.324485924286469.70192.112223572179373&type=1&stream_ref=10

Całkiem fajna górka, ale b. blisko Krakowa - w tygodniu, przed południem, poza feriami, na 2-3 godzinki - wielce OK, może być.

Teraz - szukałbym czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...