Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyjechałem na ponad tydzień do Zakopanego. Oczywiście pracować ;).

Korzystając ze sporej ilości wolnego czasu ruszam na Szymoszkową.

Na stoku dość mało ludzi ale.. nic nie dzieje się przypadkiem. Warunki słabe - śniegu całkiem sporo ale na stromym odcinku wielkie cukrowe kopce, na płaskim z kolei bardzo miękko.

a3urezym.jpg

ne7y3ese.jpg

Wracając z Polany zajrzałem pod Nosal. Pusto, choć nie było widać głębokich muld jak zazwyczaj.

4u4ezary.jpg

Jutro postaram się zajechać w bardziej sensowne miejsce w okolicy. :)

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z rodzinką po raz kolejny Nowa Osada, tym razem jednak typowo szkoleniowo: młodsza córka Zuza (3,5 roku) po raz pierwszy na nartach, starsza Jula (8 lat) po raz pierwszy na snowbordzie. Efekt : Zuza raczej na pewno zasili szeregi narciarskie :applause:, a Jula stwierdziła, że zamiast na tableta oszczędza na snowboard - co jest dość drastycznym wyznaniem :rolleyes:: Musze jakoś się z tym uporać :sorrow:

W związku z tym że zajmowałem się młodszą, to jeździłem głownie tyłem i na stoku szkoleniowym. Mimo to zauważyłem, że:

dzisiaj mniej ludzi rano niż w sobotę, kolejka jakby też. Rano trasa zmrożona, jednak "puściła" wcześniej niż w sobotę. Koło 10.00 6 stopni na dole. O 11.00 morko strasznie , muldy, na dole stoku pełno ludzi lezy...

Żona poszła się umówić z instruktorami dla dzieciaków na przyszły tydzień i usłyszała: "Pani, ale nie wiadomo czy tu bedzie po czym jeździć.. "

O 13.00 w czasie wyjazdu, dojeżdżając do Skoczowa zaczął padać deszcz i na termometrze 7 stopni...

Edit: wyjeżdżając przejechałem sie w kierunku Cienkowa, Klepek , spojrzałem też na Czantorie i muszę przyznać, ze na Nowej Osadzie śnieg jest jak na razie najmniej brązowy...

Edytowane przez dembus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z rodzinką po raz kolejny Nowa Osada, tym razem jednak typowo szkoleniowo: młodsza córka Zuza (3,5 roku) po raz pierwszy na nartach, starsza Jula (8 lat) po raz pierwszy na snowbordzie. Efekt : Zuza raczej na pewno zasili szeregi narciarskie :applause:, a Jula stwierdziła, że zamiast na tableta oszczędza na snowboard - co jest dość drastycznym wyznaniem :rolleyes:: Musze jakoś się z tym uporać :sorrow:

Niezły zbieg okoliczności, ale wygląda na to, że to ja dziś miałem lekcję z Pańską córką o 10 :laughing:

Btw. Odnośnie trasy to wszystko się zgadza, śniegu na Nowej Osadzie jest jeszcze sporo, ale przez dodatnie temperatury już koło 10/11 puszcza. Jedyna nadzieja, że chociaż w nocy będzie mróz łapał, wtedy tak szybko to nie spłynie. Na ten moment notuje 0°C w Wiśle..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz w "realu", znaczy się w robocie:sad: Cztery dni w Krynicy zaliczone, 2 dancingi:smile: 1 dzień w Master ski Tylicz, 3 dni Krynica Azoty. Warunki miałem super, stok równy, twardy, ludzi niezbyt duzo, słoneczko, czego chcieć wiecej. Co prawda w sobotę trochę wiało (fukał vietor, jak mówili spotkani Słowacy), ale mnie to nie przeszkadzało. Co tu więcej pisać, po prostu super. Nawet zjechałem trasą zjazdową z pomiarem czasu!:smile: Trochę śmieszne to było, bo na Atomicach sl nie mknąłem prosto w dół, a "wężem" na krawędziach uzyskujac czas 30,7 sek.:sorrow: Poza tym miałem przyjemność pogadać z panem prezesem CN Azoty. Tak się złozyło że spotkalismy sie na kawie w restauracji.

Tak więc obwieszczam, że od przyszłego roku na Azotach będą nowe bramki i nie trzeba będzie juz przykładać karnetu, wystarczy go mieć w kieszeni.

Jest kłopot z bezpłatnym parkingiem na górze, bo do niego prowadzi droga gminna ( gmina ma swój płatny parking na dole) i omija ON Słotwiny, co wkurza właściciela tego ośrodka i nie jest na rękę gminie. Dlatego stoi tam znak zakaz ruchu mimo że na górze jest miejsce na 100 aut! W niedzielę policja nawet próbowała uniemozliwić mi wjazd pod sam wyciag, ale im się to nie udało ( mam swoje sposoby!)

Nie ma mozliwości połączenia wspólnym karnetem CN Azoty i ON Słotwiny, ten drugi nie jest zainteresowany.

Będzie kamerka i stacja pogodowa na szczycie Azotów. Światłowód juz ułożono.

Zjazdu w kierunku Czarnego Potoku, czyli Jaworzyny, nie będzie, bo działka gdzie kiedyś był juz taki wyciag, została zakupiona i podzielona na 25 osobnych i sprzedana w celach komercyjnych:sorrow:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana poniosło mnie na Harendę.

Zajeżdżam na parking tuż przed 9:00 i.. pusto. Troszkę walki z zimnymi, twardymi butami i idę do kasy.

Biorę karnet na 3 godziny - 45 zł.

Pierwsze parę zjazdów - ekstra, twardo i dość równo. Im później tym gorzej, wiadomo - południowy stok więc słońce mocno operowało,

ale w sumie przy takiej temperaturze nie ma co narzekać.

Kilka zdjęć:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Na dziś koniec jazdy, muszę wymyślić coś fajnego na jutro. Swoją drogą jak ktoś lubi wiosenną jazdę np. we Włoszech - dziś w Zakopanem na pewno poczułby się podobnie :wink:.

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z harendą czegoś nie ogarniam.

według mapki:

http://www.harendazakopane.pl/uploads/userfiles/images/mapa_harenda_ski_mini%283%29.jpg

mamy 3 zielone trasy z orczyka i trzy, każda innego koloru z krzesła.

Na rozpisce z krzesła jest tylko czarna i czerwona a do tego dochodzi jakaś czerwono-niebieska o całkiem innej róznicy wzniesień i o połowę krótsza?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A w praktyce to z krzesła jest tylko jedna... :) czarna chodziaż ze względu na szerokość jest dosyć "łatwa", problemem najczęsciej są miejscowe "oblodzenia" ktore czesto sie zdarzaja chociaż przy obecnej pogodzie i wystawie... :)

Dokładnie. Dzielenie tras bo jedna prowadzi z lewej a druga z prawej strony słupa to polski wynalazek.

Jedna górka jedna trasa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...