Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

No i zaległa cisza, teraz tylko czytać będziemy o reklamach, sprzeczki najlepszych narciarzy (to żarty, nie obrażajcie się) a czasem Marboru wrzuci jakiś kosmiczny jak na porę roku filmik. Tak do około 15 października kiedy napięcie sięgnie zenitu. Johny zakończ sezon, jeszcze jest gdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy przedłużenie sezonu na Kasprowym bo sypie i zapowiada się że będzie sypać cały tydzień ->

http://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Kasprowy_Wierch/long.html

Pozdrawiam

Tomek

jak tak dalej pójdzie , to w zależności od warunków pogodowych w przyszły wtorek wyskoczę.... na kolejne pożegnanie sezonu tym razem w Polsce :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

JAAAANEEEEEEK!!!!!

Znaczy, Panie Janku!!!

No bo dzisiaj słyszałem w radiu że sroga zima w tym roku, wcześnie zacznie bo już za kilka tygodni pierwszy śnieg (i nie mówili o grudniu).

Podobno jacyś fachowcy zza oceanu (nie Indianie).

Ale mowię (myślę),-zagadam na forum do największego eksperta (poważnie, bez sarkazmu - można na prognozie p.Janka polegac w 100%)

I pozdrawiam w ogóle bo się od dawna nie odzywałem (wiem że tęskniliście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, "mega zimy", to ja nie pamiętam już od lat, ostatnia to była wtedy, gdy pod ciężarem śniegu zawaliła się hala wystawowa w Katowicach, czyli to chyba był styczeń 2006.

Zima 2013/14 rozpoczęła się jakoś w listopadzie, na nartach jeździłem od początku grudnia do jego końca, ale w styczniu już nie było po czym jeździć.

Poprzednia zima (2012/13) też złapała jakoś wcześniej niż normalnie, na początku nawet były niezłe warunki, ale - jeśli dobrze pamiętam - jakoś na początku lutego przyszła odwilż i trzymała prawie do końca miesiąca, przez co większość małopolskich stacji straciła naprodukowany sztuczny śnieg i zakończyła działalność. Pamiętam, że nawet nosiłem się z myślą napisania na forum jakiegoś komentarza podsumowującego ten sezon narciarski, gdy (chyba na początku marca) niespodziewanie zima wróciła i trzymała gdzieś do połowy kwietnia, co spowodowało, że w naszej pamięci zapadła jako "mega zima", chociaż wcale taką nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chciałem zapoczątkować serię pozytywnych tekstów. Może ktoś by sny poopowiadał itd.

No a p. Janek mógł by napisać że wyjątkowo przyznaje rację Amerykańskim ekspertom.

Mega zima? Pamiętam jak byłem mały (tzn. około 20 lat temu) jak jeździłem na ferie w Bieszczady i trzeba było tunele kopać bo tyle śniegu było. Albo jeszcze wcześniej jak po wieczorku w "kuchni letniej" w okolicy Białej Podlaski nie dało się drzwi otworzyć (otwierane na zewnątrz) bo wiatr tyle śniegu nawiał że cała ściana zakopana zaspą była.

Nie musi być MEGAzima. oby tylko śnieg spadł wcześnie, temperatura utrzymywała się poniżej zera, i od listopada do kwietnia. I wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onet.pl:

Naukowcy: nie dajcie się nabrać, to nie będzie zima stulecia

W internecie pojawiły się informacje, jakoby czekała nas rychła zima, a pierwsze opady śniegu były możliwe już w przyszłym tygodniu. Naukowcy odpowiadają: spokojnie, nic takiego nam nie grozi.

formacja o nagłej zmianie pogody obiegła media społecznościowe kilka dni temu. Według prognoz amerykańskiego National Weather Service, miały nas czekać obfite opady śniegu, który miał się utrzymać... aż do czerwca przyszłego roku. Cytowano też ekspertów, którzy zalecali zgromadzenie zapasów. Wiele portali powieliło tę informację, nie sprawdzając, że jej źródłem jest strona internetowa publikująca satyryczne wiadomości. Specjaliści od pogody uspokajają, że nie ma żadnych oznak świadczących o tym, że zima może trwać rekordowo długo. Wskazują, że temperatura może obniżyć się w pierwszych miesiącach 2015 roku, ale nie będą to duże zmiany. Prawdopodobnie spadnie też mniej śniegu niż poprzedniej zimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówie że będzie zima może nie stulecia ale na nartach się pojeździ. Czekam jeszcze na opinie czy prognozy janka57

Ja tam na zeszłą zimę ciepłą nie narzekam, to był mój jeden z bardziej udanych sezonów w w ostatnich latach i zawsze jeździłem w perfekcyjnych warunkach:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...