Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 2013/2014


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Rohace - Słoneczna Dolina

Ostatni raz na nartach byłem 26 grudnia,więc pewnie nikogo nie dziwi,że mnie już szlag jasny trafiał.Od połowy tygodnia uważnie śledziłem kamerki,ale tylko Biały Krzyż chodził. Zacząłem więc zaglądać dalej,tj. w stronę Podhala i na Słowację.Ostatecznie w piątek skontaktowałem się z Andym i uzgodniliśmy kierunek wyprawy - Rohace. Wczoraj patrzyłem na prognozy pogody,a te przewidywały okienko pogodowe od ok 8 do 12...

Pobudka o 5.40 żeby o 6.30 wyjechać w stronę Andy-ego.Na wstępie niepokoi pogoda - jest spora mgła i gołoledź na drodze.Jednak docieram na miejsce o czasie.Cała dalsza droga aż do Korbielowa we mgle,tudzież trochę przejaśnień.Drogi czarne ale nieco oblodzeń też bywało.Po stronie Słowackiej wygląda to podobnie.Dopiero kiedy docieramy na miejsce,zaczyna się przebijać słońce.

Na miejsce docieramy ok 9.Parking mocno oblodzony,nawet auto ma problemy żeby ruszyć pod niemal niezauważalne wzniesienie.Pewnie więc nie muszę dodawać,że w butach narciarskich chodziło się mało fajnie.Pogoda zapowiada się idealnie!

1536431_505368129575814_584625347_n.jpg

Decydujemy się na karnet 3 godzinny za 16 ojro.Dojście do orczyka też oblodzone,mogliby choć trochę piaskiem podsypać.Jak mam łamać kończyny,to może lepiej na stoku,a nie przed pierwszym odbiciem karnetu...

Daliśmy radę przejść bez strat.Narty na nogi i na orczyk,a następnie od razu na krzesełko.Pogoda cudowna,więc jak zwykle zachwyt już przy pierwszym wyjeździe do góry.

1462859_505369366242357_1697240368_n.jpg

Trasa z krzesełka wygląda dobrze.

1522323_505368362909124_1097165064_n.jpg

Jednak już po pierwszym przejeździe widać,że nie jest super.Gdzieniegdzie widać przetarcia,pod orczykiem walają się pojedyncze,ale dość spore minerały.Tam gdzie nie ruszony sztruks jest dobrze,ale już na bardziej rozjeżdżonych miejscach sam lód!Zlewałem ostrzenie krawędzi,więc teraz się to na mnie mści.Najbardziej zrobiło mi się ciepło,kiedy hamowałem przed bramkami do orczyka... Następne przejazdy bardziej uważne i bliżej wyciągu,bo tu jeszcze nie ruszony kawałek trasy i jest przyczepność.

5419_505370666242227_83565642_n.jpg

Może więcej o całości trasy.U samej góry leżało odrobinę świeżego śniegu i tam jechało się dobrze.Przyzwoite warunki tak do połowy górnej polany.Później już praktycznie sam beton.Wszędzie można napotkać luźno leżące małe kamyczki.Na początku jeździliśmy przy górnym orczyku,ale kiedy zaczęły się tworzyć kolejki,ja zacząłem jeździć na krzesełku.jednak jazda na sam dół była trudna.Tak jak się zaczyna robić stromo,zaczyna się ściana płaczu... Do wyboru lodowisko,albo rozmiękły śnieg z dużymi grudkami lodu.Ja lawiruję tak pomiędzy jedny a drugim i nawet to idzie mimo tępych krawędzi.Za to "trup gęsto się ściele"... Przynajmniej do krzesełka nie ma kolejek.

1601060_505373369575290_1773605530_n.jpg

Krzesełka jeżdżą puste,wszyscy trzymają się dolnego lub górnego orczyka,to mi odpowiada!Słoneczko świeci,więc można się opalać i bez skrępowania podziwiać widoczki.

1012398_505373042908656_1762301179_n.jpg

Są też mniej fajne widoki.Widać w różnych miejscach ślady po wichurze.Gdzieniegdzie powaliło dobre połowę drzew.

1545742_505370222908938_400545175_n.jpg

Czas leci,a na trasie już niemal sam lód.Tylko początek ciągle dobry - na boczku trochu puchu znalazłem i fajnie się śmigało - później już ślizgawica.

1528637_505373149575312_1086050147_n.jpg

65356_505371299575497_766797438_n.jpg

Jakoś się dostosowałem i przywykłem.O dziwo temperatura od samego rana,nawet na górze,była na plusie,ale trasa nie puszczała.No może z jednym wyjątkiem: ostatnia ścianka przed dojazdem do krzesełka,gdzie mocno oparło się słońce.Ale kiedy w tym samym miejscu pojawił się cień,trasa znów kostniała.Pod koniec jazdy,gdzieś z dolin zaczęły nadciągać chmury.Czyżby okienko pogodowe się zamykało?Tak miało być według prognoz,ale tego do końca sprawdzić nie mogłem,bo właśnie kończył się mój czas.

1521329_505373746241919_1323954287_n.jpg

9826_505373836241910_501574821_n.jpg

64164_505374022908558_2130633202_n.jpg

Ten beton dał się nieco we znaki,ale jak się nie dba o krawędzie,to jest się samemu sobie winnym.Dzień fajnie spędzony,choć warunki określiłbym jako dość trudne.Wolę jednak to niż kanapę i telewizor,czy jak kto woli: "pilotto i laptoppo".Powalczyłem,gleby nawet nie zaliczyłem i jest uśmiech numer 10,a o to przede wszystkim chodzi!

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skitury na Rohacach

Rohace to ulubione miejsce skiturowców.

Wyciągiem nie dojedziemy do końca... :)

1551678_505371052908855_1304919911_n.jpg

Od tego miejsca można się tylko wspinać,choć wszyscy zazwyczaj zaczynają z samego dołu.

1554459_505374179575209_165644810_n.jpg

Celem jest ten żleb:

1515040_505370386242255_1867673845_n.jpg

bliżej:

1512771_505373609575266_2130759583_n.jpg

Wspina się tam dość sporo ludzi.Kiedy ja jeździłem krzesełkiem,na samiuśkiej górze widziałem sporo luda!

Mam cichy plan,żeby kiedyś się tam wspiąć. :)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruca fuks Johny, tym razem Ci nie podziekuje ! :sorrow:

jechaliscie przez Korbielow i nie daliscie znac....

a ja tu siedze, czekam na snieg i z nudow umieram.....

Kurcze,przyznaję,że nie pomyślałęm o Tobie. :redface:

Zazwyczaj mamy w aucie komplet i pewnie temu.

Jak czas i waruki pozwolą,to może za tydzień znów tam pojedziemy,więc jeśli Andrzej nie będzie mieć nic przeciw (jechaliśmy jego autem) to dam znać. :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jak już będziesz miał skompletowany cały sprzęt skiturowy to daj znać chętnie się wybiorę :) więcej info o "tym" żlebie tutaj ->

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18545-Salatyn-czyli-jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-on-z-off-%29?p=185804#post185804

Jest jeszcze w innym miejscu na SO przełęcz pod Salatynem opisana (wejście i zjazd) przez mihumora.

Swoja drogą temat zapoczątkował johnny :smile:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/11871-S%C5%82owacja-Czechy-warunki-narciarskie-2010-2011?p=132785&viewfull=1#post132785 i dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DONOVALY: po kilku dniach ulewnego deszczu i temperaturach dochodzących nawet do +10, warunki są tragiczne, chlapa.

Zahradiste: wyciąg czynny nikt nie jeździ.

Nova Hola: wyciąg czynny, kilku desperatów.

Poza dosłownie paroma osobami gotowymi poświęcić ślizgi na przetarciach, reszta odwiedza wszelkie aquaparki...

Wg prognozy jutro ma być minus i padać śnieg - może uda się pojeździć chociaż jeden/dwa ostatnie dni. :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DONOVALY: po kilku dniach ulewnego deszczu i temperaturach dochodzących nawet do +10, warunki są tragiczne, chlapa.

Zahradiste: wyciąg czynny nikt nie jeździ.

Nova Hola: wyciąg czynny, kilku desperatów.

Poza dosłownie paroma osobami gotowymi poświęcić ślizgi na przetarciach, reszta odwiedza wszelkie aquaparki...

Wg prognozy jutro ma być minus i padać śnieg - może uda się pojeździć chociaż jeden/dwa ostatnie dni. :sorrow:

podejrzewam ze bylem w tym samym czaie co ty

niedziela nienajgorsza mokry snieg,poniedzialek pada deszcz wybralem tatralandie

wtore do 14 dobry pozniej zaczal padac deszcz

sroda czwartek jak dla mnie super mrozno nie robili sie za szybko muldy .Oczywiscie ze wolal bym zeby byl sztruksik ale wez pod uwage ze Polsce byl duzo wiekszy problem ze sniegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zdjęciach to nawet ładnie wygląda, widać cały czas śnieżą i sporę robią zapasy. http://skiforum.sk/?resort=23-jasna-chopok#comment19381 Mam pytanie jak wygląda tam sprawa w weekend z frekwencja? Ferie w Polsce mają na to duży wpływ ? Bo planuje za tydzień się wybrać jak będzie pogoda ?

a ktoś może wie jakie są warunki na chopoku ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubinska Hola 27.01.2014

Witam!

Dzisiaj (oczywiscie po problemach) stawilem sie pod stokiem okolo godziny 10.

Trasa na calej dlugosci jest zwezona do 1/3 szerokosci.

Biorac pod uwage warunki atmosferyczne oceniam przygotowanie 9/10.

Temperatura -5 do 0, stok jest caly czas dosniezany.

Czynne krzesla + dolny orczyk.

Do godziny 13 warunki bardzo dobre, bez kolejek.

Zdjec niestety nie mam- pochmurnie + "dym z armat" zaslanial wszystko.

Jestem pod ogromnym wrazeniem zaangazowniem obslugi w przygotowaniu stoku.

Srednio co 3h ratraki rozgarnialy nadmuchany snieg utrzymujac stok w bardzo dobrych warunkach.

Na trasie zero mineralow/przetarc, pod koniec troszke muld i zlodowacen.

Tradycja naszych polskich drogowcow zachowana- zima znowu ich zaskoczyla.

Jeeli ktos z forumowiczow bedzie na Slowacji, to prosze o jakies relacje- bede wdzieczny ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzisiaj byłem w Tatrzańskiej Łomnicy.

Na początku ostro się zagotowałem bo Słowacy "ukradli" mi 30 euro i łącznie 2 skipassy dla 2 osób kosztowały mnie 90 euro! Ale nie będę się rozpisywał o tym.

Co do warunków:

Dół - trasy niebieskie całkiem dobre warunki a czerwone w kilku miejscach oblodzone.

Góra - czynna tylko trasa nr 6 jednak była ona praktycznie w całości przykryta chmurami co sprawiało, że widoczność była mocno ograniczona i jeździło się tam beznadziejnie.

Ludzi mało tak, że praktycznie od razu siadało się na krzesło lub wchodziło do gondoli. Trochę więcej osób było tak od ok. godziny 13 i wówczas czekało się w kolejce max 2 minuty.

Generalnie w Tatrzańskiej Łomnicy byłem pierwszy raz i szczerze powiedziawszy spodziewałem się większego łał. Myślę jednak, że gdyby była ładniejsza pogoda i otwarte wszystkie trasy to prawdopodobnie bardziej by mi się tam podobało.

Dolne trasy, nawet te czerwone są bardzo łagodne i ciężko jest się tam wyszaleć.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć oraz filmik.

2014_01_30_1400.jpg

2014_01_30_1415.jpg

2014_01_30_1409.jpg

[video=youtube;W4YwcffuBRc]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Tatrzańskiej Łomnicy.

Na początku ostro się zagotowałem bo Słowacy "ukradli" mi 30 euro i łącznie 2 skipassy dla 2 osób kosztowały mnie 90 euro! Ale nie będę się rozpisywał o tym.

Może jednak napisz kilka słów na ten temat ? Ja miałem taką sytuację, że próbowałem kupić karnet na gopass, ale operacja się nie powiodła. Kasa została zablokowana na koncie, a karnetu na gopassie nie było. Kupiłem karnet normalnie w kasie. Blokada z konta zeszła sama po 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daymon: do T.Ł. opłaca sie jechać jak są wszystkie otwarte trasy! szczegolnie na gorze czarna oraz górna czerwona ;) do tego jedz tam w marcu dłuższy dzień wiecej pojezdzisz, albo na poczatku kwietnia wtedy jest słonecznie dzien długi i skipass 25e ;)

http://skiblog.pl/wp-content/uploads/2013/03/tatrzanska_lomnica_8.jpg

http://skiblog.pl/wp-content/uploads/2013/03/tatrzanska_lomnica_7.jpg

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawa wygląda tak, że dzień przed wyjazdem zarejestrowałem się na www.gopass.sk a do mojego konta dodałem również moją żonę.

Następnie kupiłem najpierw skipass dla siebie a za jakiś czas wybrałem w opcjach swoją żonę i kupiłem skipass dla niej. Zdziwiłem się, gdy po otworzeniu pliku pdf zobaczyłem, że zamiast danych mojej żony są moje dane.

Czyli wyszło na to, że miałem 2 skipassy na mnie na jeden konkretny dzień! Przecież to nielogiczne i bezsensu w ogóle. Nie wiem dlaczego system na to pozwolił...

Myślałem, że na miejscu wszystko się wyjaśni i będzie ok. Przy kasie babka powiedziała, że da mi tylko jeden skipass i, że nie może mi dać drugiego mimo, że za niego zapłaciłem!

Powiedziała żebym poszedł do ski info. Tam powiedzieli mi, że nic z tym zrobić nie mogą i powiedzieli żebym zadzwonił na centralę. Tam też nic nie mogli z tym zrobić!!! Po prostu myślałem, że eksploduje :)

Powiedzieli, żebym napisał reklamację i może mi łaskawie zwrócą pieniądze.

Finalnie, mega wkur.. zmuszony byłem wydać znów 30 euro i kupić drugi karnet.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...