Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 2013/2014


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, też pozdrawiam z Łomnicy, dzisiaj pogoda całkiem fajna, tylko mocno wiało i przez pewien czas wyciągi chodziły bardzo wolno. Daymon właściwie opisał sytuacje, na dole sporo ludzi, warunki niezłe. 6 do południa Ok, potem dramat lód i muldy.Jutro Szczyrbskie.

Pozdrawiam

Parę zdjęć z dzsiaj u mnie w galerii

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tatrach halny więc pewnie większośc wyciągów w Łomnicy i Chopoku będzie zamknięta.

Kolega wczoraj był na Chopoku, kupił karnet całodzienny, po dwóch godzinach jeżdżenia zwrócił.

z tego co widać na stronie/kamerkach Łomnicy, to dziś wszystko nieczynne, Szczyrbskie działa w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z powodu dużego wiatru Łomnica zamknięta, Szczyrbskie chodzi ale na tej otwartej kanapie pewnie tak lodowato ze nie ma sensu jeździć .Więc zostaje Bachledowa.pozdrawiam z wietrznej Słowacji.

Ja właśnie wracam z Bachledowej krzesło nie chodzi za duży wiatr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok praktycznie stoi od 3 dni dziś nawet dół stał! śnieg wywiany lód pod nartami!

Dziś przeskoczyłem na Strbskie i... !!! REWELACJA!!! zero wiatru! trasy stół! przesypy dopiero koło 14 ale ja miałem już nokaut :)

Jutro nawet nie myślę o Chopku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok praktycznie stoi od 3 dni dziś nawet dół stał! śnieg wywiany lód pod nartami!

Dziś przeskoczyłem na Strbskie i... !!! REWELACJA!!! zero wiatru! trasy stół! przesypy dopiero koło 14 ale ja miałem już nokaut :)

Jutro nawet nie myślę o Chopku!

No toś mi wbił ćwieka ze Strbskim,a taką miałem ochotę tam pojeździć.Czy było dużo ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś znal/widział jakiś ladny apartament/pokoj rodzinny (2 dorosłych i 2 maluchow do 3 lat) w Lomnicy lub okolicy za rozsądne peiniadze to prosba o info na priv, uderze tam chyba za tydzien

Polecam ten,samo centrum,czyściutko i milutko.Jest sauna i fajna bawialnia dla dzieci.

http://www.wysokie-tatry.pl/nocleg/centrum-tatr-wysokich/tatrzanska-lomnica/hotel-villa-beatrice/

http://www.aplend.com/ubytovanie/11/resort-beatrice-t-lomnica

Mieszkając tu masz różne zniki w knajpach i Termach w Popradzie.

Tutaj też nieżle;

http://www.slalom.sk/sk/

Jeśli chodzi o jedzonko to my tylko tu:biggrin:

http://www.staramama.sk/

Polecam bryndzlove pierogi i Czarnogórski kotlet-rewelka:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no też kocham chopka ale teraz .... odradzam! Strybskie zdecydowanie! ale to nie znaczy ze jutro nie będzie OK! slovaki sa nie obliczalni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0246.jpg

IMG_0289.jpg

Chopok praktycznie stoi od 3 dni dziś nawet dół stał! śnieg wywiany lód pod nartami! Dziś przeskoczyłem na Strbskie i... !!! REWELACJA!!! zero wiatru! trasy stół! przesypy dopiero koło 14 ale ja miałem już nokaut :) Jutro nawet nie myślę o Chopku!
RACJA! Jak ktoś nie musi tam teraz jechać to omijać z daleka lub pilnie sprawdzać aktuálny stav lanoviek i zjazdoviek.Po 5 latach przerwy postanowiłem sprawdzić zmodernizowaną infrastrukturę na Chopoku i pojechałem na kilka dni - PORAŻKA :mad::W Pn i Wt było jeszcze OK - potem tylko gorzej.Od Środy zamknięto większość kluczowych wyciągów i sparaliżowano przemieszczanie się po ośrodku. W sobotę rzeczywiście mocno wiało i to mogę zrozumieć ( stanęły praktycznie wszystkie kanapy - na Zahradkach działał tylko talerzyk), ale w czwartek i piątek były całkiem spokojne warunki pogodowe w dolnych partiach i nie rozumiem co zadecydowało o unieruchomieniu wyciągów.:frown::Niektórzy desperaci (w tym ja) uderzali "z buta" żeby trochę pojeździć. Dla porównania: w piątek czas oczekiwania w kolejce na wjazd "Biedronką" A4 Jasna-Priechyba to ok.60min. - "z buta" to ok. 20min.Ciekawostką jest fakt że w sb. na Zahradkach do talerzyka (po porannym spiętrzeniu - bo kanapy stały) później praktycznie nie było kolejki:rolleyes::Inną sprawą jest ilość Policji, radarów, nieoznakowanych samochodów etc które czyhają na kierowców od Liptovskiego Mikulasza do Jasnej - w samej dolinie od 2 do 3 punktów. I co... w piątek wieczorem, na parkingu przed Tatralandią naszemu rodakowi ukradziono cały box dachowy i .... nikt nic nie widział:confused::Ogólnie jestem zniesmaczony ilością i nachalnością reklam tego ośrodka oraz systemem pseudo promocji i zniżek (GOPASS etc)Relacja CENA - JAKOŚĆ : Jestem na NIEP.S.Kanapy i Gondole są fajne i wygodne ale... jak powieje to orczyki i tym podobne wynalazki są niezastąpione :crazy:

DSC_0112.jpg

DSC_0119.jpg

DSC_0123.jpg

DSC_0139.jpg

IMG_0378.jpg

IMG_0379.jpg

IMG_0381.jpg

DSC_0112.jpg.bee879d05a7381b843597395be77e58e.jpg

DSC_0119.jpg.c73ca4b80341ca92e64eb39e70b9ba64.jpg

DSC_0123.jpg.0093db2feed982ad4d72440b65b3ec47.jpg

DSC_0139.jpg.927f0e2c631ce35aabeec0910516bcab.jpg

IMG_0378.jpg.984b6824450d02565aa5fa453b7d2056.jpg

IMG_0379.jpg.74548cc8f8d6efbba3f6e6450481efcc.jpg

IMG_0381.jpg.226269c87cae49d543a0fad81ad0e1cc.jpg

IMG_0246.jpg.09a7f230ec6f2b63694e06ec0092ca9a.jpg

IMG_0289.jpg.771046b16b2aebd4b96169eed18b1228.jpg

Edytowane przez Rafidemol
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daymon

Cześć,

Kilka dni temu pisałem o Tatrzańskiej Łomnicy i o ukradzionych 30 euro.

Dla przypomnienia :

"Sprawa wygląda tak, że dzień przed wyjazdem zarejestrowałem się na www.gopass.sk a do mojego konta dodałem również moją żonę.

Następnie kupiłem najpierw skipass dla siebie a za jakiś czas wybrałem w opcjach swoją żonę i kupiłem skipass dla niej. Zdziwiłem się, gdy po otworzeniu pliku pdf zobaczyłem, że zamiast danych mojej żony są moje dane.

Czyli wyszło na to, że miałem 2 skipassy na mnie na jeden konkretny dzień! Przecież to nielogiczne i bezsensu w ogóle. Nie wiem dlaczego system na to pozwolił...

Myślałem, że na miejscu wszystko się wyjaśni i będzie ok. Przy kasie babka powiedziała, że da mi tylko jeden skipass i, że nie może mi dać drugiego mimo, że za niego zapłaciłem!

Powiedziała żebym poszedł do ski info. Tam powiedzieli mi, że nic z tym zrobić nie mogą i powiedzieli żebym zadzwonił na centralę. Tam też nic nie mogli z tym zrobić!!! Po prostu myślałem, że eksploduje

Powiedzieli, żebym napisał reklamację i może mi łaskawie zwrócą pieniądze.

Finalnie, mega wkur.. zmuszony byłem wydać znów 30 euro i kupić drugi karnet. "

Dzisiaj dostałem maila, że im przykro ale pieniędzy nie zwrócą.

To jest istne złodziejstwo a złodziejstwo trzeba tępić dlatego poważnie zastanawiam się nad złożeniem sprawy do sądu. Wiem, że pewnie nie jednemu pojawi się w tym momencie uśmiech na twarzy, że głupi będzie robił problemy o 30 euro ale według mnie sprawa jest bez problemu do wygrania i debile muszą zrozumieć, że klienta nie można traktować jak śmiecia i jeśli ewentualną sprawę wygram to może czegoś się Słowacy nauczą... a ja myślałem, że tylko w Polsce jest złodziejstwo i dziadostwo na każdym kroku...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Wasze wrażenia z Chopoka i Łomniucy,zastanawiam się,po co wy tam teraz jedziecie?A tymczasem na Słowacji,o czym niewielu wie ,jest sporo małych stacji,z przyzwoitą pokrywą śnieżną i tańszych niż Chopok i Łomnica,niezbyt oddalonych od siebie,a jedyny mankament to krótsze trasy,więc zastanówcie się,zanim wybierzecie,czy nie lepszym wyjściem jest małe ski safari,a te duże i wypasione osrodki zostawić sobie na marzec,gdy w tygodniu będzie tam pusto,śniegu też zdążą uzbierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Słowacją dałem sobie spokój 4 lata temu. Po pobycie w Bachledowej. Od grud na dochamowaniu, przez niezabezpieczone siatką stoki- graniczące z ulicą, po nawalonego gościa z obsługi śmigającego skuterem po stoku. Odstraszyli mnie na dłużej. Teraz znów zacząłem myśleć o chopoku. I muszę PODZIĘKOWAĆ forumowiczom za przypomnienie. O masakrycznym żarciu nie wspomnę. Musiałem jeździć do Bukowiny. A i jeszcze mi się przypomniało: dalej mają praktykę nie wpuszczania na kolej 10 minut przed zamknięciem - bo się nie da wjechać i zjechać do 16? W Polsce jak jest wycjąg do 21 to oznacza że o 20.59 jak zdążę na bramkę to jeszcze mogę jechać, a tam odejmują czas jazdy wyciągiem przed końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kilka dni temu pisałem o Tatrzańskiej Łomnicy i o ukradzionych 30 euro.

Dla przypomnienia :

"Sprawa wygląda tak, że dzień przed wyjazdem zarejestrowałem się na www.gopass.sk a do mojego konta dodałem również moją żonę.

Następnie kupiłem najpierw skipass dla siebie a za jakiś czas wybrałem w opcjach swoją żonę i kupiłem skipass dla niej. Zdziwiłem się, gdy po otworzeniu pliku pdf zobaczyłem, że zamiast danych mojej żony są moje dane.

Czyli wyszło na to, że miałem 2 skipassy na mnie na jeden konkretny dzień! Przecież to nielogiczne i bezsensu w ogóle. Nie wiem dlaczego system na to pozwolił...

Myślałem, że na miejscu wszystko się wyjaśni i będzie ok. Przy kasie babka powiedziała, że da mi tylko jeden skipass i, że nie może mi dać drugiego mimo, że za niego zapłaciłem!

Powiedziała żebym poszedł do ski info. Tam powiedzieli mi, że nic z tym zrobić nie mogą i powiedzieli żebym zadzwonił na centralę. Tam też nic nie mogli z tym zrobić!!! Po prostu myślałem, że eksploduje

Powiedzieli, żebym napisał reklamację i może mi łaskawie zwrócą pieniądze.

Finalnie, mega wkur.. zmuszony byłem wydać znów 30 euro i kupić drugi karnet. "

Dzisiaj dostałem maila, że im przykro ale pieniędzy nie zwrócą.

To jest istne złodziejstwo a złodziejstwo trzeba tępić dlatego poważnie zastanawiam się nad złożeniem sprawy do sądu. Wiem, że pewnie nie jednemu pojawi się w tym momencie uśmiech na twarzy, że głupi będzie robił problemy o 30 euro ale według mnie sprawa jest bez problemu do wygrania i debile muszą zrozumieć, że klienta nie można traktować jak śmiecia i jeśli ewentualną sprawę wygram to może czegoś się Słowacy nauczą... a ja myślałem, że tylko w Polsce jest złodziejstwo i dziadostwo na każdym kroku...

Pozdrawiam.

Ja jeżdżę na Słowacji od 5 lat (kiedyś byłem wierny Polsce: Pilsko, Skrzyczne itd... ) Od 3 lat korzystam z GOPASSA kiedyś TATRYPASS rewelacyjna sprawa oczywiście trzeba czytać ze zrozumieniem czym jest GOPASS!

To Twój identyfikator jednoosobowy o Twoich i TYLKO TWOICH!!! zamówieniach. Ja dzięki temu systemowi za 280 euro jeżdżę na wskazanych 7 ośrodkach tyle ile tylko czas mi pozwala jest to około 30 - 35 dni na sezon co łatwo wyliczyć za ile wychodzi 1 dzień!!! chciałbym za tyle jeździć w Polsce! na Tatrolandię mam wejście za 70 jurków na cały sezon!!! do końca kwietnia!!! (już skorzystałem 20 wejść!)

Wiem Polak to taki stwór że kocha narzekać!

PS. GOPASS jest imienny na jedną osobę a więc żonie trzeba było zarejestrować jej imienny i kupić skipass albo jeżeli miałeś punkty to przekazać jej i wymienić punkty na SKIPASS

cóż najlepiej narzekać jakie to g...no!!! chciałbym aby Polscy górale dogadali się tak jak Słowacy!

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie ma rewelacyjnych warunków... ale od kilku lat nie pamiętam takiej zimy! Słowacy tak i tak dają radę... Co macie w Polsce? Białkę... :applause:

Strbskie Pleso ma zarombiste warunki, zero lodu! trasy do 12 stół do 14-15 da się jeździć.

Chopok - zawsze można wyskoczyć na freeride poza trasy jak się ma na czym no i umiejętności pozwalają :)

PS. i tak na wikeend wyskoczę na Chopok albo na Strbskie w końcu to tylko 40 km od Mikulasza :)

Pozdrawiam OPTYMISTÓW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozgoryczony,zniesmaczony,sam nie wiem jak to nazwać.:tongue:

Bo myślałem,że jestem odosobniony w moich poglądach na słowackie "cuda".

A tu widzę cały tłum,o takich samych poglądach się robi.:wink:

A ja tłumu,ścisku i kolejek nienawidzę.:biggrin:

Pozdrawiam cię Jasiek. ( i ,...Twój brak optymizmu,lub optymizm - bo niwiem do której grupy się chcesz zaliczać):stupid:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozgoryczony,zniesmaczony,sam nie wiem jak to nazwać.:tongue:

Bo myślałem,że jestem odosobniony w moich poglądach na słowackie "cuda".

A tu widzę cały tłum,o takich samych poglądach się robi.:wink:

A ja tłumu,ścisku i kolejek nienawidzę.:biggrin:

Pozdrawiam cię Jasiek. ( i ,...Twój brak optymizmu,lub optymizm - o niwiem do której grupy się chcesz zaliczać):stupid:

No ja Strbskim nie stałem w kolejkach nie dłużej jak... 2-3 minuty a z zasady pod bramki! Poza tym Furkotka ma 1200m. Wjazd i zjazd to około 10 min. czyli 6 x na godzinę: 7km w nogi x tyle ile się wytrzyma... czyli około 35 - 40 km.

Pokaż mi taki ośrodek w Polsce!

A na Chopku... jak nie północ to południe i też pod bramki! :)

a sarkazm to sobie daruj! bez komentarza po prostu!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...